Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem dzisiaj z jednym gościem przerabiającym o cenie przeróbki i powiedział, że w cenę przeróbki iXtreme 1.6 wlicza "Anty-blockera" o_O Ktoś wie co to i z czym to się je? Googlowałem, ale bezskutecznie. Przypuszczam, że to zwykły chwyt marketingowy na ładną nazwę, ale lepiej się upewnić. Tak więc - wie ktoś, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Rozmawiałem dzisiaj z jednym gościem przerabiającym o cenie przeróbki i powiedział, że w cenę przeróbki iXtreme 1.6 wlicza "Anty-blockera" o_O Ktoś wie co to i z czym to się je? Googlowałem, ale bezskutecznie. Przypuszczam, że to zwykły chwyt marketingowy na ładną nazwę, ale lepiej się upewnić. Tak więc - wie ktoś, o co chodzi?

sam juz z googlowania sie dowiedziales ze to bzdury i wymysly przerabiacza, takich sciemniaczy to omijac z daleka bo ich wiedza jest na poziomie podlacz naped, uruchom program i postepuj z tym co sie dzieje na ekranie...

Odnośnik do komentarza

Juchy - wydaje mi sie ze jakos to musi sie dac skoro jest taka opcja ;). Moze chodzi o to ze nie mozna byc data pozniejsza niz obecna, ustawiam osiagniecie multi "wygraj 200 rund" na 28 i 28 czerwca lacze sie do lajwa i sie aktualizuje. Ale gdyby tak ustawic 13 i polaczyc sie obecnego dnia czyli 28 ciekawe jak system Live sie zachowa. Masz tyle konsol to mozesz to sprawdzic i nam powiedziec :):D

Odnośnik do komentarza

mi nie chodzi o to co sie da a o to ze system XBL bez przeszkod moze to wylapac, czyli jak masz zrobione osiagniecie online z wstawiona data ktorego nie ma odnotowany profil ktory istneije na XBL to wiadome jest ze to osiagniecie jest niemozliwe

wiec pytanie jest czy system tego nie wykrywa, zmiany w XBL sa czeste i to co dzis jest mozliwe jutro moze byc nie mozliwe wiec wszelkie filmiki moga byc dawno nie aktualne...

 

co do sprawdzania to nei wiem co chcesz zebym sprawdzal?

 

za glitchowanie nie banuja konsol, wiec mozesz sprawdzic na dowolnej, swojej tez

 

PS.

na pewno system w XBL ma prowizoryczne wykrywanie nieprawidlowosci bo jak pisalem wczesniej nadpisywal mi profil nie updatujac o nowe osiagniecia i mialo to miejsce gdy profil z ktorego sie laczylem do XBL mial osiagniecia inne niz ten profil w XBL, a dokladnie mial inne, np mial z gry X a nie mial z gry Y a na serwerze byl profil zapisany z osiagnieciami z gry Y, to nie zrobil update o osiagniecia z gry X tylko w gole zastapil profil w konsoli tym z XBL i przepadaly osiagniecia z gry X

kiedys bylo inaczej, mozna bylo robic takie cuda ze np. mam 1 profil na dwoch niezaleznych kosnolach, na jednym mam nabite 2000GS na drugiej 5000GS i po podlaczeniu konsoli z 5000GS profil na XBL robil sie z 5000GS ale jak podlaczylem sie pozniej z tym profilem co ma 2000GS to na XBL profil zrobil sie z 2000GS :)

pozniej wlasnie to poprawili, ale jak jest dzis ten system rozbudowany to nie wiem bo od 2 lat nie testuje juz tych ciekawostek systemu XBL...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Czyli wychodzi na to, że każdy może być TOP1 World Achievement Hunter?

Jedyne ograniczenie to posiadanie oryginalnej lub też nie oryg. gry?

Masakra mam nadzieje, że system okaże się inteligentniejszy...

P.S. Juchy, jeśli się da to zrób calaka dla RE5 w około 2006roku. To już będzie całkiem pozamiatane.

Odnośnik do komentarza

z tego co pamietam to kiedys byly ogloszenia o platnym przerabianiu profili, i to juz bylo ponad rok temu, tak samo jak strony z wejsciem platnym tez w tym stylu

ten proceder trwa praktycznie od poczatku, a zaczelo sie wlasnie od "pożyczania" save od sasiada ktory juz gre przeszedl...

ale teraz jak widze ta wersja wysypala sie na wiekszosci stron z torentami, i dostepnosc tego bedzie wszechobecna wiec tylko patrzec jak rankingi beda szalec (tym bardziej ze obsluga tego jest banalna)

 

ciekawe jak z trofeami na PS3, tam wydaje sie ich system jeszcze mniej zabezpieczony bo chyba nawet w niektorych grach na ta chwile mozna sobie miedzy profilami uruchamiac te same save z gry, tylko kwestia czasu jak wezma sie za glitchowanie i tego, jak juz nie glitch'uja...

 

PS.

jesli system XBL od razu z automatu nie wyzerowal to watpie by ktos recznie przegladal miliony profili by zerowac :)

chyba jedynie Ci z topowych list moga sie obawiac zerowania i ze ktos ich tam pilnuje, a tak to...

 

test uswiadamia tez ze nie ma sie co napalac na cioranie w gry dla osiagniec czyli granie w crapy badz granie na przymus gdzie konczy sie radosc z gry a włącza sie dążenie do GSow... i moze ostudzi co niektórych...mnie tez bawilo zdobywanie achiev kilka lat temu ale jak uswiadomilem sobie jak ludzie to obchodza to...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

od reki jest to aktualizowane, zdobadz osiagniecie, wejdz na XBL i zaraz po tym na xbox.com na swoje konto, od reki masz wszystko

 

Ty opisujesz co innego, aktualizacje obrazka, a to inna bajka, to ustawione jest by tworzyc obrazek w okreslonych odstepach czasowych...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

No niewiem, ja mialem pare gier (orginalow ofk) mocno porysowanych (duzo malych rysek, ze 2 okregi HALO, itp) ale moj X odczytal je bez problemu jak i rowniez zgral na dysk co oznaczala dla mnie ze plyta jest w 100% sprawna mimo rysek. Jesli ktos uzywa plyt DVDDL typu OMEGA czy NONAME bo sa za 2zl a to sie rowna 2 slabszym plytkom z cenie 1 lepszej to sa takie efekty...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie wiem co robicie z tymi płytami, że rysy macie, ja przerobiłem już z 18 gier (oczywiście oryginały) i nawet najmniejszej rysy na żadnej płycie nie mam, jak lustro (poza tymi, które w transporcie z bolców wyskoczyły), nie wiem czy to ma znaczenie, ale konsola leży od początku.

Odnośnik do komentarza

ja mam kilka plyt oryginalnych do testowania konsol na serwisie, ktore laduja po kilkakrotnie razy dziennie w roznych kosnolach w roznym stanie i roznymi napedami, plyty zyja i maja sie dobrze (vivapiniata nawet przezyla makabryczne chwile, np. w trakcie pracy ruszylem konsola i wypdla z prowadzenia i porysowalo ja niezle, troche pasty do zebow i smiga dalej :) ) wiec tez nie wiem co inni robia z plytami ze im nie dzialaja, chyba wiczorami sa do podstawki pod piwo i tak to pozniej wychodzi...

Odnośnik do komentarza

Moze to nie zwiazane z piractwem ale z przerabianiem konsol

 

Dzis policja od 10:00 za przerobki konsol zrobila wjazd na 2 glowne sklepy w Szczecinie, UFO i MEDIASERWIS, zabrali sporo konsol i rozpoczyna sie batalia w sadzie... Glownie chodzilo o konsole od SONY...ale policja wygrażała sie ze to samo zrobia z xboxami im jak dalej beda taki proceder uprawiac...

Zobaczymy jakie dostana zarzuty, znajomi wiec szczegoly bede znal, jak widac policja dziala, walka z piractwem jest...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ooooo, ja jestem ze Szczecina. Niezły hardcore. Tylko ciekawe czy znajdzie się na przerabianie paragraf. Wcale bym się nie zdziwił jakby Menago maczało w tym palce i chciało się pozbyć konkurencji dorabiającej na boku ;-) Teoria spiskowa zawsze się znajdzie :-p Jeżeli prokurator udowodni przed sądem, że przerabianie konsoli na zarobek jest sprzeczne z prawem to się nie wypłacą i będzie o dwa sklepy mniej...

 

A jakiego zonka będą mieli ci którzy tam swoje konsole zostawili do przerobienia a dzisiaj je policja zgarnęła XD

 

Ciekawe, że tylko konsole Sony zabrali, czyżby działania na zlecenie polskiego oddziału :-p Trochę głupie, zabierają przerabiane konsole, ale tylko jednego producenta, jak komuś na chacie kładą łapę na kopiach gier to nie są tacy wybredni :-p

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wiesz. Cały Szczecin wie, prokuratorów u nas nie brakuje, którzy mogliby wszcząć śledztwo z urzędu, ale jak to wymiarowi sprawiedliwości chce się dzialać to wszyscy wiemy :-) A jak jest zgłoszenie od obywatela to muszą się do tego jakoś ustosunkować. Zresztą z tym Menago to był żart - ziomki tam są dobre, atmosfera pełnego lajtu, nie wiem czemu ale jak tam wpadam to mi się przypomina jak w podstawówce latalem do kumpla z PC i sieć w wakacje robiliśmy :-p

Gdybać sobie możemy. Jedno jest pewne jak jakimś cudem zostaną prawomocnie skazani to może być mały przewrót na rynku. Ale zanim sprawa się wyjaśni to minie duuuużo czasu, dopiero niedawno rozwiązała się sprawa napisy.org

 

Ciekawe czy jakieś piraty u nich znaleźli, w końcu jakoś muszą sprawdzić czy modyfikacja działa, niektórzy robią takie pokazowki przy klientach ;-)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...