Skocz do zawartości

Grafika 3D z gier na psx


Ziolo4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wyciągnięciem grafiki 3D z gier na psx. Jestem programistą C++ i chciałem zrobić konwersję paru gier z psx na PC i symbian. Czy znacie jakiś program, którym bym mógł tego dokonać? Wiem, że na pewno jest taka możliwość, ponieważ spotkałem się już z paroma takimi konwersjami na symbian i na pc.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

A jakie programy można byłoby stosować do konwertowania tych formatów? I mam jeszcze jedno pytanko, czy romy psx można już legalnie pobrać z neta (nie, żebym nie wiedział, że można pobrać), bo słyszałem coś o ich legalizacji, ale nie jestem pewien.

 

Jest jeszcze ktoś na tym forum? Jakoś od dłuższego czasu nie mogę uzyskać odpowiedzi.

Edytowane przez Ziolo4ever
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
A jakie programy można byłoby stosować do konwertowania tych formatów? I mam jeszcze jedno pytanko, czy romy psx można już legalnie pobrać z neta (nie, żebym nie wiedział, że można pobrać), bo słyszałem coś o ich legalizacji, ale nie jestem pewien.

 

Jest jeszcze ktoś na tym forum? Jakoś od dłuższego czasu nie mogę uzyskać odpowiedzi.

 

trzeba jeszcze grrrubo poczekac na darmowe romy

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Czy ktoś w ogóle korzysta z dodatkowego filtrowania tekstur PSX-owych gier, które umożliwia PS2? Wg mnie to straszna bida. Nieakcelerowane sprzętowo 3D ma oldskulowy urok. Tekstury, choć rozpikselowane, są przynajmniej ostre. Rozmywanie przez PS2 to nędza. Sprawdzałem w Chrono Cross i Xenogears; obie gry wyglądały z tym gorzej. Może w 2000 roku uchodziło to za postęp, ale trudno uwierzyć, że ktoś używa tego dzisiaj. Co prawda na ePSXe FA służy niektórym grom na urodę (podobnie jak AA i wysoka rozdzielczość), ale PS2 najwyraźniej używa prymitywniejszej metody. Na szczęście domyślnym trybem jest standard.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Opcja filtrowania tekstur jest przygotowana z myślą o grach na PS2. Fakt, że masz możliwość odpalenia takiego czegoś z gierką z PSOne to efekt tego, że dwójka emuluje jedynkę. Ten efekt nie jest jednakowy na obu PlayStation. Zwróć uwagę, że układy graficzne obu konsol są bardzo różne. A tego typu efekty tworzy się raczej niskopoziomowo toteż pewne niedociągnięcia graficzne się znajdują. A swoją drogą to sprawdzać taką opcję na grach z rozdziałą 320p lub 240p to wiadomo, że będzie coś nie tak. Gry które powinny przejść ten proces w miarę bezboleśnie to Legacy of Kain: Soul Reaver, Vib Ribbon (choć szkoda tych krzywych kresek), Kula World i Inteligent Cube.

Odnośnik do komentarza
Opcja filtrowania tekstur jest przygotowana z myślą o grach na PS2. Fakt, że masz możliwość odpalenia takiego czegoś z gierką z PSOne to efekt tego, że dwójka emuluje jedynkę.

 

Absolutnie się z tym nie zgodzę.

 

Po za tym PS2 nie emuluje PSXa. To wirtualizator.

 

Ten efekt nie jest jednakowy na obu PlayStation.

 

No właśnie nie bardzo. ;)

 

---

 

Co do tematu: ten sam ból jest na PS3 (choć jej to nie wiem po co, skoro LCD i tak zrobi "sprzetowy bluuuuuur" :lol: ). Do tej listy dodałbym też np. MGSa czy Vagranta. Efekt absolutnie nie służy grom z prerenderowanymi tłami - kupa.

Odnośnik do komentarza

PS2 emuluje PSOne sprzętowo. To nie jest żaden wirtualizator. A filtrowanie tekstur (wygładzanie w tym przypadku) jest inne dla obu konsol. PS2 ma owe właściwe wygładzenie sprzętowe. Gry z PSOne mają ten efekt rozwiązany podobnie ale inaczej ze względu na "ziarnistość" tekstur. To trochę jak wygładzanie tekstur w starych grach z Windows 95/98 przez sprzęt taki jak GeForce FX 6200. Oto tutaj chodzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.