Skocz do zawartości

Call of Duty 5


Memory

Rekomendowane odpowiedzi

Może to i podłe... ale sytuacja z CoD3 była do tego idealna.

 

Jak koledzy miłujący tylko PC dowiedzieli się swego czasu, że rójka na horyzoncie, coponiektórzy od razu zabrali się za upgrade sprzętu. Kiedy dowiedzieli się że CoD3 wyląduje tylko na PC to z początku nie wierzyli. Jednak kiedy to do nich dotarło melancholii nie było końca. Płacz i jakieś gorzkie żale. Trochę podłe, ale mina PC-towców bezcenna.

Nie tyle podłe (czyjaś ewentualna Schadenfreude nie jest przecież powodem, dla którego gra nie wychodzi na daną platformę), ile zwyczajnie głupie. Postrzeganie rzeczywistości w kategoriach gry o sumie zerowej (sąsiad ma wypasioną furę - minus, ukradziono mu tę furę - plus) mam za pożałowania godzien światopogląd. Na przykładzie growego światka widać, że różnorodność oferty wszystkim przynosi korzyści. Jeśli ukazuje się porządny exclusive to dobrze, bo jest szansa, że projektując grę tylko na jedną platformę starano się maksymalnie wykorzystać możliwości hardware'u, poza tym posiadacz danego sprzętu ma powód do zadowolenia ze swego wyboru. Jeśli ukazuje się porządna gra multiplatformowa to też dobrze, bo więcej ludzi może się nią cieszyć, a posiadacz danego sprzętu nie ma powodu do niezadowolenia ze swego wyboru.

Swoją drogą kiedy ktoś deklaruje, że jest "PC-towcem", albo "konsolowcem", budzi we mnie tym samym podejrzenie, że tak w ogóle jest młotem i już nieraz na moje wyszło.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wracając do samego Call of Duty 5.

Na pierwszy (krótki) rzut oka grafika wydaje się być na poziomie Call of Duty 2. W wielu miejscach widać ostrzejsze tekstury, gameplay raczej taki sam jak w CoD3.

Nie podobają mi się z kolei dialogi. Są zbyt czyste, wyraźne i bez emocji. Słychać, że były nagrywane w studiu.

 

Szersza opinia niedługo.

Odnośnik do komentarza
Mógłby ktoś mi dać zdjęcie z gry zrobione samemu bądź linka bo nigdzie nie mogę znaleźć ? ;)

 

Ech te lenistwo...

Lepsze są chyba ruchome obrazki:

http://www.youtube.com/watch?v=u-Jkyn5MuGw

A tutaj recenzja (o ile czytasz takie rzeczy :) ):

http://ps2.ign.com/articles/929/929976p1.html

Odnośnik do komentarza

Eh nie lenistwo bo szukałem przez pół godziny ( w goglach i youtube ) :P I pewnie dlatego nie mogłem znaleźć bo nie wiedziałem że cod 5 na ps2 ma podtytuł World at War Final Fronts wiec jak było napisane samo cod Final Fronts to myślałem ze to nie jest to najnowsze :blush:

Grafika może być tylko klimat trochę bardziej mi się ten z cod 5 na ps3 podobał :closedeyes:

Odnośnik do komentarza
Eh nie lenistwo bo szukałem przez pół godziny ( w goglach i youtube ) ...

 

Dzisiejsza młodzież... nawet znaleźć nic nie potrafią w internecie, może mały kursik przydałoby się ukończyć? /ironia

A wystarczyło wpisać: world war ps2 gameplay i masz wyniki.

 

Co do mnie to żaden CoD mnie nie wciągnął, oprócz współczesnej części czwartej. Moim zdaniem II woja światowa jest tematem tak wyeksploatowanym jak kilkakrotnie używany papier toaletowy. Jeżeli faktycznie developerzy chcą tworzyć gry wojenne oparte na faktach (z tymi faktami też różnie bywa) powinni sięgnąć ciut dalej niż do II WŚ, lub ciut bliżej - konfliktów zbrojnych na świecie jest, było i będzie niestety od cholery i ciut, ciut

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

se przeszedlem, wiadomo - past genowa gierka ale daje rade, jakos tak mam ze nie podchodza mi misje w japonii, tak jest w tej grze, tak tez bylo w ktoryms moh-u, wole fronty europejskie, a szczegolnie mi podeszly zimowe misje w niemczech, zdobywanie budynkow, itd, ostatnia misja z fortyfikacja w austrii, spoko jak na ps2, jak dla mnie lepsze to niz ostatni moh na ps2 (vanguard)

 

a japonczyki banzaj to porazka :D

Odnośnik do komentarza

no nie mówcie, że nowy COD taki słaby... a już miałem nadzieję, że będzie hit, w który będzie się grało całą zimę, a tu zonk. no nic, może to był ostatni duży (5 godzin? hęę?) tytuł na Czarnulę, a może jednak wyjdzie jeszcze coś zjadliwego. liczę tylko, że ci którzy opisują COD5 są źle nastawieni do serii i dlatego piszą że 5 jest słaby, bo wtedy jest szansa że tytuł jest dobry a wy tylko psioczycie. oby 8)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Postanowiłem sprawdzić jednak na własnej skórze i powiem, że nie zawiodłem się. Gra wciąga! Syndrom "jeszcze jednego razu" wchodzi w krew z każdą nową misją. Te są naprawdę ciekawe, chociaż liniowe, ale mimo to nowy COD to wojna pełną gębą. Czas gry rzeczywiście nie jest satysfakcjonujący (ja skończyłem grę w około 6h), ale ilość akcji wynagradza to z nawiązką. Różnorodność misji to wielki plus, od zdobywania określonej miejscówy, przez obronę jej lub skradankę w najczystszym wydaniu. Ognia dużo, efekt dymu realistyczny. Fabuła standardowa, walczymy na frontach w Japonii oraz w Europie. Aha, no i końcówka gry daje w dechę na maxa (piszę to "na świeżo), ostatnia misja godna zapamiętania, odpieranie ataków Banzai ma klimat! Jedynie poziom trudności mnie zawiódł, ponieważ na poziomie Normal czułem się normalnie jak na Very Easy w pewnych momentach stojąc przed typem 3m, ten jeszcze przeładowuje (ja czekam aż skończy), po czym walę mu w banie aż hełm leci :)

 

POLECAM!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...