Skocz do zawartości

Tom Clancy's HAWX


Dr.Czekolada

Rekomendowane odpowiedzi

Wstyd !!

 

Żeby tematu jeszcze nie założyć, a od czwartku mamy demo tej zajefajnej produkcji !

Już jestem zainteresowany pełną wersją, myśliwce to nigdy nie był mój temat, ale ta gra na pewno to zmieni :).

Sama premiera przecież niedługo (do "premiery" na Ultimie :P).

 

tomclancyhawx2.jpg

hawxc.jpg

hawxscreenubidays142.jpg

hawx3.jpg

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ściągnąłem i zagrałem w demo i... stwierdzam, że gra jest wyjątkowo słaba. Dawno już nie miałem okazji obcować z tak słabą produkcją ze znaczkiem "Tom Clancy's". Nie grałem nigdy wcześniej w podobne gry, więc w sprawach symulatorów jestem zielony (konsole mam od niedawna, a na PC grałem jedynie w starusieńkiego Apache'a). Mimo to, gra natychmiast mnie odrzuciła... Absolutnie nie czuć prędkości samolotu, a i graficznie gra prezentuje się przeciętnie. Po zagraniu w demo dałbym co najwyżej 6/10.

 

IMO Warhawk był o niebo lepszy...

Odnośnik do komentarza

Ten ostatni screen taki urzekający, ale to są tylko pozory. Grafika jest jak z PS2 - wystarczy przelecieć się nad miastem. Gameplay to prymitywny arcade, bez polotu. Demko zagrałem, nie tknę kijem pełnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Ten ostatni screen taki urzekający, ale to są tylko pozory

Bo to nie jest render z gry.

Grafika jest jak z PS2

Aha ...... . Dobra a tak na serio, to na pewno mówimy tu o HAWX ?.

wystarczy przelecieć się nad miastem

Fakt jakość podłoża w demie mokrych majtek raczej nie robi, cóż trochę to dziwne skoro Geo Eye oferuje jakość zdjęć satelitarnych w HD, można naiwnie tylko wierzyć że w pełnej wersji tego nie uświadczymy.

 

Z innej beczki:

Nie grałem nigdy wcześniej w podobne gry, więc w sprawach symulatorów jestem zielony

 

Gameplay to prymitywny arcade

Jeden piszę o symulatorze, drugi o arcade - Oj panowie jednomyślnie toto nie brzmi.

Hawx na pewni nie jest arcade - dosłownie w tego słowa znaczeniu, ani symulatorem, jest niczym NFS w samochodówkach - czymś pośrednim.

Tak czy inaczej psioczycie, gra jest bardzo fajna (nie mówie że idealna) i na pewno w nią zainwestuje.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Gra jest dobra, grafika również. Po pierwszym odpaleniu byłem w szoku jak to miasto wygląda z góry. Aby stwierdzić, że mniejsze budynki i inne obiekty w mieście to płaskie tekstury, trzeba zbliżyć się na niebezpiecznie bliską odległość do ziemi. Z lotu ptaka wszystko wygląda niesamowicie realistycznie, jest wrażenie że widzi się wyraźnie każdy dom i drzewo, nawet z paru tysięcy metrów. Widoczność jest bardzo duża. Gra działa bardzo płynnie. Rozglądanie się w kokpicie i płynne operowanie kamerą na zewnątrz sprawia, że aż chce się latać i podziwiać widoki. W porównaniu do Ace Combat gierka wygląda bardziej obiecująco. Raczej nie będzie tu japońskich pomysłow typu latanie thunderboltem w piwnicy itp. i to już jest dużym plusem. Największą wadą tego tytułu jaką zauważyłem są słabiutkie replaye po walce. Nie wiadomo który moment pokazują, nie wiadomo co się dzieje, ogólnie mniej na nich widać niż podczas gry i są mniej atrakcyjne do oglądania. Nawet na ps2 gry takie jak dropship czy ace combat miały takie replaye, że po walce z chęcią oglądało się cały przebieg misji. Raczej nie skuszę się na pełną wersję, bo średnio rajcuje mnie latanie w kółko i wypuszczanie automatycznie naprowadzanych rakiet. Ja czekam na grę na miarę starego Wings... i pewnie się nie doczekam.

Odnośnik do komentarza

Ja również mam mieszane uczucia co do tej gry. Z jednej strony fajnie się lata i jest to jak na razie jedyna gra tego pokroju. Z drugiej strony, ma ona sporo wad, które są dostrzegalne w demie.

Po pierwsze, realizmu nie jest za wiele. Całkiem dobra fizyka lotu, ale brakuje trochę poczucia prędkości i przeciążeń. W demie możemy grać tylko na niskim poziomie trudności, dlatego dopiero pełna wersja pokaże jak jest naprawdę. System powietrznej walki też trochę za bardzo uproszczony, ale mimo to całkiem przyjemny. Druga sprawa to grafika. Modele samolotów przepięknie się prezentują, ale to co widzimy w czasie bliskiego przelotu nad ziemią nie wygląda najlepiej. Można mieć tylko nadzieję, że demo jest trochę "opóźnione w rozwoju" i w pełnej wersji przynajmniej nieco się to zmieni.

Podsumowując - dla ludzi, którzy są zafascynowani samolotami jest to jedyna gra, która pozwoli im zostać asem przestworzy.

Inni gracze mogą poczuć się po prostu znudzeni. Mam nadzieję, że pełna wersja będzie przynajmniej trochę poprawiona, a misje nie będą zbyt liniowe. Liczę też, że w trybie online HAWX pokaże się z dobrej strony, oferując powietrzną rywalizację, jak i kooperacje.

Odnośnik do komentarza

Liczyłem na coś bardziej symulacyjnego. Samolotem steruje się o wiele za łatwo. Ace Combat był w tym względzie lepszy zdecydowanie. Nie wiem, może to kwestia samolotu jaki mamy w demie do dyspozycji ale z tego co pamiętam w AC nie dało się lecieć tak łatwo pionowo do góry bo od razu traciło się ciąg. W HAWX można robić i latać jak się chce i żeby stracić ciąg trzeba dopiero długo przytrzymać "hamulec".

Odnośnik do komentarza

Symulacja... ale skąd możecie wiedzieć, co będą potrafiły myśliwce wojskowe w 2021 roku? ;)

 

Demko łyknąłem, nawet fajne, chociaż strasznie monotonne. To, co najbardziej mnie odrzuciło, to wygląd miasta z bliska, a mianowicie wielkość budynków. Z góry wygląda to bardzo realistycznie, ale kiedy się zbliżymy, okazuje się że nasz samolocik to moloch wielkości połowy wieżowca - tak jakbyśmy latali nad sporą makietą. Wygląda to komicznie. A miałem nadzieje polatać sobie nad ulicami Rio, lawirować między wąskimi przejściami między budynkami przekręcając samolot o 90 stopni itd itp... ;)

Odnośnik do komentarza

Wywalało mnie z serwerów Killzone, w związku z czym postanowiłem obadać to demko. Pierwsza misja (tutorial) straszna, sprawdziłem to o czym ktoś mówił i rzeczywiście jak podleciałem to wieżowców to makieta. Ale po odpalenieu drugiej misji zacząłem grać z drugiego widoku. Efekt za(pipi)isty, niesamowite uczucie ... tylko czasem gubiłem się i nie wiedziałem do końca w jakim jestem położeniu :) Ale da się to opanować bo z każdą minutą było coraz lepiej nawroty na cel i te sprawy - WYPAS! Gierka mnie pozytywnie zaskoczyła i z drugiego widoku można śmiało grać, grafika w tym ujęciewu też zamiata, a feeling jest niewiarygodny, do tego stopnia, że zanim się obejrzałem, pękła godzinka :)

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza
68 % w IGN - nie można kupować.

W życiu nie zaufałbym zagranicznym serwisom takim jak GT czy IGN. Prędzej poczekam na recke w PE.

Tak poza tym rzeczywiście czyiś "gust" świadczy czy "można" (lol) czy też nie - kupować (zwłaszcza kiedy demko się podobało).

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Kiedy "Assistance" jest w wyłączony OFF, a kiedy włączony ON?

Żeby go włączyć i wyłączyć trzeba wcisnąć 2x L2 albo R2. Nie ma tam żadnej kontrolki, słychać tylko dźwięk; tylko, że nie wiem czy oznacza on że jest wyłączony, czy że włączony, a może jedno i drugie. :wacko:

 

Spróbowałem w Free Flight czy coś takiego zrobić to co jest na ostatnim screenie. :) Obniżyłem się do 250 m., potem 20 m. delikatnie w dół i wylądowałem w wodzie. :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.