Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu


x-project

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam dylemat w wyborze konsoli między PlayStation 3 a XBOX 360.

Oglądałem wiele filmików na YouTube z porównaniami gier na te konsole i większość wygląda lepiej na Xbox'ie 360 , czym to jest spowodowane? Przecież PlayStation 3 jest mocniejsze , a gry wyglądają gorzej.

Zastanawiałem się też nad głośnikami i wybrałem te dwa modele GENIUS SW-HF5.1 6000 http://pclab.pl/zdje...0_feature_1.jpg i CREATIVE GIGAWORKS G500 http://www.buycoms.c..._lowes_pdt.jpg.

Czy podłączę te głośniki pod konsolę ? (czy mają wejście optyczne?).

I jakiej firmy wziąć monitor (około 24 cali) za 800-900zł do konsoli?

Aby działał Internet w konsoli potrzebny jest router ? (Internet DIALnet)

 

Proszę o sensowne odpowiedzi i ich uzasadnienie , bo nie chcę kupić czegoś w ciemno , a potem żałować.

Dziękuję. :good:

 

1. Jeśli zakładasz nowy temat, staraj się żeby jego tytuł* miał jakikolwiek sens i wskazywał o czym ów temat traktuje.

2. Używaj mózgu/google zanim o coś zapytasz.

3. Topic na razie zostaje warunkowo. Zobaczymy w coś się przemieni.

 

*zedytowałem go za Ciebie

 

/zniesmaczona Stona

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

A teraz prywatnie.

 

1. Nie używaj YT do porównywania jakości gier. Równie dobrze możesz oceniać smak tortu przez szybę wystawową.

2. Sprawdź sobie na stronie producenta. Leniuchom nie pomagamy.

3. Monitor będzie tylko do kĄsoli? Ma być 1080p czy 720p?

4. Tak

 

proszę

Odnośnik do komentarza

Jeśli monitor 1920x1080 z HDMI, to konsola nie ma znaczenia. W przypadku monitorów z wejściem VGA dużo lepiej sprawdzi się X360.

 

Co do samej konsoli, to jeśli na razie kupujesz filmy na DVD, pewnie zachęci cię argument Blu-ray'a jaki ma PS3. Gdyby się to nie liczyło, popatrz jeszcze na exclusivy, co bardziej ci pasuje. Np. w kwestii wyścigów dopóki nie wyjdzie prawdziwa konkurencja w postaci GT5, Forza 3 pozostaje najlepszym wyborem jeśli chodzi o symulacje.

 

Gdyby i tak największą ochotę miałbyś na tytuły multiplatformowe (jak dotąd wyglądają podobnie na obu konsolach), to polecałbym X360, jest tańszy, znacznie mniej awaryjny niż kiedyś (no i gwarancja nawet do 3 lat), a usługa online choć płatna (mało) działa sprawniej i daje większe możliwości.

 

A i zobacz sobie jak leżą ci w dłoni pady, dla mnie pad PS3 to chyba jedna z większych wad konsoli, choć niektórzy go lubią. Generalnie opinia jest taka, że do sportówek i bijatyk lepszy jest pad PS3, do wyścigów i FPS'ów od X360.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wam za odpowiedzi :)

A w jaki sposób mam podłączyć np te głośniki CREATIVE GIGAWORKS G500 do Xbox'a czy do PS3 ?? (potrzebny jakiś kabel czy co??)

Powiem, że miałem PSX a teraz mam PS2 chyba ósmy rok już i nadal sprawuje się dobrze i teraz właśnie mam dylemat na temat konsoli i nie wiem która konsola będzie rządziła w tym roku

Odnośnik do komentarza

W tym roku zapewne będzie królowało ponownie Wii :)

 

Posprawdzaj jakie gry powychodziły na każdą konsole (exy). Na porównania nie patrz bo nie będziesz w stanie ich dostrzec w normalnej grze, jeżeli ta sama gra nie zostanie puszczona równocześnie na takim samym sprzęcie.

 

Usługa sieciowa niby jest lepsza (troche) na X360, ale na PS3 online jest za darmo.

 

Najważniejsze i tak są gry.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

wampis - na iXa masz forze, a na PS3 masz motorstorma - jesli dla ciebie to sie nie liczy to wiesz.... fps'ów mało? killzone 2 - ponoć w listopadzie 3, resistance 1 i 2 - niedługo 3 tez ma być. dual shock 3 jak dla mnie to najlepszy pad na świecie, pad od M$ się chowa pod dywanem.

 

x-project - zobacz w PE #150 największe hity szykowane na ten rok

PS3 - 32 gry

Xbox360 - 28 gier

 

czyli mniej-więcej po tyle samo - musisz sam obczaić które gry z tych lubisz/w które chciałbyś zagrać i zrób jak opisał kiedyś Ściera: wypisz w słupku wszystkie gry na PS3 i obok na X360 w które chciałbyś zagrać i wystaw każdej grze ocenę. podlicz oceny i porównaj otrzymane wyniki. proste i skuteczne.

dla mnie osobiście nie ma innego wyboru jak PS3 - iXa mógłbym jedynie od kogoś pożyczyć aby skończyć kilka ciekawych tytułów jak gearsy 2 czy fable 2 ( w "jedynki" pozyczone od kumpla mieszałem na pc :P )

 

ps. ja mam tv lg flatron m227wd full hd - ma tylko 22'' (gdzieniegdzie pisze że ma 21,5''), ale mi spokojnie wystarcza - ma też funkcję monitora pc (może to dziś standard nie wiem nie znam się za bardzo).

Edytowane przez gracz1666
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.