Skocz do zawartości

Problem z filmami DVD


Gość TyGRySS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TyGRySS

Witam

 

po aktualizacji NXE mam problem z filmami DVD . wkladam plyte do napedu wlacza mi film automatycznie i slysze tylko dzwiek z dvd a obrazu nie ma i jest tylko logo xboxa . Jak ruszam krzyzakiem slysze ze poruszam sie po menu plyty ale nie ma obrazu . I wyskakuje mi caly czas komunikat o braku bezpiecznego polaczenia HDCP . wtf ? przed aktulaizacja mialem wszystko ok . Dodam ze film uruchomiony z pendrive np. jakis divx dziala normalnie , a plyta dd to oryginal . malo tego xbox w zakladce wideo nie widzi niejako plyty . poprostu zrodlo filmu z plyty jest niedostepne , a w glownym meu jest odtworz dvd . Juz nic z tego nie rozumiem .

 

pozdro

 

Dawid

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość TyGRySS

Wiec tak sytuacja wyglada nastepujaco .

 

Mam xboxa elite plus oryginalny kabel hdmi + monitor Benq G2400W

 

i tak przed NXE jak puszczalem film DVD tez mialem taki motyw ze wyskakiwal najpierw komunikat o tym ze znaleziono polacznie hdcp a po chwili ze nie odnaleziono ale film normalnie szedl a teraz nie dziala .

Ale dzis podlaczylem konsole do tego monitorka przez kabel VGA i dziala film normalnie . Juz nic z tego nie rozumiem .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

HDCP to ten dziadowski protokol zabezpieczen HDMI. Niestety sa z nim klopoty. nie wiem jaki wplyw na to moze miec nxe, ale generalnie jest to kwestia niekompatybilnosci sprzetow. Mam dvd panasonica i tv toshiby. na początku nie chciały się załapać, nie było obrazu. DVD wyswietlal kod bledu - ktory w instrukcji oznaczal "problem z protokolem HDCP" (mniej wiecej tak pisalo w instrukcji). Po kilku probach wkladania wyjmowania kabla na szczescie okazalo sie ze po jakiejs pol minucie obraz zaskakuje sam i teraz jest ok (tzn nie potrzebuje zadnego czasu na rozruch), choc bywaja momenty podczas ogladania filmow ze obraz zanika na 2-3 sekundy (na szczescie dosc rzadko). Z kolei na tym samym tv Cyfra+ przez hdmi nie ma zadnego problemu. W drugim pokoju dekoder kablowej cyfrowki musi odczekac z 10 sekund zanim nawiaze polaczenie z tv, co jest mega wpieniajace, bo czasem obraz nie wskakuje i trzeba przeskoczyc na inny kanal i wrocic na sygnal hdmi sprobowac jeszcze raz.

Tak wiec to po prostu tak bywa i rozwiazaniem twojego problemu jest chyba tylko używanie innego kabla niz hdmi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...