Jump to content

Recommended Posts

Witam

 

ostatbio przeglądając sobie allegro, zorientowałem się, że przy odrobinie szczęścia można wyrwac Xboxa z początków produkcji, i z RRODem za ok. 150 (bez dysku i pada oczywiście) to w połączeniu z ofertami naprawy RRODa na allegro, dąło mi do myślenia - warto zainwestowac w takie coś? Czy facet wystawiający się na allegro że za 70zł naprawi Ring of Death faktycznie to zrobi, czy powie "Paaanie, takie coś to pan możesz wywalic"? Czy RROD oznacza dowolną awarię hardware konsoli?

Link to comment
  • Replies 12
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ping, akurat tu się nie zgodzę, są seriwsy które zarzekają się że poprawiają luty itd, i dają nawet gwarancję 6 miechów na naprawiany element (no taki serwis to już 100-150). Scorp1on, http://forum.pcvsconsole.com/viewthread.php?tid=20098, tu nnp. pszie ile różnych błędów jest sygnalizowanych tym kodem.

Edited by Swiechu
Link to comment

Załóżmy że kupisz taką konsole i pójdziesz z nią do serwisu naprawić tego RROD'a. Potem bedzie telefon, że płyta główna jest tak zdewastowana, że nie można nic w tej chwili zrobić. Miałem taki przypadek, bo też kupiłem używanego Xboxa 360 nie z allegro tylko na psx wychaczyłem w dość atrakcyjnej cenie. Po miesiącu użytkowania nie było obrazu. Koszt naprawy to 150zł. Oddałem do serwisu po czym był telefon w takiej samej sprawie jaką wypisałem wcześniej. Nie wiesz co jest w środku tej konsoli, kto w niej wcześniej grzebał, ile razy była serwisowana tylko wiesz, że ma RROD. A po jakimś czasie padnie. Ja już na przyszłość takich sprzętów nie kupie w sklepach internetowych (chodzi mi o takie typu allegro.pl). Uzbieraj więcej kasy i kup nową konsole, a nie bedziesz musiał latać po serwisach. Pozdro!

Edited by Spyker
Link to comment

Ja bym nie kupował! popsutą konsolę kupisz za 150,do tego pad ok.100,dysk przynajmniej 20 wypadało by kupić ok.120 i oczywiście naprawa ok.150 (wogóle się może okazać,że konsola już nie nadaje się do naprawy).Sumując to daje kwotę ponad 500zł. za konsolę zombie !

Link to comment

Tzn. tak, naprawa to nie problem bo mam w miescie serwis co za 200zł weźmie konsolę z RRODem i ją naprawi, niezależnie co to jest. (w przypadku braku możliwości naprawy wymiana konsoli na nową). Wolę kupic taką niż nową, ale czasem można znaleźc na allegro konsolki sprawne, często z przeróbką, zwykle bez dysku za okolice 300-400zł, i chyba na taka zapoluję.

 

EDIT - jakie są niebezpieczeństwa x-clampa? Bo zauważyłem że konsole tak naprawiane są tańsze od innych

Edited by Swiechu
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...