Skocz do zawartości

Soundtrack GTA


Rekomendowane odpowiedzi

Temat do ogólnej rozmowy o muzie w serii GTA. Możecie śmiało wrzucać tutaj linki do ulubionych kawałków, tylko podpisujcie z jakiej są części, a nawet możecie podawać radiostacje. : ]

 

Dla mnie najlepszy soundtrack ma Lost and Damned, nowe piosenki po prostu wymiatają (pełna lista - TUTAJ ).

 

Moje ulubione kawalki z TLaD:

LCHC

Liberty Rock

The Doors - Five To One

AC/DC - Touch Too Much

Alice Cooper - Go to Hell

Bon Jovi Wanted - Dead or Alive

Iron Maiden - Run To The Hills

Motley Crue - Wild Side

Nazareth - Hair Of The Dog

Rod Stewart - Every Picture Tells a Story

Odnośnik do komentarza
Gość coopa

Dla mnie najlepszy ost ma Vice City, absolutnie. Najlepsza stacja to chyba V-Rock, ewentualnie Wave (chyba tak się nazywała...). Idealnie zgrana muzyka z klimatem tego miasta, jeden z najlepszych soundtracków w grach wideo. San Andreas beznadziejne pod tym względem, oprócz piosenek country ;). GTA3 takie sobie. Vice City Stories słabe, bardzo słabe. Chinatown Wars czy pierwsze części GTA mają całkiem wpadające w ucho muzyczki, ale rozumiem tego nie liczymy:). W resztę gier z tej serii nie grałem, więc się nie wypowiem. Także w mojej opinii na pierwszym miejscu zdecydowanie Vice City, na drugim GTA3, a na trzecim San Andreas (za country ;)).

Odnośnik do komentarza

ja tam w szczegóły nie będę się wdawał.

 

w gta3 pojawiła się stacja Game FM i ona mnie ukrzekła + parę utworów z LIPS

gta sa fajne hip hopowe kawałki

gta 4 też ma parę fajnych utworów

 

ale "miszczem" jest i będzie gta:vc - lata 80te rządzą. billy jean, self control i inne .... miazga :D najlepsza części GTA jaka wyszła !

Odnośnik do komentarza

Z całym swoim uwielbieniem i szacunem dla Vice City, Vice City Stories przebiło oryginał w kwestii soundtracku dwakroć. Może to kwestia wyboru utworów z przed 85, ale wybór muzy po prostu gniecie cojones.

Z resztą jaka by muza nie była, we wszystkich GTA pasuje do czasu i miejsca bezstresowej wyrzynki. Być może w GTA3 troszkę radio ssało, ale w 2002 jakoś nie zwracało się na to uwagi, bo człowiek był przytłoczony możliwościami jakie ta gra dawała.

Odnośnik do komentarza

Nie znam soundtracka z VCS, LCS i tego dodatku do GTA IV. Więc powiem tyle - soundtrack z Vice City był najlepszy. Najbardziej klimatyczna i fajna do słuchania. I szczerze mówiąc wg mnie coraz nowsze GTA to gorszy soundtrack i chyba Rockstar zaczyna się staczać. Kolejny dowód na robienie z GTA złotej, grubej ryby lub drugiej "Mody na Sukces".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No w Vice City muza była świetna, ale w San Adnreas też dawała rade. Miałem jeszcze Liberty City Stories, piosenki są tam mało znane i średnie, nie ma nic co by urwało jajca. Co do VCS to sie nie wypowiadam, bo gry na oczy nie widzialem prócz na youtube.

 

Moje ulubione kawałki, wybralem po jednej, bo nie chce mi sie szukac ;]

 

Vice City:

Slayer - Raining Blood

 

San Andreas:

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że w ankiecie nie można oddać głosu na starsze cześci GTA.

 

 

 

Troche muzy z drugiej odslony, przy ktorej lubie jezdzic:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jqI1DPMuhy8&feature=PlayList&p=452AE725D97B8887&index=3" target="_blank">Pussywillows - "Real love

Unknown artist

Anna - "Do it on your own"

Flymutha - "Toys are real"

The One - "Southpark"

 

 

Muzyczki lecace w Intro i Menu w drugiej czesci tez sa dobre

Menu

 

 

Co by jednak nie pisac, obiektywnie patrząc Vice City ma najlepszy soundtrack (najbardziej zapadający w pamiec).

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

1) Pierwsze miejsce VC i VCS. Ciężko mi wybrać który lepszy, obydwa kozaki. Lata 80 pod względem muzyki nie mają sobie równych ;]. A i nie tylko muzyki heh.

 

2) Drugie miejsce San Andreas. Nigga Gangsta Shit Rap.

 

3) Trzecie miejsce; nie pamiętam nazw, tytułów. Ale pamiętam, że miszmasz muzyczny z GTA2 dawał radę, nawet bardzo.

Odnośnik do komentarza

A mnie się podobają kawałki z Epizodów z LC. Nie dlatego, że są jakieś genialne i na tle poprzedników się wyróżniają, ale po prostu Rockstar nie idzie na łatwiznę i idealnie dobiera ścieżkę muzyczną do wydarzeń w grze. Z części na część całość razem z grą tworzy coraz bardziej spójny obraz. No i rzecz jasna nigdy wcześniej nie interesowały mnie gatunki muzyczne jakie można tam spotkać, zwłaszcza w Geju. A w grze przy nich idealnie się bawiłem. Aż się boję co będzie w RDR, a w L.A. Noire to chyba zjadę ze szczęścia jak w radiu usłyszę znajomą nutę młodego Franka.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Aż się boję co będzie w RDR, a w L.A. Noire to chyba zjadę ze szczęścia jak w radiu usłyszę znajomą nutę młodego Franka.

W RDR pewnie usłyszymy jakieś nowsze kawałki. Chciałbym wreszcie usłyszeć The Prodigy. Ciekawe czy trzeba będzie tankować auto. :D

 

Sorry t3xz ale nie mogłem się opanować.

 

Soundtrack w GTAIV i Episodes from Libert City jest po prostu genialny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest Miles Davis, Jean Michel Jarre, Iron Maiden, The Chemical Brothers, Bob Marley. Soundtrack w Vice City było trochę monotematyczny z oczywistego powodu i w porównaniu z tym z IV wypada blado.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Pamietam, ze fajna muzyczka leciala w GTA 2 (chyba w trzecim miescie) jak sie wsiadlo do takiego żóltego autobusu krishny. Leciala jakoś tak '... this is just a sync(?)...sold'en cars, sold'en cars...' (wiem, ze te zdania nie maja sensu ani nie sa poprawne gramatycznie, ale pisze z pamieci, a w gta 2 nie gralem od bardo dawna)

Calkiem przyjemna muzyczka byla rowniez w GTA 1. W ogole cala seria moze sie poszczycic super soundtrackiem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dla mnie pierwsze miejsce przypada GTA 3-dwie zayebiste stacje-RISE FM oraz MSX FM,techno-trance i drum'n'bass,mistrzostwo,klimat i takiej muzy do wyboru chciałbym w GTA V.

 

Drugie miejsce to GTA 2,szczególnie za FUNAMI FM,faster than sound :)

 

Najgorszy soundtrack dla mnie miało GTA 4,drętwe stacje,do tego niektóre typy muzyki dublowały się i były grane w dwóch stacjach-rap,rock,reggae,dwie gadane,do tego drętwe disco,funk i electro,a porządne techno,trance i d'n'b to gdzie?W tej części po prostu nie było w muzie niczego dla mnie.

Jak chciałbym podkreślić,jest to moja osobista opinia,mam nadzieję że Rockstar się ogarnie i do GTA V wrzuci lepszą i bardziej zróżnicowaną muzę,bo jak już TyskiPL pisał,z każdym nowym GTA jest coraz gorzej,zgadzam się.GTA 3 soundtrack rulez!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w każdym kolejnym coraz gorzej ? wybacz, rozumiem, że nie trafili w Twoje gusta ale no uśmiech politowania pojawił mi się na twarzy.

dla mnie to co się dzieje w VC to mistrzostwo świata, a w SA? Nie mam pytań, przegenialny OST, mnogość zespołów, stylów... nie do przebicia. Jeśli chodzi o IV, to nie zapominajmy, że radio w IV to nie tylko muzyka, ale też audycje, to co tam się dzieje, po prostu WOW, ale ost sam w sobie też na duży + przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza

w każdym kolejnym coraz gorzej ? wybacz, rozumiem, że nie trafili w Twoje gusta ale no uśmiech politowania pojawił mi się na twarzy.

dla mnie to co się dzieje w VC to mistrzostwo świata, a w SA? Nie mam pytań, przegenialny OST, mnogość zespołów, stylów... nie do przebicia. Jeśli chodzi o IV, to nie zapominajmy, że radio w IV to nie tylko muzyka, ale też audycje, to co tam się dzieje, po prostu WOW, ale ost sam w sobie też na duży + przynajmniej dla mnie.

Rozumiem że Tobie podobał się soundtrack z VC,SA i IV,natomiast mi nie odpowiadał do końca.Może faktycznie źle to ująłem,nie twierdzę że nie było tam wyboru w radiach i kawałkach,mówię że MNIE ta muza ogólnie nie kręciła,wypowiadam się w tonie MOICH gustów,bo obiektywnie,oczywiście,tamte radia były dopracowane,ale bardziej dla miłośników innych kierunków muzycznych niż tych,których osobiście słucham(VC oczywiście mnie nie dziwi,lata 80-te)Mogliby po prostu wrócić do paru stacji z GTA 3 i 2. Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

słabe masz pojęcie o muzie skoro piszesz, że w GTAIV soundtrack był słaby (LOL), no offence, ale czego się spodziewać po typie, który lubi techno ;) Akurat muza w GTAIV była świetna i bardzo różnorodna, niemal na każdej stacji było przynajmniej kilka(naście) świetnych utworów. Do tego trzeba dodać audycję, które jak wspomniał butch są świetne. Sam OST jak najbardziej na poziomie, wy(pipi)ałbym tylko jazz fm, bo mimo, że jazz lubię, to w GTA raczej niewiele go słuchałem i same kawałki też nie powalały, no i wyrzuciłbym 3/4 kawałków z elektrochoc i zastąpiłbym je jakąś porządna elektroniką, bo tam głównie ''umcyk umcyk''.

Co do tego, że muza z każdą częścią jest coraz słabsza, no to kolejny LOL. Zgadzam się soundtrack w GTA3 był za(pipi)isty i mam do niego chyba największy sentyment, jako, że to było pierwsze GTA w 3D, w którym w tamtym czasie, kiedy byłem gnojkiem, po prostu się zakochałem. GAME FM i MSX to moje ulubione stacje z trójki. Sentyment jednak nie zmienia faktu, że VC miało mistrzowski i dużo bardziej zróżnicowany OST niż GTA3, nie mówiąc już nawet o SA, które pod tym względem miażdżyło. Widzę, że ty to byłbyś zadowolony jakby na każdej stacji w GTA leciało jakieś techno - a szczęście panowie z R* mają lepsze pojęcie o muzie niż ty ;)

Nie potrafię jednoznacznie wskazać, w której części soundtrack był najlepszy, bo w każdej był po prostu świetny i pasował idealnie do klimatu danej części.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@44bronx Nie,nie chciałbym aby na każdej stacji leciało techno,i proszę nie oceniaj,kto jakiej muzyki słucha,w techno i podgatunkach można odnaleźć doznania,uczucia i emocje z różnego spektrum,jak najbardziej nazwałbym tę muzykę sztuką i natchnieniem,oczywiście zależy od wykonawcy,jak wszędzie.O tym najwyraźniej nie wiesz i nie interesuje cię to,dobrze,ok.

Wracając chciałbym coś napisać,radia w GTA 4,ogólnie mówiąc:

The Beat:rap

The Classics:oldschool rap

Fusion FM:funk/jazz fusion

International Funk:funk

LCHC:rock/hardcore punk

Liberty Rock:classic rock

Radio Broker:rock alternatywny

Massive B:dancehall(reggae)

Tuff Gong:reggae

Różnorodność w istocie ogromna,dlaczego tyle zdublowanych gatunków?

I już po jednej electro,jazz,chillout,disco,latin,soul&r'n'b,muzyka wschodnioeuropejska-nie grzeje.

Heh,teraz tak,ja po prostu nie słucham absolutnie wszystkiego,jak Ty,skoro niemal każde radio w czwórce było dla Ciebie świetne,i jak mogę mysleć że soundtrack w GTA 4 był super,jak piszesz,skoro jeśli nie słucham jazzu,funku,disco,dancehallu i reggae to przecież nie napiszę że mi się on podoba i fajne radio było w GTA 4.

Wcześniej jednak napisałem poprawkę,post wcześniej,że źle to ująłem i że obiektywnie oczywiście lista jest bogata i jest duży wybór piosenek,ale dla fanów innej muzy,a szczególnie rock,reggae,funku,nie czepiaj się.Tak nawiasem mówiąc,na pewno muza z VC i SA bije tą z GTA 4 na głowę.Osobiście słucham muzyki z szerokiego spektrum:techno,czasem pop,chill-romantic,rock,rap,muzyka poważna,gdzieś w tej kolejności.Ma się jednak swoje ulubione gatunki i ich chciałoby się słuchać częściej,o choćby w GTA,mojej ulubionej grze,prawda?

Podsumuję to tak,aby zakończyć nieporozumienia:soundtrack z każdego GTA jest dopracowany,po prostu czasem bardziej trafia w moje gusta,czasem mniej,o.Mam nadzieję że w GTA V będzie naprawdę dla każdego coś dobrego,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.