Skocz do zawartości

Premium z HDMI a dźwięk przez kabel optyczny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zakładałem podobny temat.

 

A co do tego, że wam te kable idealnie pasują to mnie dziwi strasznie, ja z tego zrezygnowałem bo nawet na zwykłym kablu hdmi bez żadnych udziwnien na obudowie kabla, trzeba wciskać na siłę i to bardzo, więc bajej nie pisz, że te kable mieszczą się bez żadnego problemu, jest ucisk.

 

http://xboxmagic.com/xbox-360-premium-hdmi...l-adapter-hack/

Edytowane przez Jared
Odnośnik do komentarza

witam

pierwszy problem: wiec tak kabel component oryginał z xbox360 premium podpinam by mieć wyjście optyczne na dźwięk , xbox z plazmą jest spięty kablem hdmi-hdmi efekt brak obrazu na tv po podpięciu na kablu hdmi? wyciągam component z xbox obraz z hdmi jest (nie wiem co trzeba zrobić aby był obraz przez hdmi jak jest równocześnie component podpięty, jak go tylko wpinam to brak obrazu z hdmi, na componecie jest)

 

drugi problem: brak dźwięku na kinie domowym, xbox360 podłączony optykiem do amplitunera (czyli ten oryginalny component wpięty do konsoli z niego jest wyjście optyczne i nie leci dźwięk), ten sam kabel optyczny wpinam do tunera sat dźwięk jest a z xbox nie leci, ustawiam dźwieki w menu xbox i nic cisza nie wiem może ten component padł proszę o pomoc

 

 

może ktoś sprawdzić u siebie czy we wtyczce na kablu oryginalnym component gdy się włączy dźwięk 5,1 w konsoli zaczyna świecić pod tą klapką we wtyczce na czerwono światło u mnie chyba nie uruchamia się ten optyk, to wyjście

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

a ja mam taki problem:

mam podlaczonego xboxa do TV kablem HDMI, a dzwiek do amplitunera optykiem, zrobionym przez siebie z kabla RGB, wszystko dziala, tylko jak wylacze TV lub przelacze na inne wejscie, to po ponownym wlaczeniu/przelaczeniu xbox sie resetuje, na wtyczce zworki ustawilem na kabel component, poniewaz jak rozlutowalem wszystkie to nie bylo dzwieku wcale :(

w zwiazku z tym mam takie pytanko, czy ktos ma podobnie i czy wszystko dziala okej, to znaczy czy konsola sie nie resetuje, bo nie wiem czy problem lezy po stronie konsoli czy po stronie TV

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wpis. Mam to samo, obraz idzie przez hdmi a optyka mam podłączonego do componenta i gdy zmieniam na inne wejście w tv xbox automatycznie restartuje się. Poszukałem w necie podobno to częsty przypadek pewno wynika z wsadzonych dwóch kabli do konsoli (hdmi, component/rgb) ale w jaki sposób gryzą się ze sobą, czemu i jak temu zaradzić nie znalazłem. Nie ukrywam że, denerwuje to trochę.

 

BTW różnica w obrazie pomiędzy hdmi a componentem jest ogromna. A ja rok grałem na tym gównie myśląc że, nie ma większej różnicy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

5.1 w HDMI wprowadzili niedawno w raz z aktualizacja dasha, notabene w gole o tym nie informujac oficjalnie :)

a forum ktos napisal ze to odkryl i jakbym tego wpisu nie zauwazyl to bym dalej nie wiedzial i kombinowal z optykiem, a tak idzie z HDMI...

 

co do komponentu to pisze slupek wyzej ze nie chce bo gorszy

 

co do tego resetu konsoli, to musisz to przetestowac czy to w gole zwiazane z tym kablem dodatkowym, ja tak mialem i nic mi konsoli nie resetowalo, za to konsole wlacza tylko jak HDMI jest aktywne wiec tym samym mozna wysnuc teorie czy czasami to TV przez HDMI czegos nei wysyla konsoli i sie przez to nie resetuje

 

odlacz ten kabel z optycznym i sprawdz wtedy czy jest to samo jak samo HDMI jest do tv czy nie, jak bedzie inaczej i nie bedzie resetowal to mozna pokombinowac z tym optycznym zmeiniajac rodzaj kabla przez odpowiednei zworki we wtyczce

Odnośnik do komentarza

przyczyna tego ze jak przelaczasz sie pomiedzy HDMI w TV z włączonym xboxem jest to ze HDMI obsluguje HDCP i musi sobie pobrac na nowo ustawienia dla kazdego HDMI i dlatego konsola sie resetuje i nie jest to przyczyna podlaczonego dodatkowo kabla RGB lub VGA poprostu HDMI tak to wymusza

 

btw sproboj w TV przelaczyc sie z HDMI xboxa na zwykla antene i pozniej znowu na HDMI xbox i zobaczysz ze Ci sie konsola nie zrestartuje, a w momecie przelaczenia na drugie HDMI sie zrestartuje

Edytowane przez jaro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...