Skocz do zawartości

Książkowy zawód


Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie- zawiedliście się na jakiejś kksiążce?

 

Ja na "Lśnieniu" Kinga. Wszędzie słyszałem pochlebne opinie, że najlepszy horror, że straszny jak cholera, że najlepsza książka, ale dla mnie to "tylko" książka na granicy dobrej/bardzo dobrej. Mocnych motywów nie uświadczyłem. Nawet w dorobku Kinga są lepsze.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miasteczko Salem

 

Nasłuchałem się wiele pochlebstw, a książka po prostu nie posiada niczego co stanowiło by argument za poparciem jej rzekomego geniuszu.Przez pierwszą połowę nie dzieje się nic i człowieka męczy skakanie po setce głównych bohaterów, z których połowa wylatuje zaraz z pamięci.Z 600 stron nadal nie przebiłem się dalej jak na 370, gdzie zaczęły być jakieś zalążki atmosfery, ale serio nie zamierzam marnować czasu na książkę, która rozkręca się pod koniec.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Miasteczko Salem

Chudszy

 

To pierwsze wziąłem od mamy, znudziło mnie i wziąłem się za Wielki Marsz, który pękł w 3 dni.

A Chudszy to chyba najgorsza książka, jaką w życiu czytałem. Słyszałem, że bardzo dobra, kupiłem w Empiku i 30 zł poszło w pizdu. Nudne, bez polotu, z debilnym zakończeniem. Kurwa skończyłem ją dzisiaj rano i jak tylko o niej pomyślę to mnie telepie. Zdecydowanie odradzam.

Odnośnik do komentarza

...jakiś czas temu wpadła mi w łapy "Księge strachu" vol. 1. Nie spodziewałem się nie wiadomo czego, ale nie sądziłem jednak, że jest aż tak źle.

 

Opowiadania tam zaprezentowane przedstawiają żenujący poziom. Zero konceptu i pomysłowości a co gorsza forma, w tym stylistyka i logika wywodu na poziomie szkoły podstawowej. Tragedia, nędza, dno, klęska.

 

W sumie są może ze dwa, trzy opowiadania, które od biedy można przeczytać z trochę mniejszym niesmakiem niż resztę (vide Orbitowski i chyba Piekara i ktośtam jeszcze). Niektórych nawet nie kończyłem. Odradzam stanowczo.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja miałem trochę inaczej z moim zawodem, ponieważ niedawno, z braku laku, przeczytałem Eragona, by po tym szybciutko dorwać Najstarszego, czyli drugą część serii, a po nim przeczytałem Brisingr. I ta ostatnia to największy zawód jaki mogłem przeżyć. Po dwóch fajnych książkach, trzecia jest najzwyczajniej kiepska. Kiepskie dialogi, niekonsekwencje, patos, jak z amerykańskich filmów akcji klasy Z. Jednym słowem: żenada.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zawiodłem się przedwczoraj na książce Jacka Piekary - Alicja.

 

On zrobił tą książkę tak - na dzień dobry poddał krytyce otoczenie, społeczeństwo i zasady rządzące rzeczywistością, trochę popłynął w idealizm [główny bohater jest 100% idealistą, odrzucił przecież z początku bogactwo dla spełnienia swoich marzeń], później wprowadził do niej mrok i tajemniczość - w postaci Alicji. Później pociągnął to trochę w ten sposób, wodził czytelnika za nos w kierunku

jakiegoś tragicznego wątku. Aż na koniec zaserwował M jak Miłość. Jako czytelnik czuję się oszukany i mam wrażenie straconego czasu ;/ Ogólnie to książkę się świetnie czyta, ale końcówka książki jest całkowicie DO

DUPY.

 

Cały czas czytając końcówkę miałem wrażenie, ze sam bym ten świetny koncept lepiej zrealizował [dodał mroku i wy(pipi)ał kilka pop-serialowych wątków oraz całkowicie zmienił zakończenie przy tym], w każdym razie nie zrobił bym z niego szmiry, jaką niewątpliwie autor zrobił. A szkoda, bo myślałem, że to będzie naprawdę świetny tytuł do polecenia każdemu, no ale teraz bym polecił to jedynie swojej babce na oderwanie od "dom i ogród".

 

 

 

Edytowane przez Ak0nia
Odnośnik do komentarza

"Strach"Grossa -głośna książka a i temat mnie interesujący,ale beznadziejny styl pisania odrzuciły mnie.Może kiedyś.Najbardziej w "Strachu"w(pipi)ia mnie niby elokwencja Grossa.W jednym zdaniu 7 słów,których znaczenia musiałem się doszukiwać w słownikach.I rozumiałbym to gdyby autor pisał ciekawie.A Gross używa takie słowa żeby ukryć swój słaby warsztat pisarski.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak przed świętami ( nie Wielkanoc tylko Bożego Narodzenia ) nabyłem "Trylogię Czarnego Maga" Trudi Cadavan. I do dzisiaj nie skończyłem ( 2 tomy przeczytałem ). Kiedyś na pewno dokończę, bo zazwyczaj kończę czytać to co zacząłem ( zdarzają się wyjątki ). Fabuła raczej oklepana, praktycznie jednotorowa ( no, góra 2 wątki naraz ). W ogóle jakieś to takie bez polotu. Bohaterowie tacy jacyś bez wyrazu. Bieg wydarzeń przewidywalny. Nie podoba mi się i już ;) , a fantasy lubię. "Malazańską księgę poległych" Eriksona czy "Grę o tron" Martina wciągam jednym duszkiem;). A z "Trylogią..." męczę się i męczę. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Roberto Saviano- Gomorra

strasznie licho napisana, w ogóle styl włoski mi nie podchodzi, te liczne porównania, krążenie wokół tematu na 20 stron, było kilka ciekawych informacji ale bez szalu.

Clarkson - Wściekly od urodzenia

wszystkie części Jezzyego łykam z miejsca bez popity, a tej jakoś nie mogę, nie potrafię, imo ta cześć to zbiór jego najgorszych felietonów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja miałem trochę inaczej z moim zawodem, ponieważ niedawno, z braku laku, przeczytałem Eragona, by po tym szybciutko dorwać Najstarszego, czyli drugą część serii, a po nim przeczytałem Brisingr. I ta ostatnia to największy zawód jaki mogłem przeżyć. Po dwóch fajnych książkach, trzecia jest najzwyczajniej kiepska. Kiepskie dialogi, niekonsekwencje, patos, jak z amerykańskich filmów akcji klasy Z. Jednym słowem: żenada.

 

 

 

A ja myślałam że jestem wybredna :/ Niestety mam podobne zdanie, wymęczyłam ją w kilka dni bo myslałam, że mnie chciaż czymś na końcu zaskoczą, ale nie zaskoczyli. Ta część nie wnosi praktycznie nic nowego poza kilkoma szczególami których i tak można się było domyślić.

 

Słyszałam różne opinie na temat Eragona i zarzuty że jest grafomański, ale ja tam się nie znam na tym i mi również 2 pierwsze częsci się w miarę podobały mimio (a może nawet dzięki temu ) że czułam w nich troche inspiracji Ziemiomorzem U. Le Guin no i Władcą Tolkiena. Mam nadzieje że 4 część będzie lepsza.   

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Zawiodłem się przedwczoraj na książce Jacka Piekary - Alicja.

 

On zrobił tą książkę tak - na dzień dobry poddał krytyce otoczenie, społeczeństwo i zasady rządzące rzeczywistością, trochę popłynął w idealizm [główny bohater jest 100% idealistą, odrzucił przecież z początku bogactwo dla spełnienia swoich marzeń], później wprowadził do niej mrok i tajemniczość - w postaci Alicji. Później pociągnął to trochę w ten sposób, wodził czytelnika za nos w kierunku

jakiegoś tragicznego wątku. Aż na koniec zaserwował M jak Miłość. Jako czytelnik czuję się oszukany i mam wrażenie straconego czasu ;/ Ogólnie to książkę się świetnie czyta, ale końcówka książki jest całkowicie DO

DUPY.

 

Cały czas czytając końcówkę miałem wrażenie, ze sam bym ten świetny koncept lepiej zrealizował [dodał mroku i wy(pipi)ał kilka pop-serialowych wątków oraz całkowicie zmienił zakończenie przy tym], w każdym razie nie zrobił bym z niego szmiry, jaką niewątpliwie autor zrobił. A szkoda, bo myślałem, że to będzie naprawdę świetny tytuł do polecenia każdemu, no ale teraz bym polecił to jedynie swojej babce na oderwanie od "dom i ogród".

 

Przeczytaj kontynuację, to się dopiero zdziwisz. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...