Skocz do zawartości

Odin Sphere


Scatebra

Gry 2D  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy według ciebie następuje renesans gier 2D?

    • Zdecydowanie tak. Takie gry mają jeszcze wiele przed sobą.
    • Ciężko stwierdzić.
    • Nie. Gry 2D to przeżytek.
  2. 2. Co myślisz o fabule Odin Sphere?

    • Super. Bardzo dojrzała i ciekawa.
    • Nie jest powalająca.
    • Schematyczna i przewidywalna.
  3. 3. Co myślisz o oprawie graficznej w grze Odin Sphere?

    • Zbyt cukierkowa/mangowa.
    • Nie podoba mi się.
    • Ładna, ale bez fajerwerków.
    • Genialna! Oby powstało więcej takich gier.
  4. 4. Co myślisz o gameplayu w Odin Sphere?

    • Bardzo grywalny tytuł który się nie nudzi.
    • Fajny, ale w połowie już byłem nieco znużony .
    • Szybko ma się go dość bo jest monotonny.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawa waszych opinii o tym tytule:). Mnie Odin Sphere powaliło na kolana. Na początku myślałam, że ta gra jest jedynie pięknie wykonana, ale fabularnie mnie nie zaskoczy. Jak się okazało, historia urzekła mnie swoją dojrzałością i wcale nie była infantylna(co mogłaby sugerować grafika). Gameplay jest bardzo dynamiczny choć pod koniec gry byłam już nieco znudzona powtarzaniem tych samych plansz tylko po to, aby zdobyć pieniążka potrzebnego do kolejnej potrawy umożliwiającej podwyższenie hp. Ciekawa jestem bardzo waszych opinii. Jak wam się podobało Odin Sphere?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie przeszedłem do końca z bfaku czasu i przyznam, że wyczuwalna w tej grze monotonia nie jest aż tak straszna. Co do grafiki to wszystko było pięknie wykreowane, ale ósmy cud świata to nie był. Ładnie i ze smakiem. Fabuła niestety też z mojej strony zostaje oceniona tylko z fragmentu, który widziałem, ale wszystko wypadło bardzo pozytywnie. Było przede wszystkim dojrzale, a to w dzisiejszych czasach jest rarytasem. Postacie były ciekawwe a scenarisz bardzo ładnie się rozkręcał. A grafika 2d jak najbardzej ma swoje miejsce w dzisiejszej branży gier wideo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odin Sphere byłby w moich oczach hitem gdyby nie jeden "drobny szczegół" - system walki jest prosty jak dupa węża, a przez to monotonny i z biegiem czasu nudny. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o oprawę audiowizualną gry - ta jest cudowna, i naprawdę żałuję, że tak mało producentów decyduje się na grafikę 2D. Moim zdaniem jest ona o wiele bardziej ekspresywna niż niejedno 3D, a w dodatku dobrze się starzeje (za parę lat na większość obecnych gier 3D wszyscy będą się krzywo patrzeć, 2D natomiast zawsze będzie ładne). Genialna jest także przedstawiona fabuła gry. Z początku nastawiałem się na oklepaną baśń w klimatach fantasy, ze smokami i walce dobra ze złem. Im więcej jednak poznawałem historii poszczególnych bohaterów tym bardziej byłem pod wrażeniem. Może i jest to baśń, ale z pewnością unikatowa i zaskakująca. Szczególnie zakończenie wywarło na mnie ogromne wrażenie, gdyż zdecydowanie nie tego się spodziewałem.

 

No ale niestety - parę ciosów na krzyż czyni grę zbyt monotonną. A że sprowadza się ona głównie do walki, to jednak jako gracz chciałbym czegoś więcej niż tylko zwiększania siły oraz HP mojej postaci. Czy naprawdę ciężko było zaimplementować jakieś specjalne kombinacje ciosów, bardziej urozmaicone czary i inne elementy, które wzbogaciłyby wszelkie potyczki? Tworzenie miksturek oraz gotowanie jest niby ciekawym zabiegiem, ale prawdę mówiąc nieco uciążliwym, przez konieczność ciągłego zaglądania do przepisów, oraz częsty brak składników dostępnych tylko w określonych lokacjach. Jest to konieczność jeśli chcemy sobie ułatwić rozgrywkę, ale niestety mogła być ona wykonana nieco lepiej.

 

Mimo to, Odin Sphere jest jedną z bardziej udanych produkcji, zarówno na PS2 jak i w ogóle. Zdecydowanie polecam ją każdemu, o wiele bardziej niż jakieś przereklamowane Kolosy czy inne Finale.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skończyłem Odin Sphere i musze przyznać, że gra jest genialna (dla mnie 9/10). Oprawa graficzna oczywiście jest na najwyższym poziomie, chyba nawet wyższym niż możliwości PS2, o czym świadczą strzaszne zwolnienia animacji (raczej tylko w Netherworld podczas walk z Odette). Nikt jeszcze nie wspomniał o oprawie dźwiękowej, która wg mnie jest kapitalna, co nie dziwi mnie zupełnie, bo za muzykę odpowiedzialny był człowiek, który ma na swoim koncie soundtrack do Vagrant Story (Hitoshi Sakimoto). Dużym plusem (przynajmniej dla mnie) jest też to, że możemy wybrać w jakim języku chcemy słuchać głosów postaci (japoński rządzi :) ).

 

System walki może i jest prosty, ale nie przejmowałem sie tym w ogóle i nabijałem kolejne levele z uśmiechem na ustach. Nie doświadczyłem wspomnianej przez was monotonii. Dlaczego? Nie wiem, może tak bardzo chciałem zobaczyć zakończenie historii, że w jakiś sposób ominęło mnie znudzenie ;) Tak właśnie, to nie grafika czy muzyka jest tu najlepszym elementem gry a przedstawiona tu historia. Nic więcej nie będe pisał o niej pisałe, bo chyba wszystko zastało już napisane przez was. Dodam tylko, że więcej niż jedno zakończenie to ostatnio rzadkość w RPG, a więc OS ma u mnie kolejnego plusa.

 

Odin Sphere w moim rankingu RPG na PS2 plasuje się w ścisłej czołówce. Czekam też na jakies informacje na temat sequela albo czegoś w tym stylu. Jeśli taki pojawiłby się na PS3 to byłby to dla mnie poważniejszy powód do zakupu tej konsoli niż premiera FFXIII (czekam jeszcze na Last Guardiana :) ).

 

Na koniec napisze jeszcze tylko, ze po obejrzeniu napisów końcowych przeczytałem słowa: Thank you for playing! i od razu pomyślałem: To ja dziękuję za za to, że mogłem zagrać w tak wspaniała grę. Vanillaware rządzi! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...