Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

No i The Tunnel z 2011 jeszcze bym polecił, jak ktoś oglądał dużo horrorów to pewnie niczym go ten film nie zaskoczy, ale nie jest to na pewno crap, wręcz przeciwnie, dobrze się to ogląda i warto odnotować ten tytuł wśród tych litrów mułu które ostatnio są produkowane.

 

Obejrzałem zwiastun i zaświtało mi, że widziałem. Faktycznie wart uwagi. :) Wychodzę z założenia, że jak już taki biedny found footage kompletnie nie ma się czym obronić, to niech chociaż miejscówka będzie ciekawa. Z takich, oprócz The Tunnel i wspomnianego wcześniej przeze mnie "As above, so belove" (oczywiście akurat oba te filmy miały więcej nawet dobrych elementów), wspomniałbym jeszcze The Pyramid z 2014 r. - grupa archeologów gubi się w nieznanych podziemiach egipskiej piramidy. Ogólnie zakalec, max 5/10, ale miejscówka, pomysły i momentami klimat na propsie :) I może jeszcze Ghoul produkcji czesko-ukraińskiej (tak podają źródła, choć film jest anglojęzyczny), z 2015 roku - za umiejscowienie akcji w zapadłej, odciętej od świata ukraińskiej wiosce i okolicznych lasach. Jest klimacik i nawet parę ciekawych scen. 

 

Ogólnie lubię sobie tak góra 2-3 razy do roku odpalić "jakiś szitowy horror" i jakoś tak najczęściej pada na found footage. :D Mimo wszystko to miła odmiana, o ile, jak zresztą piszesz, film nie okaże się zupełnym dnem.

 

Btw. Oglądał ktoś The Visit z zeszłego roku? Nie found footage, choć ma pewne jego elementy. Przyznam, że trochę ciężko było dotrwać do końca, ale szacun za twist pod koniec, który kompletnie zmienił odbiór całego obrazu.  :obama:

Jakiś czas temu widziałem też The Green Inferno od Eliego Rotha. Przyznam, że miałem nawet mały hype na ten film, choć nie widziałem starych filmów z dzikimi kanibalami, które ponoć były bardzo popularne w erze VHS-ów (Canibal Holocaust i takie klimaty, dla których Green Inferno ma być hołdem) Żadne arcydzieło, ale klimat dzikusów w amazońskiej dżungli, widoczki, które kupiły mnie od pierwszego trailera, i kilka ciekawych scen\pomysłów zrobiło robotę. Spokojne 6/10.   :yes:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Aczkolwiek parę perełek jest. Project: Monster (Cloverfield) to naprawdę fajny film, sporo się dzieje, jest zjawisko rozpier'dolu na ekranie (nie lubię tego określenia, ale parę "epickich" momentów było) i nawet stylistyka nagrywania z ręki niczego tu nie psuje. Choć oczywiście nie można traktować tego jako horror, bardziej coś w stylu Godzilli.

dmCjcazR.jpg

 

Będzie się działo. 8)

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Znajomy już oglądał i po ocenie 3/10 jakoś nie mam dużych oczekiwań, a typek ma podejście bardzo przypominające te c0ra jeśli chodzi o horrory. No cóż, zobaczymy za tydzień. :)

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem wczoraj tego The Visit. Matko jakie to (pipi) jest. Ten Shyamalan to chyba najgorszy rezyser w hoolywood zaraz obok Uwe Bolla. Jeden film mu sie udał i jedzie na nazwisku od tego czasu. Pisaliscie tu ze jest niezly twist na koncu filmu...no rzeczywiscie tak niezly ze mozna sie domyslec o co chodzi po pol godziny filmu. O glupotach w sceniariuszu nawet nie ma co sie rozpisywac.

 

2/10

Odnośnik do komentarza

jaki horror byście chcieli zobaczy? podajcie tematyke, albo oryginał któy wymaga remake'u.

 

Ja bym chciał coś mocno popier,dolonego, tak by  nie był to total gore i snafu, ale zeby rezyser sie nie pie,rdolił.

Klimaty coś jak w wysłanniku piekieł 1, cenobici to naprawdę był strzał  w 10tke, razem z ta kostką i historią.

Więc może remake hellraisera?

Ale taki z kopytem i Rką.

 

Dobrze by było moze w końcu połaczyć gatunki, przy okazji  filmu katastroficznego zrobic tez horror, albo sci-fi i horror, przydałby się porządny filmowy DEAD SPACE, pandorum zaczynało się całkiem dobrze, ale zmieniło się w film familijny.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Nie no, nie był to zły film, miał klimat, i zmarnowany potencjał, za szybko się zatrzymali z psychodelą i scenami.

no i miał scenę z kartką i ołowkiem.

 

 

Mogłbym przyjąc na klate film o duchach, ale, ale, taki  w ktorym duchy się nie pier,dola przez pierwsze 1,5h  w starzenie drzwiami  i przewidzeniami  w odbiciu lustra.

W sumie nie kojarze filmu w którym duchy oficjalnie by istniały  w swiadomosci ludzi i ludzkośc skupiałaby się na tym jak z nimi walczyc, chyba ostatnio ghostbusters.

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

kiedys latał po sieci fake trailer do remake'u child's play, cały czerwony ekran, rozchwiana kamera, nie mogę tego znalezc, ale sam trailer mnie ostro napalił, niestety, chucky dalej jest gnebiony jakimis narzeczonymi  i innymi g,ownami, co  za stracona marka. Z drugiej storny moze błędem było w ogóle ciągnięcie jej.

 

może remake crittersów ;D

albo master of puppets

 

o , juz wiem, porządny remake Leprenchauna.

 

przypomniał mi się fajny horror, taki typoy 8/10 który pozyczałem  czesto z wypozyczalni, opowiesci  z krypty, pełnometrazowy,  z tym łysolem co  probował wejsc do hotelu  w którym ukryli się ludzie.

Bardzo to było solidne.

 

http://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9Bci+z+krypty%3A+W%C5%82adca+demon%C3%B3w-1995-33544

 

 Jada Pinkett Smith <3

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Ten władca demonow bardzo spoko film. O remeke lub jakis reboot Critersów bym obejrzał.

 

I tak z mniej znanych ktore polecam na nudny wieczór ;

 

Szepty w mroku z 2004 roku. Duchy i te sprawy ale kapitalny klimat i ciekawe zakonczenie.

 

Zabójczy wirus. To raczej nie horror ale kino drogi i akcji malo ale wciagajacy i przyjemnie sie oglada.

 

Boo (nieuleczalny strach) - oceny wszedzie bardzo słabe ale cholera w tym filmie jest ten klimat...Silent Hilla. Mi sie podobał.

 

I nie wiem czy polecałem juz Scouts Guide to the Zombie Apocalypse. Wg mnie najlepsza komedia o Zombie. Jak komus podobał sie Zombieland to ten rowniez podejdzie.

Edytowane przez Ma_niek
Odnośnik do komentarza

Ostatnio oglądałem wszystkie odcinki gęsiej skórki. Trochę beka że po tylu latach dalej mam uraz do odcinku z maską i tą yebaną lalką.

Ja do dziś ani "IT!" w postaci książki ani filmu nie ruszam. Podobnie "Koszmaru z ulicy Wiązów".

 

mi się feast nie podobało, ogl. 1 czesc

Mam wrażenie, że co bym ci za tytuł nie podał to będziesz na "nie" bo to 2razyjot. Pocieszne.

Odnośnik do komentarza

Nie, jak mi polecisz dobry horror, albo się  o niego spytasz to napiszę że jest super i dzięki.

 

Jak amsz czas to poszukaj w temacie, pisałem kiedyś że feast mi się nie podobał, pamietam tylko głowe henrego rozwalajacą drzwi.

 

IT to najbardziej rozczarowujący powrót do horroru którego człwoeik tak sie bał  w dziecinstwie ze nie dał rady nawet po kryjomu ogladac.

Byłem przerazony tym jak ten film jest słaby, poza paroma oczywiscie scenami.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...