Jump to content

Solidność Nintendo DS'a

amarok

Recommended Posts

Nintendo słynie z tego, że konsole tej firmy są solidne i służą przez długie lata. Zastanawiałem się jednak czy to samo można powiedzieć o NDS'ie. Kupiłem sobie tę konsolę całkiem niedawno, ale moim zdaniem sprawia wrażenie mniej solidnej, niż swoje poprzedniczki. W swojej kolekcji mam GBP, GBC i GB Micro i muszę przyznać, że nie obawiałbym się zbytnio cisnąć o ziemię żadną z tych konsolek. Oczywiście nie czuję takiej potrzeby (chociaż przyznam się bez bicia, że kiedyś rzuciłem GB Colorem o podłogę i to z dość dużą siłą, ale poza leciutkim pęknięciem plastikowej obudowy w jednym miejscu nic się nie stało), ale gdyby mi spadł mój NDS na podłogę choćby z wysokości pół metra, to już bym się martwił, czy ta konsola jest jeszcze w zupełności cała. Do tego gdy przycisnę (palcem) ekran dotykowy w prawym dolnym rogu z taką siłą, jakiej używa się do wciskania przycisków, to mi się on w tamtym miejscu wgniata o niecały milimetr. Pozostałe rogi ekranu zdają już się jednak być solidniejsze, jakby podtrzymywane czymś od spodu i nic się tam już nie wgniata. Dobra, pewnie większość pomyśli, że bredzę, ale chcę się dowiedzieć co sądzicie o trwałości tej konsolki. Jakie jest zagrożenie, że mi pewnego dnia mój NDS odmówi działania? Czy mieliście już jakieś problemy z awarią tego handhelda?

Amarok, rzucałeś Gameboyem? O.o Mi się wydaje, że nawet Gameboy Color by tego nie wytrzymał, a co dopiero DS. Ale co ja tam wiem, jeszcze nigdy nie rzucałem konsolą;).

Pewnie miałem zły dzień i grałem w jakąś frustrującą grę. Nie pamiętam dokładnie jak to było, ale zdziwiłem się wtedy, że ta konsola jest jeszcze cała. Zresztą to był już wtedy stary sprzęt z porysowanym ekranem i bez tylnej klapy na baterie, w dodatku miał brzydki, ciemnoróżowy kolor (kupiłem używany od znajomego za jakieś marne grosze), więc jak tu się troszczyć o takie coś? Na pewno moim DS'em nigdy bym tak nie rzucił. Tym bardziej, że ta konsola wydaje mi się taka delikatna, wręcz nieco tandetna.

• 3 weeks later...

Ja nie narzekam na mojego Lite'a,z jednym małym minusem.Regulator głośności ssie.Precyzyjny był przez pierwsze 3 miechy, teraz ustawić jak się chce jest trudno.2 lata mijają i jest praktycznie bez wtopy.Raz mi się zawiesił,poza tym wszystko git.Fakt,że obchodzę się z nim jak z jajkiem.Nawet nie chce myśleć co będzie po spotkaniu z podłogą z wys. 1,5metra?Na zbytniego twardziela nie wygląda.

• 1 year later...