Jump to content

Halo Wars


Bieniu

Recommended Posts

Witam,

 

Z racji braku netu nadającego się do gry w H3 usiadłem jakiś czas temu do Halo Wars, poczytałem trochę co ludzie piszą na oficjalnym forum i... doszedłem do wniosku, że to naprawdę złożona i interesująca gra.

 

Jest dość specyficzna jeśli chodzi o gameplay ale jeśli ktoś lubi RTSy i uniwersum halo to powinien się wkręcić ;)

 

Z racji, że prawie nie widzi się Polaków grających w tą pozycję chciałem założyć ten temat tutaj, może przyplącze się ktoś kto pogrywa i wymieni się poglądami ;)

 

Na początek polecam oficjalne forum Halo Wars: http://www.halowars.com/forums/default.aspx?GroupID=2

 

Jeśli chodzi o pomysły na multi to bardzo dobry materiał dostarcza(ł?) FJ509, poszukajcie jego filmików na youtubie --> koleś ma dobre micro i świetnie radził sobie z Anders, obecnie z tego co wiem bawi się troche Arbitrem.

 

Czy ktoś może pochwalić się jakimś doświadczeniem w multi?

Edited by Bieniu
Link to comment
  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jesli komus sie to przyda to w empiku w galerii krakowskiej widzialem limitke po 89,90

 

W warszawskich empikach tak samo :) ja chyba z zakupem swojej kopii poczekam jeszcze troche, moze wypuszczą edycje GOTY z tymi dwomami map packami od razu na krążku.

 

P.S. w weekend postaram się tu wrzucić kilka strategii na multi do Andres i Propheta/Arbiego :P

Edited by Bieniu
Link to comment

Jak obiecałem, wrzucam trochę luźnych przemyśleń/rad.

 

Jeśli chodzi o multi, zwłaszcza 1vs1 to uważam, że najlepszym (i najtańszym przy okazji :P) dowódca jest Anders:

 

- Badania szybsze i tańsze o połowę pomagają bardzo w pierwszych chwilach meczu, kiedy można np zrobić 3x hoga, upa do gunnera i już po bardzo krótkim czasie wjechać przeciwnikowi za baze i poprzeszkadzać.

- Jednostka specjalna - gremlin jest tania i bardzo dobra jako anti-vehicle, warto pokusić się o up do 4 poziomu i walnąć chaina - kosi nawet niedźwiadki Forga ;) pamiętamy o tym żeby umiejętności spacjalnej nie używać zaznaczajać grupe, tylko mircując po kolei każdego z naszych gremlinów (daje to możliwość stunowania przeciwnika non-stop przu odpowiednim wyczuciu);

- Hawki (up do hornetów) jest najlepszą jednostką latającą i jedna z najlepszych w ogóle - szybka, dośc tania i dobrze radząca sobie praktycznie ze wszystkim.

- w 3vs3 Anders może cryo glitchować (wydaje mi się, że nie zostało to spaczowane, ale 100% pewności nie mam). Dzięki temu sojusznicy mogą szybko osiągnać wysoki poziom technologiczny.

 

Moje top unity dla Anders:

 

- flamy ze stunnem, zjada każdy rodziaj piechoty, przy dobrym micro nawet jackale;

- hogi we wczesnych partiach gry, na piechotę i czyszczenie mapy (Pamiętamy, że hogi mogą poruszać się i strzelać, piechota nie. Pamiętamy, że przy niszczeniu baz npc da się ustawić hogi w martwych punktach wieżyczek i zjechać całośc bez strat!) + SCOUT

- gremliny - wszechstrony anti-vehicle

- wolverinki - anti - air + z volleyem niezłe na budynki

- hornety/hawki - main air (vulture to syf)

 

Scoutowanie

 

Jeden z najważniejszych elementów gry! co około 2 - 2.5 minuty powinniśmy sprawdzać co robi przeciwnik. Halo Wars jak większośc rtsów ma system papier, kamień, nożyce - wygyrwa ten kto przewidzi ruchy przeciwnika. Bardzo częstym błedem graczy jest to, że zaniedbują ten element gry. Prosty przykład: jade w 3 minucie pod bazę przeciwnika. Widzę, że ma baraki + vehicle depo, spodziewam się więc, że idzie w flamów (może odst jeśli to cutter) + pewnie czołgi. Robię więc na potęge swoich flamów + gremliny nie skoutując dalej bo jesteśmy pewni co zrobi przeciwnik. A co jeśli w tym czasie nasz oponent zburzy vehicle depo i postawi airpada idąc w hornety? Tą partię przegramy na 100%.

 

Grając w przeciwnikiem grającym Covenantami jest to jeszcze ważniejsze gdyż oponent ma duża mobilność za sprawą grav lifta i może nam zrobić przykra niespodziankę.

 

Do scoutowania idealne są hogi, hornety, banshee, ghost.

 

Na razie tyle, jeśli kogoś to zainteresuje to mogę podać specyficzne pomysły na mapy/konkretnych dowódców.

 

Pozdro ;)

Link to comment
  • 3 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.