Skocz do zawartości

Punkty karne.


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

1 punkt:

przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 6-10 km/godz.;niestosowanie się do pozostałych, nie wyszczególnionych powyżej znaków i sygnałów drogowych, na przykład nieprzestrzegania zakazu używania sygnału dźwiękowego;naruszenie zakazu zatrzymywania lub postoju;kierowanie pojazdem, który nie jest dopuszczony do ruchu.

 

2 punkty:

przekroczenie prędkości o 11-20 km/godz.;jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym;niewłączenie świateł podczas jazdy we mgle i w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza;niewłączenie świateł podczas jazdy w dzień od 1 października do ostatniego dnia lutego;niestosowanie się podczas jazdy do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł w tunelu;niewłączenie świateł przez motocyklistę;nadużywanie świateł przeciwmgłowych (przednich lub tylnych);omijanie pojazdu z niewłaściwej strony;naruszenie zakazu cofania w tunelu, na moście, na wiadukcie;niezastosowanie się do znaków zakazu wjazdu dla pojazdów o konkretnych wymiarach lub wadze.

 

3 punkty:

wyprzedzanie z niewłaściwej strony;pozostawienie pojazdu na drodze bez wymaganego przepisami oświetlenia;naruszenie zakazu cofania na drodze ekspresowej lub autostradzie;umieszczanie w lub na samochodzie urządzeń stanowiących wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających niebieskie lub czerwone sygnały świetlne (tzw. koguty) albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;wyposażenie pojazdu w antyradar albo przewożenie go w stanie gotowym do natychmiastowego użycia;lekceważenie znaków "zakaz wjazdu" dla poszczególnych typów pojazdów, np. motocykle, ciągniki, samochody ciężarowe.

 

4 punkty:

nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas cofania;niezastosowanie się do znaku "pierwszeństwa dla nadjeżdżających z przeciwka";przekroczenie dozwolonej prędkości o 21-30 km/godz.;niestosowanie się do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł podczas jazdy od zmierzchu do świtu.

 

5 punktów:

niezastosowanie się do znaków "zakaz ruchu w obu kierunkach", "zakaz skrętu w lewo", "zakaz skrętu w prawo", "nakaz jazdy", "strzałka kierunkowa" oraz przejechanie podwójnej linii ciągłej;nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu w trakcie cofania;nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu;nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (w razie przecinania się kierunków jazdy) w miejscach, które nie są skrzyżowaniami, np. na placu;nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu;nieułatwienie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym, np. karetkom na sygnale;naruszenie zakazu zawracania;spowodowanie niebezpiecznej sytuacji wynikającej z nieupewnienia się, czy można bezpiecznie wyprzedzać;naruszenie zakazu wyprzedzania przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia;naruszenie zakazu wyprzedzania na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi;naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniach;naruszenie zakazu wyprzedzania na przejazdach kolejowych i bezpośrednio przed nimi;naruszenie zakazu wyprzedzania na przejazdach tramwajowych i bezpośrednio przed nimi;nieprzestrzeganie znaków "zakazu wyprzedzania".

 

6 punktów:

spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (chodzi o tzw. kolizje drogowe);niezastosowanie się do sygnałów świetlnych, np. przejazd na czerwonym świetle;niezastosowanie się do sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym lub jego kontroli (m.in. policjantów, strażników granicznych, żołnierzy, kolejarzy i drogowców. Trzy ostatnie kategorie tylko w szczególnych wypadkach);niestosowanie się do znaku "zakaz wjazdu";nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu;nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdom szynowym lub rowerzystom;przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31-40 km/godz.

 

7-8 punktów:

wyprzedzanie na przejazdach rowerowych i bezpośrednio przed nimi;nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu;nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez jezdnię przez kierowcę skręcającego w drogę poprzeczną;niezatrzymanie pojazdu przed przechodzącą przez jezdnię osobą niepełnosprawną albo niewidomą;niezatrzymanie pojazdu mimo otrzymania takiego sygnału od osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego;przekroczenie prędkości o 41-50 km/godz.

 

9 punktów:

wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

 

10 punktów:

powodowanie zagrożenia życia ludzi i ich mienia lub spowodowanie uszkodzenia ciała innych uczestników ruchu lub mienia (chodzi o wypadek dwóch i więcej pojazdów);nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku;omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się, by przepuścić pieszych;kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu (powyżej 0,2 promila) lub środka podobnie działającego;przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/godz.

 

 

 

Więcej: http://www.naukajazdy.pl/kodeks_ruchu_drog...nkty_karne.html

 

 

*******

 

 

TARYFIKATOR MANDATÓW: http://www.naukajazdy.pl/kodeks_ruchu_drogowego/mandaty.html

 

 

 

;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak co by uściślić - koszty sądowe wyniosły mojego brata 90 zł, a i tak nie zapłacił do teraz - bezrobotny, co nie :D

 

Żadnego komórczaka jeszcze nie było a minęło 1.5 roku, hyhy.

 

A ja mam 0 punktów, i fajnie mi z tym.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

6 punktów karnych i 300 zicos mandatu za przejazd na pomarańczowym świetle (i takie też było, a nie jak mi próbował wcisnąć że czerwone, miałem możliwość zatrzymania się, tego nie zrobiłem i dlatego się dowalili)

 

"W dniu 8.01.09 w Bydgoszczy na ul. Wyszyńskiego prowadząc pojazd marki Mercedes nie dostosował się do (tutaj nie mogę się rozczytać, ale chyba chodzi o znak) znaku S1 tj. art. 91 par.1 KW (kodeks wykroczeń?) numer rejestracyjny bla bla bla"

 

Halleluja, faking sziet!

Odnośnik do komentarza

Pewno 35letniego Puchatka z niemieckiego szrotu ;]

 

Osobiscie mam na koncie 0 punktow, raz bylem bardzo blisko dostania (wyprzedzalem na skrzyzowaniu z za duza predkoscia... na Gierkowce (dwupasmowka), na szczescie policja mnie nie zauwazyla, bo wyprzedzalem tira :D), a raz mi sie upieklo, bo jadac 95 zamiast 70 na DTŚce na wiadukcie zauwazylem miskow... ktorzy nie suszyli, tylko akurat sikali za radiowozem :lol:

Odnośnik do komentarza
fcd1ee8aba322648c23aec12de29721f13265.jpg

 

 

Pewno 35letniego Puchatka z niemieckiego szrotu ;]

 

Hubi wkleił fotke którą sam Rychu wrzucił - TO jest ten Mercedes :D

 

e: prawdę mówiąc to wcale taki zły nie jest, ale nadaje się tylko dla pań na zakupy i do wożenia dzieci do przedszkola. Smutna prawda :(

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...