Skocz do zawartości

HELP


Duo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mowisz o CRT czy o LCD?

rozumiem ze VGA złacze masz tylko w przypadku X trzeba kupic kabel microsoftu cała reszta zazwyczaj daje zły obraz paski niebieskie albo w ogole nic nie widac

pewnie w przypadku PS3 bedzie podobnie trzeba kupic cos od sony albo od firmy ktora ma ich rekomendacje np mayflashe daja ponoc rade

na CRT lagow nie bedzie zakładajac ze wyswietli obraz, natomiast z LCD przez złacze VGA zazwyczaj laguje duzo bardziej niz na DVI czy HDMI. input lag i smuzenie jest na kazdym prawie LCD, jesli chodzi o smuzenie to tekken jest za wolny aby dawało to w dupe ale w takie GGXX nie da sie grac prawie na zadnym LCD tzn nie spotkałe takiego co by wyrobił i dalej szukam. smuzenie nie ma tylko na plazmach a input lag im wiecej wodotryskow tym gorzej głownie te z tunerami bo maja ulepszacze obrazu a wiec i wszelkie TV. najlepsze sa LCD przemysłowe/medyczne czyli takie same jak w automatach. firmy uznawane za save to asusy i benq. natomiast nie polecam szajsunga.

 

mnie ciekawi jak sprawa wyglada z blaze blue na danym sprzecie

Odnośnik do komentarza

mam PS3 podłączone do monitora LG kablem HDMI-DVI

 

ja lagow nie zauwazylem na swoim.

 

Wszystkoo tez zalezy od monitora

 

Pamietam jak kiedys w T5.0 zagralem na monitorze LCD to podziekowalem, efekt byl taki sam gdy zagralem w T5DR padem od PS2. Dla mnie to bylo niegrywalne. Obecnie gram w SF4 i czasami zalacze T5DR i z lagami nie mam jakos problemu.

Odnośnik do komentarza

PS3 nie ma chyba oficjalnego VGA kabelka. Jesli chcesz miec najlepszy z mozliwych obrazow po VGA musisz kupic HDCP stripper ktory sie nazywa HDFury.

 

W nawiazaniu do tego co pisze Kowal to sie myli - wiekszosc TV nie poprawia obrazu przez port VGA i wlasnie w celu wyeliminowania badz redukcji laga poleca sie uzywac tego wlasnie wejscia. Pamietaj tylko, ze zeby lag byl najmniejszy powinienes grac na natywnej rozdzielczosci matrycy. Czyli jak to jest tv FULLHD to powinienes grac na rozdzialce 1920x1080 a niestety 70-80% tvkow NIE PRZYJMUJE OBRAZU FULLHD PO VGA, musisz wiec to sobie sprawdzic.

 

Niestety HDFury jest dosc drogie i w Polsce praktycznie niedostepne -> http://cgi.ebay.com/HDFURY-DVI-TO-DB9-RGB-CONVERTER-RED-EDITION-DB9_W0QQitemZ370250766768QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5634aa59b0&_trksid=p3286.m20.l1116

 

Jesli chcesz o lagu poczytac (ale musisz znac angielski) to polecam ten poradnik.

 

http://forums.shoryuken.com/showthread.php?t=174085

Odnośnik do komentarza

no i własnie w tym temacie jak byk na testach ludziom przez VGA wyłaza wyzsze wyniki niz przez HDMI, poczytaj to dokładnie zobacz zestawione wyniki wiekszosc najlepszy wynik ma na HDMI

mase TV nawet po wyłaczeniu funkcji poprawiania obrazu stan sie nie zmienia bo wyłaczony jest efekt wyswietlany a elektronika mieli i tak obraz dalej tak samo jak wczesniej po prostu brak finalnego efektu. wiadomo ze zalezy od TV ale generalnie HDMI jest lepsze od VGA

 

EDIT

Originally Posted by ts279

Dynex DX-L32-10A (720p reg $379)

HDMI @ 720p = 26ms lag

 

LG 32LH30 (1080p reg $749)

HDMI @ 720p = 32ms lag

HDMI @ 1080p = 31ms lag

 

Samsung LN32B640 (1080p 120hz reg $999)

-these tests were done with 120hz turned off-

HDMI @ 720p (Standard) = 98ms lag

HDMI @ 720p (Game) = 50ms lag

HDMI @ 1080p (Standard) = 93ms lag

HDMI @ 1080p (Game) = 64ms lag

VGA @ 720p = 79ms lag

VGA @ 1080p = 67ms lag

sam zreszta mam podobny problem teraz kumpl ma identczny monitor i u nigo jets ok w gg a u mnie jest daleko od OK, tylko ja mam GF6600 przez VGA a on 9800 przez HDMI.

 

BTW ktos miał doczynienia z benqu E2400HD http://www.ceneo.pl/;0151926652-10.htm bo w polsce akurat tych asusow co mieli na evo nie ma, polecany jest ten benq bo nie ma w ogole input laga (ma tylko złacze DVI i HDMI) i chce go kupic ale nie wiem jak tam jest ze smuzeniem

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

Ja mialem to w domu i zmuzenie jest spore, w FPSy grac sie prawie nie dalo :/

 

A z tym VGA to z tego co czytam jest roznie na roznych TV.

 

Generalnie do pewnego momentu bylo bardzo zle w samsungach ale potem kilka modeli ktore maja podmienialny firmware zostalo poprawionych (ale modeli w tym momencie nie pamietam).

 

Ja mam sharpa przez HDMI podpietego i jak wylacze wszystko to nie ma specjalnie sie do czego przyczepic, ze to dobrze zmierzyc to trzeba miec laptopa z HDMI i VGA, bo rockbanda nie mam :/

 

A z tym VGA to ja caly czas sie spotykam z wynikami lepszy na VGA niz na HDMI na zwyklych (czytaj komercyjnych) TV.

 

Samsung 650 series LCD's - to ten o ktorym pisze wyzej, mozna podmienic firmware.

 

VGA mode / 1080p.

 

Average lag: 0-8ms

0.0-0.5 frame delay.

Average FD: 0.3 Frame (~a third of a frame)

59.7 cycles per second (of 60)

Zero/Undetectable lag to humans.

(approved for pro level gaming)

 

VGA mode / any PC resolution accepted by the 650. 480P and 720P will not work in VGA.

 

Average lag: 0-8ms

0.0-0.5 frame delay.

Average FD: 0.3 Frame (~a third of a frame)

59.7 cycles per second (of 60)

Zero/Undetectable lag to humans.

(approved for pro level gaming)

 

HDMI2 PC mode / 1080p.

 

Average lag: 6-15ms

0.3-1 frame delay.

Average FD: 0.6 Frame (~half a frame)

59.5 cycles per second (of 60)

Zero/Undetectable lag to humans.

(approved for pro level gaming)

 

HDMI GAME mode / 1080p.

 

Average lag: 15-25ms

1-2 Frame delay.

Average FD: 1.5 Frame

58.5 cycles per second (of 60)

Detectable lag only for remarkably sensitive people.

(approved for pro level gaming)

 

HDMI Movie Mode / 1080p / No image enhancers activated.

 

Average lag: 50-60ms

3-4 frame delay

Average FD: 3.5 Frame

56.5 cycles per second (of 60)

Detectable lag for most serious game players especially in the fighting/first person game types.

(NOT approved for pro level gaming)

 

HDMI Standard Mode / 1080p / No image enhancers activated.

 

Average Lag: 50-60ms

3-4 frame delay

Average FD: 3.5 Frame

56.5 cycles per second (of 60)

Detectable lag for most serious game players especially in the fighting/first person game types.

(NOT approved for pro level gaming)

 

Component Standard Mode / 1080p / No image enhancers activated.

 

Average Lag: 80-100ms

5-6 frame delay

Average FD: 5.5 Frame

54.5 cycles per second (of 60)

Detectable lag for most game players especially in the fighting/first person game types.

(NOT approved for pro level gaming)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Mam tego samsunga, a dokładniej 651, i faktycznie w game mode w tekkenie jest minimalny 1-2 klatkowy lag co przeszkadza tylko w jakiś bardziej wymagających JF'ach, i trochę w niektórych jugglach. W takim blazblue mimo że chodzi w 720p, lag jest praktycznie niewyczuwalny, (prawdopodobnie max 0.5 f). W gg lag jest wyczuwalny. Choć wciąż niewielki, na poziomie 2-3 klatek, tak wystarczający by wymusić naukę wykonywania frc 1-3 klatkowych z niewielkim wyprzedzeniem. Przy movemencie też jest zauważalny i trochę przeszkadza.

 

W sklepach są jakieś kabelki VGA do ps3. Czyli że niby by wystarczyło coś takiego kupić by w tych grach z lagiem się go pozbyć, hmm?

Odnośnik do komentarza

No 1-2 klatki to juz tak nawet nawet ten lag. A czy szukales moze softu do tego TV? Wiem ze niektore z tej serii mialy USB, wystarczylo zgrac na pena, odpowiednio go wlaczyc i sam sie update robil. Z tego co czytalem wynikalo, ze przy ktoryms sofcie lag jest jednym z najmniejszysz na rynku i tv zmienial sie z brzydkiego kaczatka w slicznego labedzia. Sam juz praktycznie nie gram (troszke w pileczke pogrywam) ale nie kupilem tego TV tylko z jednego wzgledu - BARDZO mi przeszkadza ze TV odbija swiatlo bo mam dosc jasny pokoj i KONIECZNIE szukalem czegos matowego. Jest to powod dla ktorego nie mam plazmy, wydaje mi sie ze sa lepsze do TV a szczegolnie do sportu. Jak troszke odloze mam zamiar sobie sprawic ale to jak zmienie mieszkanie dopiero :)

 

W kazdym razie, poszukaj czy nie ma softu i jak sprawdzic jaki masz w tej chwili.

 

P.S. Na stronie JEST DOSTEPNY FIRMWARE co oznacza ze na 100% mozesz go zmienic samemu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Tak, updejtnąłem tego firmware'a parę dni temu i żadnych zmian nie zauważyłem, chociaż tak naprawdę to może być kwestia tego, że przed aktualizacją pograłem na tym samsungu zaledwie godzinę, dwie i to głównie w tekkena. Możliwe że w blazblue coś się polepszyło bo teraz gra się jak na CRT, bez cienia przesady.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://allegro.pl/item764989189_tvlcd_23_samsung_2333hd_full_hd_sklep_wwa.html - jak myślicie, nada się do komfortowego grania na current-genach?

 

Mam podobnego Samsunga tylko 720p i 26'. Obraz bardzo dobry, czas reakcji ok. Mogę polecić też LG, mają chyba najlepszy stosunek jakości do ceny http://www.allegro.pl/item758221786_telewizor_full_hd_lg_23_hdmi_tv_lcd_fv_gw_zabrze.html

Edytowane przez Komandos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...