Skocz do zawartości

Halo Wars


Bieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji braku netu nadającego się do gry w H3 usiadłem jakiś czas temu do Halo Wars, poczytałem trochę co ludzie piszą na oficjalnym forum i... doszedłem do wniosku, że to naprawdę złożona i interesująca gra.

 

Jest dość specyficzna jeśli chodzi o gameplay ale jeśli ktoś lubi RTSy i uniwersum halo to powinien się wkręcić ;)

 

Z racji, że prawie nie widzi się Polaków grających w tą pozycję chciałem założyć ten temat tutaj, może przyplącze się ktoś kto pogrywa i wymieni się poglądami ;)

 

Na początek polecam oficjalne forum Halo Wars: http://www.halowars.com/forums/default.aspx?GroupID=2

 

Jeśli chodzi o pomysły na multi to bardzo dobry materiał dostarcza(ł?) FJ509, poszukajcie jego filmików na youtubie --> koleś ma dobre micro i świetnie radził sobie z Anders, obecnie z tego co wiem bawi się troche Arbitrem.

 

Czy ktoś może pochwalić się jakimś doświadczeniem w multi?

Edytowane przez Bieniu
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli komus sie to przyda to w empiku w galerii krakowskiej widzialem limitke po 89,90

 

W warszawskich empikach tak samo :) ja chyba z zakupem swojej kopii poczekam jeszcze troche, moze wypuszczą edycje GOTY z tymi dwomami map packami od razu na krążku.

 

P.S. w weekend postaram się tu wrzucić kilka strategii na multi do Andres i Propheta/Arbiego :P

Edytowane przez Bieniu
Odnośnik do komentarza

Jak obiecałem, wrzucam trochę luźnych przemyśleń/rad.

 

Jeśli chodzi o multi, zwłaszcza 1vs1 to uważam, że najlepszym (i najtańszym przy okazji :P) dowódca jest Anders:

 

- Badania szybsze i tańsze o połowę pomagają bardzo w pierwszych chwilach meczu, kiedy można np zrobić 3x hoga, upa do gunnera i już po bardzo krótkim czasie wjechać przeciwnikowi za baze i poprzeszkadzać.

- Jednostka specjalna - gremlin jest tania i bardzo dobra jako anti-vehicle, warto pokusić się o up do 4 poziomu i walnąć chaina - kosi nawet niedźwiadki Forga ;) pamiętamy o tym żeby umiejętności spacjalnej nie używać zaznaczajać grupe, tylko mircując po kolei każdego z naszych gremlinów (daje to możliwość stunowania przeciwnika non-stop przu odpowiednim wyczuciu);

- Hawki (up do hornetów) jest najlepszą jednostką latającą i jedna z najlepszych w ogóle - szybka, dośc tania i dobrze radząca sobie praktycznie ze wszystkim.

- w 3vs3 Anders może cryo glitchować (wydaje mi się, że nie zostało to spaczowane, ale 100% pewności nie mam). Dzięki temu sojusznicy mogą szybko osiągnać wysoki poziom technologiczny.

 

Moje top unity dla Anders:

 

- flamy ze stunnem, zjada każdy rodziaj piechoty, przy dobrym micro nawet jackale;

- hogi we wczesnych partiach gry, na piechotę i czyszczenie mapy (Pamiętamy, że hogi mogą poruszać się i strzelać, piechota nie. Pamiętamy, że przy niszczeniu baz npc da się ustawić hogi w martwych punktach wieżyczek i zjechać całośc bez strat!) + SCOUT

- gremliny - wszechstrony anti-vehicle

- wolverinki - anti - air + z volleyem niezłe na budynki

- hornety/hawki - main air (vulture to syf)

 

Scoutowanie

 

Jeden z najważniejszych elementów gry! co około 2 - 2.5 minuty powinniśmy sprawdzać co robi przeciwnik. Halo Wars jak większośc rtsów ma system papier, kamień, nożyce - wygyrwa ten kto przewidzi ruchy przeciwnika. Bardzo częstym błedem graczy jest to, że zaniedbują ten element gry. Prosty przykład: jade w 3 minucie pod bazę przeciwnika. Widzę, że ma baraki + vehicle depo, spodziewam się więc, że idzie w flamów (może odst jeśli to cutter) + pewnie czołgi. Robię więc na potęge swoich flamów + gremliny nie skoutując dalej bo jesteśmy pewni co zrobi przeciwnik. A co jeśli w tym czasie nasz oponent zburzy vehicle depo i postawi airpada idąc w hornety? Tą partię przegramy na 100%.

 

Grając w przeciwnikiem grającym Covenantami jest to jeszcze ważniejsze gdyż oponent ma duża mobilność za sprawą grav lifta i może nam zrobić przykra niespodziankę.

 

Do scoutowania idealne są hogi, hornety, banshee, ghost.

 

Na razie tyle, jeśli kogoś to zainteresuje to mogę podać specyficzne pomysły na mapy/konkretnych dowódców.

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...