Skocz do zawartości

Alone in the Dark


sobushi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

a teraz zasadnicze pytanie, najlepiej do kogoś kto obadał wersje na PS2 i nowsze konsole...

 

Czym różni się AitD w wersji na ps2 od na przykład wersji na ps3?

Czy różnica jest tylko w grafice czy różny jest rozkład pomieszczeń, zagadki, gameplay itp.?

 

 

Mój egzemplaż już dzisiaj doszedł i muszę przyznać, że nowy Alone jest wykonany na bardzo przywoitym poziomie. Gameplay jeszcze nei obadany, bo ledwo tylko sprawdziłem początek. Fabuła od początku dość intryguje.

Najbardziej obawiałem się grafiki - a tu niespodzianka. Jest dobrze. Teksturki są dość ostre i nie wieje pikselozą. Na prawdę jak na możliwości PS2 to otoczenie jest dobrze zrobione. Denerwiją tylko modele postaci, które są brzydkie.

Na początku jak rozpada się budynek, jak na nas lecą gzymsy i inne pierdy jest na prawdę ładnie. Gdyby nie te postacie...

 

Muzycznie też nieźle, fajne utworki orkiestrowe w tle pogrywają.

 

Gra ma klimat i to definitywnie widać.

Pierwsze wrażenie - gra godna polecenia.

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza

trochę dalej, zanim gra się na dobre rozwinęła, pojawiło się kilka momentów, przy których trzeba pomyśleć i pokombinować...

dobry znak na dalszą grę...

 

Tak przy okazji pierwsze oceny nowego Alone'a:

 

9lives.be 87%

OXM.co.uk 8/10

CVG.com 7.4/10

powerweb.nl 74/100

Eurogamer 7/10

4Players.de 68%

thegnet.ch 6/10

 

bardzo dziwi mnie rozbieżność ocen... zobaczymy jak oceni PE :D

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza

Nie długo sam dostane swój egzemplarz (już nie moge się doczekać, najbardziej oczekiwana przeze mnie gra od kilku miesięcy!) i mam kilka pytań :

- Jak z animacją ?

- Jaki jest poziom trudności ?

- Straszy ?

- Jak wypada grafika przy tej z RE4 ?

- Jak wypada sterowanie ?

- Z tego co widziałem na filmikach, w pomieszczeniach zamkniętych kamery są porozmieszane po pomieszczeniu (tak jak w poprzednich Alone'ach czy w serii Resident Evil aż do czwórki). Czy faktycznie tak jest ?

 

Z góry dzięki i pozdro.

Edytowane przez _Dreamcast_Fan_
Odnośnik do komentarza
Nie długo sam dostane swój egzemplarz (już nie moge się doczekać, najbardziej oczekiwana przeze mnie gra od kilku miesięcy!) i mam kilka pytań :

- Jak z animacją ?

- Jaki jest poziom trudności ?

- Straszy ?

- Jak wypada grafika przy tej z RE4 ?

- Jak wypada sterowanie ?

- Z tego co widziałem na filmikach, w pomieszczeniach zamkniętych kamery są porozmieszane po pomieszczeniu (tak jak w poprzednich Alone'ach czy w serii Resident Evil aż do czwórki). Czy faktycznie tak jest ?

 

Z góry dzięki i pozdro.

 

1.)Animacja nawet dobra, ale bez rewelacji, czasami paskudna, a czasami bardzo ładna.

2.)Przy niektórych poziomach możesz się zaciąć ( pokój 943 <_< ), więc gra wymaga czasem myślenia.

3.)Co starszy?

4.)Nie wiem, jeszcze nie grałem.

5.)Kamera z perspektywy 3 osoby jest paskudna, okropna, wkurzająca, skacze na boki i w ogóle fuuj... :huh:

6.) Tu tego nie ma :)

 

Odnośnik do komentarza

Witam wszytkich.

Moj pierwszy post na forum :D

Ukonczylem Alona w 3 dni. Jest bardzo krotki, kazdemu przejscie gry nie zajmnie wiecej niz 8 godzin.

Przeciwnikow jest bardzo malo a zwlaszcza w koncowce gry, ktorych nie ma wcale.

Gra jako Alone jest taka sobie, natomiast jako gra zwykla gra jest w miare dobra.

Fabularnie nie wnikalem bo moja znajomosc angielskiego jest slaba :D

Odnośnik do komentarza
A jak grafika ? Pewnie znacznie ustepuje wersji z next genow. Ale chyba nie jest slaba ?

Na początku grafą się przeraziłem, bo wyglądała paskudnie, jednak w późniejszych lokacjach jakoś bardziej mi się zaczeły kolor podobać, i ogółem nastrój, co za tym idzie w można wywnioskować : Im dalej dojdziesz, tym ładniejsza grafika :D

Odnośnik do komentarza

I Alone pękł w około 6 godzin. Gra rozpoczyna się dość dobrze, lecz później tak jakby coraz bardziej posucha. Końcówka kompletnie skaszaniona i zrobiona na odwał. Czyżby developerom zabrakło czasu?

Graficznie nie powala, ale kilka ładnych lokacji się znalazło (np. muzeum).

Przez całą zabawę mamy trochę zagadek, troszkę strzelania, parę elementów zręcznościowych.

Na plus na pewno trzeba zaliczyć muzykę, która jest bardzo dobra.

Chyba wszyscy za dużo wymagali od nowej części tak sławionej serii, bo nowy Alone raczej nie sprostał wymaganiom. Za to jako gra sama w sobie to dobry zapychacz pomiędzy większymi tytułami.

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza
I Alone pękł w około 6 godzin. Gra rozpoczyna się dość dobrze, lecz później tak jakby coraz bardziej posucha. Końcówka kompletnie skaszaniona i zrobiona na odwał. Czyżby developerom zabrakło czasu?

Graficznie nie powala, ale kilka ładnych lokacji się znalazło (np. muzeum).

Przez całą zabawę mamy trochę zagadek, troszkę strzelania, parę elementów zręcznościowych.

Na plus na pewno trzeba zaliczyć muzykę, która jest bardzo dobra.

Chyba wszyscy za dużo wymagali od nowej części tak sławionej serii, bo nowy Alone raczej nie sprostał wymaganiom. Za to jako gra sama w sobie to dobry zapychacz pomiędzy większymi tytułami.

 

Podchodzisz do obrazów, tam będzie taki z powieszonym _23_ i po prostu przytrzymujesz R3, czyli zamknięcie oczów i prawym górnym rogu masz kod do windy :)

 

Odnośnik do komentarza

a co trzeba w WuCecie zrobić ? ^^ bo sie pałętam tam... wiem że trzeba ściane rozwalić (?) ale jak..:<

 

 

EDIT:

 

właśnie skończyłem grę...

 

była dziwna xD koniec to już w ogóle xD

 

jak dla mnie 8/10

 

muzyka 10/10 ^^

 

zapewne zagram jeszcze raz :P

Edytowane przez STIVI
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
I Alone pękł w około 6 godzin. Gra rozpoczyna się dość dobrze, lecz później tak jakby coraz bardziej posucha. Końcówka kompletnie skaszaniona i zrobiona na odwał. Czyżby developerom zabrakło czasu?

Graficznie nie powala, ale kilka ładnych lokacji się znalazło (np. muzeum).

Przez całą zabawę mamy trochę zagadek, troszkę strzelania, parę elementów zręcznościowych.

Na plus na pewno trzeba zaliczyć muzykę, która jest bardzo dobra.

Chyba wszyscy za dużo wymagali od nowej części tak sławionej serii, bo nowy Alone raczej nie sprostał wymaganiom. Za to jako gra sama w sobie to dobry zapychacz pomiędzy większymi tytułami.

 

Odnośnik do komentarza
I Alone pękł w około 6 godzin. Gra rozpoczyna się dość dobrze, lecz później tak jakby coraz bardziej posucha. Końcówka kompletnie skaszaniona i zrobiona na odwał. Czyżby developerom zabrakło czasu?

Graficznie nie powala, ale kilka ładnych lokacji się znalazło (np. muzeum).

Przez całą zabawę mamy trochę zagadek, troszkę strzelania, parę elementów zręcznościowych.

Na plus na pewno trzeba zaliczyć muzykę, która jest bardzo dobra.

Chyba wszyscy za dużo wymagali od nowej części tak sławionej serii, bo nowy Alone raczej nie sprostał wymaganiom. Za to jako gra sama w sobie to dobry zapychacz pomiędzy większymi tytułami.

 

Wczoraj ukończyłem alona i popieram twoją opinie do połowy gry gra jest dobra i wciąga a końcówka zawodzi żeby godzinę przed zakończeniem gry nie było żadnego potwora a na sam koniec brak finałowego bossa i zakończenie jakieś niezrozumiałe dla mnie o co w nim chodzi? , czas ukończenia gry to też kpina , chyba widać ze w połowie gry autorzy chcieli jak najszybciej ją skończyć , mimo wad gra wciągnęla mnie , fabuła , klimat , muzyka i grafika ok i fajnie że znalazło się pare patentów w rozgrywce które wcześniej w żadnym horrorze nie spotkałem i sterowanie nie jest tak tragiczne.

Edytowane przez szarakps
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...