Skocz do zawartości

Spis recenzji


Gość pawel_k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawel_k

witam,

 

Jakiś czas temu stworzyłem stronę internetową zawierającą spis recenzji konkurenta psxextreme ;) Pomysł powstał na forum n+, ja mając możliwości i czas stworzyłem odpowiednie oprogramowanie, kolega zrobił grafikę, a kilka osób z forum n+ wprowadziło recenzji do bazy :)

 

Tak powstała strona którą można zobaczyć pod adresem http://neoplus.gameplace.pl/

 

Teraz dochodzę do wniosku że czemu nie zrobić identycznego spisu recenzji PE? :) Oprogramowanie już jest, kolega nową grafikę zrobi, hosting jest... Potrzeba teraz tylko ludzi którzy byli by chętni wprowadzić recenzje do bazy (wszystko było dopracowywane metodą prób i błędów razem z chłopakami z forum n+ więc teraz wprowadza się recenzje bardzo szybko i przyjemnie :P ). 5 osób myślę że by wystarczyło w zupełności, ale czym więcej ludzi tym oczywiście wszystko by poszło sprawniej...

 

Napiszcie co o tym sądzicie, czy chcielibyście widzieć taką stronę, czy bylibyście chętni wprowadzić recenzje do bazy... I oczywiście ważna by była akceptacja kogoś z redakcji :P

 

pozdrawiam,

Paweł

 

[EDIT]

strona znajduje się pod adresem:

http://pe.gameplace.pl/

 

[edit2]

takie info do osób które będą wprowadzać recenzje:

- jeśli chcemy zarezerwować numer to dodajemy go do bazy - unikniemy problemów z przydzielaniem numerów konkretnym osobom

- oczywiście nie rezerwujemy 50 numerów a potem je zostawiamy :P unikniemy braków

- nazwę gazety wpisujcie według schematu: PSX Extreme #125

- opis gazety powtórzcie, nie jest on wykorzystywany :P ale nie jest powiedziane że nie będzie więc lepiej głupot nie wpisywać ;)

- dodając recenzję polegajcie na autouzupełnianiu - nazwa gry i autor są podpowiadane po wpisaniu minimum 2 znaków ;)

- w bazie jest ponad 3000 gier - więc tym bardziej proszę polegać na autouzupełnianiu :(

- jeśli gra nie ma oceny za grafę, dźwięk czy miód to po prostu wpisujemy 0 (zero)

- jeśli autor recenzji nie jest wymieniony to w polu "autor" wpisujemy autora BRAK

- myślę że warto dodać również recenzje z działu "ohayo nippon" - zazwyczaj jest tam jedna recenzja jakiejś japońskiej gry

- tak samo myślę że warto dodać recenzje gier które są w osobnych działach - typu kilka zaległych gier na gamecube z numeru 125

- WAŻNE! jeśli numer jest wakacyjny i ma przypisane 2 numery (tak jak na przykład 35/36 z 2000 roku) to wpisujemy pierwszy numer w polu "numer gazety" (w tym wypadu 35), w nazwie i opisie dajemy dwa numery, miesiąc też pierwszy (lipiec - 7) i koniecznie dajemy znać mojej osobie o tym fakcie :(

- gry multiplatformowe wprowadzamy według schematu: wprowadzamy oceny i dane dla pierwszej platformy, zaznaczamy opcję "Nie usuwaj danych po dodaniu recenzji", klikamy "Dodaj recenzję", zmieniamy platformę (i ewentualne dane które się różnią), ponownie klikamy "Dodaj recenzję" (cykl ten powtarzamy aż do wyczerpania platform ;) ). Jak skończymy to klikamy "wyczyść" i formularz jest w stanie wyjściowym ;)

- WAŻNE! oceny za miodność z początkowych lat pisma (które były rozbijane na godzinę, dzień, tydzień i miesiąc) sumujemy i robimy średnią (zaokrąglając według przykładowego schematu: średnia 7.3 => 7, 7.5 =>8, 7.8 => 8, myślę że wiadomo o co chodzi ;)

- gry z działu "bez tektury" dodajemy bez oceny

- betatesty gier które mając wystawioną wstępną ocenę - wtedy przy tytule gry dajemy oznaczenie (beta) i dodajemy jak normalną recenzję. Schemat: (beta) Nazwa Gry

- jeśli pismo miało dwie wersje okładki to wybieramy ładniejszą ;)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość pawel_k

super że jest zainteresowanie tematem :)

 

w sumie mogę postawić wersję bez grafiki, można by było wstawiać recenzje a grafa by przyszła pewnie na następny tydzień...

 

muszę tylko dostosować pewne rzeczy w ocenianiu które różnią się w pe i n+.

 

przede wszystkim system oceniania. pe kupowałem za czasów jak jeszcze było pismem poświęconym tylko psxsowi, potem miałem kilka lat przerwy w graniu i teraz troszkę od ponad roku znowu powróciłem do grania na konsolach i pe. dlatego nie wiem jak przez wcześniejszy czas wyglądało ocenianie. teraz widzę że oceny za grafę, dźwięk i miód są w skali 1-10 beż niczego pośredniego typu 8.5 czy 8+, ale już oceny końcowa może składać się się z plusa lub minusa doczepionego do liczby. dalej czasem widzę że ocena jest rozróżniana względem single i multi i dotyczy to oceny końcowej lub miodności. tyle wyłapałem na przestrzeni ostatniego roku...

napiszcie proszę co jeszcze odbiega od tego schematu oceniania? czy kiedyś było inaczej?

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
przede wszystkim system oceniania. pe kupowałem za czasów jak jeszcze było pismem poświęconym tylko psxsowi, potem miałem kilka lat przerwy w graniu i teraz troszkę od ponad roku znowu powróciłem do grania na konsolach i pe. dlatego nie wiem jak przez wcześniejszy czas wyglądało ocenianie. teraz widzę że oceny za grafę, dźwięk i miód są w skali 1-10 beż niczego pośredniego typu 8.5 czy 8+, ale już oceny końcowa może składać się się z plusa lub minusa doczepionego do liczby. dalej czasem widzę że ocena jest rozróżniana względem single i multi i dotyczy to oceny końcowej lub miodności. tyle wyłapałem na przestrzeni ostatniego roku...

napiszcie proszę co jeszcze odbiega od tego schematu oceniania? czy kiedyś było inaczej?

 

Chyba wystarczy ograniczenie się do ocen głównych, nie ma sensu rozdrabniać się na cząstkowe. Kiedyś (w zamierzchłych czasach) był system 1-5, potem 1-10 bez plusów i minusów, obecnie 1-10 z plusami i minusami (okazjonalnie tzw. szyny, czyli "="). Czasem różnicuje się werdykt dla single- i multiplayera, choć jest to coraz rzadsze. Częste są jednak odmienności w przypadku kilku platform. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
Chyba wystarczy ograniczenie się do ocen głównych, nie ma sensu rozdrabniać się na cząstkowe. Kiedyś (w zamierzchłych czasach) był system 1-5, potem 1-10 bez plusów i minusów, obecnie 1-10 z plusami i minusami (okazjonalnie tzw. szyny, czyli "="). Czasem różnicuje się werdykt dla single- i multiplayera, choć jest to coraz rzadsze. Częste są jednak odmienności w przypadku kilku platform. To tyle.

dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) właśnie tego się obawiałem - różna skala open na przestrzeni lat, plusy i minusy to raczej nie problem pod tym względem ale już skala 1-5 tak. ale coś wymyślę :) potrzebuję tylko informacji od którego numeru wprowadzono skalę 1-10 oraz w którym numerze dodano plusy i minusy, wtedy wprowadzę odpowiednie zmiany w kodzie i można by było uruchomić pierwszą wersję strony :)

Odnośnik do komentarza

Moje archiwum extreme'a sięga do czasów lipiec-sierpień 2000 (numer wakacyjny 35|36). Poszperałem trochę i znalazłem, że plusy i minusy wprowadzono od marca 2001 [numer 43 (okładka FFX)]. W tym samym numerze jest encyklopedia gier na PSX-a wraz z ocenami. Patrzę przykładowo grę z pierwszego numeru Adventures of lomax i widzę ocenę 7. Biorę jakąś inną grę z pierwszych numerów np. Alien trilogy i stoi ocena 9 (a był to numer 5). Nie sądzę żeby redakcja wprowadziła system ocen 1-10 w numerach 1-5 by od 5-34 wprowadzić system 1-5 i po 34 numerze wrócić do skali 1-10.

Więc oceny 1-5 to mit, chyba że się mylę :P

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

to bardzo bym prosił o potwierdzenie :( najlepiej kogoś z redakcji, niech się zdobędzie na ten wysiłek i napisze co i jak ;) bo to że ten temat był przez redakcję przeglądany raczej jest pewne ;)

jak będę miał potwierdzone to wrzucam stronę, nie chcę po prostu poprawiać coś po kilka razy...

Odnośnik do komentarza
Nie sądzę żeby redakcja wprowadziła system ocen 1-10 w numerach 1-5 by od 5-34 wprowadzić system 1-5 i po 34 numerze wrócić do skali 1-10.

Więc oceny 1-5 to mit, chyba że się mylę ;)

 

A jednak się mylisz :(. Wystarczyło sprawdzić historię PE z setnego numeru i jak się okazuje, skalę dziesięciostopniową wprowadzono już w PE#4 za sprawą Ściery. Jak widać, oceny 1-5 to naprawdę krótki epizod.

Odnośnik do komentarza

Jednak jeśli w 43. numerze faktycznie znajduje się ta encyklopedia gier na PSX-a z przełożonymi ocenami na nowy system, to myślę że i ze skalą 1-5 nie będzie problemów. Wystarczy posiłkować się tymi przełożonymi na skalę 1-10 ocenami. A inicjatywa bardzo fajna, na pewno wielu osobom coś takiego się przyda :( .

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

ok to zróbmy tak:

- oceny w skali 1-5 przeliczmy na skalę 1-10, jak to jest kilka numerów to myślę że można na taki kompromis pójść,

- dorzucam opcjonalną ocenę ogólną za multi, jak nie będzie protestów to ocenę za miód w multi pominę,

 

jutro wieczorem wrzucę na serwer stronę bez grafiki którą kolega ma zrobić jak tylko obrobi się z innymi zleceniami. osoby które chcą wprowadzać recki do bazy proszone są o kontakt ze mną przez prywatną wiadomość, ja stworzę konto i wyjaśnię krótko co i jak :(

Odnośnik do komentarza
A jednak się mylisz :P . Wystarczyło sprawdzić historię PE z setnego numeru i jak się okazuje, skalę dziesięciostopniową wprowadzono już w PE#4 za sprawą Ściery. Jak widać, oceny 1-5 to naprawdę krótki epizod.

 

Rzeczywiście. Sprawdziłaem setny numer i masz rację.

Przedwczoraj po prostu szybko znalazłem numer 43, w nim encyklopedię i dalej już nie szukałem.

 

Jednak jeśli w 43. numerze faktycznie znajduje się ta encyklopedia gier na PSX-a z przełożonymi ocenami na nowy system, to myślę że i ze skalą 1-5 nie będzie problemów. Wystarczy posiłkować się tymi przełożonymi na skalę 1-10 ocenami. A inicjatywa bardzo fajna, na pewno wielu osobom coś takiego się przyda :) .

 

Dokładnie. Ta encyklopedia podzielona jest na pare numerów (3 albo 4) i może być przydatna.

 

 

 

Nie jestem pewien, ale chyba od tego numeru wprowadzone zostały recenzje na "makarona".

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

za kilkanaście minut wrzucam pierwszą wersję strony na serwer, muszę tylko wszystko przetestować :P

 

[EDIT]

wrzuciłem stronę i wprowadziłem na dobry początek jeden numer ;)

strona znajduje się pod adresem:

http://psxextreme.motolibra.pl/

lub

http://pe.motolibra.pl/

 

jeszcze raz proszę osoby które chcą pomóc w uzupełnianiu spisu o kontakt przez wiadomość prywatną na forum :/

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Organizacja całej akcji stoi na naprawdę profesjonalnym poziomie. Wszystko pięknie i przystępnie. Jeszcze tylko szata graficzna czeka na wprowadzenie i będzie "full wypas". :/

 

A teraz trochę reklamy/zachęty:

Ludzie, na co czekacie!? Wprowadzanie nowych numerów to wcale nie jest czasochłonne, skomplikowane zajęcie! Przecież każdy może poświęcić chwilkę swojego wolnego czasu i nam pomóc! Nie próbujcie mi wmawiać, że przy szukaniu oceny jakiejś starszej gry wolicie przekopywać stos numerów PE! Kiedyś pójdziecie do sklepu z zamiarem uzupełnienia waszej biblioteki gier, więc wiedza o opinii PE też się przyda! Nie każdy posiada wszystkie numery, ale większość szpera w tzw. oldschool'u! A oceny Redakcji to rzecz święta (i pomocna przy okazji)! :P

Więc... Moi rekruci, zgłaszać się do Pawła_k! I do roboty! Może nawet kiedyś zasłużymy na wzmiankę w hyde parku Naczelnego! :P

Odnośnik do komentarza
Organizacja całej akcji stoi na naprawdę profesjonalnym poziomie. Wszystko pięknie i przystępnie. Jeszcze tylko szata graficzna czeka na wprowadzenie i będzie "full wypas". :/

 

A teraz trochę reklamy/zachęty:

Ludzie, na co czekacie!? Wprowadzanie nowych numerów to wcale nie jest czasochłonne, skomplikowane zajęcie! Przecież każdy może poświęcić chwilkę swojego wolnego czasu i nam pomóc! Nie próbujcie mi wmawiać, że przy szukaniu oceny jakiejś starszej gry wolicie przekopywać stos numerów PE! Kiedyś pójdziecie do sklepu z zamiarem uzupełnienia waszej biblioteki gier, więc wiedza o opinii PE też się przyda! Nie każdy posiada wszystkie numery, ale większość szpera w tzw. oldschool'u! A oceny Redakcji to rzecz święta (i pomocna przy okazji)! :P

Więc... Moi rekruci, zgłaszać się do Pawła_k! I do roboty! Może nawet kiedyś zasłużymy na wzmiankę w hyde parku Naczelnego! :P

 

Dokładnie.

Wprowadzanie recenzji jest bardzo proste no i nie zapominajmy, że robimy coś pożytecznego.

Zainteresowanie akcją jest znikome więc każde ręce będą przydatne.

 

Uderzajcie do Pawła_k i uzupełniajcie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość pawel_k

przed chwilą pojawiła się grafika, nie jest jeszcze dostosowana do internet explorera więc w tej przeglądarce może się rozwalać ;) postaram się poprawić jutro, ale zależy czy będę miał siłę i czas ;)

 

jeszcze raz zapraszam na spis, chłopaki wprowadzili już trochę recenzji więc jest już co przeglądać :) oczywiście każda osoba chcą wprowadzić jakiś numer jest mile widziana :D wprowadzanie recenzji jest na prawdę proste i przede wszystkim przyjemne niczym granie, każda osoba która to robiła na pewno to potwierdzi ;)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
Troszkę przekłamań macie na stronie!

 

Orange Box na PS3 dostało tylko 7+ a nie 9+!!!

no to mamy jedno przekłamanie a nie "troszkę" :D ale na poważnie to może się zdarzyć, każdy popełnia błędy... dzięki wielkie za zauważenie tego błędu :)

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

sorry że drugi post pod sobą, ale mam ważną informację ;)

 

od dzisiaj stronę można oglądać pod adresem:

 

http://pe.gameplace.pl/

 

 

żeby Was trochę bardziej zmotywować to może pojadę po ambicji ;) forum n+ ma 3 razy mniej użytkowników a wprowadzenie recenzji poszło błyskawicznie i bez stresów :) chłopaki którzy obecnie wprowadzają recki PE odwalają kawał dobrej roboty, z tym że zasób posiadanych przez nich numerów powoli się kończy. Jakoś nie chce mi się wierzyć że na 21 162 (na stan w tej chwili ;) ) graczy korzystających z forum psxextreme nie ma osób mogących pomóc, :/ więc uderzajcie do mnie przez pw lub pd razu na gg: 6540557 i pokażcie że ilość userów to też znaczy jakość ;)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.