Skocz do zawartości

New Xbox Experience


Rekomendowane odpowiedzi

a nie jest tak ze wczesniej to wam DVD zagluszalo prace wiatrakow a dopiero teraz jak DVD w gole nie chodzi to uslyszeliscie te wiatraki?

innego wytlumaczenia nie widze, chyba ze MS w tym nowym dashu zmienil charakterystyke chlodzenia wiatrakow i teraz przy mneijszych temp. predkosc ich wzrasta

 

ale taki stan rzeczy moze miec tylko dobry wplyw na konsole wiec moze to jest zabieg swiadomy...

 

Kiedyś nawet jak nie włączałem płyty tylko grałem w coś z dysku (XLA/demka) było cichutko, teraz jest głośno. Miałem nadzieję, że instalacja gier na HDD wyciszy konsolę, szkoda, że tak nie jest i nadal hałasuje. Takie szmery im dłużej się przy nich gra tym bardziej robią się uciążliwe :/

Odnośnik do komentarza
wiatrak nie ma czujnikow, czujniki sa w ukladach glownych t.j. GPU, CPU...

Może wzrost wartości na GPU czy CPU ma przełożenie na ilość obrotów wiatraków? Mi też wydaje się, że konsola głośniej szumi po dłuższym użytkowaniu (nie mam NXE).

to oczywiste ze wzrost temp. na GPU czy CPU zwieksza szybkosc wiatrakow bo to przeciez po to te czujniki w GPU,CPU sa, monitoruja temp. jak wychodzi poza jakis zakres to zwieksza wydnajnosc wiatrakow , jak temp dalej rosnie to jeszcze bardziej, jak temp. przejdzie poza graniczna dopuszczalna, wylacza konsole i 2 czerwone diody...

Odnośnik do komentarza
wiatrak nie ma czujnikow, czujniki sa w ukladach glownych t.j. GPU, CPU...

Może wzrost wartości na GPU czy CPU ma przełożenie na ilość obrotów wiatraków? Mi też wydaje się, że konsola głośniej szumi po dłuższym użytkowaniu (nie mam NXE).

to oczywiste ze wzrost temp. na GPU czy CPU zwieksza szybkosc wiatrakow bo to przeciez po to te czujniki w GPU,CPU sa, monitoruja temp. jak wychodzi poza jakis zakres to zwieksza wydnajnosc wiatrakow , jak temp dalej rosnie to jeszcze bardziej, jak temp. przejdzie poza graniczna dopuszczalna, wylacza konsole i 2 czerwone diody...

Juchy ty masz dostęp do konsol z różnymi datami produkcji. Ja mam 20.09.06, kumpel z kwietnia tego roku (czy cos w tym stylu w każdym razie kupił w czerwcu a datę produkcji pamietam jak przez mgłę. Wiem że na pewno z HDMI i z 2008) i jego wiatraki działają cichutko a moje wyją juz po dwóch minutach od uruchomienia konsoli gdy wyświetla dashoboard. Powiedz mi czy nie zauważyłeś tego, że nowsze konsole mają ciszej ustawione wiatraki lub montują w nich inne, cichsze wiatraki?

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

pisalem w temacie konsol wielokrotnie ze wiatraki rozne sa wstawiane i nie ma zaleznosci jaka i kiedy produkowana konsola w kazdej mozna znalezc i cichy i glosny bo sa dwa rodzaje

cichy patrzac od tylu konsoli, ma czarna naklejke okragla

glosne maja naklejke na wiatraku okragla szara-srebna z czarnymi napsiami (w starszych dodatkowo jeszcze wiatrak z wstawkami zielonymi ale tez glosne wiatraki)

 

Ale wyłącza konsole i 2 diody, czy wyłącza konsole i dopiero jak włącze to 2 diody? Ja jak gram w demówki z dysku jakoś prędkość wiatraków nawet po kilku h nie wzrasta tragicznie.

wylacza konsole i 2 diody pokazuje od reki sama...

Odnośnik do komentarza
pisalem w temacie konsol wielokrotnie ze wiatraki rozne sa wstawiane i nie ma zaleznosci jaka i kiedy produkowana konsola w kazdej mozna znalezc i cichy i glosny bo sa dwa rodzaje

cichy patrzac od tylu konsoli, ma czarna naklejke okragla

glosne maja naklejke na wiatraku okragla szara-srebna z czarnymi napsiami (w starszych dodatkowo jeszcze wiatrak z wstawkami zielonymi ale tez glosne wiatraki)

 

ja mam obydwie naklejki czarne i po 5 minutach wiatraki chodzą bardzo głosno :/

 

Odnośnik do komentarza
pisalem w temacie konsol wielokrotnie ze wiatraki rozne sa wstawiane i nie ma zaleznosci jaka i kiedy produkowana konsola w kazdej mozna znalezc i cichy i glosny bo sa dwa rodzaje

cichy patrzac od tylu konsoli, ma czarna naklejke okragla

glosne maja naklejke na wiatraku okragla szara-srebna z czarnymi napsiami (w starszych dodatkowo jeszcze wiatrak z wstawkami zielonymi ale tez glosne wiatraki)

 

ja mam obydwie naklejki czarne i po 5 minutach wiatraki chodzą bardzo głosno :/

Juchy odnieś się do tego postu Shtasa. Może z tymi naklejkami wcale nie jest tak jak mówisz. ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Juchy odnieś się do tego postu Shtasa. Może z tymi naklejkami wcale nie jest tak jak mówisz. ;)

ja nie mowie tylko pisze :)

10 razy nie chce mi sie pisac w kolo tego samego, a nie glosze jakies religii zeby cos bylo na wiare czy nie

takie sa fakty i je podaje, naklejka nie okresla czy wiatrak jest glosny czy cichy a to jakiej jest firmy, a pozniej tylko wiedza i doswiadczenie z nimi daje odpowiedz ktorej firmy sa cichsze...

 

a to ze Shtasa glosno chodza wiatraki te ciche to tylko oznacza to ze konsola je wysoko kreci, a co jest powodem to trzebaby bylo diagnozowac a nie spekulowac

spekulowac to mozna jedynie to ze pasta zle przewodzi i przegrzewaja sie uklady glowne przez co wiatraki chodza grubo powyzej normy

 

wiatrak kazdy jak podkreci sie na maxa to chodzi jak odkurzacz, mowa zawsze jest o standardowym chodzeniu wiatrakow a te chodza bardzo wolno, w X1 to bylo 20%, tu nie wiem bo nie ma systemu aby to zmierzyc tak jak to bylo w X1, ale mysle ze tez na jakies 20-30% tego co moga chodzic...

wiec jesli ktos ma wiatrak cichy ktory chodzi na 80% gdzie powinien chodzic na 20% to sila rzeczy moze byc tak samo glosny czy nawet glosnijeszy od wiatraka co jest glosny i chodzi w normie na 20% swojej mocy...

co nie zmieni faktu ze jednej firmy sa glosniejsze przy takich samych obrotach-napieciu od drugiej...

 

Hehe, mi chodzi o sytuacje gdy instaluje sobie z pendrive-a aktualizacje a tu BACH - "wykryto zmodowany soft w konsoli niezgodny z oryginalnym od M$, skontaktuj sie z serwisem" i nie mozna odpalic konsoli w ogole tylko ten monit sie wyswietla. :twisted:

nie zdziwilbym sie jakby MS takie cuda wymyslil, ale sadze jak i wiekszosc na scenie.com ze te wszsytkie anomalia w tym beta NXE sa powodem ze to wlasnei wersja beta i rozne zabepzieczenia porobione tylko na okazje betatestow...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Tu myśle, że bardziej myślą przewodnią zrzucania danych na dysk było wyciszenie napędu. Logiczne, że dysk twardy ma szybszy odczyt niż DVD. Ile razy trzeba grę odpalić by zrekompensowało te ~10 minut instalacji? ;)
Niestety tu są dwie sprawy + i -:

-10 min instalki to nic, bo wtedy robię coś innego, to nie to co irytujące czekanie 30 sek przed ekranem (i to nie PS3 gdzie trzeba czekać godzinę na odpalenie nowej gry install + update)

-czy gry będą automatycznie startować z HDD? Np.GTA4 ładuje mi się ok.2 minuty, ale włączam konsolę, idę do łazienki itp. więc realnie to nie 2 min, ale kilka sekund. Oby nie trzeba było teraz oglądać sekwencji startowej i wybierać play, co trwa koszmarnie długo (a czego nikt tu nie pisał).

 

 

A co do porównań czasów ładowania DVD vs HDD na http://www.eurogamer.net/article.php?artic...0745&page=2 i absurdu w Halo3 to się zapytam gdzie się znajdowała ta gra? :D

Reguły są takie, że początek dysku HDD jest znacznie szybszy niż koniec (np.zróbcie 10 równych partycji i pokopiujcie pliki 1GB). Fragmentacja danych też przeszkadza, a HDD X360 można "zdefragmentować" tylko przez format.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...