Skocz do zawartości

Uszkodzony Xbox


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ostatbio przeglądając sobie allegro, zorientowałem się, że przy odrobinie szczęścia można wyrwac Xboxa z początków produkcji, i z RRODem za ok. 150 (bez dysku i pada oczywiście) to w połączeniu z ofertami naprawy RRODa na allegro, dąło mi do myślenia - warto zainwestowac w takie coś? Czy facet wystawiający się na allegro że za 70zł naprawi Ring of Death faktycznie to zrobi, czy powie "Paaanie, takie coś to pan możesz wywalic"? Czy RROD oznacza dowolną awarię hardware konsoli?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ping, akurat tu się nie zgodzę, są seriwsy które zarzekają się że poprawiają luty itd, i dają nawet gwarancję 6 miechów na naprawiany element (no taki serwis to już 100-150). Scorp1on, http://forum.pcvsconsole.com/viewthread.php?tid=20098, tu nnp. pszie ile różnych błędów jest sygnalizowanych tym kodem.

Edytowane przez Swiechu
Odnośnik do komentarza

Załóżmy że kupisz taką konsole i pójdziesz z nią do serwisu naprawić tego RROD'a. Potem bedzie telefon, że płyta główna jest tak zdewastowana, że nie można nic w tej chwili zrobić. Miałem taki przypadek, bo też kupiłem używanego Xboxa 360 nie z allegro tylko na psx wychaczyłem w dość atrakcyjnej cenie. Po miesiącu użytkowania nie było obrazu. Koszt naprawy to 150zł. Oddałem do serwisu po czym był telefon w takiej samej sprawie jaką wypisałem wcześniej. Nie wiesz co jest w środku tej konsoli, kto w niej wcześniej grzebał, ile razy była serwisowana tylko wiesz, że ma RROD. A po jakimś czasie padnie. Ja już na przyszłość takich sprzętów nie kupie w sklepach internetowych (chodzi mi o takie typu allegro.pl). Uzbieraj więcej kasy i kup nową konsole, a nie bedziesz musiał latać po serwisach. Pozdro!

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza

Tzn. tak, naprawa to nie problem bo mam w miescie serwis co za 200zł weźmie konsolę z RRODem i ją naprawi, niezależnie co to jest. (w przypadku braku możliwości naprawy wymiana konsoli na nową). Wolę kupic taką niż nową, ale czasem można znaleźc na allegro konsolki sprawne, często z przeróbką, zwykle bez dysku za okolice 300-400zł, i chyba na taka zapoluję.

 

EDIT - jakie są niebezpieczeństwa x-clampa? Bo zauważyłem że konsole tak naprawiane są tańsze od innych

Edytowane przez Swiechu
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...