Skocz do zawartości

Zakup Xboxa - zielony - parę pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem faqi i trochę tematów. Planuje zakup xboxa 1 bo taniutki teraz a na x360 nie chodzi Otogi, Oddworld Stranger oraz np. Jade Empire lub Fable nie wykorzystuja16:9 (chyba, że nie umiem czegosustawić na 360) parę innych ciekawych gier - oto moje pytania:

 

1. Najlepszym kablem do HD będzie component? Wszystkie gry dają się włączyć w 16:9 na lcd? DO telewizora CRT będzie najlepszy rgb. Jakieś linki z kablami możecie wrzucić? Komponent od ps2 nie będzie pasował do xboxa?

 

2, najbardziej podoba mi sięwersja CRYSTAL xboxa - warto w niego zainwestować?

 

3. Co to Media Center (rozumiem obsługa divxów, mp3) ale co jeszcze? Czy mając dvd hdmi czytające praktycznie wszelkie divx i mp3 opłaca sie kupować xboxa z Media Centerem (może xbox czyta matroske wtedy)

 

4. Do emulacji potrzeba przerobionego xboxa? Głównie interesowałaby mnie emulacja shooterów (shmupów) z ps1 - czy Palowski Xbox - emuluje NTSC gry z ps1? I co do tego potrzebne? HDD, przeróbka?

 

5. Może poleciłby ktoś na co mam zwracać uwagę przy zakupie i jaki komplet kupić . przerobiony, nie przerobiony, z HDD czy bez - całkiem zielony jestem

 

Piraty raczej nie wchodzą w grę - skupię się na oryginałach - głównie exclusivach xboxowych tutaj. Pozdrawiam i proszę o radę.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ad1.) nie wszystkie, tylko te które mają taką opcję w menu, nie? ;] / Component, a nie RGB, choć też dobry. / A wtyczka Ci pasuje? No właśnie...

Ad2.) jak Ci się podoba to tak xD (wszystkie crystale to 1.6, więc tu już rozważ pod kątem chipa/exploitu).

Ad3.) "dvd hdmi czytające praktycznie wszelkie divx i mp3" <- a po Polsku? Generalnie tak, opłaca się. Xbox bije wszystko co mieści się w SDTV.

Ad4.) Zgadnij... / Co ma region platformy emulującej do emulowanej (nic nie ma)?

 

Poczytaj sobie, przyda Ci się:

>> http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/XBXfaq/

Odnośnik do komentarza
Ad1.) nie wszystkie, tylko te które mają taką opcję w menu, nie? ;] / Component, a nie RGB, choć też dobry. / A wtyczka Ci pasuje? No właśnie...

Ad2.) jak Ci się podoba to tak xD (wszystkie crystale to 1.6, więc tu już rozważ pod kątem chipa/exploitu).

Ad3.) "dvd hdmi czytające praktycznie wszelkie divx i mp3" <- a po Polsku? Generalnie tak, opłaca się. Xbox bije wszystko co mieści się w SDTV.

Ad4.) Zgadnij... / Co ma region platformy emulującej do emulowanej (nic nie ma)?

 

Poczytaj sobie, przyda Ci się:

>> http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/XBXfaq/

 

 

Ad.1 - wyczytałem, że w systemie xboxa da sie ustawić wyświetlanie obrazu 16:9 no ale jak gra nie wykorzystuje to pewnie zniekształca i poprzez component uzyskamy lepsze rozdziałki (ale czy to prawda to sie okaże). Component wejscie mam w lcd w crt pozostaje mi tylko rgb.

 

Ad. 2- crystal mi siepodoba i zakupiłem :-).

 

Ad. 3 - Tak po Polsku i jestem z niego bardzo zadowolony - wiec xbox jako platforma do filmów to tylko wtedy jakby czytał matroski - mkv, których mój dvd nie czyta

 

Ad.4 - Jednak i tak lepszym wyjściem niż emulowanie ps1 na xbox będzie zakup ps1 ;-)

 

Dodatkowe pytanie - ponoć emulacja MAME na xbox - jest bardzo porządna - idzie bez problemu pograć w shootem upy pokroju Donpachi, Dodonpachi, Cyvern?

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

W dashu sobie ustawisz to będziesz mieć w dashu 16:9, w grach trzeba samemu bo domyślnie jest zawsze 4:3 (chyba, że gra ma auto-detect na to). To nie X360/PS3. W old genach NIE ma OSu, który rezyduje w RAM czy cholera wie gdzie.

 

Jak uważasz, że "dvd hdmi czytające praktycznie wszelkie divx i mp3" to określenie modelu i marki urządzenia to się nie dowiesz jak wygląda kwestia obsługiwanych przez niego multimediów względem XBMC...

 

To oczywiste, że zakup PSXa będzie lepszym rozwiązaniem. Emulacja na Xbox'ie platform 32bit< jest i będzie w powijakach. Za słaby sprzęt po prostu.

 

Nie wiem, nie grałem za dużo. Na MAME wejdzie Ci wszystko co obsługują aktualne buildy, maksymalnie do 64MB RAM (minus bios i minus emulator). W praktyce romy do około 50MB. Chyba, że dolutowałeś drugie 64MB ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Juz kupiłem tego iksa :-) więc no problem. Do odtwarzania filmów używałbym go tylko jeżeli czyta matroski - i to jest właśnie pytanie - xbox odtwarza mkv? Resztę filmów śmigam na moim dvd i jestem super z niego zadowolony - więc do tego mi xbox zbędny. Miał głownie odpalać Otogi i Oddworld Stranger i inne exclusivy ;-), emulować Mame :-) i jakby matroski odtwarzał to byłby fajowy bonus...

 

Jeszcze tylko mnie zastanawia to co sie pojawia w aukcjach kabli component:

 

Cechy produktu:

 

* kabel component do konsoli XBOX

* dzięki niemu uzyskasz najwyższą "krystaliczną" jakość obrazu

* możliwość podłączenia przez wejście component do monitorów LCD, TV Plazmy czy projektorów

* współpracuje z rozdzielczością :1080i, 1080p, 720i, 720p, 480i, 480p (uzależnione od gry i monitora, plazmy)

 

* dla uzyskania sygnału component, wymagana jest konsola XBOX-NTSC, lub przerobiona konsola PAL, którą należy przełączyć na NTSC.

 

Prawda to z tymi rozdziałkami, czy jakiś pic na wodę fotomontaż zachęcający do kupna? Bo jeżeli będzie on znośnie wyglądał na dużym LCD to xbox ląduje w stołowym :-), a jeśli lepiej na CRT to zagości w sypialni ;-). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Xbox "nie czyta mkv". Jeśli pytasz czy XBMC obsługuje kontener Matroska to tak, naturalnie. Jak i kilkadziesiąt innych (summa summarum wspieranych kontenerów, codeków itd. jest może z 200).

 

---

 

Tu nie ma co modzić, chyba że masz 1.4GHz i 128MB RAM, które podobno XBMC obsługuje. Kij wie. ;)

 

HDTV na Xboxie można między bajki włożyć, chyba że na NTSC upscallowany, ale to nie od samo. Filmy w 720p/1080i można oglądać nawet komfortowo o ile bitrate jest skutecznie zduszony. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wlasnie postanowilem kupic Xbox'a i w zwiazku z tym mam pare pytan:

 

1) Jaka przerobka jest w tej chwili najlepsza?

2) Czym rozni sie softmod od innych przerobek?

3) Widzialem xboxa z menu jak z X360. To byl jakis fake czy jest to mozliwe? Jak to zrobic?

4) Czytalem ze UnleashX jest najlepszym dashbordem do Xa. Dlaczego ?

5) Czy instatcja takiego dashborda jest trudna, czy da sie to zrobic samemu?

6) Czy kazdego nieprzerobionego Xboxa da sie przerobic? Czy potrzebny jest do tego "specjalny service"?

 

Jakby ktos podal strone na ktorej mozna o tym poczytac to bylbym wdzieczny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

1. samemu mozna przerobic i to bardzo latwo :P - nazywa to sie przerobka bezchipowa http://xboxonline.valhalla.pl/index.php?showtopic=3251

2. softmod polega chyba na "zlamaniu" konsoli przez exploita bez uzywania chipa (cos jak przerobka PSP) http://xboxonline.valhalla.pl/index.php?showtopic=3251

3. jest to skin do XBMC - moze sluzyc jako dashboard jak rowniez program do ogladania filmow (ja go tak uzywalem :P)

4. Dla mnie byl EVOX - prostota i szybkosc, wiele osob robilo sobie XBMC jako dash by miec wszystko pod reka

 

jesli znasz jezyk ENG to najlepszym zrodlem bedzie XBOX-SCENE.com (faq/tutoriale/forum)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.