Skocz do zawartości

Jaki Internet?


lmz

Rekomendowane odpowiedzi

netia i tp korzystają z tych samych sieci przesyłowych, tak wic stabilność ta sama. Netia ma trochę taniej, za to tp robi neti problemy gdy cos sie zepsuje tak ze ja bym wybrał tp.

trudno orzec dlaczego mówią ci w neti o 7mbs. Chociaż netia to wałarze, raz mi proponowali 4 mbs a tyle nie moge miec. Jednak jesli rzeczywiscie masz 6 km do centrali to 512 to MAX i jestem niemal pewny, ze chodzi bardz źle- takie prawa fizyki

ale oddajmy głos ekspertowi, Stona łap mikrofon

Odnośnik do komentarza

Nie bawcie sie w Km od centrali tylko w tlumienie i szumy na linii.

Ja tera przesiadam sie na 6mb i jest to max (w dodatku stabliny) dla mojej linii.

W dodatku podpiety na karcie adsl2+, wiec w przyszlosci bedzie <3 jak linie poprawia.

Netia moze ci i 100mbps obiecywac... wszystko jest *DO*. Plus czesto sprzedaja uslugi ponad mozliwosci lacza

Odnośnik do komentarza

Moje 512 chodzi okropnie stabilnie, lag ewentualnie jakiś na 5 sekund, to wszystko.

 

Pytałem gościa, czy po wymianie centralek, rzeczywiście nagle z dupy moge wziąść tyle i tyle prędkośći, to jedno co załapałem z jego gadania, to jakieś adsl2 właśnie. No i że to możliwe.

 

Jutro podjade do Tepsy osobiście, i wszystko sie dowiem.

 

FIX- nie mówili mi że w netii 7mb, to mówił gościu z Neo, który w chwili kiedy z nim gadałem, połączył mi sie z moim routerem lajwuboxu, i stwierdził na miejscu.

 

Netia obiecywała 20mb, o czym nie wierzyłem od razu.

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

A, przepraszam, poszperałem w Lajwuboksu, i jednak coś takiego mam ; )

 

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 160

Szybkość pobierania 640

Tłumienie Bliski koniec : 39.6 (dB)

Odległy koniec : 17.5 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 33 (dB)

Odległy koniec : 6 (dB)

Liczba błędnych pakietów 1

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 1

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

 

 

Zaraz sie wybieram do tepsy, a z Netii jednak rezygnuje, nawet jesli miałbym siedzieć na 512 do konca zycia xD

Odnośnik do komentarza

netia i tp korzystają z tych samych sieci przesyłowych, tak wic stabilność ta sama. Netia ma trochę taniej, za to tp robi neti problemy gdy cos sie zepsuje tak ze ja bym wybrał tp.

trudno orzec dlaczego mówią ci w neti o 7mbs. Chociaż netia to wałarze, raz mi proponowali 4 mbs a tyle nie moge miec. Jednak jesli rzeczywiscie masz 6 km do centrali to 512 to MAX i jestem niemal pewny, ze chodzi bardz źle- takie prawa fizyki

ale oddajmy głos ekspertowi, Stona łap mikrofon

 

 

Sorki, byłem nad morzem :D

 

Ogólnie nie jest tak że wszyscy lecą po tych samych łączach. Netia ma dużo swoich kabli, a nawet jeśli nie to często teraz wrzucają swoje wyposażenie do szaf tp. Rozrysowałbym to wam ale mi się nie chce ;)

Co do routera, jest topic o tym, przejrzyj , nikt nic nowego nie wymyśli ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...