Skocz do zawartości

Gaz


Lucek

Rekomendowane odpowiedzi

 Ale wrzucanie gazu do potężnych silników, bo kogoś stac na kupienia rzęcha z V6, ale nie stac go na benzynę powinno byc zakazane. Później jeździ takie przeżarte rdzą Audi 100 2.8 na gazie, prowadzone przez małolata, którego nie stac na opony, hamulce i ledwo co wycygani od starych 20 zeta na gaz. 

Czy ja wiem czy to taki ogromny silnik? IMO w sam raz do tak dużej budy jak audi 100...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ale mu chodziło, że silnik duży, nie buda. Ani nie mówił też nic o proporcjonalności budy do silnika.

 

 

 

 

Czyli Hummer z silnikiem 6.0 który i tak jest malutki jak do tego auta Z GAZEM to zuooo. A raczej wiocha. 

 

 

Odnośnik do komentarza

a jak często tym jeździsz spokojnie? XD

 

Dla mnie nieco stare BMW 730 (E32) paliło w granicach 8-11l, w porywach 13-15 przy średnio dynamicznej jeździe po mieście.

 

 

Bratu nieco nowszy model serii 7 (E38) z 4 litrami pod maską spalał przy normalnej (jak na te auto ;) ) jeździe 10-11l, więc uważam że jak na takie pojemności tragedii nie ma. 

 

Jeśli chodzi o gaz, to brat miał jeszcze 735 która była zagazowana i była to porażka na całej linii. Nie dość że paliła 15-20l to jeszcze silnik nie tolerował instalacji i ciągle sprawiał problemy... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Powiem tak: jeżeli jesteś zwyczajnym użytkownikiem dróg, a samochód traktujesz jak narzędzie do przemieszczania, to po co ci silnik 2.8? Spokojnie powinien wystarczyc Ci 1.6 czy 1.9TDI do normalnego poruszania się. 2.8 V6 to już jednak silnik bardzo mocny i sporo pali. Skoro się kupuje taki samochód z takim silnikiem to raczej trzeba się liczyc z tym, że będzie żarł paliwo w o wiele większym stopniu niż ten 1.6 czy 1.9TDI, prawda? I kto wkłada gaz do auta z tak dużym silnikiem? Osoba, której nie stac na benzynę, a która chce czerpac radośc z posiadania mocnego samochodu, tak? No to skoro nie stac tej osoby na benzynę, to co dopiero na droższe elementy, typu porządne ogumienie, hamulce, zawieszenie. Dlatego kompletnie nie dziwi mnie gaz w Lanosie z silnikiem 1.4, czy 1.6. Wiadomo, ten samochód to wół roboczy i jedzie się po kosztach.

A czy 2.8 V6 to odpowiedni silnik do Audi 100? Zależy do czego. Jak ktoś chce się pobawic to jasne. Jak ktoś jeździ do pracy i z powrotem, a raz na rok na wakacje to po co?

Odnośnik do komentarza

 A czy 2.8 V6 to odpowiedni silnik do Audi 100? Zależy do czego. Jak ktoś chce się pobawic to jasne. Jak ktoś jeździ do pracy i z powrotem, a raz na rok na wakacje to po co?

Jeżeli ktoś ma dojeżdżać tylko 3km dziennie do pracy to nie kupi sobie raczej tak dużego auta jak audi 100/A6. Nie uważam żeby takie skromne bądź co bądź 2.8 litra było jakimś super wyczynowym silnikiem. Myślę że nie byłoby tragedią wstawienie gazu do takiego auta. Bo nawet biorąc pod uwagę ceny benzyny to okaże się że posiadanie samochodu z silnikiem diesla (np. passat 1.8TDI) nie jest dużo tańsze od Audi 100 2.8 + LPG. Inne koszty, takie jak części nie biorę pod uwagę, choć i tu można by się kłócić ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

bmw 328 pali w granicach 8-10 litrow przy spokojnej jezdzie, wiec calkiem ladnie

 

 

 

 

Dla mnie nieco stare BMW 730 (E32) paliło w granicach 8-11l, w porywach 13-15 przy średnio dynamicznej jeździe po mieście.

 

 

Bratu nieco nowszy model serii 7 (E38) z 4 litrami pod maską spalał przy normalnej (jak na te auto ;) ) jeździe 10-11l, więc uważam że jak na takie pojemności tragedii nie ma. 

 

 

 

2,8 palące 8l/100km?? czterolitrowa siodema, ktora pali 11? wiecie co? nie prowokujcie mnie ku,rwa jega mac....

Odnośnik do komentarza

2,8 palące 8l/100km?? czterolitrowa siodema, ktora pali 11? wiecie co? nie prowokujcie mnie ku,rwa jega mac....

No tak, prosta matematyka. Skoro 1.4 pali 6l/100km to 2.8 musi łyknąć najmniej 12... o 4.0 już nie wspominam, takie auto musi ciągać za sobą prawdziwą cysternę. Na pewno autami z takim silnikiem da się pojechać tak że spalą  ponad 20l/100km, ale i corsa 1.2 spali Ci 13 gdy się mocno "postarasz", więc sorry no bonus.

 

 

 

 

EDIT: pisząc 730 miałem na myśli silnik 3.0 ;) 

 

 

 

Edytowane przez wilku00034
Odnośnik do komentarza

Najwiecej chyba zalezy od stylu jazdy kierowca. Kolega ma Astre MKIII 1,8 benzyna i spalanie nie schodzi mu ponizej niecalych 11l/100km, ale to wina tego, ze ostro nim jezdzi, gwaltownie przyspiesza i tym podobne zabawy wyczynia (nie zebym to pochwalal, nie moja broszka, bo nie ja za wache place), podobnie jak w naszym Volvie S40 1,6 benzyna na trasie zeszlismy ponizej 7l/100km (jazda mieszana w granicach 130-140km/h autoostrada i po serpentynach gorskich, wiec moim zdaniem to niezly wynik, dodam, ze auto bylo na full zaladowane, ciagle chodzila klimatyzacja i radyjko) :)

Edytowane przez Desser
Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem nie jest to rzecz straszna. Sam miałem (dość krótko niestety) mercedesa W126 z silnikiem 4.2 V8 i instalacja gazowa byłaby do niego rozwiązaniem idealnym. Kupując Mercedesa w benzynie trzeba się liczyć z tym, że będzie się częstym gościem na Stacjach paliw ;) Mój przy naprawdę oszczędnej jeździe w trasie praktycznie nie schodził poniżej 12l/100km, a po mieście 18l... więc jeśli to Cię Hubi nie odstrasza, to... gorąco polecam bo to świetne auto i genialnie się nim jeździ :D 

 

PS: jeśli gaz to IMO tylko sekwencja w tych silnikach

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

TeBe: o jakim autku mowa? Pochwal się :) 

Renault Laguna '95 RT 1.8 PB + LPG, zwana potocznie Lalunią :biggrin: Normalnie miłość od pierwszego wejrzenia :wub: Jak na swój rocznik ma super wposażenie (elektryczne lusterka, klimatronik, czujnik cofania itd.), jest zadbane i odpicowane na maksa (kupiłem je od siostry, więc obyło się bez wałków :), jest ciche i co najważniejsze, bardzo wygodne. Jak zrobię foty, to na pewno je wrzucę i się pochwalę :cool:

Odnośnik do komentarza

Gaz mnie nie odstrasza. Sam korzystam teraz z instalacji i pomimo faktu, że ostatnio duże pali (ok. 12 l) to i tak jest to oszczędność.

 

 

 

 

Bardziej chodziło mi o odstraszające spalanie, bo podałem wartości odnoszące się do benzyny (nie jeździłem na gazie w mercedesie). Ale czego by nie mówić, jeździło się tym autem genialnie i gdybym mógł sobie na to pozwolić kupiłbym właśnie mercedesa :) 

 

 

 

 

 

TeBe: Lagunki są Fpytkę, przynajmniej jeśli chodzi o wnętrze. Bardzo przytulnie i wygodnie, a jak się sprawuje ten silnik z gazem?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.