Skocz do zawartości

Twórczość aka A może coś własnej produkcji?


Rekomendowane odpowiedzi

xD

To skoro nie możesz znaleźć, to może zrób czegoś innnego remix :> . Możesz wziąć np. I get money, do tego jest acapella.

Samplujesz kawałki rapowe?

No tak ale jak slyszysz na początku tego remixu jest zsamplowany motyw ze straight...

A co do samplowania to ucze sie i staram sie samplowac co sie da.

Odnośnik do komentarza
To źle się uczysz. Tak się nie robi, tak to nie wygląda. Nawet, jeśli oryginał był elektroniczny.

Z jednej strony chcesz być loyal to the game i jak kradniesz motyw z innego kawałka, to nazywasz to remixem, a z drugiej podpisujesz się pod przyspieszonym samplem z innego kawałka rapowego?

 

tamten kawalek dlatego nazwalem remixem bo na wejsciu jest sampelek ze straight.

Słuchaj statry ja wiem ze moge nie miec pojecia na temat samplowania, dlatego sie ucze bo lubie skladac muzyke, sprawia mi to frajde.Ciekawe czy Ty tak odrazu wszystko miales w jednym palcu?Tez pewnie od czegos zaczynales.Wiec skoro nie mam pojecia o tym co robie to prosze Cie oswiec mnie, a moze wejde na wlasciwa droge ^_^

 

P.S.Co do ''kradniecia'' motywow z innych kawalkow, to znani producenci widocznie tez kradna dokladnie tak jak ja, bo oni tez sampluja rozne motywy z innych kawalkow.

Odnośnik do komentarza
Moja pierwsza solo EP, a druga ogólnie (działam w Nie dla Rozgłosu. 1.02 2008 w Brzegu koncert O.S.T.R.a i między innymi nasz support:D)

 

Aem - PLZBM EP: http://www.sendspace.pl/file/ehdrNusF/

 

Komenty itd mile widziane:]

 

 

zassałem, przesłuchałem więc napiszę pare słów:

 

- bity, raczej męczące dla ucha niż bujające głową, za dużo w nich chaosu, za mało przemyślanych aranżacji

- teksty, bardzo przwidywalne, jest to taki rap jaki robi każdy, a jak coś jest takie jak wszystko to jest nijakie

- flow, też typowe, raczej prymitywne akcentowanie, czasem problemy z rytmiką

- brzmienie, typowo undregroundowe nie słychać, że płytą zajmował się jakikolwiek producent z wiedzą w temacie

 

pozdrawiam dla mnie 4+/ 10

Odnośnik do komentarza
Też nie wszystko umiałem na początku, ale nie puszczałem od razu swoich rzeczy na Youtube, nazywając je remixami. Że już nie powiem o tym, że kiedyś robiłem ditc, a nie samplowałem 3-sekundowe sample z rapu z dodatkiem perkusji z internetu.

 

Własnie po to wrzucilem te kawalki na youtube, zeby ktos kto sie zna powiedzial czy robie to zle czy dobrze;)Teraz postaram sie samplowac inne rzeczy, a tak przy okazji, szeni nie moglbys mi pokazac jakiegos kawalka w ktorym uzywasz sampla?Z checia obadalbym jak ty to robisz.

Odnośnik do komentarza

No i powiedział ci ktoś? Wiesz, że takich jak ty są dziesiątki, jak nie setki tysięcy na świecie, nawet więcej niż tych, którzy mogliby i w ogóle chcieli coś ocenić?

 

Popatrz tu. Tu masz przykład maksymalnie rapowo i klasycznie obrobionego sampla - pojedynczego, z jednego kawałka. Dość stary w sumie, ma z rok czy dwa. Trochę długi sampelek, ale tylko taki miałem niepocięty. Masz go na końcu.

http://szeni.neostrada.pl/92.mp3

Odnośnik do komentarza
No i powiedział ci ktoś? Wiesz, że takich jak ty są dziesiątki, jak nie setki tysięcy na świecie, nawet więcej niż tych, którzy mogliby i w ogóle chcieli coś ocenić?

 

Popatrz tu. Tu masz przykład maksymalnie rapowo i klasycznie obrobionego sampla - pojedynczego, z jednego kawałka. Dość stary w sumie, ma z rok czy dwa. Trochę długi sampelek, ale tylko taki miałem niepocięty. Masz go na końcu.

http://szeni.neostrada.pl/92.mp3

 

z jakiego kawalka jest ten sampelek?

Odnośnik do komentarza
No i powiedział ci ktoś? Wiesz, że takich jak ty są dziesiątki, jak nie setki tysięcy na świecie, nawet więcej niż tych, którzy mogliby i w ogóle chcieli coś ocenić?

 

Popatrz tu. Tu masz przykład maksymalnie rapowo i klasycznie obrobionego sampla - pojedynczego, z jednego kawałka. Dość stary w sumie, ma z rok czy dwa. Trochę długi sampelek, ale tylko taki miałem niepocięty. Masz go na końcu.

http://szeni.neostrada.pl/92.mp3

 

 

tu jest przykład, jak nie należy ciąć sampli, ziomek jest kułewsko nie do rytmu

Odnośnik do komentarza

Ty mi chcesz tłumaczyć, co jest do rytmu, a co nie? Czekam na twoje produkcje.

 

W ogóle to JA PIER.DOLE. Co powiecie na to, że wczoraj oglądając telewizję, natrafiłem na TEN SAM FILM? Akurat wczoraj, akurat ten sam film, akurat nawet ta sama scena. Ten film to "Blackjack" od Woo, wczoraj leciał na Polsacie, scena chyba jakiegoś pokazu mody, gdzie na sali tańczą ludzie w kostiumach karnawałowych.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze, żeby tłumaczyć komuś co jest do rytmu a co nie, nie trzeba mieć takowych produkcji. Po drugie moje produkcje usłyszysz w niedługim czasie ( być może już słyszałeś ), a po trzecie jak Ci sampel nie wchodzi równo w perkusje to się nim zajmij, a nie biadol.

 

ps. zresztą masz bit z przed jakiś 3 lat, cięty z 3 sekundowego fragmentu pianina z kawałka edith piaf, żebym nie musiał czytać kolejnego Twojego postu, że najlepiej krytykować a nic nie robić :P

 

www.virtus3.nazwa.pl/frezz/melancholia.mp3

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza

Człowieku, słucham muzyki od kiedy pamiętam, przez parę lat grałem na pianinie, od kiedy zacząłem przygodę z rapem próbuję cośtam grać swojego, wszyscy dookoła i mówią, że powinienem brać się za granie na perkusji, i ty mi mówisz, że nie mam poczucia rytmu? Wyrobienie tego uczucia to jest kwestia doświadczenia, przesłuchania tysięcy kawałków, i mi tego nie brakuje.

 

Jeśli nie wierzysz, może chcesz posłuchać czegoś nowego, elektroniczne melodie samodzielnie grane, a nie jakieśtam sampelki, czy dasz sobie spokój z bitwami na forum i argumentami z powietrza?

Odnośnik do komentarza

mnie nie zależy na bitwach, oczernianiu kogokolwiek, chodzi mi tylko o to, że w danym fragmencie który zaprezentowałeś, sampel ucieka z rytmu perkusji, niemam zamiaru tak jak mówie się z Tobą licytować, na fakultety muzyczne, ilość obsługiwanych instrumentów, czy cokolwiek. Stwierdzam jedynie fakty. Jeżeli uważasz inaczej, twoja sprawa, ani mnie to ziębi ani mnie to parzy. Jeżeli wystawia się coś na publicznym forum trzeba się przygotować na to, że nie wszyscy będą klepali po pupciach. Sampel jest nie dokładnie docięty do perkusji przez co są wybitki z rytmu i na tym zakończę tą bezsensowną polemikę

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

freZZ- Odwróceni Krótka epka, niestety z braku czasu i kilku innych problemów, tylko w 40 % na naszych bitach, reszta instrumentale z soundclicka. Tak dla zabawy do posłuchania. Rozgrzewka, przed pełnym albumem, który planujemy skończyć w przeciągu tego roku.

 

Zapraszam do komentowania -

 

www.frezz.muzzo.pl

Edytowane przez przema
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...