Skocz do zawartości

Amatorsko zrobiona maszyna do gier Arcade


zajman

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz ze swoim bliskim przyjacielem zrobiliśmy automat do gier :) Nie pomalowana wersja wygląda tak:

 

 

budapjb.jpg

 

 

Do środka co prawda można wsadzić każdą konsolę ale mamy tam Pleja 2 .Teraz moje pytanie : Jakie tytuły możecie polecić do grania na takim czymś ? Szukam wszelakich grywalnych portów starych gier z tym że mam capcom classic collection 2 i są to już ciut za stare gry :) Narazie gramy w tekkena dla którego jest ta maszynka zrobiona,mam też street fightera 3 oraz soul calibur jak i metal slug antology więc te tytuły możecie pominąć ;) Pozdrawiam

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Będąc kiedyś w Austrii widziałem Aracda który zbudowany był na bazie Budy z Metal sluga 2 + komp oparty o Pentium 4 HT 3,6Ghz +?? ramu + dysk jakieś 80GB i Linux z MAME na pokładzie, maszynka miała jakoś zrobiony slot na euro i pełną kontrolę za pomocą Arcade sticków... można by coś takiego zmontować :D własny automat z praktycznie wszystkimi gierkami z salonów :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Witam

 

Pobawię się trochę w archeologa i odkopię ten temat, przy okazji się pochwalę, w sumie jak na razie nie za bardzo jest czym, ale właśnie jestem w trakcie budowania takiego automatu. W tym momencie nie wygląda to zbyt okazale, ale czekam na paczkę z "bebechami" (gałki, przyciski, wrzutnik monet i interfejs pozwalający na podłączenie całości osprzętu przez USB do kompa) więc prace utknęły w martwym punkcie. W każdym razie nie jest to jakaś wielce trudna sprawa (jak do tej pory ;) ) za to dosyć kosztowna.

 

W tej chwili sprawa wygląda tak:

 

aea5a4a111fcc083m.jpg

 

jednak myślę, że na dniach dostanę wyczekiwaną paczkę, prace ruszą z kopyta i do końca roku uda mi się z tym skończyć.

 

 

Pozdrawiam :ninja:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W środku stoi stary Pentium 4 3,4GHz z 1gb ramu i GeForce'm 210. Wystarcza to spokojnie żeby płynnie chodziło 90% gier spod emulatora MAME i w zasadzie wszystkie emulowane systemy do czasów pierwszego PSX'a.

 

Przy okazji kolejny update ;) Dostałem paczkę z resztą materiałów wykończeniowych i w tej chwili wygląda to mniej więcej tak:

 

9ff62aa0ae474b0em.jpg

 

Pozostało jeszcze tylko okleić boki automatu i dokleić listwy obrzeżowe i można będzie uznać projekt za skończony ;)

 

 

Pozdrawiam :ninja:

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

No niestety, większego już tam nie upchnę, przynajmniej jak na razie, ten i tak wszedł na styk. Musiałby być LCD a znowu znalezienie monitora LCD o proporcjach 4:3 i w miarę niedrogiego też nie jest takie proste a nie mam zamiaru wyłożyć na sam monitor tyle ile kosztowała cała buda więc na razie wystarcza. Poza tym patrzenie na 24 calowy monitor z odległości kilkunastu centymetrów też nie jest zbyt rock'n'roll'owe ;)

 

 

Pozdrawiam :ninja:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wszedł by większy Monitor tylko że musiał byś go pozbawić oryginalnej obudowy, na takim wybebeszeniu można zaoszczędzić sporo miejsca, innym sposobem może być lusterko w miejscu gdzie powinien znajdować się ekran i ekran w dolnej nieco przestronniejszej części obudowy, na lusterku można też powiększać obraz z np 15 do 22 cali... ustawianie lusterka to prawdziwy wyczyn ale jak sie uda to wygląda super. sprawę lusterka MAME rozwiązuje samo z siebie a w innych emu można załatwić to sterownikami...

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc to teraz już wiem, że by wszedł ;) Znalazłem telewizor o przekątnej 25'', który się tam zmieści, jednak spaliłem go przy próbie podłączenia amatorsko zrobionym kablem ;) Ale nic to, jutro będę miał następny egzemplarz i tym razem kupiłem już fabrycznie zmontowany kabel, który w połączeniu z czymś co nazywa się Soft-15kHz zrobi mi z tego telewizora monitor arcade :) Jak uda mi się z tym uporać to może pokaże co z tego wyszło. Jednak najpierw oczywiście będę musiał zmówić jeszcze szybę zasłaniającą telewizor bo ta, którą widać na poprzednim zdjęciu z wiadomych względów nie nie będzie pasować ;)

 

A prawdę mówiąc o tricku z lusterkami pierwsze słyszę, jednak skoro już udało mi się namierzyć odpowiedni telewizor to nie będę kombinował na razie.

 

 

Pozdrawiam :ph34r:

Odnośnik do komentarza

Trick z lustrem zastosowano fabrycznie w wielu automatach do gier :) fajna sprawa bo można było manipulować obrazem i co najważniejsze środek ciężkości maszyny był nisko. Można ją było kopać i się nie wywaliła :D

 

EDIT: no i oczywiście taniej było zmienić lustro i szybę niż cały ekran, gdyby jakiemuś lekko podchmielonemu zawodnikowi przypadkiem w przypływie weny twórczej wymknęła się z ręki butelka po piwie lub gdyby pobliskiej doniczce z parapetu zachciało się lekcji latania xD

Edytowane przez KiNiO_64
Odnośnik do komentarza

Myślę, że obejdzie się bez tego. Wystarczy mi tam w środku MAME plus ePSXe. Do nowszych gier mam Xboxa 360 i od niedawna PS3, więc wystarczy tego tałatajstwa, bo i tak na wszystko czasu za mało :) No dobra to lecę walczyć z telewizorem, kurier dzisiaj dostarczył więc trzeba go zamontować. Mam nadzieje, że tym razem obejdzie się bez komplikacji :)

 

 

Pozdrawiam :ph34r:

 

EDIT:

No to może pokaże jak to wyszło. Szyba jest jeszcze stara wiec będzie wymieniana niedługo.

 

3bb7bb7bf2a82058m.jpg

Edytowane przez Ciapo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie jest to tania zabawa. Same bebechy (w sensie gały, przyciski i reszta okablowania, w zależności od kursu funta, czy euro to koszt około 1000 złotych. Cała reszta (komp, płyty wiórowe, farby i reszta materiałów, z których jest zbudowana buda) to drugi 1000. Przy czym na upartego można by to zrobić taniej. Ja poszedłem na łatwiznę i wszystkie materiały kupowałem w sklepach typu nomi więc na pewno nie była to najtańsza metoda.

 

 

Pozdrawiam :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Kolego zniszczyłeś system w tym momencie :D Może za dwa czy trzy latka zgłoszę się do Ciebie po opis jak zbudować takie cacko ;)

 

W sumie jeżeli sticki są normalnie pod USB to nic trudnego pozostaje prosta stolarka, ale ten slot na monety mnie intryguje :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

He he właśnie w tym rzecz że sticki w takich maszynkach nie powinny być normalne ;) zazwyczaj używa się zwykłych arcadówek + odpowiedni kontroler na USB, co do slotu to też załatwia się to odpowiednim kontrolerem który symuluje wciśnięcie przycisku, najlepiej żeby to był jeden układ do gałek przycisków i monet bo łatwiej wtedy ustawić stare lub mniej zmyślne emulatory.

 

Zainspirował mnie ten temat do zrobienia własnego automatu, muszę tylko poszukać jakiegoś znajomego który daje radę z stolarką bo elektronika to małe piwo ale za zrobienie budy nie brał bym się samodzielnie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...