Skocz do zawartości

Domowy arcade cab


Patrese

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja tez nie hoduje i nigdy nie hodowalem co nie zmienia faktu ze na tych przyciskach mialem przecietego palca polamane paznokcie i obolale palce ogolnie Cap spoko i fajnie ze komus sie chce jak bede w przyszlym roku w Polsce to masz jak w banku ze cie odwiedzie bo w Krk bede spedzal duzo czasu tylko wymien przyciski na Seimitsu ;p

Odnośnik do komentarza

Przyznam szczerze że nigdy nie czułem dyskomfortu grania na tych buttonach, poza tym że mają wklęsłą powierzchnię nie różnią się zbytnio od tych, które są w AC Tournament Edition. Może słabo się znam na tym, bo ja wiem... Na partyjkę zapraszam, no problem smile.gif

 

Taka ciekawostka dla Kowala:

 

http://www.kowal.itc...pliki/joyEM.htm

 

nie wiem czy to Ty prowadzisz tą stronkę (moderator nazywa się tak samo smile.gif), bo jeśli tak to jesteś hipokrytą - nazywasz moje gały szitem, a sam wypowiadasz się o nich względnie pozytywnie biggrin.gif

 

Tutaj opis moich buttonów (z tej samej stronki):

 

http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/butiLHPPSL.htm

 

Tak więc sorry, ale jeśli jesteś autorem tych artykułów to no comment w świetle tego, co pisałeś w tym threadzie :D

Edytowane przez Patrese
Odnośnik do komentarza

nie ja pisalem ta recenzje tylko warmachine ja to tylko redagowałem a pojecie mial o sprzecie gdy to pisał takie samo jak ty teraz:) poza tym widze ze dalej nie wiesz jak jest roznica miedzy nowym a 15 letnim. taka sama jak miedzy Sofia Lorens dzis a 50 lat temu.

twoje buttony nie wygladaja na PSL wygladaja na to samo skad i gała tajwan albo chiny, iL ma inne dosyc specyficzne kolory (zwłaszcza niebieski ktory w zasadzie jest liljowy-indygo i nikt podobnego koloru w palecie nie ma) choc moze to wina foty i wiez mi ze łazi to zupełnie inaczej nawet jak wyglada podobnie no ale jak nie widzisz roznicy miedzy swoim a TE to nie bardzo mamy o czym rozmawiac. pomijajac kwestie firmowosci to zupełnie inne typy.

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

Dzięki smile.gif Nie ma się czym przejmować, bo nie zwracam uwagi na takie drobiazgi jak to, czy moje buttony są "made in China" czy "made in Kamczatka", niebieskie czy indigoliliowe wink.gif Ale oczywiście szacun dla wszystkich, co delektują się kliknięciami przycisków za pół bańki sztuka - osobiście, bardziej od tego jarałbym się dzisiejszą Sophią Loren wink.gif

Edytowane przez Patrese
Odnośnik do komentarza

nie no tansze sa niestety :/

no ale mowisz masz:

M22-PV/K11 Przycisk bezpieczeństwa grzybkowy czerwony styki NO/NC

Producent: MOELLERSymbol oryginalny: M22-PV/K11

http://www.tme.eu/pl/katalog/index.phtml#id_category%3D100128%26search%3Dprzycisk%26md5%3Dt1ea34e10538cf27e35aa4b14d1facee6

http://www.tme.eu/katalog_pics/2/e/a/2ea012d251d8ebecd495b6683c6cfa36/m22-pv_k11.jpg

za prawie banke, najbardziej mnie intryguje ten "czerwony grzybek" pewnie Sofia na nim grała jak jeszcze miała wianek i stad ta cena

Odnośnik do komentarza

hehe ciekawie tutaj :D

 

Już wcześniej mówiłem, że jak dla mnie Twoja buda to za(pipi)ista sprawa. Co prawda ja bym zmienił cały panel bo układ klawiszy mi nie pasi, ale jak kto woli. :)

Idea jak najbardziej zajefajna. Ja najchętniej bym wyodrębnił sobie specjalne pomieszczenie i postawił kila bud (z ulubionymi grami).

Dlaczego?? Bo tak !! Z czystego sentymentu. I nie jestem kolekcjonerem ( czytaj: mam w (pipi)e że w oryginale była gałka za pół bańki) dlatego gałkę i przyciski zrobił bym pod siebie (lub wymienialne łoteva) pewnie jakiś JLF i buttony też Sanwy.

 

oczywiście są więksi hardcorowcy jak np:

http://forums.shoryuken.com/showthread.php?t=203721&page=14

 

Jednak przede wszystkim chodzi tutaj o FUN, a założę się ,że właściciel grając na tym automacie zabawy ma co niemiara.

Od razu przypomina się dzieciństwo....przepychanie się przez pielgrzymkę pod prąd tylko po to by dotrzeć do salonu i pograć w Xmen vs SF....ehhhh :)

Odnośnik do komentarza

Cześć Vipe, kopę lat wink.gif Widzisz, mi dokładnie o to chodziło, co niektóre betonowe głowy nie mogą zrozumieć. FUN na pierwszym miejscu, nie jakieś spinanie o jakość hardware. I to nie dlatego że to wszystko jest nie do zrobienia, wstawić kontrolery z najwyższej półki to dla mnie nie problem. Ja mam po prostu SENTYMENTA do tych skrzypiących gałek i wklęśnych guziczków, bo... właśnie na takich grałem w salonach! biggrin.gif

 

Ten cab z Twojego linka to KOZAK, wstawić sobie current-gena w coś takiego - zarąbiste! Szkoda tylko że panel dostosowany do singla, no i ja jednak preferuję granie na stojaka smile.gif Ale idea jak najbardziej wporzo!

 

P.S. Gdybyś wpadał do Krk...

 

[/url] dsc00123ezj.jpg

Edytowane przez Patrese
Odnośnik do komentarza

jestem hardkorem

uwielbiam jak zgrzypi nie smaruje japońcow na łozysku, zamiast molykote sypie tam zwir i muchomorki

a przycik najlepszy taki twardy coby nawet Pai Mei mogł na nim wybijanie oczu trenowac

ja to najbardziej tesknie za zielonymi rogami na kineskopie symuluje to magnesem koło monitora

pamietam tez z dziecinstwa ze zawsze ekran był ocharany wiec jak gram w KOFa to w przerwach miedzy rundami strzelam kozami w ekran coby była lepsza symulacja

ale najbardziej mi brakuje takich dwoch kiboli GKSu co grali na sasiedniej budzie co sie zawsze pobili jak jeden przegrał kopał po (pipi)e tego co został przy automacie a tamten nie wiedzaił czy gre puszczac czy mu oddac. bili sie tez o wpis GKS kazdy uwazał ze to jego wpis i ma na to patent :potter:

teraz zapuszczam z youtuba walke pudziana z najmanem aby jakies odgłosy były

problem mam tylko z symulacja wcianania zetonow i składania reklamacji. przydałoby sie jakies okno wymalowac na scianie i w nim fote grubej baby a za tym dyktafon z nagraniem:

"jo nic nie poradze bo licznik zliczył i jakobym łoddała to bym samo zapłaciła ze swyjij kasy szefowi"

sry ale pomyliłes patologie z sentymentem

 

kolejna patologia to cab z linka

landrynki sa z metalu i wycinanie ich z MDF przez burgerow jest załosne a jak nie wiesz o co biega to moze kiedys malowałes drewniany parapet, szkoda ze go trza malowac co roku aby nie wygladał jak z dupy wyjety...

to tak jaby ktos z papieru toaletoweg i gipsu ulepił forme karoseri od porshaka, pomalował na błysk i nasadził na malucha to taki sam sens jest... miec takiego "next gena'

Odnośnik do komentarza

Jestem hardcorem.

 

Uwielbiam polerować moje gały na połysk, kupiłem sobie taką rękawiczkę jak sędzia snookerowy i po każdej partii pucuję średnio 2 - 3 minuty. Moje buttony mają certyfikat Politechniki Krakowskiej, czas ich reakcji to 30 milisekund, i o tyle szybciej wybieram postać na ekranie. Oczywiście, przyciski są podłączone światłowodami żeby nie było żadnych interferencji z pobliskiej mikrofalówki, elektronicznej niani i zestawu Lego Technics. Na wszelki wypadek ubezpieczyłem całość w Aviva Commercial Union, gdybym z powodu nie zadziałającego styku przegrał rundę albo taunt mi nie wyszedł. Ponadto, zastanawiam się nad upgrade i zainstalowaniem szwedzkiej maszynki ssąco-ciupciającej, takiej co sama wyciąga pindola gdy stoję przy cabie, bo ręce mam zajęte.

 

Dla Ciebie to patologia, czyli pewnie to Ty byłeś tym kibolem co go po zadzie kopali. Ale przynajmniej wygrywałeś :) Dla mnie sentyment przez duże "S". A co do caba z linku to po raz kolejny pokazujesz swoją małostkowość, bo "ktoś miał pomysła, ale zrobił to po swojemu". No comment.

Odnośnik do komentarza

Nie jesteś sam!

Kawał dobrej roboty, jeśli chodzi o odrestaurowanie budy. Naprawdę nieźle to wygląda, wcale nie przypomina maszyn z dworca. Tylko naklejki Ryu i Kena mi nie pasują, mógłby być cały czarny. Panel to zdecydowanie najsłabsza część twojego caba, ale z drugiej strony jęśli gra ci się na tym dobrze to nie widzę problemu.

Z tym obrazem identycznym z oryginalnym to chyba jednak nie jest tak do końca, z tego względu że (tu mogę się mylić) Xbox obsługuje 640x480 w przeplocie i wyższe, natomiast większość starszych bijatyk 2d to albo 320x 224 (Neo-geo) albo 384x224 (CPS-y). Chociaż i tak te gry w 640x480 wyglądają świetnie w 15 khz.

Ja też zainwestowałem w używanego caba, wybór padł na oryginalną budę - Mortal Kombat II. Stan zewnętrzny gites, gorzej było z bebechami. Najwięcej zabawy z monitorem, musiałem wstawić nowy. Następnie poleciał panel (wstawiłem części amerykańskie - joye Wico conical, przyciski - Happ). Potem wleciał pecet z allegro za dwie stówy z emulatorem MAME i frontendem Gameex. No i niedawno kupiłem przejściówkę na Ps3.

Wieczorem wrzucę foty.

Odnośnik do komentarza

Hejka! Od razu raźniej smile.gif Ja wybrałem X-a głównie z racji line-upu niektórych portów jak Street Fighter Anniversary Collection który emuluje 3rd Strike bez żadnej utraty płynności, no i niektórych fighterów 3D jak Dead or Alive 3 / Ultimate oraz Soul Calibur II - gra się świetnie na cabie. Inne porty które dają radę: Metal Slug 3 - 5, OutRun 2006 (rewelka!), Shihigamino Shiro 2 / Psyvariar 2 (KAPITALNE strzelaniny w stylu Raidena)... No i Capcom vs SNK 2001: Mark of the Millennium! Zapewne masz rację co do obrazu, degradacja jakości musi mieć miejsce. Ale J-pac daje radę i jakość jest więcej niż przyzwoita, oczy nie męczą się nawet po kilku godzinach gry. Ja miałem farta z kineskopem, bo mój Zenith jest w bardzo dobrym stanie, nie ma przepaleń, kolory są nasycone i ostrość również jest przyzwoita (trzeba było sporo pokręcić na chassisie regulatorami smile.gif). Caby do MK zawsze były solidne, a design to już najwyższa półka smile.gif Wrzucaj foty!

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

http://www.youtube.c...h?v=smLGf2GugKE

 

Zmontowałem filmik ukazujący caba, menu i demonstrację niektórych tytułów - sorry za słabą jakość i oświetlenie, pokój jest dość ciemny a buda ustawiona pod takim kątem, żeby nie było odbić światła od okien. Enjoy smile.gif

Edytowane przez Patrese
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.