Skocz do zawartości

Piractwo konsolowe - cienie i blaski


Rekomendowane odpowiedzi

cóż, taki temat jest najwyraźniej potrzebny, został więc wyodrębniony z "czy warto przerabiać x360" (aktualnie "wszystko o modyfikacjach") i stanowi kontynuację toczącej się tam offtopikowej dyskusji. od tej chwili jest jedynym, w którym dyskutować można o plusach, minusach oraz dylematach prawno-moralnych związanych z używaniem pirackich kopii i nielegalnego oprogramowania na konsoli ms. temat ten nie został jednocześnie objęty żadną "klauzulą odstępności od obowiązujących na forum zasad" (® ;-)), dlatego przypominam:

 

regulamin forum psx extreme

 

część pierwsza:

1. zabronione jest poniżanie oraz obrażanie innych osób, pamiętaj, że to co jest dobrym żartem dla ciebie, niekoniecznie musi być zabawne dla kogoś innego.

2. należy unikać używania słów i zwrotów uznawanych potocznie za wulgarne bądź obraźliwe.

 

część druga:

1. forum psx extreme nie jest forum warezowym i nie zamierzamy pomagać wam w propagowaniu piractwa... mało nas obchodzi w jaki sposób staliście się posiadaczami konkretnej kopii gry, czy to jest import z japonii, czy też czy macie miłego wujka w sklepie wysyłkowym. jeśli zaś ściągnęliście grę z netu... tym bardziej nie chcemy o tym słyszeć.

4. mniej lub bardziej subtelne aluzje dotyczące piractwa jako takiego także podlegają powyższym zasadom. moderator ma prawo do edycji takiego posta, wycięcia jego części lub skasowania całej treści. konsekwencją takiego postępowania użytkownika jest w najlepszym przypadku ostrzeżenie, w przypadku recydywy - ban na forum (z pominięciem drogi "5 ostrzeżeń").

proponuję też podejść do dyskusji dojrzale - z dystansem, na luzie i bez zbędnego pieniactwa (przy czym nazywanie rzeczy po imieniu - na przykład kradzieży złodziejstwem - jest dopuszczalne i nie powinno stanowić dla uskuteczniających takowe praktyki obrazy. chyba... ;-))

 

a zatem... "let mortal kombat begin!" ;-)

Edytowane przez sentinel
Odnośnik do komentarza
jednak zdecydowalem sie przerobic... jutro jade. nie wyrabiam z kasa na gry,mam mase innych wazniejszych wydatkow. zbieram kase na gre,przychodzi weekend i kasa sie rozplywa.

 

jak padnie to ch,uj mu w CD-rom

 

ja padnie to wydatek porownywalny do nowej gry, ja za roda zaplacilem 250zl, nie wiem co koles zrobil ale zrobil tyle ze jest cichszy i mniej sie grzeje, mowil jeszcze ze wypalal plyte w jakims piecu czy cus nie znam sie.

Odnośnik do komentarza
to przestan palic ziolo

 

malo pale :) i ziolo nie jest drogie.

 

jednak zdecydowalem sie przerobic... jutro jade. nie wyrabiam z kasa na gry,mam mase innych wazniejszych wydatkow. zbieram kase na gre,przychodzi weekend i kasa sie rozplywa.

 

jak padnie to ch,uj mu w CD-rom

 

ja padnie to wydatek porownywalny do nowej gry, ja za roda zaplacilem 250zl, nie wiem co koles zrobil ale zrobil tyle ze jest cichszy i mniej sie grzeje, mowil jeszcze ze wypalal plyte w jakims piecu czy cus nie znam sie.

 

zdaje sobie z tego sprawe ze moze nawalic i zapewne tak bedzie,ale jakos nie widzi mi sie co jakis czas wywalac 150 zeta na nowosc a w pinaty czy inne guny nie widzi mi sie grac

Odnośnik do komentarza
Zalosne <_< to jest strasznie zalosne jak cie niestac na orginaly to po co kupiles konsole ??/ Tak wszyscy na piratach a potem macie wielkie ale ze MS ma nas w D......

 

Rozumiem, że piracttwo jet złe i należy to pietnować, ale czemu Wy to zawsze robicie nie w tym temacie co potrzeba? Czemu tutaj tego nikt nie uzna za spam? Sam gram na oryginałach. Nie mozesz mówić, ze to tylko przez piratów M$ ma nas w dup.ie, bo sam jezeli kupujesz używki także się do tego przyczyniasz. Ja także. Gdyby wszyscy kupowali gry i nieodsprzedawali ich dalej to M$ spojrzałby na nas inaczej.

Odnośnik do komentarza
Zalosne <_< to jest strasznie zalosne jak cie niestac na orginaly to po co kupiles konsole ??/ Tak wszyscy na piratach a potem macie wielkie ale ze MS ma nas w D......

 

Rozumiem, że piracttwo jet złe i należy to pietnować, ale czemu Wy to zawsze robicie nie w tym temacie co potrzeba? Czemu tutaj tego nikt nie uzna za spam? Sam gram na oryginałach. Nie mozesz mówić, ze to tylko przez piratów M$ ma nas w dup.ie, bo sam jezeli kupujesz używki także się do tego przyczyniasz. Ja także. Gdyby wszyscy kupowali gry i nieodsprzedawali ich dalej to M$ spojrzałby na nas inaczej.

 

 

Tak tylko jest roznica miedzy uzywka a piratem!!!! .W normalnym kraju <nie w Polsce bo ten kraj to smiech na sali> sa normalne wypozyczalnie gier masz gierke na tydzien i pykasz !! Co z tego ze masz naraz 20 nowosci na piracie za 5 zl jak zadna z tych gier nie da Ci radosci jak orginal.Orginal sie docenia i wyciska soki z gry a pirat co 10 minut ten zaraz nastepna plyta ,,,,e slaba ta gra zobacze nastepna niestety taka jest prawda .A co do odsprzedawania gier to ja gry przechodze i zostawiiam /zbieram gry i filmy np/wole miec 10 org .a nie 50 tanich plyt .

Odnośnik do komentarza

Tak tylko jest roznica miedzy uzywka a piratem!!!! .W normalnym kraju <nie w Polsce bo ten kraj to smiech na sali> sa normalne wypozyczalnie gier masz gierke na tydzien i pykasz !! Co z tego ze masz naraz 20 nowosci na piracie za 5 zl jak zadna z tych gier nie da Ci radosci jak orginal.Orginal sie docenia i wyciska soki z gry a pirat co 10 minut ten zaraz nastepna plyta ,,,,e slaba ta gra zobacze nastepna niestety taka jest prawda .A co do odsprzedawania gier to ja gry przechodze i zostawiiam /zbieram gry i filmy np/wole miec 10 org .a nie 50 tanich plyt .

 

phi, jak kupiłem ps2 3 lata temu to kupowałem duzo używanych gier (ok 100), Sony nie zarobiło, a ja żadnej z gier nie skończyłem, bo było ich za dużo, więc gadanie, że originały bardziej cieszą to brednie. Kupowanie originałów to dla mnie docenianie trudu jaki ktoś włożył w wykonanie gry, ew filmu, muzyki, itp.

Co do używek to jest jeszcze jedna rzecz, o której chyba nikt tu nie pomyślał, w Polsce może to nie jest tak popularne, ale tutaj w Wielkiej Brytani bierze się ze dwie starsze gry, idzie do sklepu i wymienia na NOWĄ (za odsprzedanie dostaje się psie pieniądze), dzięki czemu i wydawca i gracz jest szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza

skyblue -

a) widocznie te 100 twoich gier to byly crapy/sredniaki

b) nie miales czasu grac

c) miales ich poprostu za duzo i nie wiedziales ktora zaczac/skonczyc

d) kupowales aby miec czy tez popisac sie ze masz tyle gier

 

Ja srednio mam 2-3 gry ale zanim kupie to sobie poczytam recki, sprawdze gameplay, oraz opinie userow a jesli jest demo to chetnie sprawdze - jesli cos mi sie nie podoba to tego nie biore - z moich ukonczonych gier ktore mam w profilu moze z 5 niespelnilo oczekiwan. Np. Just Casuse - na X1 mi sie podobala, tutaj bugi,itp NFS MW - podobnie, gralem na X1 i jakos mi sie niechcialo ponownie choc mialem chec na ten tytul, pozatym AI czesto oszukiwalo. Reszte milo wspominam.

 

Teraz gdybym mial wszystkie te hity typu Fable, Fallout, GOW2, nowy Bond, Saints Row 2,itd sam niewiem w co mialbym zagrac bo za duzo jest dobrych tytulow. A tak gram sobie w Mercenaries lub BF'a - skoncze te to wezme jakiegos "starocia" np. Dark Sector. Przejde sobie pare innych dobrych gier do momentu az te w/w tytuly beda w fajnych cenach. Wiadomo, fajnie jest grac w nowosc ale widac mozna zyc bez tego i cieszyc sie grami.

Odnośnik do komentarza
Zalosne <_< to jest strasznie zalosne jak cie niestac na orginaly to po co kupiles konsole ??/ Tak wszyscy na piratach a potem macie wielkie ale ze MS ma nas w D......

 

Rozumiem, że piracttwo jet złe i należy to pietnować, ale czemu Wy to zawsze robicie nie w tym temacie co potrzeba? Czemu tutaj tego nikt nie uzna za spam? Sam gram na oryginałach. Nie mozesz mówić, ze to tylko przez piratów M$ ma nas w dup.ie, bo sam jezeli kupujesz używki także się do tego przyczyniasz. Ja także. Gdyby wszyscy kupowali gry i nieodsprzedawali ich dalej to M$ spojrzałby na nas inaczej.

 

 

Tak tylko jest roznica miedzy uzywka a piratem!!!! .W normalnym kraju <nie w Polsce bo ten kraj to smiech na sali> sa normalne wypozyczalnie gier masz gierke na tydzien i pykasz !! Co z tego ze masz naraz 20 nowosci na piracie za 5 zl jak zadna z tych gier nie da Ci radosci jak orginal.Orginal sie docenia i wyciska soki z gry a pirat co 10 minut ten zaraz nastepna plyta ,,,,e slaba ta gra zobacze nastepna niestety taka jest prawda .A co do odsprzedawania gier to ja gry przechodze i zostawiiam /zbieram gry i filmy np/wole miec 10 org .a nie 50 tanich plyt .

co za brednie ty wypisujesz .

Odnośnik do komentarza
jednak zdecydowalem sie przerobic... jutro jade. nie wyrabiam z kasa na gry,mam mase innych wazniejszych wydatkow. zbieram kase na gre,przychodzi weekend i kasa sie rozplywa.

 

jak padnie to ch,uj mu w CD-rom

 

ja padnie to wydatek porownywalny do nowej gry, ja za roda zaplacilem 250zl, nie wiem co koles zrobil ale zrobil tyle ze jest cichszy i mniej sie grzeje, mowil jeszcze ze wypalal plyte w jakims piecu czy cus nie znam sie.

 

Żebyś się nie zdziwił jak Ci x znowu padnie, a naprawa już nic nie da :P Mój znajomy już trzeci raz naprawiał rod'a, jakbym miał tak go wysyłać co jakiś czas i płacić za to samo tyle kasy to ...

Odnośnik do komentarza

Nie warto przerabiać i jest kilka powodów. Chyba najważniejszym jest to że jak masz przerobioną konsolę to nagle masz wszystkie gry a co za dużo to niezdrowo, takie gry zaczynają się szybko nudzić, niektóre tylko wypalisz żeby sprawdzić co to jest i po 10 minutach nigdy do nich nie wracasz. Stajesz sie kolekcjonerem a przestajesz byc graczem. Oglądasz sobie psx extreme i wyliczasz - "to już mam, to też i to a tylko tego jednego mi brakuje musiałem przegapić, trzeba będzie poszukać". Wiem to z autopsji, miałem tak z pc i ps2. Przesyt. W pewnym momencie pozbyłem się tego wszystkiego. Na ps2 grałem mniej niż 5% gier z mojej kolekcji! Także kupiłem ps3 i teraz gram na orginałach, naprawdę nie potrzebuje mieć wszystkich wychodzących gier, nawet nie mam czasu żeby grać w te które mam, a cały czas wychodzą nowe. Zaryzykuje stwierdzenie że nawet mam więcej czasu na granie, człowiek nie siedzi na trackerach i nie marnuje czasu i kasy na ściąganie rzeczy których nie potrzebuje.

 

Tak samo bez sensu moim zdaniem jest kupowanie zbyt wielkiej ilości gier na raz, najlepiej jest mieć 3, 4 gry i kupować następne dopiero po zaliczeniu tych co się posiada.

 

Odnośnik do komentarza
Nie warto przerabiać i jest kilka powodów. Chyba najważniejszym jest to że jak masz przerobioną konsolę to nagle masz wszystkie gry a co za dużo to niezdrowo, takie gry zaczynają się szybko nudzić, niektóre tylko wypalisz żeby sprawdzić co to jest i po 10 minutach nigdy do nich nie wracasz. Stajesz sie kolekcjonerem a przestajesz byc graczem. Oglądasz sobie psx extreme i wyliczasz - "to już mam, to też i to a tylko tego jednego mi brakuje musiałem przegapić, trzeba będzie poszukać". Wiem to z autopsji, miałem tak z pc i ps2. Przesyt. W pewnym momencie pozbyłem się tego wszystkiego. Na ps2 grałem mniej niż 5% gier z mojej kolekcji! Także kupiłem ps3 i teraz gram na orginałach, naprawdę nie potrzebuje mieć wszystkich wychodzących gier, nawet nie mam czasu żeby grać w te które mam, a cały czas wychodzą nowe. Zaryzykuje stwierdzenie że nawet mam więcej czasu na granie, człowiek nie siedzi na trackerach i nie marnuje czasu i kasy na ściąganie rzeczy których nie potrzebuje.

 

Tak samo bez sensu moim zdaniem jest kupowanie zbyt wielkiej ilości gier na raz, najlepiej jest mieć 3, 4 gry i kupować następne dopiero po zaliczeniu tych co się posiada.

 

ja przeszedłem wszystkie 34 gry które nagrałem , więc skończ chrzanić i wrzucać wszystkich do jednego wora

Odnośnik do komentarza
ja przeszedłem wszystkie 34 gry które nagrałem , więc skończ chrzanić i wrzucać wszystkich do jednego wora

 

Primo: Grzeczniej gówniarzu tak to sobie mów do mamy jak Ci pozwoli.

Secundo: Nikt Ci tu nie broni prawa do Twojego zdania, zachowaj się podobnie, szanuj innych i ich prawa do posiadania odmiennej opinii. Jak niepotrafisz to się nie odzywaj.

 

Odnośnik do komentarza
Nie warto przerabiać i jest kilka powodów. Chyba najważniejszym jest to że jak masz przerobioną konsolę to nagle masz wszystkie gry a co za dużo to niezdrowo, takie gry zaczynają się szybko nudzić, niektóre tylko wypalisz żeby sprawdzić co to jest i po 10 minutach nigdy do nich nie wracasz. Stajesz sie kolekcjonerem a przestajesz byc graczem. Oglądasz sobie psx extreme i wyliczasz - "to już mam, to też i to a tylko tego jednego mi brakuje musiałem przegapić, trzeba będzie poszukać". Wiem to z autopsji, miałem tak z pc i ps2. Przesyt. W pewnym momencie pozbyłem się tego wszystkiego. Na ps2 grałem mniej niż 5% gier z mojej kolekcji! Także kupiłem ps3 i teraz gram na orginałach, naprawdę nie potrzebuje mieć wszystkich wychodzących gier, nawet nie mam czasu żeby grać w te które mam, a cały czas wychodzą nowe. Zaryzykuje stwierdzenie że nawet mam więcej czasu na granie, człowiek nie siedzi na trackerach i nie marnuje czasu i kasy na ściąganie rzeczy których nie potrzebuje.

 

Tak samo bez sensu moim zdaniem jest kupowanie zbyt wielkiej ilości gier na raz, najlepiej jest mieć 3, 4 gry i kupować następne dopiero po zaliczeniu tych co się posiada.

 

ja przeszedłem wszystkie 34 gry które nagrałem , więc skończ chrzanić i wrzucać wszystkich do jednego wora

 

pokaz gamercard ;)

Odnośnik do komentarza
ja przeszedłem wszystkie 34 gry które nagrałem , więc skończ chrzanić i wrzucać wszystkich do jednego wora

 

Primo: Grzeczniej gówniarzu tak to sobie mów do mamy jak Ci pozwoli.

Secundo: Nikt Ci tu nie broni prawa do Twojego zdania, zachowaj się podobnie, szanuj innych i ich prawa do posiadania odmiennej opinii. Jak niepotrafisz to się nie odzywaj.

 

z3r0 ma rację,nie ma sensu przerabiac konsoli,dla mnie ktos moze miec 100 nagranych gier i szczerze bardzo współczuje,ja wole miec tych kilka oryginałów które przejde do końca

Odnośnik do komentarza
pokaz gamercard ;)

 

z racji tego , że mam w domu internet radiowy , musiał bym kupić ten coś tam WI-FI ale po co skoro nie pogram on line na takim łączu ? Dla samego GC w sygnaturce mi się nie opłaca ;)

 

 

tak, tak, każda wymowka dobra ^^ Ojciec ma radiówke i bez problemu podlaczam X'a do niej ^^

 

Po za tym oryginaly ladniej wygladaja na polce ;)

Edytowane przez Tomaszek88
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...