Skocz do zawartości

Jaki kabel HDMI?


Nitrom

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukiwarka mi nie działa, a w tym dziale nie widzialem takiego tematu

 

Jaki Kabel HDMI do xboxa 360 elite, oraz TV HD ready?

ktoś mi gdzieś tu kiedyś napisał że różnią się ... długością.

ale chodząc po sklepie upewniłem się, że na pewno tak nie jest.

 

widziałem kabel 1 m za 20 zł. bardzo szczuplutki. 2-3 razy grubszy 1,5 m tej samej fimy (HAMA) kosztował już 89 zł. Na pierwszym pisało Flat TV, na drugim HD Ready takze na pewno raczej różnią się jakością obrazu, ale spotykam się także z opiniami

"Tu pole do popisu maja sprzedawcy,ktorzy naciagaja klientow na drogie przewody,rzekomo poprawiajace jakosc sygnalu :lol: "

 

poleci ktoś jakiś najlepszy w stosunku CENA/JAKOŚĆ?

albo najlepszy z najtańszych :>

konsola jest tuż obok TV, metr styknie

Pozdrawiam

Edytowane przez Nitrom
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

właśnie gdzies czytałem test kabli hdmi wczoraj, i jakaś stronka chwalila te najdroższe( jeden kosztował 650 zł, nie wiem co tam wpakowali), argumentując że przy tych tanich skacze obraz i są jakieś linie widoczne czasem po środku. ale już im nie wierzę

edit: podpiełem pod ten za 2 dychy. wyglada za(pipi)iscie to tyle

Edytowane przez Nitrom
Odnośnik do komentarza

Z tymi kablami jest tak, że kupująć tanie (pipi) za 10zł narażasz się na marną jakość nie tyle obrazu, co wykonania przewodu. Nie zdziw się, jeżeli kabel się po prostu rozpadnie, albo obraz nie zawsze będzie 'łapał'. :) Co do jakości obrazu, to sam nie wiem co o tym myśleć, imo nie ma żadnej, albo jest tak mała, że niewidoczna ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli kabel jest wykonany na tyle porządnie, by się nie rozpadać, to będzie dobrze. Natomiast różne testy, między innymi przeprowadzone przez duży francuski portal o elektronice, pokazują, że różnicy w jakości obrazu nie ma. Jeśli spece od HD nie widzieli różnicy miedzy kablem z Lidla za kilka euro i markowym Belkina, to raczej uznaję, że rzeczywiście obraz jest taki sam, przynajmniej na kablach o standardowej długości.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...