Skocz do zawartości

Tenchu 4: Shadow Assassins


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy misje mam już za sobą. Można grać spokojnie nie znając japońskiego. Gra bardzo dobra, wciąga jak bagno aczkolwiek jeśli ktoś spodziewa się ekspresyjnego (wg mnie na swój sposób mangowego i komiksowego) starego Tenchu to się rozczaruje. Gra przypomina teraz bardziej Splinter Cell czy Metal Gear Solid ale dla mnie jest to w tym przypadku raczej plus - coś nowego :) Animacje zabójstw fajne i nieprzesadzone, mocno ograniczone miejsce w ekwipunku dodaje poziomu trudności i realizmu a pojedynki na miecze zrealizowano bardzo ciekawie. Może nie jest to mega-hit ale PSP otrzymało solidny tytuł. Oprawa audiowizualna też trzyma poziom - god of war to nie jest ale wszystko jest czytelne i raczej cieszy oko. Gra się komfortowo, od co :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

kurde calkiem fajna gierka tylko akurat gałka mi sie zaczeła psuc w psp i mi ciągnie w dół :/ ciezko sie gra jak postac sie cofa albo celuje w dól caly czas..

 

ale musze pwoiedziec ze pierwsze wrazenie pozytywne, duzo roznych akcji i bajerow w stylu ninja, chociaz nie zdazylem sie jeszcze przyzwyczaic do sterowania (pomijajac nawet zepsuta gałe) , i mysle ze sie nie przyzwyczaje tak łatwo ;p

 

nie ma tez praktycznie kotroli nad kamerą, mozna przejsc w tryb obracania nią ale wtedy nie da sie chodzic..

 

w dodatku szybko sie zablokowalem, zaczalem robic te mini misje (niby trening) i w 9 misji z shurikenami nie wiem jak zabic ostatniego faceta, tego co siedzi w pokoju, chyba sa tylko jedne drzwi do pomieszczenia i jak sie w nich pojawiam to mnie odrazu widzi ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ja jestem juz w polowie.. i niestety w polowie, gra jest strasznie krotka O_o z tego zo obczailem w necie to jest tylko

10 misji głownego wątku i 50 krociutkich mini misji

 

 

co prawda glowne misje czesto trwaja 30-50 minut, ale jednak malo ich jest

za to te mini misje sa zazwyczaj na 2 minuty

 

 

ale gra jest fajna, duzo skradankowych akcji itp, teren jest ustawiony tak żeby mozna sie bylo dobrze skradac a kazda plansza ma kilka tras ktorymi mozemy sie dostac do celu

wkurza tylko walka wręcz... turowe fpp :P nagle wchodizmy w fpp i na zmiane albo atakujemy albo blokujemy ataki (1 cios przecinika = smierc/restart)

 

brakuje tez linki, przynajmniej narazie jej nie znalazlem i chyba nie znajde, niby plansze sa tak zrobione zeby nie byla potrzebna ale jednak byla fajnym bajerem i czasem by sie chcialo polatac xD

Odnośnik do komentarza

to turowe fpp jest tylko w sytuacji jak ktos cie zobaczy i zacznie sie walka na miecze ;p

 

ogolnie gra zmienila troche mechanike - zamiast duzego terenu po ktorym biegamy troche na oslep mamy jakby konkretne ścieżki ktorymi podązamy do celu, na szczescie zawsze jest ich kilka wiec nie jest totalnie liniowo, no i sciezki powoduja ze kazdy kawalek terenu jest jakos konkretne dla nas rpzygotowany, a nie ma tak ze mozemy biegac i 70% terenu to nic ciekawego ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Gra całkiem, całkiem. Ostatnio właśnie brakowało mi jakiejś porządnej skradanki, a Tenchuj elegancko wypełnił tą lukę. Nie żeby zaraz jakiś mega hicior (takim jak dotąd była jedynie część pierwsza), ale gra się naprawdę przyjemnie. Na plus zaliczam świetne QTE podczas pojedynków, pewną dowolność w przechodzeniu niektórych partii leveli i - jak na razie - niezłą fabułę. Na minus - dość niski poziom trudności (nawet na Hell nie ma zbyt dużego wyzwania), irytującą momentami muzykę oraz brak linki (niby pierdoła, a jednak). Na razie widzi mi się gra na porządną ósemeczkę.

Odnośnik do komentarza
jak widac pojedynki moga sie tez sposobać ;p

IMO dużo lepiej rozwiązana sprawa niż w przypadku poprzednich części gdzie po wykryciu nie groziły większe konsekwencje (zawsze dało się gdzieś spieprzyć i schować), tutaj jak cię wyczają to jesteś już praktycznie martwy. Szkoda tylko, że checkpointy są tak częste i co chwilę następuje respawn.

Odnośnik do komentarza

wlasnie przeszedłem gre, niestety jest bardzo krótka... niby ma to zalety bo nie znudziła sie, a wręcz ostatnia misja napawała "yeah ale ze mnie ninja" XDDD ale mimo wszystko z 5 misji wiecej mogli by dać ;p toż to nawet fabula jest wybitnie "krotsza" niz w innych grach :P

 

co prawda jest sporo rzeczy do odblokowania ale wątpie zeby mi sie chcialo wszystko robic, napewno przejde jeszcze pare misji zeby podbić ocene koncową, i zrobie troche tych mini misji, ale mimo wszystko gra jest króciutka

 

mimo wszystko polecam, :>

 

a jak komuś za łatwo to niech pogra w shadow mode ;p (start na ekranie wyboru misji) , jest wicej przecinikow i to tych trudniejszych ;p

 

 

mały hint co do zabijania bardziej sprtynych przeciników ;D (pewnie juz to i tak wiecie;p)

 

ninja i rogaci rycerze lubią sie odwracac jak sie do nich podchodzi od tyłu wiec czasem ciezko jest sie zakrasc, ale mozna podbiec na chama od tyłu (L) i zanim sie odworcą skoczyć i (L+O) i w locie nacisnac kwadrat ;D nie dosc ze widowiskowo bedzie to jeszcze skutecznie :D

drugi bajer - jak "przeskakujemy" pomiedzy krzakami (kierunek+R) to a obok ktos stoi to mozna nacisnac kwadrat i go zabic podczas przeskoku do drugiego krzaka :D

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...