Jump to content

Problem z godziną...


Recommended Posts

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masz do sieci albo neta podpieta konsole. Gdy odlaczysz ja od pradu na dluzszy czas to godzina sie zeruje (nie ma po prostu zasilania by podtrzymac zapisana date), za kazdym razem jak sie logujesz do Live'a automatycznie ustawia sie godzina.

Link to comment

Takiej baterii podobno nie ma. Ja mam tak jak mi odłacza prąd w domu na jakiś czas albo zasilacz z kontaktu odłączę. Najgorsze jest to, że w niektórych gierkach coś się pierdzieli z savem i nie da się zasavować. Miałem tak np w condenamed gdzie po wyłaczeniu konsoli zaczynałem zawsze od tego samego starego sava pomimo, że savowałem grę dalej.

Link to comment

Już wiem co jest powodem, bo ja zawsze odłączam kabel od zasilacza (oszczędzam prąd :thumbsup: )A teraz spróbowałem i wyłączyłem konsole bez odłączania kabelka. Po ponownym odpaleniu x'a godzina i data została zachowana ^_^ Dzięki za odzew, temat do zamknięcia.

Edited by Spyker
Link to comment
Po kazdej sesji z konsola odlacza ja od zasilania. MIalem kumpla co mu piorun telepnal w mieszkanie i wszystko poszlo na zlom, caly sprzet elektroniczny i w tym konsola, tez wylaczam po kazdej rozgrywce konsolke i tv od gniazdka, czort z energia ale te pioruny. :unsure:

 

to u was pioruny są co 2-3 godziny? :D

kupcie lepiej dobrą listwę przeciwprzepięciową. jak jest burza albo wychodzę na dłużej z domu to wyłączam pstryczkiem i spokój. a takie ciągłe podłączanie i odłączanie z sieci też ma swoje minusy - wtyczka się wyrabia, jest bardziej podatna na uszkodzenia, spięcia, gniazdko to samo. ryzyko identyczne i potencjalne koszty wyższe :P

Link to comment

Trudno o gorszy pomysł, nie dość że jest to groźne dla zasilacza (np.przepięcia) to dodatkowo wyrobisz gniazdo i zasilacz na śmietnik (lub marudzenie czemu mi się konsola wyłącza). Na PS2 slim to podobna częsta usterka - wyrobione gniazdo w konsoli (a potem lutowanko jak kto umie).

Link to comment

kupcie lepiej dobrą listwę przeciwprzepięciową. jak jest burza albo wychodzę na dłużej z domu to wyłączam pstryczkiem i spokój. a takie ciągłe podłączanie i odłączanie z sieci też ma swoje minusy - wtyczka się wyrabia, jest bardziej podatna na uszkodzenia, spięcia, gniazdko to samo. ryzyko identyczne i potencjalne koszty wyższe :P

 

Tyle tylko że taka listwa przed uderzeniem pioruna nie jest w stanie Cię uchronić od spalenia sprzętu, rozmawiałem z paroma elektrykami którzy dużymi napięciami zajmują się na codzień i rada ich wszystkich byłą taka sama: jest burza wyłącz sprzęt z gniazdka, bo jeżeli piorun trafi akurat w Twój dom, blok, karton :-) to żadna listwa sprzętu Ci nie uratuje.

Link to comment

Sierra wiadomo że jak jest burza to się wyłącza sprzęt. cały dobytek mam podpięty do listy i się nie martwię. jak jest hardcore za oknem to pstryk i wszystko odłączone, tym bardziej że dostęp do gniazdka mam kiepski. a jak strzeli zanim zdążę zareagować to pójdzie mi listwa a nie wszystko co podpięte.

 

sznurek no właśnie po to. nie mówię tu o szajsie za 5 zeta w biedronce tylko o lepszym, sprawdzonym sprzęcie.

 

Fisiu a Ty przeczytałeś całą instrukcję i do każdego jej słowa się stosujesz? :P tym bardziej biorąc pod uwagę że to instrukcja ms.

Link to comment

Żebyśmy się zrozumieli, masz listwę wpiętą do kontaktu, do niej podpięty cały sprzęt i jak na zewnątrz zaczyna się błyskać to wyłączasz listwe pstryczkiem, pozostawiając cały sprzęt ciągle do niej podpięty? Tak.?

Jeżeli robisz dokładnie w ten sposób to nie zdziw się jak pewnego feralnego dnia wszystko pójdzie z dymem, wyłączenie listwy z pstryczka nic nie daje, dopiero fizyczne odpięcie jej od kontaktu, ewentualnie odpięcie całego sprzętu podpiętego do niej, uratuje cały Twój sprzęcik.

Pzdr @ll

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.