Skocz do zawartości

Sezon 2


newyorkdanzig

Rekomendowane odpowiedzi

mistrzostwo swiata! uwaga spoiler

 

"nooooo. nooooooooo. no no" :P:D:P :P :P :P

 

poplakalem sie ze smiechu przy tym, w ogole siostra w 2 sezonie wymiata, a btw s2 ok, w srodku troche rozczarowujacy, glownie przez postac lajly, (pipi)a nie wyszla im w ogole ta postac, szuczna na maksa prawie zrujnowala ten serial, jak sie odsuwala w cien to od razu odcinki wyrabiste (ep9!), a tak poza tym to nie podobalo mi sie ze jak ogladalem to juz wiedzialem ze bedzie sezon 3 wiec motyw z przyznaniem sie wiadomo bylo ze nie dojdzie do skutku, a przyznam ze fajne zakonzcenie by to bylo i lepiej by mi sie ogladalo nie wiedzac jak to sie rozwiaze

 

go dexter! :P

Edytowane przez helveg
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

wlasnie skonczylem ogladac s2 Dextera i trzeba przyznac, ze obie serie trzymią równy poziom z przewaga na pierwszą.

 

teraz poprawcie mnie jesli sie myle... sezon pierwszy byl na podstawie ksiazki tak? chyba tak xD

A sezon 2 jest juz "wymyslony" przez scenarzystow... i wydaje mi sie, że troche za bardzo bazowali na Death Note [manga/anime], jak dla mnie Dexter zostal jakby przyrównany do Lighta, speszyl ejdżynt do L'a, siostra Dexa ma funkce ojca Lighta itd. Częściowo nawet bieg wydarzen sie pokrywa... co do innych podobieństw:

 

teraz bedzie troche spoilerow

-Dexter i Light zabijaja z tego samego powodu

-Dex krecil z 2 kobietami - Light też

-Lundy tak jak L wyprzedza swoim rozumowaniem bieg wydarzeń i obaj lubią słodycze[ogolnie jesc]; byla w dexie tak scena jak lundy zastanawia sie nad tym co przedstawiaja ciasteczka.. w death note tez bylo kilka takich scen

-Dex i Light zastanawiaja sie nad przyznaniem do winy przy czym w DN wszystko bylo troche lepiej przemyslane

-ludzie dziela sie na zwolennikow i przeciwnikow mordercy, w koncu znajduje sie nasladowca...

 

ogolnie przykladow jest więcej i nie chce mi sie zbytnio rozpisywac, a chcialem tylko napisac moje spostrzezenie co do podobieństwa w scenariuszu Dexa i Death Note'a

 

[Manga DN byla predzej niż s2 dex'a]

Edytowane przez Coati
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Drugi sezon trzyma poziom pierwszego i nie ryzykowałbym osądu, który jest lepszy, bo każdy ma swoje mocne strony. W serialu chyba najbardziej podoba mi się gra Michaela C. Halla - naprawdę nagrody jakie już dostał, są w pełni zasłużone, nadaje on temu serialowi charakter.

 

Zastanawiam się, o czym będzie trzecia seria, bo właściwie wszystkie wątki zostały domknięte i równie dobrze mogło by to się skończyć na dotychczas wydanych 24 odcinkach...

 

A widać, że Lila kontrowersyjna postać - mnie denerwowała,

dobrze że Dexter z nią skończył już w tym sezonie ;) .

 

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się, o czym będzie trzecia seria, bo właściwie wszystkie wątki zostały domknięte i równie dobrze mogło by to się skończyć na dotychczas wydanych 24 odcinkach...

 

A widać, że Lila kontrowersyjna postać - mnie denerwowała,

dobrze że Dexter z nią skończył już w tym sezonie ;) .

 

To jest właśnie klasą tego serialu że każdy odcinek ma swój początek i koniec podobnie jak sezony. Równie dobrze mogliby zakończyć serial po pierwszym sezonie bo też wszystko zostało domknięte. Podoba mi się to że wątki poboczne są zakończone w jednym odcinku. Mam tu na myśli fakt że głównym wątkiem w 1 sezonie jest Ice Truck Killer a z innymi mordercami Dexter rozprawia się zazwyczaj w jednym odcinku. To samo tyczy się sezonów. Ten serial nie żeruje na widzu jak np. Prison Break a mimo to trzyma w napięciu jak jasny gwint.

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się, o czym będzie trzecia seria, bo właściwie wszystkie wątki zostały domknięte i równie dobrze mogło by to się skończyć na dotychczas wydanych 24 odcinkach...

 

A widać, że Lila kontrowersyjna postać - mnie denerwowała,

dobrze że Dexter z nią skończył już w tym sezonie :P .

 

To jest właśnie klasą tego serialu że każdy odcinek ma swój początek i koniec podobnie jak sezony. Równie dobrze mogliby zakończyć serial po pierwszym sezonie bo też wszystko zostało domknięte. Podoba mi się to że wątki poboczne są zakończone w jednym odcinku. Mam tu na myśli fakt że głównym wątkiem w 1 sezonie jest Ice Truck Killer a z innymi mordercami Dexter rozprawia się zazwyczaj w jednym odcinku. To samo tyczy się sezonów. Ten serial nie żeruje na widzu jak np. Prison Break a mimo to trzyma w napięciu jak jasny gwint.

Lepiej bym tego nie napisał ;) . I kibicuję twórcom tego serialu, żeby nie obniżyli lotów przy okazji trzeciego sezonu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Serial wymiata, obejrzałem oba sezony i czekam na to co wydarzy się dalej. 2 sezon jest trochę gorszy od pierwszego i momentami zmienia się w telenowelę, ale i tak jest lepiej niż innych serialach (to co wyrabiają z Lostem po 2 sezonie woła o pomstę do nieba!).

OFFTOP:

Coati nie zgadzam się co do tego wielkiego podobieństwa do Death Note'a. W taki sposób można by przyrównac wiele filmów i seriali do Dextera.

-Dexter i Light zabijaja z tego samego powodu

Light zabijał bo chciał uczynic świat lepszym i zostac Bogiem tego idealnego świata który by stworzył, a Dexter? On zabija bo odczuwa potrzebę tego, gdyby nie kodeks i to jak go ukształtował Harry to pewnie byłby zwykłym zabójcą wykańczającym ludzi na chybił trafił.

-Lundy tak jak L wyprzedza swoim rozumowaniem bieg wydarzeń i obaj lubią słodycze[ogolnie jesc]; byla w dexie tak scena jak lundy zastanawia sie nad tym co przedstawiaja ciasteczka.. w death note tez bylo kilka takich scen

Lundy nie dosięga L'owi do pięt, ale jest ciekawą postacią. Taki trochę wyalienowany dziadek który odstaje od reszty( jego miny i to jak mówi mnie rozwalają :D). Przyznaję, że jest cwany, ale nie poziom L'a.

 

Według mnie Dexter nie przypomina DN, chociaż w trakcie oglądania skojarzenia się pojawiają, ale wątpie żeby było to zamierzone.

 

Koniec OFFTOP'A

Edytowane przez szaden
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...