Skocz do zawartości

Dodatkowe ramki z ocenami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W ankiecie z nowego PE wspomniałem o bardzo drażniącej mnie rzeczy, która pojawiła się niestety również w najnowszym numerze czasopisma. Chodzi mi mianowice o gry, ktore nie sa oceniona przez żadnego innego Zgreda, prócz recenzenta. Brak 3 groszy i malutkich ocen w oceniaczce. Aktualnie problem dotyczy Shaun White Snowboarding, wcześniej jednak dotknął wiele innych, dużych i ważnych gier.

 

Oczywiście wiem, że wynika to z tego, że gra przychodzi niedługo przed zamknięciem numeru i inni nie mają czasu się w nią wgryźć, nie mniej kwestia ta powinna zostać rozwiązana w jakiś sposób. Mam kilka propozycji - najłatwiejsze wydaję sie tabelki, gdzie poszczegolni recenzenci będą mogli dodawać swoje oceny w następnych numerach, można też stworzyć minidział, gdzie prócz samej oceny byłoby kilka słów nt. gry. Jeżeli nawet nie w czasopiśmie to mozna takie coś zorganizować online.

 

Wiele osób naprawdę mocno kieruje się opiniami zawartymi w PE w sprawie wydania swoich 200 zł. Mają oni prawo mieć szersze spektrum opinii niż tylko jednego recenzenta. Weźmy za przykład recenzje Prince of Persia w nowym PE. Ja sam byłem do gry nastawiony sceptycznie, zapewne zmieniłbym swoje podejście po przeczytaniu recenzji Kaliego i zaraz po świętach podrpetał wydać zarobioną od babci kase na PoP'a. Na szczęście Koso w 3groszach potwierdził moje główne obawy, tym samym kase wydam na inny tytuł...

 

Zmiana moim zdaniem jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowanie popieram. Przykładowo w ostatnim nr PE jest recka Resistance 2. Kali przyznaje 9+ (czyli gra,na którą warto bez zastanowienia nabyć). Jednakże jest to opinia TYLKO JEDNEGO zgreda, i to "wiecznego entuzjasty"- Kaliego. Można się więc ostro przejechać...Pozatym gust czytelnika nie musi się pokrywąc z danym autorem danej recenzji- dlatego naprawdę warto poznać opinię innych redaktorów. Dajmy na to- recka Fable 2- Mazzi przyznaje 8+. Dżujo i Senti w "trzygroszówce" odpowiednio 8 i 8+....czytelnik nie ma wątpliwości jaki poziom reprezentuje najnowsze dziecko Petera M. A Resistance 2? Tylko jedna opinia i do tego tak wysoka ocena...powoduje to pewien sceptycyzm. Kolejny przykład: recenzja Tomb Raidera: Underworld. Autorem jest Koso, fan Tomb Raidera właśnie. Też tylko jedna ocena. I to wysoka bo 8+. Strasznie przydałaby się tu ( i w podobnych przypadkach) opinie przynajmniej 2 innych zgredów- i byłoby wporzo, gdyby jeden z nich nie był zadeklarowanym fanem serii a ocenił ją "jak zwykłą" grę

Odnośnik do komentarza

Jestem za. W zasaddzie ja wiem co chc kupic heh ale czasem ocena w PE moze mnie utwierdzic lub nieco oslabic w przekonaniu.

Mysle, ze taka tabelka bylaby dobrym pomyslem. Jesli w ciagu miesiaca-2 od recenzzji ktos jeszcze pogra w gre naa tyle dlugo aby moc wystawic ocene powinien to zrobic. Przeciez nie wszyscy kupuje gry w dniu premiery... a przynajmniej ja ;) Wyjatkiem sa gry, ktorych jestem pewien nawet bez recenzji :)

Odnośnik do komentarza
Nigdy nie powinna oceniac gry tylko 1 osoba - zazwyczaj jest tak ze fan gatunku/serii np. GTA da wysoka ocene bo ta gre lubi, brakuje chlodnego oka niefana tej gry.

Cóż było tak w przypadku GTA 4, Halo 3, Far Cry 2 i wielu innych gier które u mnie i wielu innych graczy w życiu nie dostałyby 9/10 jako ocenę końcową, co najwyżej 8. Oceny pozostałych redaktorów byłyby mile widziane gdyż jak napisał Signap mielibyśmy pogląd niefana serii/gry na jej temat.

Odnośnik do komentarza

Przemyslimy ten problem. Moglaby to byc stala "rubryka-tabela" w Hyde Parku z ocenami lub prosciej - oceny ostatnio ogranych pozycji w malej rubryczce przy KAZDYM Hyde Parku (cos ala ostatni HP Kosa).

 

Ta pierwsza opcja pochlonelaby za duzo miejsca, wiec chyba odpada (niektorzy zgredzi graja w dana gre dopiero po 2 miesiacach, wiec wrzucanie tabeli z ocenami gier z 2 ostatnich miesiecy to juz przesada).

 

sciera

Edytowane przez Mr_Sciera
Odnośnik do komentarza

Panie Naczelny, a nie łatwiej byłoby stworzyć odpowiedni dział tutaj na forum. Mogliby pisać w nim tylko zgredzi. Który chciałby wstawić tylko cyferkę, wstawiałby, który chciałby o danej grze skrobnąć parę słów również by mógł.

 

Nie wiem czy innych czytelników satysfakcjonowałoby to rozwiązanie. Nie wiem też czy wszyscy zgredzi odwiedzają forum :)

Edytowane przez Marchi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...