Skocz do zawartości

PS3 Quiz


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiecie co, może to nie jest proste jak niektóre zagadki, ale nie jest też niemożliwe do odgadnięcia. Jutro postaram się wymyślić jakąś dobrą podpowiedź, oczywiście niezbyt łatwą, nie chcę was obrażać ;) Na razie skupcie się na ostatniej podpowiedzi. Macie pięć elementów. Wszystkie łączy jeden wspólny mianownik. Piszcie co wam przychodzi do głowy, wtedy będę wiedział jak naprowadzić.

 

Widzę, że Rayos się nie poddaje ;) A reszta?

Odnośnik do komentarza

Dobra, widzę, że jednak się nie przekonaliście. Wyjaśnię zatem o co b.

 

 

Zacznę od końca. Rot13, żeby do niego zasiąść, musieliście rozgryźć następujące obrazki:

 

 

 

1.2ng5qxi.jpg

 

2.1zfj688.jpg

 

3.2hefx49.jpg

 

4."O, cześć wam panowie, magnaci..."

 

5.2zgx8yc.jpg + ur. 2 VII 1925

 

Chodziło o znalezienie wspólnego mianownika. Popatrzmy co tu mamy.

1. Lalka.

2. Pilot Pirx (wyraźnie widać nazwisko na mundurze).

3. Cebula.

4. Cytat.

5. Dekalog + jakaś data.

 

W którejś podpowiedzi napisałem, że kolejność nie jest przypadkowa, dodałem też, że po użyciu rot13 będziecie wiedzieć o co chodziło z koszykarzem i autem. Czy któryś z was próbował poszukać w sieci jakiejś wskazówki? Zgodzę się, że pierwsze cztery punkty mogły niewiele pomóc, ale już 5. powinna na coś naprowadzić. Popatrzcie jeszcze raz. Macie jakąś datę urodzenia i zaznaczoną na czerwono rzymską piątkę. Wpiszcie w google "Piąte przykazanie 5 VII 1925". Data miała wskazać właśnie ten wspólny mianownik - autor.

 

1. Prus.

2. Lem.

3. Szymborska.

4. Ehrenberg.

5. Lohmann.

 

PLSEL -> Rot13 -> CYFRY

 

 

Teraz rzut oka na koszykarza i auto.

 

 

i4qqsh.jpg

 

scc29d.jpg

 

Teraz już wiecie dlaczego umieściłem te dwa zdjęcia? Allen Iverson, słynna "Trójka z Filadelfii", zresztą numer jest aż nadto widoczny.

A co do Ferrari. Wiecie co to za model? Ferrari FF, co oznacza "Ferrari Four".

 

Tak więc macie podpowiedź do ptaszka kiwi. 3 i 4.

 

 

 

1230ift.gif

No cóż, gdy pierwszy raz zobaczyłem ten obrazek, od razu pomyślałem o jednej grze. Myślałem, że chociaż Pepe i 4mE skojarzą podobnie. Niestety nie :)

 

Jeszcze obrazek ze strzałką:

 

 

2lwknqf.jpg

Na początku chciałem wkleić inny obrazek, ale wtedy byłoby to zbyt oczywiste.

 

Oki, co my tu mamy? Strzałkę wskazującą na spadanie - falling. W tle widać logo Apple. Ponownie z pomocą przychodzi google, "Falling Apple". Sprawdźcie... I jak? Teraz już wszystko jasne? Już wiecie, że chodziło o...

 

 

Dead Space

 

 

Dziękuję za uwagę ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

wiecie co... mocno dla mnie to wszystko niesmaczne... ja chyba na jakis czas podziekuje za quizy.

Triboy, to co zrobiles jest tak przyje*ane, ze az sie dziwie, ze masz odwage do przyznania sie, ze to bylo zadanie na serio. To,mozna bylo, dla jaj zrobic na 2-3h, a nie dla blokowania calych dni. Daj choc jedna osobe, ktora to zgadnie Twoim tokiem rozumowania. Waldek nawet nie podal uzasadnienia. W (pipi)e mam takie "zabawy". Serio.

 

Proponuje teraz dac zabawe z tytulem zapisanym,w sanskrycie, zakodowanym przez rot13, a nastepnie zapisanym w starohebrajskim.

 

Pomijam to, ze nadal nie rozumiem gdzie w tym obrazku ze strzalka jest space. Tak samo jak pomijam to, gdzie koszykarz i ferrari maja cokolwiek wspolnego ze slowem dead. Jest jakies w tlumaczniu, nawiazanie do 34, ale nie kmninie ani sylaby, z tych farmazonow. W chu*a nas robiles.

Rzeklem.

Odnośnik do komentarza

ja tam zgadłem. :D

pewnie dostałeś cynk ;)

 

a wracając, tak na powaznie to tylko na poczatku mozna bylo to rozkminic..

strzałka w dół -> dead,

przygotowywanie kiwi -> to juz bardziej przypomina mi rzeźnie piła(podobnie jest na obrazku z kiwi, odciete konczyny),

dalej juz ciemno..

 

 

(...)500 identycznych skojazen jak autor zagadki, bo jak sie mialo 499 to sie (pipi) zgadnie

piszemy RZ :wallbash:

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

To może ja wyjaśnie na szybko.

Pierwszy obrazek: spadające jabłko -> Isaac Newton czyli imie głównego bohatera z gry.

Drugi obrazek: rozczłonkowywanie ptaszka kiwi -> kończyny, glowa itd. czyli najlepszy sposób na przeciwników w DS.

Podpowiedź (koszykarz + autko) -> cyfry 3 i 4, na tych podpunktach kiwi trzeba było się skupić.

 

Osobiscie przyznaję że podpowiedź z autorami była bardzo trudna, ale dało się ogarnąć bez niej tylko byliśmy debilami, przynajmniej ja się tak czułem. Sama podpowiedź z rot13 była pomysłowa.

 

Ale odbiegając już od tego, skończcie ten hejt. Jak dalej będziecie to ciągnąć to zamknę ten temat i tyle będzie z zagadek.

Btw. Pepe jakbyś zadał "tą" zagadkę, to reakcja była by podobna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...