Skocz do zawartości

Jaki Internet?


lmz

Rekomendowane odpowiedzi

Tu piszemy o korzystnych opcjach taryfowych, promocjach, doświadczeniach z operatorami. Porównujemy oferty, wybieramy najlepsze.

 

 

 

Wujkowi kończy mi się umowa z TP, chce przedłużyć lub wybrać coś lepszego. Na tą chwilę płaci za abonament standardowy i Neo 1MB. Jaka jest na dzień dzisiejszy najkorzystniejsza opcja (prędkość bez zmian) przy skorzystaniu z usług innego operatora (telefon i internet)? Chodzi o to że teraz płaci ponad 50 zł za sam telefon, a korzysta z niego sporadycznie ale zrezygnować na razie nie chce.

Linia telekomunikacji. Bonusy w stylu telewizja czy jakieś gadżety go nie interesują. Słyszałem że korzystnie wychodzi combo Dialog + Neostrada. Może jakieś promocje się szykują czy coś?

Edytowane przez lmz
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...
Gość Oran

Chyba mogę się podczepić? Jeśli nie, to sorry.

 

Dotąd miałem Internet od UPC, patrzę na ich stronę - Fiber Power 25 Mb/s downloadu, 1,5 Mb/s uploadu za 90zł - no to wybieram ich ponownie, wszelka konkurencja wysiada. Sęk w tym, że jakiś czas temu odpalając pewną gierkę MMO zostawałem rozłączany z serwerem. Na początku myślałem, że to ich serwer jest słaby czy coś, więc dałem sobie z nią spokój i "nie było problemu". Ale jak powróciłem do innej gierki, która zawsze chodziła mi dobrze (gdzieś od 2008 - moja ulubiona gra przez sieć), to i ona zaczęła mnie "wywalać". Tego nie mogłem sobie darować, toteż szukam przyczyny po całym Internecie. Najpierw sprawdziłem "pingi" i wydawały się w miarę niskie. A teraz przeczytałem na jednym forum, że niby UPC z jakiegoś powodu co jakiś czas się rozłącza, ale na tak ultra-krótko, że nie sposób tego dostrzec np. przeglądając strony lub ściągając plik, ale z gier wywala. I to obecnie wydaje mi się jedynym słusznym wytłumaczeniem.

 

25/1,5 Mb/s za 9 dych to dla mnie rewelacja, ale nie mogąc grać normalnie chyba w żadną grę przez sieć, atrakcyjność tej oferty w moich oczach drastycznie maleje. Czy jakiś dostawca oferuje podobne parametry w podobnej cenie (z tego co widziałem - nie, ale zapytać nie zaszkodzi)? No i przede wszystkim, czy ktoś ma UPC i też ma takie problemy i - to by było zbyt piękne - wie jak je rozwiązać?

 

 

 

No i ten, nie zadzwoniłeś do UPC i nie powiedziałeś o swoim problemie oczywiście?

 

 

 

 

 

Chello jest de best, jakbym tylko miał możliwość się pod to podpiąć to bym musiał 14 1TBajtowych dysków kupić by nadążyć z zapisywaniem danych :D

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak, panowie monterzy mają listę abonentów, i tym z neti nie naprawiają XD

 

 

A tak serio, po prostu często jest tak, że netia się potrafi wykpić długim czasem naprawy zrzucając winę na telekomunę [co jest sucharem, bo napraw dokonują firmy zewnętrzne].

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
Gość Oran

Teraz promocja w netii do 31 grudnia (czyli juz na stałe zapewne) net do 20mb/s za 69 zł, gdzie ja mam u nich za 74 zł (!!!!!!!!!!!) 2mb (albo 64, nie wiem już sam, niby powinienem mieć 64 bo telefon mam, ale baba mi coś mówiła dziś z BOKu, że 74, więc (pipi)a ładnie).

 

 

 

 

Dowiedziałem się, że wystarczy, że podpiszę aneks, a właściwie przez telefon ugadam potem mi pewnie coś do podpisania przyślą i mogę przedłużyć umowę na kolejne 24 miesiące od tego momentu, tyle, że już z lepszym netem. No to spoko, tym bardziej, że prawdopodobnie będzie to taniej! Ale... No i tu pytanie do Stonka, jest możliwość samemu gdzieś sprawdzić jaka największa szybkość na moim łączu pójdzie? Bo wezmę te 20 mb a będę miał tylko 2 mb/s to bez sensu, by męczyć się z nimi pół roku dłużej (bo tyle mam umowę już prawie).

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie możesz sprawdzić samemu. Teoretycznie możesz to wywnioskować z parametrów linii. W niektórych modemach i routerach masz podane tłumienie i szum, z nich możesz sobie wywnioskować jaką masz linię. Co nie znaczy że jeśli masz dobrą, to pójdzie Ci max speed, bo to też zależy od tego jaka karta jest na dslamie. Ogólnie zadzwoń i zapytaj czy mogą sprawdzić. W telekomunie mamy takie coś jak "check" które sprawdza teoretycznie max. prędkość. Daje to jakiś pogląd ale i tak nie jest w 100% pewne.

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

S(pipi)ysyny stosują teraz przebiegłą taktykę - nie udzielają takie informacji, możesz się o tym przekonać dopiero jak kupisz, także wiesz, rozumiesz. :D

 

 

 

 

Bawią się w monopolistów gambety, będąc zwykłym pionem. Oczywiście, ściemniają, że teraz nie mogą sprawdzić i w ogóle to telekomunikacja jest zła, ale wcześniej jak zakładałem te 2mb to mi mówili, że 4 mb mogę mieć, ale coś tam coś i będzie drożej bo nie ma na to promocji.

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Witam, Mam sobie internet w neo 0.5Mb, na starych kablach tylko tyle można, tak powiedzieli. Chodzi ładnie i stabilnie, nie ma problemów.

 

Ostatnio na naszym osiedlu chodzili panowie z Netii, oferowali net do 20mb, bo wykupili i wymienili centralki. Spoko, podjarałem sie, i zamówiłem 6mb. Olewając już sprawe, że obiecany kurier z routerem sie nie pojawił, zadzwoniłem sobie do Netii, po 49minutowej "rozmowie" ustaliliśmy że nie było zatwierdzonej żadnej umowy, no to umówiłem się, że przyjedzie kurier z routerem w ciągu 3 dni, i podpiszemy umowę.

 

ALE.

 

Zaintrygowany tym, że nagle netia może na moich starych kablach, takie prędkości dowlaić, zadzwoniłem do tepsy, pytając, czy jeżeli Netia może mi dac takie prędkośći, to czy oni też ? Koleś powiedział, że połączy mi się z Liveboxem, no to niby zrobił, i stwierdził że pokazuje mu prędkość do 7Mb, ale dla stabilności, polecałby 2Mb.

 

I teraz moje pytanko, czy rzeczywiście po wymianie centralek, moge mieć prędkość powyżej 0.5mb ? mam naprawde stare, syfne kable na tych ulicach. A do centrali jakiejkolwiek do chyba mam 6km, ale nie jestem pewnien.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie jestem pewnien czy 6km, sprawdzalem na google maps, ale ja sie nie tam nie znam.

 

Ale skoro niemożliwe, to dlaczego koleś stwierdził stabilną przepustowość 7Mb ? hmm.

 

Jeszcze boje sie jednego, czy ta pierwsza umowa, którą podpisałem z kolesiami, nie dojdzie jakoś z opóźnieniem nagle ? Z dwojga złego, wole TP, jest stabilna, a o Netii czytam przerażające opinie. Nawet z mojego doświadczenia, ledwo 2 tygodnie mojej przygodni z nimi, już problemy i komplikacje.

 

Neo mam narazie na próbę, 3miesiące, za niedługo sie kończy.

 

A jak nie, to (pipi)e wszystko, i zostaje ze stabilną 512-stką.

 

stare ale jare.

 

grosz do grosza a bedzie kokosza.

 

darowanemu netowie sie....dobra koniec ;p

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.