Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu nie będzie... Jeszcze raz zwracam uwagę na fakt, że to są początki.

 

W drodze ponoć jest niejaki PlayOS, pisany przez naszego rodaka (na Linuksie), od podobno 2 lat... Mam tylko nadzieję, że to prawda, bo kompromitacja dla Polski byłaby straszna. Podobnie jak ostatnio z tym emu PSP przez BM dla ruskich. Zakładając jednak, że to nie fake to czemu można go odpalać tylko z BM? Bezsens kompletny.

 

- - -

 

Winni są temu wszystkiemu źli hak1erzy. To przecież przez nich Sony usunęło EE+GS, to przez nich na Slimach zabrakło otherOS, przez nich wszystkie burze na słońcu są i powodzie na kujawsko mazurskim. Spisek żydomasonerii i lobby gejowskiego.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

z kolejnych ciekawostek dropsa mozna podac, z uwagi na tak naprawde latwy dostep do flasha, ludziki z podstawowa wiedza robia juz programiki do destrukcji oglaszajac to jako cos innego, w tej chwili byl to rzekomy emulator psp, co unieruchamialo konsole robiac balagan we flashu, ponowny update z menu odzysku naprawial problem, widac slaby byl ten programista :), ale to daje droge do nasladowania dla podobnych osobnikow, jak widac mozna tez namieszac, ze tez Sony na to nie wpadlo i w siec nie wrzuciło czegos takiego destrukcyjnego, kto wie co przyszlosc przyniesie, moznaby nazwac to pierwszym "wirusem"...

 

PS.

nie mowiac juz o ciekawostce ze rzekomo mozna pada sixaxis zaprogramowac by byl takim klonem JB na bazie psgroove

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Pierwszym na PS3. Bo generalnie rzecz biorąc były już czopy publikujące jakieś śmiecie dla NDS i PSP, które czyniły zeń przyciski do papieru.

 

Z padem ma się podobno jutro wyjaśnić. Kto tam wie, psychologiczny efekt exploitu na SA byłby miażdżący. :D Niestety kiedy scena młoda, panuje tendencja do wychodzenia przed szereg, aby tylko zaistnieć te 5min... :|

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

w WII tez, chociaz niezamierzone :)

 

tak naprawde to wiekszosc konsol moznaby unieruchomic gdzie jest pelen dostep do flasha, wiec jak zawsze do wszystkiego trzeba miec zdrowy rozsadek...

 

PS.

tak jutro niby sekcja WIP ma znac czy to cos z tego bedzie czy raczej fake, bo sam filmik to nikt powazny nie potraktuje za pewnik...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Wiesz nikt poważny to może i nie, ale jest mnóstwo osób które traktują jutub czy wiki jak wyrocznię. Mnie kiedyś męczył jakiś ludek, z uporem maniaka chcący udowodnić mi że da się odpalić gry z PS2 na Xbox'ie po zmianie na jakiś tam zaczarowany bios... Bo? Na YouTube'ie widział i to MUSI być prawda. Jakieś analizy klatek mi podsyłał i inne głupoty... Patrząc też po forach scenowych: 90% forumowiczów to albo idioci albo w najlepszym przypadku ludzie, którzy nie mają za dużego pojęcia o swojej konsoli, nie daj Bóg jeszcze z bezgranicznym zaufaniem odpalający każdy zamieszczony program. Także to jest ich target. Przy takim skomplikowaniu systemów operacyjnych obecnych konsol, zaczną coraz częściej powstawać takie "wirusy".

 

W emu PSP sam uwierzyłem, choć sposób odpalania gier bardzo dziwny (ale tłumaczyłem to sobie rozpoznawaniem pliku wykonywalnego po np. headerze i przekazywaniu od razu odpowiednich parametrów do, w tym przypadku emulatora).

 

- - -

 

Świetnym pomysłem byłoby coś na wzór homebrew channel. Ot taki XBINS/PSBINS ale z poziomu konsoli, niczym AppStore Apple'a czy powiedzmy, że PSS/XLA. Chroniło by to niedzielnych użytkowników przed tego rodzaju śmieciami.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Co do tego HB Channel to pisałem o tym, ale mod pousuwał posty (why?) ;/ Ruszyło coś takiego na razie z poziomu PC i z biegiem czasu miał się pojawić klient dla PS3. Na PS3-SCENE chyba o tym pisali.

 

Co do PlayOS to fake na 200%.

 

Po pierwsze gość robi mini system na PS3 przez 2 lata. Jak on go testował? Ja sobie nie wyobrażam kodowanie czegoś tak dużego na ślepo.

 

Po drugie - zdążył sprawdzić działanie na tylu sprzętach? Ile osób ma dostęp do wszystkich tych telefonów naraz?

 

Po trzecie w ciągu trzech godzin od opublikowania info zdążył dodać obsługę BT. Szybko...

 

PS: Wszystkiemu winny jest krzyż!

Edytowane przez konrado0905
Odnośnik do komentarza

@CoATI

Emu PSP jest w PS3 "by Sony". Na ile jest zdolny do emulacji PSP (a jeśli PSP to tym bardziej PS2...) to nie wiadomo. Na pewno Minisy, ale czy tylko? Emu DC na PC jest nawet niezły, w zasadzie dwa: Makaron i nullDC.

 

@CritiCalz

Ale na co? Jak masz 3.50 to zapomnij o tym exploicie. Możesz czekać na kolejny exploit, który bazuje na czymś innym (i tylko Bóg raczy wiedzieć czy w ogóle się doczekasz).

 

- - -

 

>> PlayStation 3 - piraci atakują trofea?

Co za brednie. ROTFL

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

o... ciekawe info.

teraz pewnie w fw zostały tylko jakies smieci po 'kastracji' takiej opcji.

 

z drugiej strony w internecie mozna znaleźć fw z debugów i moze udałoby sie wyciagnąc takie emu kiedys.

 

 

/edit

 

o lol... http://www.ps3news.com/PS3-Dev/ps3-debug-firmware-3-15-psp-emulator-details-and-filelist/page-2 tam jest/była spora czesc f0

Odnośnik do komentarza

Przecież ten kto ma mieć ma te firmware, mam wszystkie od 1.5 po 3.15 debug do PS3... wyciągnąć to nie jest problem, tylko blokada hardwarowa na razie na to nie pozwala, aby odpalić to na retailu, GeoHot zna potrzebne klucze...

 

http://www.ps3news.com/forums/attachment.php?attachmentid=18582

http://www.ps3news.com/forums/attachment.php?attachmentid=18585

 

Te zabawki były kompatybilne, emulacja PSP nie stanowi żadnego problemu, kwestia godzin/dni.

 

Z PS2 już jest inny problem Emotion Engine.

 

Gdyby nie EE, już dawno na PSP gralibyśmy w gry z PS2, mimo braku analoga drugiego.

 

Co do info o braku wymagania płyty, świetna wiadomość dla mojej PS3 60tki ( nówka, z uwalonym laserem ) ;-)

Brak tylko info o możliwości backupowania gier z PSX/PS2...

Odnośnik do komentarza

[...]

Gdyby nie EE, już dawno na PSP gralibyśmy w gry z PS2, mimo braku analoga drugiego.

 

Co do info o braku wymagania płyty, świetna wiadomość dla mojej PS3 60tki ( nówka, z uwalonym laserem ) ;-)

Brak tylko info o możliwości backupowania gier z PSX/PS2...

 

Gdyby nie Cell to dawno byśmy grali na PSP w gry z PS3... :teehee:

 

Co do tego BM bez płytki to jest dużo mniejsza kompatybilność. Nie śmiga np. Mafia II

Odnośnik do komentarza

wspominany psgroove na pada to jednak okazala lekkim niedomówieniem, to mod, po prostu wbudowanie do pada uklad na dowolnej kosci PIC, czyli to co do tej pory bylo koles znalazl miejsce w padzie i to tam zmiescil, rownie dobrze moznaby to wbudowac w sama konsole i by bylo na stale wbudowane bez cudowania, tak samo jak wbudowac w PSP czy inne urzadzenia z USB....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Niezupełnie, Open Manager to nie jest to samo co Backup Manager, to dwa różne programy. Pierwszy jest open source, a więc ma przed sobą przyszłość. ;) Drugi umrze razem z JB.

 

Linux w kernel mode, AzbestosOS. Ten polski (PlayOS) okazał się fake'em i wstydem dla Polaków. :|

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

...

Ten polski (PlayOS) okazał się fake'em i wstydem dla Polaków. :|

 

Fiu fiu też mi coś, równie dobrze mógł napisać "Hello i'm German developer" etc. - był by przynajmniej wiarygodniejszy ;).

To że napisał że jest polakiem to już śmierdziało fake'm na kilometr.

I że niby co? Że ten PlayOS powstaje już od 2 lat, każdy kto miał linuxa na ps3 wiedział że to cuda na kiju są.

A po drugie testował to niby z iPhone 3, N900, Nexus One, tak w Polsce dobre sobie haha ;)

Edytowane przez pajacyk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...