Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że tylko beta, ale mimo wszystko będę śledził temat, podoba mi się fakt, że nie trzeba nic formatować ani instalować. Do tego obsługuje romy ze starszych gier..., cudeńko ^^

formatowac chyba trzeba... z tego co pamietam trzeba zrobic partycje na other os odpalajac cokolwiek jako other os wlasnie, nawet jesli to cos zupelnie nie korzysta z dysku. choc moze poprawili to z nowym firmware.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sam jesteś pirat ;)

 

Tu chodzi o Homebrew, czylu popierdółkowate gierki, rozne aplikacje i emulatory. Jeszcze duzo trzeba bedzie sie napocic, żeby odpalać "piraty". Homebrew to inna bajka :] Ja juz od dawna obserwuje ten temat. Niestety, ale na tym forum bardzo pozno laduja news'y :pinch:

Wyobrazcie sobie na PS3 emulacje starych konsol, jak rowniez emulacja PSXa, PS2, moze nawet GC i XBOXa, ale to juz odlegle marzenia ;)

Odnośnik do komentarza

Jedno z drugim się łączy :pinch: (kopie i homebrew).

jeśli uda się z menu konsoli odpalić homebrew (nie przez other OS) to będzie się dało również odpalić kopie. Osobiście nie mam nic przeciwko temu (ba! jestem nawet za tym ;)), w końcu PS3 i tak broni się już długo (bardzo długo). Takie coś na pewno rozkręci sprzedaż PS3 w pewnych państwach (m.in. w Polsce ;) ). Ja mam zamiar kupić PS3 w ciagu najbliższych miesiecy (celuję w marzec.. ale chciałbym jakiś lepszy model niż 40GB, więc jeśli pojawi sie info to jednak odłożę zakup ....). Z racji takich a nie innych możliwości finansowych nie będę mógł sobie pozowolić na tytuły drugiej (w mojej skali) kategorii... jak będą kopie to je spbie sprawie właśnie w takiej postaci. Na początek i tak czeka mnie spory wydatek na odrobienie zaległości (Uncharted, HS, Ratchet, MS i kilka innych, plus nowe GT5:P, GTA IV i parę innych... te na pewno będą oryginalne, niezależnie od sytuacji z kopiami), a i potem będę musiał rozejrzeć się za LCD...

troszkę off-topem pojechałem ;)

Wracając do tematu - ostro kibicuję rozwojowi w tym temacie :spartanin:

 

Ps. ten filmik Coati - jest już dosyć stary.

Odnośnik do komentarza
Sam jesteś pirat :pinch:

 

Tu chodzi o Homebrew, czylu popierdółkowate gierki, rozne aplikacje i emulatory. Jeszcze duzo trzeba bedzie sie napocic, żeby odpalać "piraty". Homebrew to inna bajka :] Ja juz od dawna obserwuje ten temat. Niestety, ale na tym forum bardzo pozno laduja news'y ;)

Wyobrazcie sobie na PS3 emulacje starych konsol, jak rowniez emulacja PSXa, PS2, moze nawet GC i XBOXa, ale to juz odlegle marzenia ;)

Ale człowieku nie rozumiesz, że na PS3 odpalasz Linuxa, zrobić jakieś lekkie distro zawierające emulatory, co też jest piraceniem, więc cóż wyszedłeś na pirata... więc się sam pogrążyłeś. Więć jeżeli chodzi o homebrew linux wystarcza, aby mieć co siętylko wymarzy.

 

Jedno z drugim się łączy ;) (kopie i homebrew).

jeśli uda się z menu konsoli odpalić homebrew (nie przez other OS) to będzie się dało również odpalić kopie. Osobiście nie mam nic przeciwko temu (ba! jestem nawet za tym :P), w końcu PS3 i tak broni się już długo (bardzo długo). Takie coś na pewno rozkręci sprzedaż PS3 w pewnych państwach (m.in. w Polsce ;) ). Ja mam zamiar kupić PS3 w ciagu najbliższych miesiecy (celuję w marzec.. ale chciałbym jakiś lepszy model niż 40GB, więc jeśli pojawi sie info to jednak odłożę zakup ....). Z racji takich a nie innych możliwości finansowych nie będę mógł sobie pozowolić na tytuły drugiej (w mojej skali) kategorii... jak będą kopie to je spbie sprawie właśnie w takiej postaci. Na początek i tak czeka mnie spory wydatek na odrobienie zaległości (Uncharted, HS, Ratchet, MS i kilka innych, plus nowe GT5:P, GTA IV i parę innych... te na pewno będą oryginalne, niezależnie od sytuacji z kopiami), a i potem będę musiał rozejrzeć się za LCD...

troszkę off-topem pojechałem :P

Wracając do tematu - ostro kibicuję rozwojowi w tym temacie :spartanin:

 

Ps. ten filmik Coati - jest już dosyć stary.

Kogo obchodzi, że chcesz sobie w piraty pograć. Dla Sony i graczy PS3 sytuacja, że sprzedaż PS3 się rozkręci z powodu piratów jest zła. Mam nadzieje, że nigdy nie złamią PS3.

Odnośnik do komentarza
Sam jesteś pirat ;)

 

Tu chodzi o Homebrew, czylu popierdółkowate gierki, rozne aplikacje i emulatory. Jeszcze duzo trzeba bedzie sie napocic, żeby odpalać "piraty". Homebrew to inna bajka :] Ja juz od dawna obserwuje ten temat. Niestety, ale na tym forum bardzo pozno laduja news'y ;)

Wyobrazcie sobie na PS3 emulacje starych konsol, jak rowniez emulacja PSXa, PS2, moze nawet GC i XBOXa, ale to juz odlegle marzenia ;)

Ale człowieku nie rozumiesz, że na PS3 odpalasz Linuxa, zrobić jakieś lekkie distro zawierające emulatory, co też jest piraceniem, więc cóż wyszedłeś na pirata... więc się sam pogrążyłeś. Więć jeżeli chodzi o homebrew linux wystarcza, aby mieć co siętylko wymarzy.

 

 

Ha! Emulacja innych urządzeń NIE JEST Piractwem, dopiero odpalanie nie freeware'owych gier z emulowanych sprzętów jest piractwem ;)

 

Może nie wyzywajmy sie od Piratów, ghe ghe :P

 

Ja nie liczę na odpalanie kopii zapasowych, bo to może oznaczać brak online, może nawet BAN na funkcje związane z internetem (brak PSS,, PSN itp. )

Na Homebrew patrze z uśmiechem, szczególnie na MegaBox, który ma zrobić z PS3 porządne centrum mutimediów (MegaBox jest porównywany do XBOX Media Center dla starego XBOXa).

Do tego nie zaszkodzą emulatorki starszych konsol :pinch:

Odnośnik do komentarza
Sam jesteś pirat ;)

 

Tu chodzi o Homebrew, czylu popierdółkowate gierki, rozne aplikacje i emulatory. Jeszcze duzo trzeba bedzie sie napocic, żeby odpalać "piraty". Homebrew to inna bajka :] Ja juz od dawna obserwuje ten temat. Niestety, ale na tym forum bardzo pozno laduja news'y ;)

Wyobrazcie sobie na PS3 emulacje starych konsol, jak rowniez emulacja PSXa, PS2, moze nawet GC i XBOXa, ale to juz odlegle marzenia ;)

Ale człowieku nie rozumiesz, że na PS3 odpalasz Linuxa, zrobić jakieś lekkie distro zawierające emulatory, co też jest piraceniem, więc cóż wyszedłeś na pirata... więc się sam pogrążyłeś. Więć jeżeli chodzi o homebrew linux wystarcza, aby mieć co siętylko wymarzy.

 

 

Ha! Emulacja innych urządzeń NIE JEST Piractwem, dopiero odpalanie nie freeware'owych gier z emulowanych sprzętów jest piractwem ;)

 

Może nie wyzywajmy sie od Piratów, ghe ghe :P

 

Ja nie liczę na odpalanie kopii zapasowych, bo to może oznaczać brak online, może nawet BAN na funkcje związane z internetem (brak PSS,, PSN itp. )

Na Homebrew patrze z uśmiechem, szczególnie na MegaBox, który ma zrobić z PS3 porządne centrum mutimediów (MegaBox jest porównywany do XBOX Media Center dla starego XBOXa).

Do tego nie zaszkodzą emulatorki starszych konsol :pinch:

Racja nie piraci a złodzieje. Spoko. MegaBox to po prostu modyfikacja Linuxa. Sony dało możliwość odpalenia niezależnego systemu to i tak wielu się piraty marzą, i pretekst, że to dla homebrew jest marnym pretekstem. Jest emulator na Linuxa? Bez problemu go odpalisz. Więc w szym problem?

Odnośnik do komentarza

Widziales jak wyglada emulacja starszych konsol w Linuxie PS3?

 

Mi chodzi o odpalanie homebrew tak jak to jest przy PSP, czyli z poziomu MENU, nie zadne dodatkowe aplikacje, loadery czy jakies (pipi)ki.

Chodzi mi rowniez o emulacje w 100%, czyli pelna predkosc, bez bledow graficznych i z porzadnym dzwiekiem.

W Linuxie sa jeszcze bledy i nie ma dzwieku.

Mi na piratach kompletnie nie zalezy, bo kupuje oryginalne gry i jestem z tego dumny, bo wiem, ze rowniez dzieki mnie wyjdzie kolejna czesc fajnej gry.

No i dodatkowo mam pelny dostep do funkcji online, a przy kopiach moze byc Ban na te funkcje.

 

Ogolnie myslac, to emulatory moga nie miec wielkiej przyszlosci na PS3. PSP się do tego bardzo nadawalo, ale PS3 i emulacja Commodore cos mi nie podchodzi ;)

Jednak taki projekt jak Megabox, to jest cos. Mialem XBOXa, mialem na nim XBMC i glownie zalowalem, ze nie bede mial juz tego kombajnu multimedialnego jak go sprzedalem.

Odnośnik do komentarza

Takie myślanie, że jestem dumny z kupowania oryginałów bo DZIĘKI MNIE powstają kolejne gierki jest bardzo błędne. To twórcy gier robą świetne gierki, które chce się kupić. Ja jak ktoś gra w jakoś gre, przechodzi całą i później stwierdza, że ta gra nie jest warta jego pieniędzy jest niezłą hipokryzją. Ale nie gadajmy o piractwie, bo to off-topic.

 

Co do homebrew z menu konsoli to fajnie, ale może to prowadzić do niestabilności. Ja tam nie czekam na żadnego takie tam homebrew.

Odnośnik do komentarza

Wlasciwie to nie offtopick ;) temat to: "PS3 Scena, Underground... itp.' a wy wlasnie prowadziliscie dyskusje na ten temat ;) -> homebrew - ktory mozna podpiac pod scene :pinch:.

 

tak od siebie napisze, ze czekam wlasnie na normalnie dzialajace HB pod ps3 i nie mysle w kontekscie programow pozwalajacych na uruchamianie obrazow plyt, tylko wlasnie emulatory, programy typu PDA czy inne ktorych jest pelno na psp.

 

mozna powiedziec, ze przejechalem sie na piractwie i jako gracz zrobilem sobie krzywde grajac na kopiach xD piractwo prowadzi do przesytu grami co w nastepstwie prowadzi do zniechecenia graniem... jesli bede miec ps3 [a mam nadzije, ze tak] to watpliwym jest abym znowu gral na piratach. jak tak patrze na gry z ps2 to szczerze starczylo by mi 15 z tych ktore mam, a koszty z pewnoscia nie bylyby kosmiczne...

 

widzicie? to sie nazywa offtop xD

Odnośnik do komentarza

co do exploitow itd, to one SA potrzebne do homebrew, a nie tylko piratow - standardowo odpalony otheros nie umozliwia dostepu do karty graficznej (a wiec takze i 256 ramu ktorego nie mozna wykorzystac) ani wszystkich rdzeni procka. efekt? emulacja n64 jest niemozliwa, nie mowiac juz o czyms nowszym. takze wiele softow i bezproblemowe odpalanie filmow w h264 pod linuxem jest niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
[...] Co do homebrew z menu konsoli to fajnie, ale może to prowadzić do niestabilności. Ja tam nie czekam na żadnego takie tam homebrew.

 

Niestabilności czego? Co Ty za głupoty opowiadasz...? ;)

 

Wracając do Megaboxa:

 

Nie wiem czy jest się na co napalać. Takie kombajny wiecznie borykają się z masą bug-ów. Tym bardziej, że jak zapowiadają twórcy ma to być nie -tylko- player AV, przeglądarka IMG ale także emulator starszych platform. Kod takich molochów to na ogół niezła kaszanka czego przykładem jest np. XBMC. Wątpię aby ktokolwiek pisał je na nowo dla specjalnie pod kątem PS3 (na dodatek przy takim ciśnieniu społeczności ;]). Nie zmienia to jednak faktu, że projekt ciekawy. Pytanie tylko jak im to wyjdzie na otheros.

Odnośnik do komentarza

Swego czasu w sieci pojawił się bardzo ciekawy film z konferencji, na której pewni ludzie odpalili linuxa na x360, na początku tej konferencji powiedziane jest, że najczęściej sprzęt łamią linuxowcy, oni wymyślają exploity, które później komercyjni piraci (nastawieni na sprzedaż kopii gier) wykorzystują do odpalania pirackich gier.

Powiedziane też jest, że PS3 nikt jeszcze nie połamał - bo linuxowcy nie mają ku temu żadnej motywacji - na PS3 każdy może sobie linuxa zainstalować bez żadnego exploita.

 

link do tej konferencji -

 

Ekipa jest bardzo mocna, spodobało mi się wyciągnięcie ciągu szyfrującego z chipa w x360 na podstawie mierzenia czasu wykonania instrukcji porównania memcmp().

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...