Jump to content

SaGa 2: Hihou Densetsu

Enkidou

Recommended Posts

Ktokolwiek zainteresowany poznawaniem korzeni jednej z największych serii RPG evah na jej 20-lecie?

Jeśli tak, to jesienią do sprzedaży trafi remake SaGa 2: Hihou Densetsu z GB (nie mylić np. z Romancing SaGa 2). Brakowało mi tematu o tej grze na forum toteż postanowiłem go założyć. Może znajdą się ze 2-3 zainteresowane osoby.

Pierwsza rzecz. Kto pracuje nad rimejkiem dla NDS?

Akitoshi Kawazu (ojciec serii, seria FF Crystal Chronicles, FFXII i inne) – reżyser, producent wykonawczy

Hiromichi Tanaka (FFI-III, Seiken Densetsu 2 i 3, FFXI i dodatki, Xenogears, Chrono Cross, FFXIV i inne) – producent

Kenji Itou (seria SaGa, seria Seiken Densetsu i inne) – kompozytor

Gen Kobayashi (porty FF na GBA, Resident Evil Zero, The World Ends With You) – projektant postaci

Yoichi Yoshimoto (Brave Fencer Musashi, gry Konami np. Rush ‘n’ Attack w latach 90-ych i 80-ych) – nadzór

Hiroyuki Miura (porty FF z NES’a, port FFV na GBA, Star Ocean 3) – producent

W pierwszym wywiadzie, opublikowanym wraz z zapowiedzią gry, Akitoshi Kawazu przyznał, że chce aby wątek fabularny był wierny oryginałowi. Z tego powodu nie będzie on trwał więcej niż 10 godzin z haczykiem. Dodane za to będą liczne nowe elementy. Wciąż nie wiemy o nich jednak zbyt wiele. Dopiero od zeszłego miesiąca SE zaczęło sensowniej promować ten tytuł, co znalazło potwierdzenie m.in. w dwóch materiał Jump'a. Jeden z nich trafił do sieci właśnie dziś.

A zatem - czego możemy się spodziewać? Fabuła, jak dałem do zrozumienia, pozostała bez zmian. Czekają na nas m.in. intrygi bogów czy podróże po wielu światach. I tu na chwilę się zatrzymajmy - w wyniku przeprowadzonej kwerendy dowiedziałem się, że w oryginale na GB tych światów było 12, tymczasem na jednym ze skanów prezentujących remake pamiętam z kolei, że mowa była o 8 lub 9. Jako osoba która nie grała w pierwszą wersję nie wiem więc jak to interpretować (chyba że ktoś się po prostu pomylił).

Ostatni trailer: http://www.youtube.com/watch?v=tLzrushtOm4

A co z najnowszymi informacjami? Oto najnowszy skan:

http://www.dotup.org/uploda/www.dotup.org1...p.org114596.jpg

Z najnowszego numeru Jump'a dowiedzieć możemy się, że do naszej dyspozycji oddane zostaną ataki łączone. Aby zaistniała możliwość ich 'odpalenia' potrzebować będziemy jednak przedmiotu o nazwie "nić życia" (unmei no ito). W grze będzie więcej niż jeden jego rodzaj co oznaczać ma różne efekty podczas starć.

Ważną rolę odgrywać będą również relacje w zespole. Im więcej będziemy się "wiązać", tym "kooperacja" będzie bardziej efektywna. Ogółem w grze znajdzie się ponad 300 rodzajów "kooperacji". Oprócz tego kształt relacji zależeć będzie od współpracy na polu walki. A lepsze relacje pozwolą nam zobaczyć co czuje współtowarzysz.

Z systemem "relacji" wiąże się też inny myk w postaci tytułów naszego zespołu i w dalszej kolejności - z systemem SSS (Scenario Synchronize System). Na jednym ze screenów widać np. że zespół posiada tytuł Shuraba Team. Co chyba najciekawsze w tym wszystkim - w zależności od naszego tytułu generowane będą różne eventy (na jednym ze screenów jest to pokazane na przykładzie sceny w knajpie).

To tyle jeśli chodzi o ostatnią aktualizację informacji. Kilka tygodni wcześniej ujawniono możliwość pojedynkowania się z ponad 50 przeciwnikami czy "system mięsożerstwa". Nie wiem jednak na czym będzie to polegało, bo skan był kiepściutkiej jakości.

Oficjalna strona (warto zajrzeć) | Blog twórców | SaGa 20th Anniversary | 20th Anniversary OST Premium Box

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany - remake pierwszej część serii wyszedł na Wonderswana, ale nie wiem czy istnieje jakieś oficjalne lub fanowskie tłumaczenie na zrozumiały dla większości język.

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic