Skocz do zawartości

Electronic Sports League - ESL


cichy_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Na początek proszę modów o nie zamykanie tematu, gdyż ma pomóc w ustaleniu kilku ważnych kwestii.

 

Electronic Sports League to międzynarodowa liga gier komputerowych, która powstała w 2000 roku, w Niemczech. Rozgrywki ligi ESL organizowane są obecnie w blisko 30 krajach świata, poza Europą także w Chinach, Rosji, Brazylii, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. Portal internetowy organizacji, skupia blisko milion zarejestrowanych użytkowników, którzy każdego dnia rozgrywają pomiędzy sobą prawie 6 000 meczów.

 

Strona www: http://www.esl.eu/pl/

 

Więcej informacji:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Electronic_Sports_League

 

Dobrze, ale co nas to może interesować?

 

Otóż wywalczyłem dla nas, czyli konsolowców miejsce na ESL. Początkowo zaczynamy z trzema grami - Gears of War 2, Halo 3 oraz Guitar Hero 4. W miarę czasu będziemy dodawać kolejne laddery i turnieje. Zastanawiam się jeszcze nad Call of Duty 4, lecz wydaje mi się że jak na razie nie warto się w to pakować gdyż praktycznie chyba nie ma żadnego polskiego klanu, który aktywnie uczestniczy w ligach. Myślę, iż z premierą COD:MW2 wejdziemy na tą scenę.

 

Na razie postawiłem na te trzy pozycje. Co do GoW2 i Halo 3 zasady są znane (4v4, reguły MLG), zaś w GH4 są do wyboru batalie 1v1 oraz BAND. Tu bym prosił o sugestie z Waszej strony oraz ogólne zapatrzenie na całą sytuację.

 

Już wkrótce, gdy już dokończę z Draconem - ConsoleSports.pl (na dniach!) to chciałbym aby całe społeczeństwo eSportowe znajdowało się właśnie tam. Po prostu łatwiej będzie dotrzeć do większości, niż do każdej ze scen z osobna.

 

Oficjalne partnerstwo ConsoleSports z ESL pojawi się w mediach w okolicach 5 kwietnia i wtedy też uruchomimy zapisy do ladderów. Na początek na pewno zapewnimy jakieś drobne upominki, ale ligi trochę potrwają, więc i sponsorów w tym czasie przybędzie co za tym idzie na koniec każdego z sezonów gracze będą wynagradzani za swoje boje :)

 

ESL jest marką nie byle jaką i mam nadzieję, że to przykuje uwagę sporej ilości osób i wspólnymi siłami ruszymy ten pociąg zwany eSportem w Polsce!

 

-------------------------------

 

Jeśli ktoś chciałby pomóc w rozwoju gamingu to poszukujemy:

 

- adminów lig,

- redaktorów,

- webmastera,

- grafika (to szczególnie!).

 

Dzięki za uwagę i czekam na propozycje :)

Edytowane przez cichy_
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

CoD4 stoi pod znakiem zapytania, ale z tego co zaobserwowałem to coraz więcej osób wróciło i chętnie by zagrało w jakieś lidze właśnie w tą grę. Także jeśli ludzie wyrażą zainteresowanie na pewno nie zostanie to olane.

 

Drogi grafiku, na razie nie przewiduje żadnych dóbr materialnych, lecz z czasem na pewno się takowe pojawią. Nie od razu Rzym zbudowano...

Odnośnik do komentarza

Nie do końca chodziło mi o "dobra materialne", ale jeśli takie kiedyś się pojawią to będzie to fajna sprawa.

Więc zgłaszam się jako grafik - wyślij mi na PW wymagania, jeśli je będę spełniał to prześlę Ci parę moich pracek żebyś mógł się na mnie poznać. Mam nadzieję, że wiek nie gra roli bo jestem jeszcze dosyć młody, ale uważam siebie za odpowiedzialną osobę : )

Odnośnik do komentarza

malo klanow gra w cod4?

chlopaki z sub zero pewno sie zbiora i moze w turnieju wystartuja, ja moge zebrac kolesi z A&G i starego (pipi) teraz chyba graja pod nazwa ege-szege musialbym sie podpytac ale widze ze graja codzien i sa online wiec tez nie bedzie problemu :) i ja planuje zalozyc maly klan 3v3 na HTDM, konto na gamebatles jest tylko z czasem problem :/

 

tak jak mowilem dawajcie cod4 bo napewno sporo osob bedzie w to gralo, wiele osob wrocilo do starej 4 bo zawiodlo sie na multi w 5 i na 100% beda grali w 4 do premiery MW2 a jesli i MW2 opkaze sie multiplayerowa klapa to wroca zpowrotem do 4 .

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...