Skocz do zawartości

Zmiana koncepcji - liga 2v2


Flaha

Liga 2v2  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. G?osowa?

    • Tak
      18
    • Nie
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, słuchajcie sprawa wygląda następująco - scena nam pod umiera trochę i wpadłem z kilkoma osobami na pomysł odświeżenia tematu sceny Halo 3.

 

Mianowicie myślę nad zmianą koncepcji z 4v4 na 2v2 dlaczego ? Już tłumacze.

Jak wiadomo 2v2 łatwiej będzie nam stworzyć teamy +

Tronicowi i barthowi będzie łatwiej to z organizować, przy tej ilości stanowisk na turniejach moglibyśmy w końcu się nagrać do "syta" +

Bardzo możliwe atrakcyjniejsze nagrody i obstawienie top 4 ! +

Możliwe, że koncepcja 2v2 przyciągnie ludzi którzy dotychczas nie mieli chęci przyjeżdżać na turnieje z powodu braku graczy +

 

Myślę, że takie "odświeżenie" dobrze zrobiło by naszej scenie, można by po jakimś czasie również wrócić do 4v4 gdy ludzie na serio już zaczną grać, wtedy będzie można bez problemu tworzyć teamy 4v4.

 

Co do samej rozgrywki 2v2 wiem, że trudno jest grać w Halo 3 2v2 (w porównaniu do halo 1) ale i na to mam wstępnie rozwiązanie. Pomysł jest taki aby usunąć ograniczenie czasowe podczas meczu (lub zrobić 30 min), ale w zamian za to dodać respawny power upów co 1 min przez to wyeliminujemy motyw kampienia tak jak to miało miejsce w Halo 1. Można przystosować co niektóre mapy (zmniejszając ich objętość) do 2v2 tak jak np. zrobiła to liga XL do swojego FFA na picie. W tej chwili sensowne mapy do 2v2 to: Pit, Narrows, Guardian, Amp, Lock down, Costruct i w przyszłości wizja sandoxa. W tej chwili mam mały pomysł na przerobienie Pita, jak tylko będę miał możliwość pobawienia sie w forge to wrzucę tutaj efekty mojej pracy a wy je ocenicie (niestety załapałem ROD;/)

 

Piszcie i głosujcie na ten temat bo to ważna sprawa!

Edytowane przez Flaha
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie sadze, zeby 2 vs 2 rozwiazalo problem braku chetnych do gry. Jak narazie, ci którzy byli chetni przyjezdzali i sklejali team. Prawda jest taka, ze wielu ludziom po prostu nie chce sie przyjezdzac na takie turnieje "Bo daleko" itp. itd. Pozatym uwazam, ze jest troche za pozno na dokonywanie zmian w lidze, jesli miałoby sie grac 2 vs 2, to trzeba bylo grac tak od poczatku, bo ja osobiscie uwazam, ze zmiana koncepcji ligi z 4 vs 4 na 2 vs 2 to troche cofanie sie w rozwoju (level_01, mieszane uczucia, po zmianie na 4vs4 = euforia). Jak juz mamy lige, to trzeba ja kontynuowac, by jak najbardziej ja rozwinac. Co do nagrod, prawda jest taka, ze jakby juz przyznawac nagrody, to przynajmniej dla top 6 = 12 osob. Jakby nie patrzec, nie przyniesie to wiekszej korzysci niz top 3 (4vs4) = 12 osob, a jak dobrze wiemy, nie nalezy sie spodziewac jakichs niespodzianek, bo w tym momencie te top 6 i tak beda zajmowac osoby z top 3 4vs4. Zreszta, organizacja turnieju 2 vs 2 przy takiej ilosci stanowisk jakie teraz mamy, to niezly zap***dol i troche trzeba by sie napracowac przy ogarnianiu tego wszystkiego. Ja osobiscie bylbym za zachowaniem 4vs4, ale jesli Barth i TroniC byliby za 2vs2, to nie bede sie bulwersowal czy klocil.

Edytowane przez Kerlo
Odnośnik do komentarza
Nie sadze, zeby 2 vs 2 rozwiazalo problem braku chetnych do gry. Jak narazie, ci którzy byli chetni przyjezdzali i sklejali team. Prawda jest taka, ze wielu ludziom po prostu nie chce sie przyjezdzac na takie turnieje "Bo daleko" itp. itd. Pozatym uwazam, ze jest troche za pozno na dokonywanie zmian w lidze, jesli miałoby sie grac 2 vs 2, to trzeba bylo grac tak od poczatku, bo ja osobiscie uwazam, ze zmiana koncepcji ligi z 4 vs 4 na 2 vs 2 to troche cofanie sie w rozwoju (level_01, mieszane uczucia, po zmianie na 4vs4 = euforia). Jak juz mamy lige, to trzeba ja kontynuowac, by jak najbardziej ja rozwinac. Co do nagrod, prawda jest taka, ze jakby juz przyznawac nagrody, to przynajmniej dla top 6 = 12 osob. Jakby nie patrzec, nie przyniesie to wiekszej korzysci niz top 3 (4vs4) = 12 osob, a jak dobrze wiemy, nie nalezy sie spodziewac jakichs niespodzianek, bo w tym momencie te top 6 i tak beda zajmowac osoby z top 3 4vs4. Zreszta, organizacja turnieju 2 vs 2 przy takiej ilosci stanowisk jakie teraz mamy, to niezly zap***dol i troche trzeba by sie napracowac przy ogarnianiu tego wszystkiego. Ja osobiscie bylbym za zachowaniem 4vs4, ale jesli Barth i TroniC byliby za 2vs2, to nie bede sie bulwersowal czy klocil.

 

Przecież grasz For Fun (?)

Odnośnik do komentarza

IMHO pomysł jest całkiem niezły, szczególnie biorąc pod uwagę nasze, polskie warunki. Nagrody jak to nagrody byłyby dalej do 3-4 miejsca, ale za to ich wartość/ilość zwiększyłaby się. Poza tym faktycznie łatwiej jest zebrać drużynę 2-osobową, niż 4-osobową, co oznacza większą ilość graczy, nawet z łapanki. Mapy możnaby bez problemu przerobić, w końcu nie ma jakiejś zasady, która mówiłaby, że MUSIMY grać na mapach MLG, Polacy też potrafią ;).

 

Odnośnik do komentarza

pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to 'flasha poj,ebało' ale po chwili zastanowienia oddałem głos na tak. Cały czas scena rozwijała się pod MLG, może nie tędy droga ? Faktycznie formuła 2vs2 szybciej przyciągnie nowych graczy ale tryby i mapy muszą być dobre. IMO warto spróbować a nawet jak nowa formuła nie wypali to na bank nic nie zepsuje. Amen

Odnośnik do komentarza

2vs2? Jestem za. Miałem już dawno (hohoho kiedy to było) rozmowę z Troniciem na temat takiej koncepcji.

Nie oszukujmy się, ale okazji to grania przybędzie jeśli formuła będzie 2vs2.

W Polsce właśnie 2vs2 robiło największą furorę za czasów H1. Ktoś mi powie, "H1 to nie H3, to nie to samo".

Flaha w H3 chyba kampi się troszkę bardziej niż w Halo1, tak mi się wydaje w każdym razie ;)

To dobrze zrobi, a przy sporej liczbie stanowisk, każdy będzie mógł grać, meczy i grania będzie więcej.

Barth - nie OBJECTIVOM. To nie MM.

Nie kombinujcie na siłę też ze zmianą map, ich modyfikacją. "Kampienie" będzie w każdej formie rozgrywki i każdym trybie, nieważne jak mapę zmodyfikujecie. Zdarzają się takie momenty, że drużyny po prostu robią ustawkę i wtedy hs ze snajpy/rakieta/dobrze rzucona buła/dobre dublowanie psuje ten cały setup drużyny przeciwnej. Grać, to grać MLG 100%. Wtedy ta gra zachowuje dla mnie jeszcze pozory grywalności.

Bo jeśli naprawdę macie zamiar coś kombinować to skończy się na tym, że będą takie fajne tryby jak np.

 

- BR Blue Room (Snowblind)

- BR Arena (Guardian)

- BR Scene (Pit)

 

Bardzo dobre tryby, na pewno nie da się kampić :lol: Polecam takie rozwiązanie [ironia stop]

 

Odnośnik do komentarza

To moze chociaz by zalozyc temat o forge, tak by kazdy kto chce mogl cos wrzucic od siebie, ( w tym wypadku do 2v2 ) poddac ja krytyce sceny i kto wie moze wyszlo by cos fajnego. Czy tylko hamburgery i ich mlg jest super wypas. Slyszalem ze polak tez potrafi.

 

Ale oczywiscie nie bede narzekla jak beda tylko TSy MLG, mi sie takie turniejowanie na pewno nie znudzi. Biore michala archaniola i z boska sila rozpierdalamy ten interes ;)

Edytowane przez KILa
Odnośnik do komentarza
Barth i TC będą za tym za czym WY jesteście... Ja mogę nawet 8v8 robić.

Jak będą czołgi to się pisze...

btw: 2v2 to całkiem niezły pomysł (TS), lepiej dostosować tryby rozgrywek do naszych warunków , dość już tego burgerostwa.

Dla mnie to nawet mogłoby być 3v3 byle czerpać fun i żeby ludzie byli...

 

Odnośnik do komentarza

Niech będzie jak lata temu, że jeden turniej jest 2vs2 a drugi 4vs4, and so on... w myśl tego co Boczek napisał, duży event = 4vs4, mniejszy lub bardziej zamknięty dla publiki = 2vs2.

Kiedyś tak było i to dodawało smaczku rywalizacji.

Oczywiście jest fuuuuuun i esencja tej gry, jak grają jakieś ułożone teamy, naliczyłem ich 3 w Wrocku. Jak będzie więcej to ja jestem jak najbardziej za hegemonią 4vs4.

pozdro i podziękowania za Wrocek!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z Boczkiem oraz Zimolem w 100% i podpisuje sie pod ich postami.

Oba tryby fajnie sie oglada i uczestniczy (moze w moim przypadku zdecydowanie za rzadko - lv1), ale jesli chodzi o 2v2 to osobiscie jednak wole czysty team slayer, w 4v4 po czasie jednak mieszane tryby sa fajniesze do ogladania i teamplayu (w moim odczuciu).

Odnośnik do komentarza

Graliśmy rozgrzewkę 2v2 Onslaught CTF i muszę powiedzieć, że było bardzo grywalne. Lekkie modyfikacje (może nieco skrócony czas respów) dałyby dobry rezultat. Sprawdź to!

 

Poza tym nie jestem fanem 2v2, ale rzeczywiście przy maluczkich eventach można by się o to pokusić. Z drugiej strony nie chciałbym, by to podejście wpłynęło na zmniejszenie się ilości turniejów 4v4, dla którego ta gra jest stworzona.

 

Nie głosuję, bo mam zbyt mieszane uczucia.

 

Myślę, że nie ma co spieszyć się z tworzeniem tego typu ligi. Warto by było zacząć od zebrania duuuuużej ilości propozycji trybów, by było z czego przebierać. Jestem zdecydowanie ZA próbą stworzenia bardziej przystosowanych map i trybów marki PGL. Tylko bez pośpiechu i z rozwagą.

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...