Skocz do zawartości

Naznaczony


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak na polski serial to całkiem zjadliwy. Dość nieźle wytworzony klimat (zdjęcia, muzyka, ujęcia), powoli rozkręcająca się historia. Może być nieźle.

Tylko ten papież :/ On zawsze będzie dla mnie "Habemus Papam"...

 

Drugi odcinek już w sieci ofkoz (lepsiejszy, niż pierwszy). I tak będzie z każdym - jak w TV będzie leciał odc. 2, to w sieci pojawi się 3... jeśli ktoś nie wiedział ;)

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości obejrzałem 2 epy. Pewnie dla gorliwych fanów 'Klanu', 'M jak Miłość' czy 'Księdza Mateusza' jest to coś niesamowitego i nowatorskiego, ale nie ze mną te numery. Gdyby ten serial powstał z 15 lat temu chociaż, ale w teraz dobie setek dostępnych seriali Naznaczony to nic oryginalnego. Wręcz żenujące są te 2 odcinki. Aktorstwo i realizacja są poprawne, ale przesadzona ilość zbyt pompatycznej muzyki oraz durne i oklepane akcje skutecznie odstraszają. Będę to oglądał tylko dlatego, że jestem mimo wszystko ciekawy jak potoczą się losy głównych bohaterów. Może od przyszłego tygodnia będzie lepiej.

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

Jak Polacy się zabierają za seriale na zachodnią modłę to zawsze wychodzi pasztet - nie udało się z "Oficerami" czy "Twarzą w twarz 2", nie wyjdzie pewnie i teraz. Ja jak zawsze zastosuje moją cezurkę 3 odcinków i zdecyduje czy dalej w to brnąć. Mam nadzieje, że do tej pory Zamachowski się pokaże.

 

W ogóle najlepsze seriale polskie ostatnich lat to wg. mnie "Ekipa" i "Pitbull". Człowiek, który dostał łatkę papieża niestety nie dorasta tym produkcjom do pięt.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Pomysł niezły, ale wykonanie gorsze. Adamczyk, który jest bożyszczem kobiet w wieku powyżej 50 lat gra jak średniak, o wiele lepiej mu wychodzą role komediowe.

 

Każdy dzieciak grający w filmie/serialu jest mocno irytujący (wyjątkiem Matilda z Leona) i taka tez jest córka Krala.Chętnie przybiłbym ja do czeh dżef, a jej prawdziwych rodziców nabił na pal, za to , że mają chore ambicje i chcą zrobić gwiazdeczkę ze swojej pociechy.Dzieciom i młodzieży w filmach mówię :dziękuję, nie!

 

Facet w kapelutku jest beznadziejny, mógłby być kimś bardziej rozluźnionym, z sardonicznym uśmiechem, w stylu Hadesa z disnejowskiego Herkulesa, bo gdy mówi

"kiedys przyjdzie czas zapłaty"

przypomina mi proboszcza przy ambonie głoszącego kazanie ("albowiem mowie wam, ze nadejdzie dzień sądu!").Scena z jego udziałem, w której

przechodzi obok lamp pod mostem, rozbawiła mnie do łez, bo czy naprawdę musiała ona być tak długa, a on przechodzić obok wszystkich lamp, które gasły, żeby widz skumał o co chodzi?

.

 

Zagadki na razie są średnio ciekawe, pomysł z

tajemniczymi znakami

jest oklepany, podobnie jak tajemnicza postać w czerni.

Ciekawym wydaje mi się talent matematyczny Krala mimo, że gdzieś gdzieś już podobny motyw widziałem.

 

Co do boi na środku morza to jest chyba oczywiste, że ocalały dzięki

gościowi w czarnym płaszczu, który będzie się domagał czegoś wzamian od głównego bohatera

.

 

Zobaczę może jeszcze 2 odcinki i zdecyduję się czy śledzić dalsze losy papieża.

Edytowane przez Mordechay
Odnośnik do komentarza

Noo scena z gasnącymi lampami była żałosna do kwadratu. Efekt filmowy z przed 50 lat a w "Naznaczonym" wyglądało to jakby twórcy na siłę chcieli się pochwalić efektami albo nad wyraz podkreślić "tajemniczość" faceta w czarnym płaszczu. Wypadło to żałośnie; w ogóle każda scena wypada zbyt chamsko, przerysowanie. A cała postać kapelusznika to lekka kompromitacja. Nie wiem dam szansę jeszcze jednemu odcinkowi czy warto dalej tracić czas.

Odnośnik do komentarza

no przede wszystkim w przypadku tego serialu nie trzeba pisac "jak na polskie waruki" bo serial jest solidnie zrealizowany. Calos troche oklepana i kiczowata, aktorstwo cienkie, ale klimat ma, fajna czolowke ma i byc moze cos z tego wyjdzie. Obejrzalem dwa odcinki bez bolu ale tez bez zbytniej ekscytacji. Ciesze sie tylko, ktos w koncu podszedl powaznie do polskiego serialu, przeznaczyl na to kase i wyglada to jak film.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj obejrzałem drugi odcinek i muszę przyznać że, wypadł o niebo lepiej niż pierwszy. Motyw ze Stasiem moczykijem czy raczej dzieciokijem, bachor rysujący znaki, sznyty na ręce Papieża no i cały ten kapelusznik. Fajnie to wszystko wypadło; jestem ciekaw jak to się dalej rozwinie. Trzeci odcinek obejrzę.

Odnośnik do komentarza

5 EP bardzo dobry, byłby na tym samym poziomie co czwarty gdyby nie tak słaba gra aktorska na końcu <_<

 

Po 5 epach moge moje zdanie jest takie: sam pomysł na serial i fabuła mogą być. Są momenty, w których Naznaczonego ogląda się świetnie, ale są też takie, kiedy serial z ciekawego robi się bardzo sztuczny. Najbardziej denerwuje mnie tutaj to, że często naprawdę głupie błędy reżysera i słabe aktorzenie papieża i spółki (tak naprawdę goście ciągną to do przodu) rzucają cień na całe odcinki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy odcinek był chyba najlepszy jak dotąd, mocna wątek poboczny i ciekawy główny. Dużo się wyjaśniło. Serial oglądam od pierwszego odcinka i przyznam że jest nierówny. Mimo to chce mi się go oglądać, głównie dzięki ciekawym wątkom pobocznym i aktorom którzy w nich grają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...