Skocz do zawartości

X360 vs PS3 vs Wii


el dresso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trafiło mi się trochę ekstra gotówki i zastanawiam się nad zakupem konsoli, tylko nie za bardzo wiem którą wybrać?

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto pomoże mi w wyborze :)

 

Teraz trochę odnośnie moich oczekiwań wobec konsoli.

 

Cena:

PS3 i X360 Elite podobna, ale jeśli miałbym brać X360 to raczej wersję arcade + HDD (osobno). Widziałem gdzieś na necie, że do X można zamontować zwykły dysk twardy, który jest znacznie tańszy od oficjalnego. Jak wyglada sprawa z XBOX Live. Czy nie dostanę bana za użycie "nieoficjalnego" dysku?

Wii - duży minus za cenę. Jeśli do tego doliczyć koszty akcesoriów i gier to już na starcie odpada.

 

Online:

Póki co po sieci grałem tylko na PC. Domyślam się, że raczej nie ma żadnych MMORPG na te konsole, więc w co innego można grać? FPP/FPS, wyścigi? Jak wygląda sterowanie w FPS'ach? Jest jakieś wspomaganie celowania lub możliwość podłączenia myszki i klawiatury, czy trzeba gałką namierzać?

Jak wygląda sprawa z lagami?

Czy konsole (oprócz Wii) posiadają WiFi? Chyba kiedyś widziałem na allegro jakąś dostawkę WiFi do X, czyli wnioskuję, że nie ma ona wbudowanej karty. Jak wygląda sprawa z PS3?

No i jak z komunikacją? Bez klawiatury raczej ciężko cokolwiek napisać, więc czy obie konsole mają możliwość komunikacji głosowej?

 

Gry:

Na PC gram w Survival Horrory, FPS'y (ostatnio BF2142), strategie (rzadko) i MMORPG. Nie wyobrażam sobie strategii i MMORPG na konsole (przynajmniej grając padem).

W zasadzie do singla najbardziej interesują mnie wszelkie gry typu RE (w stylu tych starszych, bo RE4 to jakieś nieporozumienie. FPS?!) i SH. Jakiś dobry RPG w stylu Vagrant Story (teraz się narażę - Finale się chowają przy Vagrant), też by się przydał.

Na którą konsolę jest więcej skradanek w stylu MGS. Nie ukrywam, że najnowszy MGS przeważa szalę na korzyść PS3, ale nie będę kupował konsoli dla jednej gry. Czy na pozostałe kosole jest dużo gier tego typu?

Do online to pewnie pozostają tylko FPS'y i ew. wyścigi?

Nie ukrywam, że jestem trochę zacofany w temacie konsolowych gier od czasów PS2. Nie grałem w żadną grę na PS3 lux X'a.

Duży minus dla PS3 za brak kompatybilności wstecznej w najnowszej wersji konsoli.

Czy ceny najnowszych gier na te konsole są porównywalne?

 

Pady:

Jak wygląda sprawa ze sterowaniem? Wii ma dosyć oryginalnego "pada", ale czy da się nim grać jak normalnym padem i czy jest wygodny? Najczęściej gram w godzinach nocnych, więc nie wyobrażam sobie skakania z "pilotem" po mieszkaniu o 2-3 w nocy :D

PS3 - oprócz braku kabelka i sterowania przechyłem czy ten pad różni się jakoś od DualShock'a 2? Słyszałem coś o problemach z wibracją.

X - raz w życiu trzymałem tego pada w rękach. W zasadzie to od starego X'a ale na oko wyglądają tak samo. Jest jakaś różnica i czy ciężko będzie mi się przestawić z pada od PS1/2

 

Kopie zapasowe:

Nie to, że jestem notorycznym piratem, bo oryginalna gra ładnie wygląda na półce, ale demo nie zawsze pokazuje możliwości danej gry (vide najnowszy AvP). Poza tym jak już się wydaje 150-200 zł na grę to lepiej kopię zrobić i ją do napędu wkładać.

Z moich informacji wynika, że:

PS3 - najnowsza wersja nie daje możliwości zainstalowania żadnego innego OS (Yellow Dog). O chipach nic mi nie wiadomo. Czyli w/g moich informacji kopie zapasowe odpadają.

X360 - Podobno najnowszy napęd (Lite-On?) udało się już złamać. Czy istnieje jakaś alternatywa w stylu loadera tak, żeby nie tracić gwarancji?

Wii - na allegro widziałem jakieś ogłoszenia o wgraniu jakiegoś pliku na memorkę, która umożliwia odpalanie kopii.

Czy można normalnie skopiować oryginalną grę z płyty na HDD i z niego odpalać grę, bez żadnych magicznych sposobów? Jak wysoka jest szansa na wykrycie modyfikacji i dostanie bana?

 

Multimedia:

Czy na wszystkich konsolach można odtwarzać DVD, DivX (z polskimi napisami), h264, mp3, jpg, bezpośrednio po włożeniu płyty

do napędu, czy wymagany jest jakiś dodatkowy oficjalny player lub homebrew?

 

 

 

Największy dylemat mam między PS3 i X360. Niestety cena gier, akcesoriów i samej Wii jest porażająca. Nawet jeśli powstały na nią "reedycje" RE i SH.

 

Z góry dziękuję za normalne sugestie i odpowiedzi.

Fanboy'om również dziękuję - za nieudzielanie się :D

Odnośnik do komentarza

Też miałem problem z wyborem <_<

No i padło na X360 w wersji Elite ( kabel HD i 120 Gb )

 

Jestem zadowolony nawet bardzo, być może dlatego że często w opiniach na temat x360 pojawiały się głosy że często się psują itp. Ja na szczęście nie miałem z moim x-pudłem problemów już 2 lata :D

Dużą zaletą x360 jest Pad - wygodnie leży w dłoni, tylko często się pojawiają małe zgrzyty w stylu cichego lecz dziwnego dźwieku wydającego przez jeden z elementów u mnie jest to niestety lewy trigger a w drugim padzie gałka ( od początku użytkowania ) <_<

wydaje mi się że to wina materiałów <_<

Dużym minusem jest to że jest dosyć głośny gdy odtwarzasz grę z płyty a nie z dysku :mellow:

 

Ogółem polecam x360 jeżeli nie będą Ci przeszkadzać pewne zgrzyty związane z materiałami, i "hałasem" zwiazanym z działaniem napędu no i że trzeba płacić za (solidnie wykonaną ) usługę Xbox Live ( którego nie ma w PL :/ ). <_<

 

O exclusiwach się nie będę rozpisywał ponieważ gry to rzecz gustu sprawa wygląda tak że mając x360 zagrasz w min. Gow'a 2 i Forze 3 ale nie uraczysz już tytułów takich jak min. GT5 i np. InFamous i na odwrót :( mówię rzecz gustu :)

 

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Odpowiem od końca:

Multimedia: żadna konsola nie odtwarza divxów z napisami. X360 i PS3 odtwarzają divxy i z płyty i poprzez streamowanie bezpośrednio z komputera. Wii nie odtwarza filmów wcale.

Kopie zapasowe: nie używam, nie znam się, nie polecam ;]

Pady: jestem dziwny, ponieważ pasują mi wszystkie pady (nawet wynalazki do N64 i GCN). Najwygodniejszy dla mnie jest pad od 360, potem Wiilot i na końcu od PS3 (jest na tą chwilę mało ergonomiczny i ma tragiczne spusty). Jeżeli chodzi o skakanie przy Wii to zależy jaka gra. Gry dla hardcorowych graczy mają klasyczne sterowanie wspomagane unikalnymi funkcjami wiilota. Świetnie to do siebie pasuje, np. po ograniu Metroid Prime 3 nie potrafiłem już grac na padzie (dzięki bogom za Trilogy). Ale w sumie wszystkie trzy kontrolery są ok i tutaj bym się nie sugerował.

Online: nie używam, jestem typowym graczem starej daty i liczy się dla mnie tylko single player.

Ceny: są jakie są. Dysk do X360 tylko oryginalny, mogą byc jaja z zamiennikami. Akcesoria do Wii drogie są, 300 zł za pada to "troszkę" przegięcie.

Podsumowanie: jako posiadacz Wii i X360 (a w tym miesiącu dokupuję PS3) odradzam Ci kupno Wii jako jedynej konsoli. Gry na nią są cudowne i cenię je najwyżej w tej generacji, ale jest ich zwyczajnie za mało i są zbyt mało zróżnicowane. Nie ma wyścigów, nie ma rpgów, nie ma strzelanek... Jako dodatek do HDGena Wii jest genialne, jako jedyna konsola to pomyłka. Wybór więc ogranicza się do X360 i PS3. Na Twoim miejscu zrobiłbym listę gier, w które chcesz pograc i wybrałbym konsolę na którą jest ich więcej. Prawdę mówiąc cokolwiek wybierzesz i tak będziesz zadowolony, bo gier jest masa. Jeżeli jesteś napalony na MGS4 to bierz Playstation 3. Survival Horrory umarły i jedynie na Wii coś

tam jest (remake Silent Hilla, Residenty). Chociaż i na PS3 jest Siren, na PS3 i X360 Silent Hill Homecoming. W przypadku RPG rządzi X360. Jest wszystko to co jest na PS3 (Dragon Age, Fallout 3, FFXIII) plus do tego Mass Effect 1/2, Lost Odyssey, Fable 2. Skradanki też umarły. Na X360 jest Splinter Cell (słaby), niedługo będzie nowa częśc, ale ze skradaniem chyba będzie miała mało wspólnego. Na Wii jest bardzo dobre Tenchu, na PS3 ten MGS4 (ale to również bardziej gra akcji niż skradanka a`la MGS1-3). W wyścigach rządzi X360 (obie części Forzy, dwa PGRy), na PS3 wybija się Wipeout. Gran Turismo to przyszłośc nie wiadomo jak odległa. W strzelankach chyba remis. Na X360 Gearsy, L4D, na PS3 Killzone, Resistance. Sam sobie zrób listę, pooglądaj trailery gier itp. Ale prawda jest taka jak wcześniej napisałem: cokolwiek weźmiesz będziesz zadowolony (poza Wii).

Odnośnik do komentarza

Pad do PS3 - Sixaxis jest maly wygodny jak dual shock ale nie ma chyba wibracji. Pad do xa też jest wygodny po wielu latach z dual shockami w ciągu paru minut gry idzie się przyzwyczaić. Wii odpada raczej.

Ps3 nie można flashować, nowe xboxy można juz. ale nie wiem jak z tymi najnowszymi ktore wyszly we wrzesniu tam chyba trzeba coś lutować, ale dokładnie nie wiem o co chodzi.

z tego co napisałeś powinienes wybrac xboxa. z dyskiem twadrym zwyklym to nie slyszalem zeby xbox dzialal. PS3 tak ale xbox raczej nie dlatego elite chyba lepiej wziasc. Widac ze teraz sieci za wszelka cene starają sie wyprzedac ARCADE oferujac cene 750 zl (Elite 1200 z jakąś gierką/gierkami) ale nie wiem czy warto kombinowac z jakims osobnym dyskiem ktoś inny musiałby się wypowiedzieć. Wii dla mnie można porównywac raczej do PS2 a nie do ps3 i xboxa.

Odnośnik do komentarza

  Gościu, mogłeś napisać wprost, że zależy Ci na konsoli, na której możesz piracić, oszczędziłbyś nam czytania reszty tekstu. W takim razie wybór jest prosty - bierzesz klocka i nie podłączasz do netu [brak bana = możliwość instalowania gier na dysku], na PS3 nie da się piracić, a na Wii jest za mało gier, żeby mieć go jako jedyną konsolę [jak to napisał Albert Wesker].  

Edytowane przez bountyhunter
Odnośnik do komentarza

Nie ma co owijac w bawelne, jesli zamierzasz piracic, to koszty zakupu konsoli przestaja miec znaczenie, bo ponosisz je jednorazowo, a potem to juz hulaj dusza ;).

Polecalbym PS3, gdyz w ogolnym caloksztalcie wypada w chwili obecnej najlepiej. Swietne exclusivy, polskie wersje jezykowe, oficjalnie dostepny i bez kombinowania on-line, troche bajerow multimedialnych (blu-ray, bezproblemowo dzialajace usb, linux). Przy okazji nie zgodze sie ze stwierdzeniem, ze na Wii gier jest malo. Samych hitow (nie po(pipi)ek) jest tyle, ze ciezko ogarnac, a kolejne zapowiedzi na ten rok napawaja optymizmem.

Odnośnik do komentarza

  Gościu, mogłeś napisać wprost, że zależy Ci na konsoli, na której możesz piracić, oszczędziłbyś nam czytania reszty tekstu. W takim razie wybór jest prosty - bierzesz klocka i nie podłączasz do netu [brak bana = możliwość instalowania gier na dysku], na PS3 nie da się piracić, a na Wii jest za mało gier, żeby mieć go jako jedyną konsolę [jak to napisał Albert Wesker].  

 

Gościu - nie wiem skąd te wnioski o piraceniu. Wyobraź sobie, że posiadam PS2 z loaderem (MCBoot, albo jakoś tak) i posiadam na nią oryginały. Ostatnio dokupiłem nawet GT4. Jeśli jesteś jakimś medium, albo "Nostradamusem" to chyba musisz zmienić fach, bo niezbyt Ci to wychodzi.

Podczas mojej nieobecności w kraju mój brat zgubił/zniszczył kilka moich orygnalnych gier na PS2. W/g polskiego prawa, mogę grać w kopię, jeśli posiadam/zakupiłem oryginał. Wiec mam kupić nowego MGS2:S, czy po prostu ściągnąć z torrentów i wypalić? Bez przeróbki kopia mi nie pójdzie.

Pomijam już tutaj fakt totalnego braku gwarancji na jakiekolwiek gry zakupione na nośniku CD/DVD/BlueRay (pomijam Steam i EADM)

 

Ostatnio napaliłem się na nowego AvP. Niestety demo dawało tylko jedną mapę i to w DM (nie w TDM) i wykorzystywało tylko DX9. Ciekawił mnie single. Ściągnąłem z torrentów, pograłem ze 2 godziny i usunąłem z dysku. W/g Ciebie - ukradłem, w/g mnie - przetestowałem i zaoszczędziłem 99 zł, które mogę wydać na inną, lepszą grę, tym samym wspierając twórców, a nie partaczy

 

 

 

Wracając do tematu - chyba jednak wezmę XBOXA.

Jak na PS3 i X wygląda sprawa z tzw. grami na imprezki. Wiem, że sportowe są, ale czy istnieją jakieś gry typu We Love Katamari lub inne "dziwne", ale wciągające gierki. Jeśli kupię X to pewnie pozbędę się PS2, więc czy istnieje jakiś emulator PS1 (SH1, RE1,2,3) i PS2.

 

Dużym minusem jest to że jest dosyć głośny gdy odtwarzasz grę z płyty a nie z dysku :mellow:

 

Ogółem polecam x360 jeżeli nie będą Ci przeszkadzać pewne zgrzyty związane z materiałami, i "hałasem" zwiazanym z działaniem napędu no i że trzeba płacić za (solidnie wykonaną ) usługę Xbox Live ( którego nie ma w PL :/ ). <_<

Jeśli posiadam oryginalną grę to mogę ja legalnie i w prosty sposób skopiować na twardziela?

 

 

Znalazłem używany X360 Elite z padem, dyskiem 120GB i okablowaniem (bez przewodu HDMI, sama konsola posiada ten port) za ok. 630-640 zł z wysyłką. Dopytam się jeszcze o gwarancję. Data produkcji 12/07/2007 (format angielski, więc 07 to chyba miesiąc?). Opłaca się? Jak wygląda sprawa z RRoD w tych modelach? Czytałem coś o Jasperach i innych nowościach, ale ta konsola się chyba na to nie łapie, bo Jaspery zaczęli montować w 2008 lub 2009 w/g wiki. Pogubiłem się trochę :P

 

edit:

Znalazłem dwa X360 Elite z podobnym wyposażeniem. Jedna z 29/10/2009 (z pudełkiem i wszystkimi kablami) 600-620zł, druga z 30/10/2009 (bez pudełka z kablem video i ładowarką do pada) 560-580zł, więc obie chyba na Jasper są?

Opłaca się za tą cenę?

Edytowane przez el dresso
Odnośnik do komentarza

Prawda. Po zainstalowaniu gdy będziesz próbował odpalić bez płyty w napędzie to wyskoczy " włóż płytę z grą " .

Bajer polega na tym że po zainstalowaniu i graniu z płyta w napędzie będzie dużo Ciszej ( bo gra chodzi z dysku ) i np. szybsze trochę czasy ładowań:)

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Prawdopodobnie wezmę X'a. Znalazłem 3 oferty, które mnie interesują, ale to już wrzucę w dziale X'a.

Czy mogę dać każdemu po plusie, czy jak jednej osobie dam to dla reszty ta funkcja będzie już zablokowana?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącze sie do tematu ;) Też teraz bede kupował konsole i zastanawiam sie nad PS3 i xbox'em.

I mam w związku z tym parę pytań :P :

 

1.Podobno Xbox jest strasznie problematyczny, częste usterki i naprawy, a dodatkowo strasznie głośny. Właściwie prawie wszędzie gdzie czytam jakieś wypowiedzi ich posiadaczy to piszą o jakiś problemach z konsolą :)

Czy rzeczywiście są z nimi takie problemy i czy w tych nowszych (droższych) wersjach zostało to zażegnane?

2.Xbox Live - wiem że nadal nie dziala w Polsce i trzeba kombinować przy rejestracji, ale mnie interesuje to jak często wywalają z servera za to i czy to jest tylko kick czy ban na server albo całe konto?

3.Jak chodzi o różnice między konsolami to PS3 jest raczej bardziej multimedialny, ma Blu-Ray itp. ale jak chodzi o gry to PS3 ma lepsze gry niż XBox czy nie?

Pytam bo wiem że gry na X'a są prostsze w tworzeniu, ale czy są jakieś różnice w grafice czy sterowaniu? A i Xbox nie ma blu-ray wiec czy gry coś tracą skoro są ograniczone do DVD??

 

 

Narazie wiecej pytań nie przychodzi mi do głowy ;D

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

1. Kiedyś tak, teraz o wiele lepiej. Usterki się nie zdarzają, konsola nie jest głośna, gry można instalowac i nawet płyty nie czyta. W tej materii jest ok. Interface jest banalny, obsługa bezproblemowa, w przeciwieństwie do PS3. Mam ją od 2 dni i ciągle są z nią problemy

2. Xbox Live działa w Polsce, nic nie trzeba kombinowac przy rejestracji. Przy rejestrowaniu ustawiasz kraj na USA, albo UK i tyle. Nie wywalają z serwerów, nie kickują, ani nie banują. Chyba, że grasz na piratach

3. Gry to kwestia gustu. Technologicznie nie ma dużej różnicy. W tej chwili PS3 ma dwie najładniejsze gry generacji (Uncharted 2, GoW3), ale jeżeli chodzi o jakośc to sam musisz zobaczyc. Czy gry coś tracą? Obszerniejsze są na kilku DVD. Zmieniasz płytę raz na kilkanaście/kilkadziesiąt godzin

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Wyobraź sobie, że zajrzałem. Opisałem mój problem w odpowiednim temacie (awaryjnośc PS3), jak jesteś taki mądry to tam się wykaż. A już drugi wniosek całkowicie z dupy. Co Ty masz, 5 lat i nie potrafisz czytac? Napisałem, że brak bluraya nie wpływa na jakośc gier. Jasne, że lepiej byłoby gdyby gra była na jednej płycie, ale to, że jest na dwóch, czy czterech nie ma znaczenia dla grywalności. A już rzeczą, która powinna decydowac o wyborze konsoli nie jest na pewno.

Odnośnik do komentarza

2. Xbox Live działa w Polsce,

 

XBL dziala w Polsce? No to mamy rodzyn roku :D.

 

nic nie trzeba kombinowac przy rejestracji. Przy rejestrowaniu ustawiasz kraj na USA, albo UK i tyle.

 

Niestety TRZEBA kombinowac i to mocno. Pomijajac lamanie regulaminu MS rejestrujac sie na inny kraj - wiele DLC nie dziala :/. Generalnie online w Polsce jesli chodzi o iXa, to pomylka. Polecam www.kontrakcja.pl

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

O. Faktycznie rodzyn. Aż normalnie włączę X360 i sprawdzę. Działa! A jestem w Polsce! Rodzyn roku!!! Żałosne

Kombinowanie natomiast sprowadza się do podania UK albo USA przy rejestracji. Łamanie regulaminu MS? Wolne żarty. Regulamin MS obowiązuje Cię w taki sam sposób jak danie słowa dziewczynie. Polecam Kodeks Karny. Wiele DLC nie działa? Na palcach jednej ręki jestem w stanie je zmieścic. Pomyłka? Tylko dla ludzi, którzy nie potrafią zaakceptowac rzeczywistości w której się znajdują

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Fairon

1. Niedługo mam X'a i raczej o awaryjności się nie wypowiem, ale 2 lata gwarancji (3 jeśli trafi się RRoD) powinny wystarczyć. Póki co żadnych problemów, nie licząc GTA IV multiplayer gdzie czasami da się pograć, a czasami DC wyskakuje co chwilę. Co do głośności konsoli - kupiłem nówkę. Na początku myślałem, że mam coś popsute, bo napęd był głośny jak *^&%#^@%&. Teraz się przyzwyczaiłem i tego nie słyszę.

2. Rejestrujesz na byle jaki kraj (chyba?). Ja dałem na swój stary adres z UK i wszystko działa. Kilka dem mi się nie chce ściągnąć (m. in. COD:MW), bo wyskakuje, że w tej lokalizacji ta usługa nie jest możliwa, ale ogólnie po sieci można grać. W BF1943 raz zdarzyły mi się ogromne lagi, ale wyszedłem z gry, jeszcze raz odpaliłem i wszystko śmiga aż miło.

3. Niestety nie mam porównania. Podobno PS3 ma lepsze bebechy, ale gry chyba wyglądają podobnie. Jeśli chodzi o sterowanie, to nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem (jako zatwardziały PSX-owiec), ale pad od X'a jest dużo bardziej wygodniejszy.

Co do gier - niestety na obu konsolach brakuje mi survival horrorów. RE5 (na obie konsole) to zwykły shooter :(

 

@Szejdj

Mam ją od 2 dni i ciągle są z nią problemy

A zajrzałeś do instrukcji obsługi po zakupie ? <_<

A po co? To jest konsola gdzie wkładasz płytkę i grasz, a nie obsługa rdzenia w elektrowni atomowej :P

 

Heh, też dobre. Czyli napęd DVD jest lepszy bo na kilku DVD mieści się więcej niż na jednym BD? :ninja:

A kto napisał, że DVD jest lepsze od BluRay? Poza tym to prawda, że na kilku DVD się zmieści więcej niż na jednym BluRay'u :>

 

edit:

Tak długo pisałem swoje wywody, że nowe odpowiedzi doszły :)

@Meanthord

Jakoś mieszkam w Polsce i XBL mi działa. Niezły szaman ze mnie, bo w rejestracji wrzuciłem, że mieszkam w UK.

Jakby ktoś nie wiedział jak to zrobić to niech napisze na priv i mu wytłumaczę

Edytowane przez el dresso
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ojej, okłamałem Microsoft. To straszne. OMG

 

Tego typu głodne kawałki zostaw przy świątecznym stole. Ciesz się że zając zabrał 20% przeznaczone dla Ciebie i następnym razem zastanów się nad tym co piszesz. Koniec Offa albo temat leci na pysk.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...