Skocz do zawartości

Problem z godziną...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Masz do sieci albo neta podpieta konsole. Gdy odlaczysz ja od pradu na dluzszy czas to godzina sie zeruje (nie ma po prostu zasilania by podtrzymac zapisana date), za kazdym razem jak sie logujesz do Live'a automatycznie ustawia sie godzina.

Odnośnik do komentarza

Takiej baterii podobno nie ma. Ja mam tak jak mi odłacza prąd w domu na jakiś czas albo zasilacz z kontaktu odłączę. Najgorsze jest to, że w niektórych gierkach coś się pierdzieli z savem i nie da się zasavować. Miałem tak np w condenamed gdzie po wyłaczeniu konsoli zaczynałem zawsze od tego samego starego sava pomimo, że savowałem grę dalej.

Odnośnik do komentarza

Już wiem co jest powodem, bo ja zawsze odłączam kabel od zasilacza (oszczędzam prąd :thumbsup: )A teraz spróbowałem i wyłączyłem konsole bez odłączania kabelka. Po ponownym odpaleniu x'a godzina i data została zachowana ^_^ Dzięki za odzew, temat do zamknięcia.

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza
Po kazdej sesji z konsola odlacza ja od zasilania. MIalem kumpla co mu piorun telepnal w mieszkanie i wszystko poszlo na zlom, caly sprzet elektroniczny i w tym konsola, tez wylaczam po kazdej rozgrywce konsolke i tv od gniazdka, czort z energia ale te pioruny. :unsure:

 

to u was pioruny są co 2-3 godziny? :D

kupcie lepiej dobrą listwę przeciwprzepięciową. jak jest burza albo wychodzę na dłużej z domu to wyłączam pstryczkiem i spokój. a takie ciągłe podłączanie i odłączanie z sieci też ma swoje minusy - wtyczka się wyrabia, jest bardziej podatna na uszkodzenia, spięcia, gniazdko to samo. ryzyko identyczne i potencjalne koszty wyższe :P

Odnośnik do komentarza

kupcie lepiej dobrą listwę przeciwprzepięciową. jak jest burza albo wychodzę na dłużej z domu to wyłączam pstryczkiem i spokój. a takie ciągłe podłączanie i odłączanie z sieci też ma swoje minusy - wtyczka się wyrabia, jest bardziej podatna na uszkodzenia, spięcia, gniazdko to samo. ryzyko identyczne i potencjalne koszty wyższe :P

 

Tyle tylko że taka listwa przed uderzeniem pioruna nie jest w stanie Cię uchronić od spalenia sprzętu, rozmawiałem z paroma elektrykami którzy dużymi napięciami zajmują się na codzień i rada ich wszystkich byłą taka sama: jest burza wyłącz sprzęt z gniazdka, bo jeżeli piorun trafi akurat w Twój dom, blok, karton :-) to żadna listwa sprzętu Ci nie uratuje.

Odnośnik do komentarza

Sierra wiadomo że jak jest burza to się wyłącza sprzęt. cały dobytek mam podpięty do listy i się nie martwię. jak jest hardcore za oknem to pstryk i wszystko odłączone, tym bardziej że dostęp do gniazdka mam kiepski. a jak strzeli zanim zdążę zareagować to pójdzie mi listwa a nie wszystko co podpięte.

 

sznurek no właśnie po to. nie mówię tu o szajsie za 5 zeta w biedronce tylko o lepszym, sprawdzonym sprzęcie.

 

Fisiu a Ty przeczytałeś całą instrukcję i do każdego jej słowa się stosujesz? :P tym bardziej biorąc pod uwagę że to instrukcja ms.

Odnośnik do komentarza

Żebyśmy się zrozumieli, masz listwę wpiętą do kontaktu, do niej podpięty cały sprzęt i jak na zewnątrz zaczyna się błyskać to wyłączasz listwe pstryczkiem, pozostawiając cały sprzęt ciągle do niej podpięty? Tak.?

Jeżeli robisz dokładnie w ten sposób to nie zdziw się jak pewnego feralnego dnia wszystko pójdzie z dymem, wyłączenie listwy z pstryczka nic nie daje, dopiero fizyczne odpięcie jej od kontaktu, ewentualnie odpięcie całego sprzętu podpiętego do niej, uratuje cały Twój sprzęcik.

Pzdr @ll

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...