Skocz do zawartości

Futurama


Gość maciek88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek88

obejrzałem każdy odcinek Simpsonów i pomyślałem, że zabraknie teraz czegoś w mojej codzienności. tych uprzyjemniaczy do posiłków kiedy po całym dniu człowiek wraca słusznie zrąbany i spełniony, odpala jakiś odcinek i w spokoju oraz kompletnym odprężeniu oddaje się konsumpcji przełączając tryb myśli na "lajt". spróbowałem z Family Guy'em i niezbyt podszedł, to nie to samo. pomęczyłem trochę South Parki, ale okazaly sie zbyt mocne jak na kreskowe pod kotleta.

 

Futurama, bajka Matta Groeninga, twórcy Simpsonów, nie dorównuje Homerowi i calemu Springfield wykreowanemu za posrednictwem przesmiesznych odcinkow na przestrzeni dwoch dekad. i dobrze bo to mialo byc co innego, a ze nie doscignelo krola bylo do przewidzenia. mimo to smiesznie jest. momentami humor tak glupi, ze az smieszny ;] do tego absurd(!), fajne dialogi, robot alkoholik i wachlarz naprawde sympatyczncyh postaci. dla mnie elegancko wymierzona dawka nieabsorbującego odchamiacza.

 

ale ocb jakby ktos nie wiedzial:

 

Philip Fry jest 25 letnim dostawcą pizzy. Jego życie zmierza donikąd. Zamraża się w 2000 roku i budzi się dopiero po upływie 1000 lat w Nowym Yorku. W przyszłości ma nową szansę, żeby coś ze swoim życiem zrobić. Spotyka wielu przyjaciół i wraz z nimi rozpoczyna nową pracę, w firmie Planet Express Corporation. Jest to korporacja kurierska dostarczająca paczki do pięciu części galaktyki.

 

polecam kurde bo jak ktoś polubił Homera to polubi również Bendera ;]

Odnośnik do komentarza

chyba gdzies juz byl temat o futuramie, btw serial przetrwal 5 sezonow, a z pewnoscią 4. potem byl jeden dluuugi odcinek i jakos niezapowiada sie zeby to sie mialo zmienic a szkoda, niedorasta do southparku ale lepszy niz family guy. chociaz to jedynie kwestia gustu odbiorcy jednym sie moze podobac a innym nie. ja lubilem futurame, szkoda ze zniknela.

Odnośnik do komentarza

Serial jest tylko dobry, całość opiera się Benderze i Zoidbergu, którzy naprawdę potrafią rozśmieszyć. Reszta bohaterów jest delikatnie mówiąc słaba (w niektórych momentach nawet żenująca), aczkolwiek da się przyzwyczaić i nawet polubić tą resztę postaci.

 

Też do posiłków oglądam, akurat 20 min :/

Edytowane przez Prude
Odnośnik do komentarza

Nie do końca 5 sezonów. Od dawna zapowiadany jest 6 (nowy) sezon lecz jak na razie, ani widu, ani słychu o nim. Mimo to istnieje nadzieja, szczególnie po świetnym pełnometrażowym filmie Futurama : Bender's Big Score, który wyszedł na świat z pół roku temu.

 

Kreskówka jest genialna, o wiele lepsza od Simpsonów, który cały czas jedzie na tych samych schematach i przestał mnie śmieszyć już dawno temu. Jednakże do South Parku nie dorasta, trzeba też wziąść pod uwagę, że to dwa różne rodzaje humorów. South Park skupia się bardziej na przyziemnych rzeczach i to właśnie je parodiuje w trochę inny sposób, futurama to raczej kreskówka którą ogląda się dla lekko glupawego humoru i wspaniale wykrowanego świata przyszłości oraz jego non sensów ;] A postać Bendera to jedna z najbarwniejszych kreskówkowych postaci, zaraz obok Cartmana :/

Edytowane przez Osaka
Odnośnik do komentarza
Czy trzeba jakoś specjalnie znać realie/wydarzenia Ameryki aby dobrze sie przy tym bawić (vide Family Guy)?

Specjalnie nie, ale troszke o usa i zachowaniach jego mieszancow wiedziec trzeba. Ja np. w ogole nie kumam zartow, w ktorych wystepuje glowa Nixona bo i jego polityka mi za bardzo znana nie jest.

 

Ogolnie tak jak ktos napisal serial jest co najwyzej dobry. Nie dorasta do piet FG ale to raczej dlatego, ze jest grzeczniejszy. Nie znajdziesz w FR drwin z zydow, czarnych czy kosciola. Ten serial raczej jest przesmiewczym komentarzem do "powaznych rzeczy" np. bezmyslnosci wojny, slepego wyznawania boga, ochrony zwierzat, ekologii, studenckiego zycia itd. Duzo jest tez odcinkow opartych w calosci o jaki znany film np. Titanic, Willy Wonka i fabryka czekolady, Gwiezdne Wojny, Armagedon itp.

 

Tez ogladam go do obiadu :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Czy trzeba jakoś specjalnie znać realie/wydarzenia Ameryki aby dobrze sie przy tym bawić (vide Family Guy)?

Specjalnie nie, ale troszke o usa i zachowaniach jego mieszancow wiedziec trzeba. Ja np. w ogole nie kumam zartow, w ktorych wystepuje glowa Nixona bo i jego polityka mi za bardzo znana nie jest.

 

Ogolnie tak jak ktos napisal serial jest co najwyzej dobry. Nie dorasta do piet FG ale to raczej dlatego, ze jest grzeczniejszy. Nie znajdziesz w FR drwin z zydow, czarnych czy kosciola. Ten serial raczej jest przesmiewczym komentarzem do "powaznych rzeczy" np. bezmyslnosci wojny, slepego wyznawania boga, ochrony zwierzat, ekologii, studenckiego zycia itd. Duzo jest tez odcinkow opartych w calosci o jaki znany film np. Titanic, Willy Wonka i fabryka czekolady, Gwiezdne Wojny, Armagedon itp.

 

Tez ogladam go do obiadu 8)

Mógłbym się kłócić, bo FG jest strasznie schematyczny. Każdy odcinek działa na podobnej zasadzie. Wstęp, jakaś wpadka czy kłopoty Petera, akcja, przemiana Petera i koniec. No i bardziej odpowiada mi humor Futuramy.

Odnośnik do komentarza
Czy trzeba jakoś specjalnie znać realie/wydarzenia Ameryki aby dobrze sie przy tym bawić (vide Family Guy)?

Specjalnie nie, ale troszke o usa i zachowaniach jego mieszancow wiedziec trzeba. Ja np. w ogole nie kumam zartow, w ktorych wystepuje glowa Nixona bo i jego polityka mi za bardzo znana nie jest.

 

Ogolnie tak jak ktos napisal serial jest co najwyzej dobry. Nie dorasta do piet FG ale to raczej dlatego, ze jest grzeczniejszy. Nie znajdziesz w FR drwin z zydow, czarnych czy kosciola. Ten serial raczej jest przesmiewczym komentarzem do "powaznych rzeczy" np. bezmyslnosci wojny, slepego wyznawania boga, ochrony zwierzat, ekologii, studenckiego zycia itd. Duzo jest tez odcinkow opartych w calosci o jaki znany film np. Titanic, Willy Wonka i fabryka czekolady, Gwiezdne Wojny, Armagedon itp.

 

Tez ogladam go do obiadu 8)

Mógłbym się kłócić, bo FG jest strasznie schematyczny. Każdy odcinek działa na podobnej zasadzie. Wstęp, jakaś wpadka czy kłopoty Petera, akcja, przemiana Petera i koniec. No i bardziej odpowiada mi humor Futuramy.

Co kto lubi i co sie komu podoba. Ja w ogole nie zauwazylem jakiejkolwiek schematycznosci w FG ale klocic sie nie bede. Jesli idzie o humor to jak mowilem wczesniej, wole ostra szydere od zartow typu:

"Fray: chcecie mi powiedziec, ze wszyscy ludzie, ktorych kiedys znalem i kochalem, wszyscy znajomi, przyjaciele, rodzice i dziewczyna nie zyja??!!!??...... - HURAAAAA!!!".

 

I zeby jakis napinkowicz nie podlapal - uwazam Futurame za dobry serial. Obejrzalem wszystkie sezony (z checia obejrze kolejne) i przy zadnym epizodzie sie nie krzywilem ale w ogolnym rozrachunku wole FG. Amen.

Odnośnik do komentarza

E tam, u mnie ranking z wyżej wymienionych kreskówek wyglądałby tak :

 

1. South Park

2. Futurama

3. FG

 

Humor w FG wydaje się jakiś taki ... za hamerykański. A SP i Futurama są do siebie podobne, np. Postać Bendera i Cartamana to prawie to samo :] Jednak Bender wydaje się trochę bardziej oryginalny niż gruby dzieciak, w końcu robot alkoholik.

 

A co do 6 sezonu, mógłby ktoś rzucić linkiem do jakiegoś sajta z takim info ? ;) TV nie mam, ale na necie pewnie będą nowe odcinki.

Odnośnik do komentarza
Jednak Bender wydaje się trochę bardziej oryginalny niż gruby dzieciak, w końcu robot alkoholik.

 

 

Chyba nieuważnie oglądałeś - roboty tam sa zasilane olejem I alkoholem(czyli to nie jest nałó tylko potrzebne do zycia składniki) - w momencie kiedy bender przestaje pić to zachowuje sie jak coraz bardziej pijany człowiek ;)

 

Zoidberg rozwala wszystkich na łopatki :D

 

I w ogóle tekst Fry'a w jednym z odcinków z maszyną "What i..." - "Umiem grac w gry video, ale w każdej dziedzinie życia jestem cieniasem - co by było jakby zycie bardziej przypominało gre video" - i ta część odcinka - genialne :D

 

FG, Sp - średniawa, niektóre odcinki fajne ale nic szczególnego IMO. Przy futuramie każdy odcinek bawi niesamowicie :D

Edytowane przez Dark Serge
Odnośnik do komentarza
Chyba nieuważnie oglądałeś - roboty tam sa zasilane olejem I alkoholem(czyli to nie jest nałó tylko potrzebne do zycia składniki) - w momencie kiedy bender przestaje pić to zachowuje sie jak coraz bardziej pijany człowiek

 

Mój błąd, jednak ja bardziej zapamiętałem go jako pijaka ;]

 

Na torrentach słabo idzie, najlepiej ściągnąć wszystkie 5 sezonów razem, u mnie wyszło około 7 gb. Taka paczka jest dość popularna na torrentach.

 

Ja mam jeszcze gdzieś upchnięte wszystkie 5 sezonów na HDD X'a.

 

Generalnie jeśli ktoś ma ogromne ciśnienie na 6 sezon, a nie widział najnowszego dzieła z uniwersum Futuramy to polecam film pełnometrażowy "Futurama : Bender Big Score" Dość nowy ;) Idealnie oddaje klimat serialu, ale przyda się wcześniej obejrzeć sam serial, bo jest kilka nawiązań.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Ja właśnie odkryłem ten serial. Jest to mój pierwszy serial, który oglądam inaczej jak w TV i który mam zamiar obejrzeć cały :). Odcinki po 20 minut są w sam raz, nie za długo, nie za krótko. Kreska mi pasuje, nie oglądałem simpsonów, ale podoba mi się :). Humor jest zaje.bisty, nie mogę z Zoidberga, Bendera, starucha, Zappa, wszystko mnie śmieszy. Leję się co chwilę wypatrując nawiązania do różnych dzieł, państw i ludzi. Po prostu dobry sposób na rozstresowanie się po całym dniu.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dwa sezony oglądałem wieki temu, a teraz kończe już 5ty sezon, miesiąc ponad mi zeszło obejrzenie tych 3ch zaległych sezonów i filmu "Bender's Game", dwa poprzednie widziałem.

 

Film fantastyczny, płakałem ze śmiechu (oglądając futurame o to mi nie trudno :D), serial jeszcze lepszy - wciąga jak cholera, masz szczęście Rejwen, że teraz dopiero go poznałeś bo duuuuuużo zabawy przed Tobą ;]

Odnośnik do komentarza

No oglądam kolejne odcinki i naprawdę mam niezłe jazdy :D. Czasami tak się śmieję, że muszę cofać o kilkanaście sekund do tyłu, bo nie mogłem się skupić na filmie ;].

 

Najlepszy jest Zoidberg i Bender, ale zdarzają się żarty sytuacyjne z których można się śmiać bez końca.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Ou jejeje! Reaktywują Futuramę!

 

 

Kolejny sezon (dłuższy od poprzednich!) został kupiony nie przez FOX a Comedy Central. Nie mogę się doczekać :)

Były plotki o zmianie głosów głównych postaci by zachować trochę kasy, ale ponoć wszystko będzie po staremu (ktoś potrafiłby przyjąc inny głos Bendera?)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...