Jump to content

SaGa 2: Hihou Densetsu


Enkidou

Recommended Posts

Ktokolwiek zainteresowany poznawaniem korzeni jednej z największych serii RPG evah na jej 20-lecie?

 

Jeśli tak, to jesienią do sprzedaży trafi remake SaGa 2: Hihou Densetsu z GB (nie mylić np. z Romancing SaGa 2). Brakowało mi tematu o tej grze na forum toteż postanowiłem go założyć. Może znajdą się ze 2-3 zainteresowane osoby.

 

Pierwsza rzecz. Kto pracuje nad rimejkiem dla NDS?

 

Akitoshi Kawazu (ojciec serii, seria FF Crystal Chronicles, FFXII i inne) – reżyser, producent wykonawczy

 

Hiromichi Tanaka (FFI-III, Seiken Densetsu 2 i 3, FFXI i dodatki, Xenogears, Chrono Cross, FFXIV i inne) – producent

 

Kenji Itou (seria SaGa, seria Seiken Densetsu i inne) – kompozytor

 

Gen Kobayashi (porty FF na GBA, Resident Evil Zero, The World Ends With You) – projektant postaci

 

Yoichi Yoshimoto (Brave Fencer Musashi, gry Konami np. Rush ‘n’ Attack w latach 90-ych i 80-ych) – nadzór

 

Hiroyuki Miura (porty FF z NES’a, port FFV na GBA, Star Ocean 3) – producent

 

W pierwszym wywiadzie, opublikowanym wraz z zapowiedzią gry, Akitoshi Kawazu przyznał, że chce aby wątek fabularny był wierny oryginałowi. Z tego powodu nie będzie on trwał więcej niż 10 godzin z haczykiem. Dodane za to będą liczne nowe elementy. Wciąż nie wiemy o nich jednak zbyt wiele. Dopiero od zeszłego miesiąca SE zaczęło sensowniej promować ten tytuł, co znalazło potwierdzenie m.in. w dwóch materiał Jump'a. Jeden z nich trafił do sieci właśnie dziś.

 

A zatem - czego możemy się spodziewać? Fabuła, jak dałem do zrozumienia, pozostała bez zmian. Czekają na nas m.in. intrygi bogów czy podróże po wielu światach. I tu na chwilę się zatrzymajmy - w wyniku przeprowadzonej kwerendy dowiedziałem się, że w oryginale na GB tych światów było 12, tymczasem na jednym ze skanów prezentujących remake pamiętam z kolei, że mowa była o 8 lub 9. Jako osoba która nie grała w pierwszą wersję nie wiem więc jak to interpretować (chyba że ktoś się po prostu pomylił).

 

Ostatni trailer: http://www.youtube.com/watch?v=tLzrushtOm4

 

A co z najnowszymi informacjami? Oto najnowszy skan:

http://www.dotup.org/uploda/www.dotup.org1...p.org114596.jpg

 

Z najnowszego numeru Jump'a dowiedzieć możemy się, że do naszej dyspozycji oddane zostaną ataki łączone. Aby zaistniała możliwość ich 'odpalenia' potrzebować będziemy jednak przedmiotu o nazwie "nić życia" (unmei no ito). W grze będzie więcej niż jeden jego rodzaj co oznaczać ma różne efekty podczas starć.

 

Ważną rolę odgrywać będą również relacje w zespole. Im więcej będziemy się "wiązać", tym "kooperacja" będzie bardziej efektywna. Ogółem w grze znajdzie się ponad 300 rodzajów "kooperacji". Oprócz tego kształt relacji zależeć będzie od współpracy na polu walki. A lepsze relacje pozwolą nam zobaczyć co czuje współtowarzysz.

 

Z systemem "relacji" wiąże się też inny myk w postaci tytułów naszego zespołu i w dalszej kolejności - z systemem SSS (Scenario Synchronize System). Na jednym ze screenów widać np. że zespół posiada tytuł Shuraba Team. Co chyba najciekawsze w tym wszystkim - w zależności od naszego tytułu generowane będą różne eventy (na jednym ze screenów jest to pokazane na przykładzie sceny w knajpie).

 

To tyle jeśli chodzi o ostatnią aktualizację informacji. Kilka tygodni wcześniej ujawniono możliwość pojedynkowania się z ponad 50 przeciwnikami czy "system mięsożerstwa". Nie wiem jednak na czym będzie to polegało, bo skan był kiepściutkiej jakości.

 

Oficjalna strona (warto zajrzeć) | Blog twórców | SaGa 20th Anniversary | 20th Anniversary OST Premium Box

 

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany - remake pierwszej część serii wyszedł na Wonderswana, ale nie wiem czy istnieje jakieś oficjalne lub fanowskie tłumaczenie na zrozumiały dla większości język.

 

Link to comment
  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.