Skocz do zawartości

Cross Edge


Rekomendowane odpowiedzi

Odbyła sie premiera gry Cross Edge ktora to jest exclusive na PS3. Gra wyszla we wrzesniu w Japoni, i jest mieszanka bohaterow z takich gier jak Darkstalkers, Disgaea, Ar tonelico, Spectral Souls, Atelier Marie i Mana-Khemia 2.

Kosztuje o $10 mniej. W Europie premiera w sierpniu

 

trophies

http://www.trofeaps3.com/trophies/readarti...?article_id=281

 

Pogralem wczoraj troche i chyba bede sprzedawal... ogolnie graloby sie fajnie gdyby nie slamazarnosc... 4-5 sekund trzeba czekac az wgra sie walka, dialogi pojawiaja sie zdecydowanie za wolno i nie da sie ich przyspieszyc... wiem, ze to moja wina gdyz odwyklem od slamazarnosci rpg, ale tu widac generalnie techniczne niedopracowanie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rosenqueen.com

 

Sorry za DP.

 

Pograłem 2h narazie i jest nieźle, loadingów nie ma w ogóle jeśli zrobi się instalkę na dysk, fajna muzyka no i arty. Narazie jedna wada to nieścisłości między JP audio a napisami angielskimi. Jak pogram więcej to zdam relacje obszerniejszą.

 

Ah i system walki jest skomplikowany, ale świetny! no i gram na HARD, trzeba być czujnym bo nawet na lvl 1-3 można zginąć ....

 

EDIT:

Dobra po około 10h grania mam już wyrobioną opinię co do xedge; na początek muszę powiedzieć i zalecić każdemu kto myśli o tej grze, lub już czeka na paczkę itp, żeby grał na poziomie HARD.

 

Tak więc poziom HARD to jest prawdziwy hard jaki można doświadczyć, zadowoli każdego hardcorowca; zwykłe atakowanie i zergowanie na bank nie zda egzaminu, nawet grindując trzeba myśleć o następnym ruchu. Na przykład pierwszy boss poskładał mnie w 3 rundy, bo myślałem, że ot pierwszy boss to nic...Same walki odbywają się systemem zbliżonym do tego z serii mana khemia czy atelier, tylko że w tym przypadku nie mamy many czy innego wskaźnika energii a punkty AP (action points), punktów maksymalnie w danym momencie postać może mieć razy dwa stanu podstawowego, czyli np 10x2=20, każde działanie kosztuje punkty AP, nawet używanie itemów. Oprócz tego są jeszcze special points, które używane są tylko do ataków EX Attacks, i które nabijają się tylko za zabicie przeciwników i co ileś tur; 1SP = 1 atak specjalny. System walki jest bardzo skomplikowany, combosów, branch combosów i special combosów jest multum, na szczęście jest tzw Arcane Tome, gdzie zapisywane są drzewka skilli, które uruchamiają dane combosy w miarę ich odblokowywania.

 

Special Comba są baaardzo widowiskowe, i bardzo mocne, ale wymagają 2-4 postaci do zrobienia + każda postać musi użyć 1SP, więc najpierw trzeba nabić te punkty, co zabiera czas, a na poziomie HARD, czas jest bardzo ważny, bo można zginąć w 2 tury lub nawet jedną....Dodatkowo żeby jeszcze bardziej skomplikować system walk, mamy ataki typu Normal, Burst i Down yaay! ataki burst w połączeniu w branch combo mają szansę zregenerować liczbę AP postaci, zdażyło mi się np zrobić 65 ciosowe combo już na levelu 6... (największe zarejestrowane na drabince combo ma 2500+ ciosów!). Itemy dostajemy tylko za bycie bardzo dobrym, czyli trzeba robić overkille i overbreak + guard break :o ....overkill żeby zrobić trzeba jeszcze raz tyle damagu zrobić co HP przeciwnika, czyli nie jest łatwo....ale jak zrobimy guard break to wtedy wpadnie dosyć często.

 

Jakby było tego mało mamy tu jeszcze system alchemii z mana khemia czy ateliera, z setkami rzeczy do zsyntezowania, upgradeowania, kompozycji, konwertowania...poprostu system w tej grze to "masakratos", perła i tyle. Można odblokować 120+ tytułów, za które dostajemy fajne nagrody + satysfakcję, no i część z nich jest połączona z trofeami. Zdobycie wszystkich tytułów to hardcore, bo trzeba zdobyć wszystkie bronie, itemy, akcesoria itp...a część do zdobycia tylko na HARD. Oprócz tego mamy 179 strojów do odblokowania, nowe ubranka zmieniają wygląd dziewczyn (ukłon w stronę perwerów? :P) oprócz tego stroje te dodają statystyki, ale w znacznej ilości.

 

Grafika nie powala, ot sprity dobrze wykonane, JP VA bardzo dobry, US średni. Muzyka na poziomie, fajne wpadające w ucho kawałki w czasie walk i na mapie (gitary jak w mana khemia itp).

 

No i muszę poruszyć też temat trofeów skoro zostały dodane, a pewnie niektórzy kupiliby grę tylko dla nich. Tak więc jak chcesz kupić grę dla trofeów to odradzam, przez 10h dostałem 4 trofea brązowe :) do tego trzeba sie napocić aby na tak niskim poziomie odpalić 50+ hit combo albo 10,000 dmg z comba. Totalnie gra nie dla hunterów czy whorów. Gra zdecydowanie dla fanów RPG tego typu i hardcorowców, uważam że platyna jest cięższa od wipeout hd, masakra totalna, trzeba prawdziwe 100% zrobić dla pucharka :) no i do tego trzeba pzejść na HARD bo inaczej brak dostępu do ukrytego dungeona....

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że nikt oprócz mnie na forum nie gra w xedge.

 

Po wielkich bataliach nareszcie udało mi się ukończyć grę z dość dobrym wynikiem 40% trofeów :) Przyznam, że zdobycie true ending jest cholernie czasochłonne, bo trzeba uwolnić wszystkie dusze i zaliczyć wszystkie eventy. Ale była to niezła jazda, nie ma co. Story zakończyłem na lvlu 118, i dopiero teraz zaczęła się prawdziwa gra w post game, czeka mnie jeszcze sporo, gdyż każdy następny ultra boss jest bardziej przepakowany niż cokolwiek widziałem, z ostatnim kolesiem na lvl 999 i ponad milionem HP na czele....

 

Największa frajda z gry to robienie za(pipi)iście długich combosów (mój rekord to 440 hitów, rekord PSN to około 3000 czy coś)....Cóż pomału jadę dalej; poziom hard oczywiście; mam nadzieję, że w 2-3 miechy platyna wpadnie ^^

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...