Skocz do zawartości

underground


Gość lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz

Chciałbym założyć temat gdzie poświęcać się będziemy undergroundowi tudzież mniej znanym kawałkom z okresu golden years.Na początek chciałbym polecić pierwszą i chyba jedyną płytę niejakiego Royal Flusha z QB.Tak jak rapował na nowym pete rocku w grze jest już od dawna.Oto tracklista jego debiutu z połowy lat 90.

 

http://www.dubcc.com/forum/index.php?topic=56792.0

 

Wygląda nieźle?Jeszcze lepiej brzmi , oto kawałek international currency :

 

http://s008.wyslijto.pl/?file_id=34470257863519659077

 

 

Z innej beczki , kawałek również z tamtego okresu niejakich Son a bluntz 0_o info żadnego nie znalazłem poza tym numerem.Przyznam ,że jak dla mnie zayebisty

 

Son a bluntz-Don`t snooze : http://s008.wyslijto.pl/?file_id=00814622572703563443

 

Jak macie takie kąski to dawać

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość el becetol

Wszystkie wrzucisz? Napewno dobry pomysł. Ja od dawna mam całą dyskografie, ale jak ktoś nie ma, to musi mieć. Ja osobiście polecam "The Low End Theory", na którym jest jeden z dwóch najlepszych singli w historii tego gatunku muzyki.

 

dwóch najlepszych płyt w tym gatunku muzyki

 

A tak z ciekawości - ta druga najlepsza płyta to...?

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Wszystkie wrzucisz? Napewno dobry pomysł. Ja od dawna mam całą dyskografie, ale jak ktoś nie ma, to musi mieć. Ja osobiście polecam "The Low End Theory", na którym jest jeden z dwóch najlepszych singli w historii tego gatunku muzyki.

 

dwóch najlepszych płyt w tym gatunku muzyki

 

A tak z ciekawości - ta druga najlepsza płyta to...?

 

Pete Rock & C.L. Smooth-Mecca & The Soul Brother. W ścisłym topie byłby również pierwszy Quasimoto. To oczywiście moim zdaniem wszystko. A Ty jaką powiedzmy trójkę masz?

 

Powrzucam wszystkie płyty Tribów. Teraz wspomniana przez Ciebie "The Low end Theory"

 

tribe-called-quest-cover.jpg

 

http://rapidshare.com/files/126219667/A_Tr..._End_Theory.rar

 

Teraz dopiero odkryłem, że tekst:" I hit a pound of herbs I'm still nice with the verbs/ So fuck what you heard", który jest cutem na płycie Diamonda D, pochodzi własnie z tej płyty ;]

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol
Pete Rock & C.L. Smooth-Mecca & The Soul Brother. W ścisłym topie byłby również pierwszy Quasimoto. To oczywiście moim zdaniem wszystko. A Ty jaką powiedzmy trójkę masz?

 

Własnie zdałem sobie sprawe że sie nad tym nigdy nie zastanawiałem ;) Na ipodzie sortuje wg wykonawców, a nie według płyt, tak jakby miał na siłe wybierać to pewnie "Illmatic" Nasa, "The Big Picture" Big eLa i "Mama said knock you out" Cool Jamesa. Ale rownie dobrze mógłbym tam wstawić Mecca & Soul Brother albo The Low end Theory... albo drugi Public Enemy, albo Gangstarr (tylko ktory? ;) ), albo, albo. Duzo jest dobrych albumów, z których kawałków słucham regularnie od kilku lat.

 

Odnośnik do komentarza

Hm dla mnie top 3 wymienic to za ciezko, tez musialbym na sile wymieniac. Illmatic na stowe, a tak to jak becetol,albo Ready to die,albo Mecca...,albo Stunts Blunts&Hip-hop,albo... albo... Big L to jeden z moich ulubionych raperow ale jego obie solowki sa dla mnie jakby nierowne. A wracajac do tematu:doceniam ATCQ, Midnight Maruders mam oryginal, jaram sie itp ale nie jest to jednak jedna z moich ulubionych plyt,raczej 2ga dziesiatka.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Własnie zdałem sobie sprawe że sie nad tym nigdy nie zastanawiałem Na ipodzie sortuje wg wykonawców, a nie według płyt, tak jakby miał na siłe wybierać to pewnie "Illmatic" Nasa, "The Big Picture" Big eLa i "Mama said knock you out" Cool Jamesa. Ale rownie dobrze mógłbym tam wstawić Mecca & Soul Brother albo The Low end Theory... albo drugi Public Enemy, albo Gangstarr (tylko ktory? ;) ), albo, albo. Duzo jest dobrych albumów, z których kawałków słucham regularnie od kilku lat.

 

Właśnie. Zapomniałem o "It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back". Co do Gangstarra to widziałeś listę hall of fame tego Druha Sławka? Wyróżnił tam "No more mr. nice guy" co trochę mnie zdziwiło. Ja chyba najlepiej lubię "Daily Operation". Z takich płyt po 1997 wyróżniłbym debiut Dilated Peoples i Deltrona.

 

Hm dla mnie top 3 wymienic to za ciezko, tez musialbym na sile wymieniac. Illmatic na stowe, a tak to jak becetol,albo Ready to die,albo Mecca...,albo Stunts Blunts&Hip-hop,albo... albo... Big L to jeden z moich ulubionych raperow ale jego obie solowki sa dla mnie jakby nierowne. A wracajac do tematu:doceniam ATCQ, Midnight Maruders mam oryginal, jaram sie itp ale nie jest to jednak jedna z moich ulubionych plyt,raczej 2ga dziesiatka.

 

"Big Picture" to płyta pośmiertna i to już wydana kiedy Big Lamont pewnie był zjedzony przez robaki, więc nie ma co się dziwić, że album może być nie równy, bo to nie sam raper odpowiadał za całoksztalt.

Odnośnik do komentarza

Deltron bankowo za 5-6 lat będzie wymieniany w top10 pierwszego dziesięciolecia drugiego milenium. Mark my words. Z Gangstarr'a to "Moment Of Truth" i nie ma innej opcji. Płyta kompletna 20 tracków w których chłonę każdy wers. Już takich nie robią.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
Gość el becetol

No nie zapominajmy że mówimy tu o gustach, rzeczywiście pierwszy album Gangstarr jest gorszy od następnych moim zdaniem, ale akurat, zarowno Gangstarr, ATCQ, czy Big L kawałki traktuje jako całość, bez podziału na albumy, ale pewnie tylko ja tak mam. Druh Sławek akurat wymienia ten album no i dobrze, szczerze mówiąc jak tylko jestem gdzieś gdzie akurat gra Druh Sławek to jestem zawsze rozjebany co drugim kawałkiem, bo albo wrzuca jakiś absolutny klasyk, albo jakiś świetny kawałek którego nie slyszałem od lat, albo jakiegoś niezanego zupelnie mi kojota. Nie kojarze żeby kiedyś zagrał coś, co by wywołało grymas zawodu na mojej twarzy. Wiec jak Druh Sławek coś wybiera, to wiem że miał ku temu jakiś konkretny argument poparty doswiadczeniem, i nie będę polemizował ;) Z całego serca polecam imprezy przez niego grane.

 

Wogóle to daj linka do tego hall of fame Druha, bo nie widziałem.

 

A co do Big Picture, to nigdy nie rozumiałem krytyki tego albumu. Dla mnie absolutny klasyk. "The Heist" albo "98 freestyle" moge sluchać zaloopowane przez kilka godzin ;)

Odnośnik do komentarza

lukasz: taz ja nie mam pretensji o to do Big La,tylko stwierdzam fakt.

tk:ja sie jakos nigdy deltronem nie jarlem,kocham kawalek Positive Contact,pare b.lubie a reszta to tak o w sumie. Ale z Gangstarra tez najwyzej cenie Moment of truth, najwiecej pier.dolonych klasykow tam jest. Choc z pojedynczych kawalkow to Full Clip

Becet:heh ja to sobie czasem Intro z Big Picture moge zapetlic i napier.dalac przez godzine, Heist tez, ale niektore kawalki sa po prostu slabsze. Z kolei do Lifestylez... po prostu rzadziej wracam niz do innych klasykow z tamtego okresu, a w calosci to prawie nigdy.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
No nie zapominajmy że mówimy tu o gustach, rzeczywiście pierwszy album Gangstarr jest gorszy od następnych moim zdaniem, ale akurat, zarowno Gangstarr, ATCQ, czy Big L kawałki traktuje jako całość, bez podziału na albumy, ale pewnie tylko ja tak mam. Druh Sławek akurat wymienia ten album no i dobrze, szczerze mówiąc jak tylko jestem gdzieś gdzie akurat gra Druh Sławek to jestem zawsze rozjebany co drugim kawałkiem, bo albo wrzuca jakiś absolutny klasyk, albo jakiś świetny kawałek którego nie slyszałem od lat, albo jakiegoś niezanego zupelnie mi kojota. Nie kojarze żeby kiedyś zagrał coś, co by wywołało grymas zawodu na mojej twarzy. Wiec jak Druh Sławek coś wybiera, to wiem że miał ku temu jakiś konkretny argument poparty doswiadczeniem, i nie będę polemizował ;) Z całego serca polecam imprezy przez niego grane.

 

Wogóle to daj linka do tego hall of fame Druha, bo nie widziałem.

 

A co do Big Picture, to nigdy nie rozumiałem krytyki tego albumu. Dla mnie absolutny klasyk. "The Heist" albo "98 freestyle" moge sluchać zaloopowane przez kilka godzin ;)

 

 

http://www.druhslawek.com/druhpolecahof.html

 

A co myślisz o rzeczach typu Def Jux ? El producto etc. Masz jakąś ulubioną wytwórnię ? Stones Throw? Kiedyś wszyscy jarali się Rawkusem. Wiem, że oni się reaktywowali, ale pewnie nie uda im się nazwiązać do tego czym byli kiedyś. Tak w ogóle w tym miesiącu nowy MF-Doom wychodzi. Ja jestem do tyłu z rapem tak już z 2 lata, ale to sprawdze na pewno.

 

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol

Nie mam ulubionej wytwórni. Nie mam ani jednej chyba wytwórni z której znałbym wszystkich artystów, jak każdy pewnie, zazwyczaj znam po kilku z każdej.

 

Btw. Temat zszedł troche a Tribów, może zmienić profil tego tematu na ogolnie rozmowy + wrzuty klasycznego rapu, bo wrzucanie tych albumów do "nowości" troche nie pasuje, a gdzieś wogole by sie przydało.

 

Btw2. ogolnie brakuje mi na tym forum tematu ogólnie muzycznego bez podziału na gatunki...

Odnośnik do komentarza
Gość el becetol

Dobra to ja wrzuce Onyxów, na rogrzewke teledysk

 

I już wiecie że musicie mieć te płyty :)

 

Onyx - Bacdafucup

 

simg_t_oe685181rnrp.jpg

 

http://rapidshare.com/files/163987958/Onyx...ucup__1993_.rar

 

Onyx - Bacdafucup Part II

 

e6cdb2ef4f56d1cb.jpg

 

http://rapidshare.com/files/205306659/Onyx..._II-2002-Sc.rar

 

 

I jeszcze Slam na żywo z koncertu w Warszawie, na którym byłem i skakałem gdzieś pod sceną ;) W czasie ich wizyty Radek Miszczak dostał w(pipi) od Fredro Starra podczas wywiadu, na którym mogłem być, ale na szczęście mnie nie było bo pewnie też bym wyłapał... chociaż miałbym co wspominać :)

http://www.youtube.com/watch?v=3jTPh_fLd6M

Edytowane przez el becetol
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Za co dostał łomot ? o_O Z Onyxow lubie te plyte gdzie jest "The Worst" z Wu tang clanem. Genialny kawalek. Bardzo surowy. Bardzo NYC.

 

 

 

Tak w ogóle to ten album wyżej O.C. to ulubiona płyta Ostrego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...