Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

To pytanie odnośnie TRIAL: któryś tam z kolei to są comba zaczynające się od ciosu z wyskoku, zazwyczaj idzie ok póki nie muszę po ciosie z klęknięcia walnąć np hadukena. Nie umiem wyrobić. Jest jakiś help który by pokazywał niczym w tekenie timing jak to trza klepać? Dodam że czasem w walce mi to przypadkiem się uda:/

 

Nie umiem Triala Cammy zaliczyć właśnie dlatego;p innymi jeszcze się nie zabierałem za to nawet.

Odnośnik do komentarza
To pytanie odnośnie TRIAL: któryś tam z kolei to są comba zaczynające się od ciosu z wyskoku, zazwyczaj idzie ok póki nie muszę po ciosie z klęknięcia walnąć np hadukena. Nie umiem wyrobić. Jest jakiś help który by pokazywał niczym w tekenie timing jak to trza klepać? Dodam że czasem w walce mi to przypadkiem się uda:/

Jeśli czegoś takiego nie potrafisz wykonać to lepiej przestań grać. Poważnie...

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
To pytanie odnośnie TRIAL: któryś tam z kolei to są comba zaczynające się od ciosu z wyskoku, zazwyczaj idzie ok póki nie muszę po ciosie z klęknięcia walnąć np hadukena. Nie umiem wyrobić. Jest jakiś help który by pokazywał niczym w tekenie timing jak to trza klepać? Dodam że czasem w walce mi to przypadkiem się uda:/

 

Nie umiem Triala Cammy zaliczyć właśnie dlatego;p innymi jeszcze się nie zabierałem za to nawet.

 

 

Też bym nie umial hadukena Cammy zrobić.

Odnośnik do komentarza

haha, ornit cofnij się o 10-15 lat i przypomnij sobie jak sam nie potrafiłes dobrze qcfa wykręcić (wiem, to było straszne, ale staw temu czoła; ). Całkiem możliwe, ze za parę lat taki Pueblo będzie się wyśmiewał z młodych i zrzędził na każdym kroku jak ty teraz. Powaga.

Edytowane przez Action
Odnośnik do komentarza

kurcze ludzie jakieś straszne ciśnienie macie każdy kiedyś zaczynał i był noobem. A wracając do tematu gry i chelengów jak na moje one są ostro pogięte jeszcze żadnego trybu hard na 100% nie mam (chodzi o trial) blanka guile czy vega to już normalne przegięcie (gram na padzie). Mam pytanie czy ktoś zrobił 3 hard ryu? chodzi mi o moment cancelu shoryukena i metsu hadoukena kiedy dokładnie trzeba klepać ultrasa? jak klepie focusa to wpada cała animacja i przeciwnik jest na ziemi i mestu nie wchodzi:/ jakaś rada?

A i jeszcze online gram Kenem i Sakurą i jakoś dobrze mi z tym i nie czaje tego ścisku pośladków bo i tak od razu widać jeżeli ktoś umie coś pokazać swoją grą, a nie muszę grać np dalshimem czy el fuerte czy jak mu tam by pokazać jaki jestem kozak że gram niszowymi postaciami.

Edytowane przez ZakOnIck
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

@zakonick

Ale noob gra Kenem!

Poważnie to graj czym chcesz Ken jest postacią jak każda inna co nie zmienia faktu, że np ja preferuję innych przeciwników niż szoto którzy są poprostu nudni, ograni i popularni online. A sparring partner grający np. Dhalsimem to złoto.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

no i spoko mogę być noobem scrubem i lamą nawet, leci mi to. Czy jednak ktoś dał radę wklepać ten hard 3 ? kciuk mi pada już :D

a i jeszcze jedno czyli grający kenem, ryu, sakurą, akumą, danem, goukenem na dobra sprawę i sagatem to nooby? kurcze prawie polowa zawodników z street fightera kcuf czyli jednak bede musiał grac el fuerte lub rufusem jutro zaczynam trening będę wtedy cool gracz na wagę złota

Edytowane przez ZakOnIck
Odnośnik do komentarza
To pytanie odnośnie TRIAL: któryś tam z kolei to są comba zaczynające się od ciosu z wyskoku, zazwyczaj idzie ok póki nie muszę po ciosie z klęknięcia walnąć np hadukena. Nie umiem wyrobić. Jest jakiś help który by pokazywał niczym w tekenie timing jak to trza klepać? Dodam że czasem w walce mi to przypadkiem się uda:/

Jeśli czegoś takiego nie potrafisz wykonać to lepiej przestań grać. Poważnie...

Ornit, z czystej ciekawości: czy każdy Gracz nie będący w stanie wykonać jakiegoś comba musi zderzyć się z tego typu komentarzem z Twojej strony? Uznałem że warto zapytać, tym bardziej iż nie jest to Twoja pierwsza odpowiedź tego typu w tym temacie.

 

Osobiście nie jestem w stanie pomóc, niemniej idę o zakład że działający tutaj znawcy gry będę w stanie udzielić laikom kilku cennych uwag - vide: wykonuj szybciej/sprawdź inny config przycisków/postaraj się idealnie wstrzelić z kontynuacją/łatwiej będzie opanować to po takim czy innym ciosie...

 

Panowie, odrobię więcej dobrej woli i przychylności dla początkujących (z których - jak słusznie zauważył Action - za jakiś czas faktycznie może wyłonić się kilku konkretnych zawodników) :)

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
no i spoko mogę być noobem scrubem i lamą nawet, leci mi to. Czy jednak ktoś dał radę wklepać ten hard 3 ? kciuk mi pada już :D

a i jeszcze jedno czyli grający kenem, ryu, sakurą, akumą, danem, goukenem na dobra sprawę i sagatem to nooby? kurcze prawie polowa zawodników z street fightera kcuf czyli jednak bede musiał grac el fuerte lub rufusem jutro zaczynam trening będę wtedy cool gracz na wagę złota

Ktoś grający Danem to raczej nie noob tylko masochista albo prawdziwy wymiatacz.

To samo Gouken nie jest prostą postacią w porównaniu z shoto ma przechwyty jakieś itp. Nie spotkałem dobrego Goukena online. Akumy online to 90% noobki które klepią po kilka razy Raging Demona i widać jak machają tę lekką ręką a tu nie wychodzi aż się sam do siebie usmiecham wtedy.

Nie musisz się tłumaczyć Daigo np. gra Ryu i jaki ma fame.

Online cięzko pograć z innymi postaciami niż shoto chodź na wyższych rankingowych się zdarzają dzisiaj ktoś zbił mnie Rose a ja stałem i patrzyłem co to za postać i czy z tej gry wogóle ona jest :) Nikt nie pisze że grać Ryu czy Kenem jest uncool tylko że te badziewiaki już ludzią obrzydły i oczekujemy innych doznań podczas rozgrywki niż hadouken, shoryuken.

 

No jasne, że byłbyś wtedy cool jakbyś grał El Fuertę albo Rufusem ,a tak jesteś kolejnym shoto noobem :D

 

Do postu poniżej - Ja też nie wykonałem triala Hard żadną postacią co nie przeszkadza mi efektywnie kosic online.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

No widzę, że właśnie chyba było by najlepiej milczeć jeśli się nie zna każdego detala czy klatki animacji postaciXD Chill out man. Ja się uczę w to grać bo jak mówiłem nigdy w SF nie grałem na serio a jedynie na emulatorku żeby obadać grę i tyle. Teraz SF > KoF > MK (tfu, nawet tu szkoda umieszczać te niegdyś zacne inicjały). Pogram więcej to zobaczymy, może i skill mi podskoczy. Że nie umiem teraz triala wyklepać to lama jestem? I h#j, bede grał i bez tych kosmicznych kombinacji. A na Kenów i Ryjów w końcu się grać nauczę. Jak ktoś chciał by się zmierzyć z moją bądź co bądź słabą wciąż Cammy to zapraszam pod tana Figlarz na PSN.

Odnośnik do komentarza
a i jeszcze jedno czyli grający kenem, ryu, sakurą, akumą, danem, goukenem na dobra sprawę i sagatem to nooby?

 

Ej no, co Sagat robi koło tych shoto-shit-manów? Przecież to jest bardzo ambitna postać :P A tak na poważnie to zauważyłem, że nooby przenieśli się z Kena na Akume. Pewnie teraz myślą, że są bardziej pro :lol:

Odnośnik do komentarza
Ten temat naprawde zszedl na psy : ( Ornit you were right.

(pipi)! Yang! Wpisuj miasto chłopie!

To pytanie odnośnie TRIAL: któryś tam z kolei to są comba zaczynające się od ciosu z wyskoku, zazwyczaj idzie ok póki nie muszę po ciosie z klęknięcia walnąć np hadukena. Nie umiem wyrobić. Jest jakiś help który by pokazywał niczym w tekenie timing jak to trza klepać? Dodam że czasem w walce mi to przypadkiem się uda:/

Jeśli czegoś takiego nie potrafisz wykonać to lepiej przestań grać. Poważnie...

Ornit, z czystej ciekawości: czy każdy Gracz nie będący w stanie wykonać jakiegoś comba musi zderzyć się z tego typu komentarzem z Twojej strony? Uznałem że warto zapytać, tym bardziej iż nie jest to Twoja pierwsza odpowiedź tego typu w tym temacie.

 

Osobiście nie jestem w stanie pomóc, niemniej idę o zakład że działający tutaj znawcy gry będę w stanie udzielić laikom kilku cennych uwag - vide: wykonuj szybciej/sprawdź inny config przycisków/postaraj się idealnie wstrzelić z kontynuacją/łatwiej będzie opanować to po takim czy innym ciosie...

 

Panowie, odrobię więcej dobrej woli i przychylności dla początkujących (z których - jak słusznie zauważył Action - za jakiś czas faktycznie może wyłonić się kilku konkretnych zawodników) :)

Wierz mi, to naprawdę podstawowa sprawa. Jeśli ktoś nie potrafi cancelować "lowa" w qcf+cios to powinien zaoszczędzić sobie dalszych nerwów. Co ja mu mogę poradzić? Żeby zaczął grać "przez" koszulkę? A może żeby odwrócił pada i klepał po kierunkach prawą ręką? W SF4 wydłuzyli input upraszczając wykonywanie ciosów! W porównaniu do ST czy CvS2 tu mamy dwa dni na to aby wykręcić np "kulkę"(lol) Raju. Poza tym wciskając np. takie dół+noga ma uproszczone zadanie bo potem wystarczy przecież przejechać tylko po dwóch kierunkach...

 

Nie wiem...Może ten temat w czymś pomoże :mellow:

 

EDIT: A i może was zaskoczę ale żeby wykonywać te wszystkie mega-cudo-miodne-tralalala comba na hardzie w challenge nie potrzeba ani framedaty ani jakiegoś niesamowitego skilla.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

http://www.neoempire.com/?p=1747

 

Turniej w londynie filmik ma jakieś 20 minut można obejrzeć ze stronki. Finał to Sagat vs. Sagat z czego gośc ,który wygrywa Sagatem naprawdę dobrze gra. Canceluje Focus dashem tiger upercata po czym odbija lecącego jeszcze gościa sHK i ładuje w niego ultra. Nie jest to może jakieś kosmicznie trudne do posadzenia ale pokazuje w pełni wykorzystany EX Focus w walce. I należy się temu przyjżeć bo niestety ludzie online nie wykorzystują takich patentów.

Drugi Sagat to bieda przy nim.

 

Ciekawa też jest reakcja publiczności na pojedynek dwóch Tygrysów. :)

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Pueblo przy spadaniu i klepnieciu takiego hp lub mp z pozycji stojacej nacisnij odrazu dol i jak animacja ciosu zaskoczy to wciskasz przod i lp/mp/hp, tez gram na padzie i mialem z tym problemy, jak na razie to na 3 hard sie zatrzymalem:) np. masz g/p hk, hp i hadouken odrazu to robisz g/p hk, postac spada naciskasz odrazu hp(czy inny punch)~odrazu po nacisnieciu puncha przycisk w dol i instynktownie potem przod + punch. Piszac jest ciezko, latwiej byloby jakbym Ci pokazal:) nie zniechecaj sie i cwicz twardo:)

Jak nadal Ci nie wchodzi to pocwicz d+mk, p+lp/mp/hp tylko przytrzymaj dol chwile po walnieciu mk albo d+hp,p+hp z ta sama zasada oraz Hp(dol), p+punch, hp trwa troche dluzej wiec latwiej sie wcisniesz:)

Jak masz dostep do x360 lub jestes z wwa to mozemy pocwiczyc, ja tez nie jestem jakims gosu w ta gre ale nie mam zamiaru utrudniac startu poczatkujacym:) A tymi co sie napinaja sie nie przejmuj bo tak samo mogloby byc z inna gra w ich przypadku np. jesli nikt nie mial do czynienia z guitar hero wczesniej ani z gra na zadnym instrumencie to w zyciu na mediumie nie zrobi odrazu lub po 3 dniach grania chociazby 1 piosenki, to samo tyczy sie SF itp. Bless

Edytowane przez Intotherain
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn
np. jesli nikt nie mial do czynienia z guitar hero wczesniej ani z gra na zadnym instrumencie to w zyciu na mediumie nie zrobi odrazu lub po 3 dniach grania chociazby 1 piosenki, to samo tyczy sie SF itp. Bless

 

huja prawda. Jak ktoś gra w Street Fightery to taki Guitar Hero na Hardzie do dla niego chill out.

Ps. Dodaj mnie do listy na Xbox live bo mam krótszy tag, uważaj tylko na zdradliwą 4 i coś pogramy może kiedyś jak zechcesz.

 

Żeby nie oftopować miałem wrzucić linka ze wszystkimi tytułami i emblematami jak zdobyć ale nie mogę znaleść.

 

edit: o jest - Jak zdobyc wszystkie tytuły i ikony. Enjoy

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Hmm tak sobie czytam te wasze wypowiedzi i niektóre pytanka i naprawdę jestem pod wrażeniem. Ja już jestem po paru dniach sprawdzania tej gry i śmiem twierdzić ze gra daje radę i to bardzo. To co bardzo bije w oczy to wielki show. Mam na myśli taki boom w tej grze który jest w stanie oczarować i zrobić małą rewolucję w mózgach ludzi którzy wcześniej nie grali w 2d lub połowicznie interesowali się co niektórymi tytułami. Widać spore zainteresowanie wśród nowych graczy. Wydaje się ze twórcy specjalnie zrobili ukłon w kierunku właśnie takich osób. Co więcej starali się uprościć rozgrywkę aby stała się przystępna dla jeszcze większej ilości ludzi co jest sprytnym posunięciem. Trudno się też nie zgodzić z tym że live działa znakomicie. Jednak ja czuję pewien niedosyt i zwracam trochę honor starym wyjadaczom (wiecie chłopaki że o was mowa ;) ) gra pozostawia niedosyt i odczuwa się wrażenie ze wszystko to odgrzane danie. Poza focusem paskiem revenge i grafą połączoną z możliwością gry online niczym mnie ta gra nie zaskoczyła a wręcz przeciwnie. Ja naprawdę to wszystko już gdzieś widziałem i trochę rozumiem poprzednie mruki niezadowolenia po napaleniu się z wyciągniętymi ozorami. Ja będę w to grał ale muszę to powiedzieć 3S jest o wiele lepszy i wcale nie dziwi mnie fakt ze zostaje on na tegorocznych rozgrywkach SBO tuż obok tego nowego tytułu i mam nadzieję że jeszcze długo go tam uświadczymy. To ze ludzie zadają noobowskie pytanka uważam za + bo widać że chce się wam wszystkim grać ale poczekajmy aż emocje opadną bo widzę że wcześniej parę ludzi dostało wytrysku wtedy zobaczymy kto zostanie na polu bitwy a kto odejdzie w zapomnienie.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
@Kasandra

No niby też tak myślałem dopóki ktoś się po raz 50 nie zapytał jak odblokować postacie. I nawet nie po to aby nimi grac tylko żeby trofea mieć co jest i tak bez sensu bo za dużo trofeów to i tak nie zdobędzie.

To samo bez sensu są narzekania ,że jest się słabym i nic nie wychodzi, niby tu jeszcze można coś sensownie doradzić.

Nie mów mi tylko że będziesz grał Zangiefem bo ta postać jest wkurzająca co prawda na rankingowe OK bo Spining Lariat to prawdziwy Noob Killer. Ale gra na Zangiefa to prawdziwa męka.

Mimo wszystko Zangief online > kolejny Ken Online. Pozdro

 

Zangief'em na pewno będę grał, ale w grę wchodzą tez inne postaci, Abel, może Rufus, Fei-Long, musze zaczekać na swoją konsolę i posiedziec trochę na treningu, bo teraz to grałem u kumpla i szedł jedynie versus.

Odnośnik do komentarza

Ornit, nie bój nic ;) Aktualnie sam powoli przegryzam się przez system SFIV. Kilkukrotnie też chciałem pojawić się tu z jakimś pytaniem, jednak reakcje wyjadaczy o wydźwięku zbliżonym do: "nie wiesz jak wykonać taki komplet, to przeżuć się sie bierki" bardzo szybko studziły mój (i chyba nie tylko) zapał.

 

Jak się gra? Dość ciężko niestety, także przez wzgląd na x-boxowego pada, który do "kręcenia okręgów", nadaje się jak... wiadomo ;)

 

Fakt - faktem: gra jest świetna (choć nie do końca wiem jak wypada na tle poprzednich odsłon).

Odnośnik do komentarza

Gouken po wsadzeniu shinshoryukena po zwykłym rzucie (takim do tyłu lol) kroi około połowę paska energii. Coś mi się wydaje, że będzie banowany :lol:

 

Właśnie rozbijam challenge, chyba znalazłem swoją nową miłość w postaci Sagata i jego przód HK po dp ->FA cancel :lol: Czy tylko mi się zdaje, czy linkuje supera po c.HP :lol::lol::lol:

 

Kilka uwag...szkoda, że nie ma precharge. Szkoda, że nie ma charge partitioning, dodałyby grze uroku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...