Skocz do zawartości

Łykać LCD czy LED


Elektro78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zeszłym miesiącu stałem się "przypadkiem" posiadaczem PS3 z czego jestem bardzo zadowolony.Niestety jakoś nigdy nie miałem dużych wymagań co do obrazu to też TV w domu stary.Wiem że trza by zakupić nowy telewizor ale jeszcze dokładnie nie wiem co wybrać.Chciałbym zapytać co będzie lepszym wyjściem.Kupić LCD czy może dołożyć trochę i połaszczyć się na LED.Z tego co czytałem to te drugie są lepsze ale czy różnica jest naprawdę widoczna dla zwykłego zjadacza chleboszczaka?Póki co TV będzie służył mi tylko do grania(ew. filmy na Blue-Ray) dopiero w dalszym czasie do normalnej telewizji.

Edytowane przez Elektro78
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Telewizory LED, to nie inna technologia, tylko telewizory LCD z podświetleniem wykonanym za pomocą diod LED (tradycyjne LCD mają podświetlenie wykonane z świetlówek). Nie zawsze te z podświetleniem LED są lepsze. Napisz jaki cię rozmiar interesuje i ile chcesz przeznaczyć pieniędzy, bo tak to ciężko cokolwiek coś ci podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Telewizory LED, to nie inna technologia, tylko telewizory LCD z podświetleniem wykonanym za pomocą diod LED (tradycyjne LCD mają podświetlenie wykonane z świetlówek). Nie zawsze te z podświetleniem LED są lepsze. Napisz jaki cię rozmiar interesuje i ile chcesz przeznaczyć pieniędzy, bo tak to ciężko cokolwiek coś ci podpowiedzieć.

 

No tak zgadza się.Chodziło mi o to że jest to chyba mały kroczek do przodu.Ale w sumie nie wiem nie znam się :)

Co do telewizorów to jeśli chodzi o LED upatrzyłem sobie Samsunga UE40B6000 lub UE40B7000 (myślałem nad rozmiarem 32cale ale jak czytałem lepiej żeby był większy niż mniejszy)Jeśli chodzi o zwykłe LCD to SONY KDL-40W5500 lub SAMSUNG LE40C650. Oczywiście jeśli ktoś z Was poleca coś innego z chęcią poczytam o innych modelach.Jeśli chodzi o finanse to myślę że w granicach 3 - 4,5tys.zł.Przedział duży to też myślę że uda się znaleźć coś po środku.

 

Input lag w LEDach czesto jest wysoki.

 

No a jeśli tak jest to oczywiście wątpie żeby producenci podawali takie dane zwłaszcza ze już jest problem z znalezieniem czasu reakcji matrycy w LCD.

Edytowane przez Elektro78
Odnośnik do komentarza

Tu bym dyskutował z tym, że większość. Edge LED zmienia co najwyżej natężenie, tak samo pełne podświetlenie statyczne. Dynamiczne pełne podświetlenie LED, gdzie segmenty podświetlenia są przyciemniane/wygaszane, czy też pojedyncze diody w segmencie, może powodować większy IL. Elektronika musi sterować oprócz matrycy także podświetleniem. Choć nie jest to regułą, przykładem może być Toshiba SV685D, no ale tu cena idzie w parze ze świetną matrycą, elektroniką oraz LED`owym dynamicznym podświetleniem.

 

Elektro78, cena 3000-4500, duża rozpiętość, ale dołożysz trochę to możesz kupić bardzo dobry model Toshiba 47ZV635DG. Napisz tylko jeszcze, ile od telewizora będziesz siedział i co oprócz PlayStation3 będziesz używał. Bo nie wiem, czy ta Toshiba nie będzie dla Ciebie przyduża, jeśli to będzie tylko do PlayStation to można wziąć większy, nawet przy stosunkowo małej odległości.

 

Edit : Co do tego dokładania, to pewnie się zmieścisz, ta Toshiba jest za około 4500 pln w necie. I niech cię nie przytłacza przekątna, jeśli odległość nie jest strasznie mała, to za miesiąc będziesz uważał, że większy od obecnego byłby ok.

Edytowane przez fazzeer
Odnośnik do komentarza

No więc tak.Jeśli chodzi o cenę to jestem w stanie dołożyć coś żeby kupić raz a porządnie.Z tym że rozmiar 47 to raczej za dużo.Przez najbliższy rok lub więcej będę miał do dyspozycji dość małą przestrzeń.Do telewizora będzie jakieś 4m nie więcej.W przyszłym roku najprawdopodobniej będę się przeprowadzał i może wtedy będzie większy pokój.Póki co tv będzie służył tylko do grania i oglądania filmów na PS3.Co do tej Toshiby to jest naprawdę taka dobra??Bo widzę taki sam model tylko 42cale więc bardziej był bym skłonny ku tej wersji.

Odnośnik do komentarza

Jesli ok 4m to 46" minimum jak fazzeer napisal.

Toshibe ZV , ktora obecnie posiadam jak najbardziej moge polecic. Mialem ten tv na testach w domu z kilkoma innymi (teoretycznie lepszymi) i wygral zdecydowanie. Jest jedno ale tylko - nie mozesz miec bardzo duzo swiatla bo ekan jest nie matowy (rolety np zalatwiaja sprawe w dzien).

Co do led to zostalo juz napisane co i jak z grubsza. Dodry Led to tv full led (bron Boze edge led) z funkcja local diming (np. Toshiba sv, Philips 9704 - najlepszy tv zeszlego roku wg. EISA) ale to kosztuje...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukałem,szperałem,oglądałem i chyba znalazłem:) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to że moim łupem padnie Sharp46LE700E.Najbardziej wahałem się między nim a wyżej wymienioną Toshiba47ZV635DG.Plusem tej drugiej jest technologia R+(skalowanie z SD do HD) oraz USB z możliwością odtwarzania DivX-ow(chociaż i tak pod telewizorem będzie non toper PS3 i kino domowe więc ta zaleta w sumie znika)Na korzyść Sharpa idzie fakt że jest to Full Led,do tego bardzo niskie zużycie energii.Jeśli dodać do tego czas reakcji dwukrotnie niższy(4ms) i input lag na poziomie 20ms to wydaje mi się on idealnym rozwiązaniem do moich potrzeb.Porównywałem oba modele w sklepie i po za kątami bocznymi wydaje mi się że Sharp będzie dla mnie lepszym wyborem.Cenowo ta sama półka więc jak dla mnie w sam raz.

Odnośnik do komentarza

Szukałem,szperałem,oglądałem i chyba znalazłem:) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to że moim łupem padnie Sharp46LE700E.Najbardziej wahałem się między nim a wyżej wymienioną Toshiba47ZV635DG.Plusem tej drugiej jest technologia R+(skalowanie z SD do HD) oraz USB z możliwością odtwarzania DivX-ow(chociaż i tak pod telewizorem będzie non toper PS3 i kino domowe więc ta zaleta w sumie znika)Na korzyść Sharpa idzie fakt że jest to Full Led,do tego bardzo niskie zużycie energii.Jeśli dodać do tego czas reakcji dwukrotnie niższy(4ms) i input lag na poziomie 20ms to wydaje mi się on idealnym rozwiązaniem do moich potrzeb.Porównywałem oba modele w sklepie i po za kątami bocznymi wydaje mi się że Sharp będzie dla mnie lepszym wyborem.Cenowo ta sama półka więc jak dla mnie w sam raz.

 

Proponował bym ci dać sobie spokój z tym LEDem i w zamian za to kupić większy tv. 47'' do 4 metrów to zdecydowanie za mało zwłaszcza do sygnału HD. Jeżeli upierasz się przy sharpie to weź np DH77 52'' i gwarantuję Ci że nie będziesz widział różnicy w jakości wyświetlania między nim a LEDem który stoi na półce w sklepie. Większy tv to nie większy szpan tylko większy komfort z użytkowania. Ja do 3m mam 50'' i jest prawie idealnie. A LED to bzdura.

 

A jeśli masz obsesję na punkcie LEDa z powodu parametrów to kupuj plazmę która jak wiadomo zjada pod tym względem każdego LCDeka.

Edytowane przez Czaja PL
Odnośnik do komentarza

Czytales testy tego sharpa? Czy tylko tak pier(pipi) bez sensu. Jest kolosalna różnica miedzy zwykłym LCD a tym sharpem. Poziomem czerni jest bardzo blisko plazm a nie ma ich minusów.

 

Chłopie nie skumałeś nawet o co chodzi.

Chciałem coś podpowiedzieć chłopakowi z forum, bo doradzaniem w tej kwestii zajmuję się na codzień a ty ty wyjeżdżasz z zarzutami jakimiś i zgrywasz cwaniaka jak byś się na czymś znał.

Nie czytałem testów tego sharpa bo sam go sobie testowałem. Zestawiałem go z wieloma tv i wiesz co?

Direct LED robi swoje. I Elektro78 wybierając tego sharpa zauważy różnicę. Ale tylko wtedy gdy kupi jeszcze parę telewizorów, powiesi obok siebie na za(pipi)iście wielkiej ścianie , podłączy wszystkie switchem do jednego źródła i będzie zawracał sobie dupę szukaniem różnic.

Gdybyś dostał taki telewizor w obudowie jakiegoś funaia, nawet byś się nie skroił że to direct LED, pewnie nawet byś nie wiedział czy to plazma czy lcd geniuszu. Kontrast, poziom czerni i bieli, to sprawy tak nie istotne że bez możliwości bezpośredniego porównania nie jesteś w stanie tego wychwycić. To sprawia że inwestowanie w LEDa to strata pieniędzy bo przepłacasz 1500 - 2000zł za coś czego nie uświadczysz w warunkach domowych. I o to mi chodziło.

 

A, i chodziło mi jeszcze o to że jak ktoś pucuje się kwestią kontrastu i ogólnie pojętej jakości wyświetlania to niech kupuje plazmę. Bo nigdy, przenigdy, żaden lcd, nawet stworzony przez samego boga nie będzie w stanie wyświetlić tak jak plazma bo jest to technicznie niemożliwe. Wiedział byś o tym gdybyś miał pojęcie jak działa plazma a jak lcd. Minusy plazmy? Zanim zaczniesz wymieniać, powiedz o jej plusach, a najlepiej o minusach lcd, bo wysoki wspólczynnik kontrastu w plaźmie to najmniejsza z jej zalet.

 

Elektro:

Wracając do tematu proponował bym ci raz jeszcze przemyśleć wielkość ekranu bo ktoś wyżej napisał że przy 4m postawił by 60 cali i jest to jak najbardziej prawidłowy tok myślenia. Bo jeśli założymy że sygnał przez ciebie oglądany to 720 linii (polsat i konsola), to przy 4m najbardziej optymalną wielkością jest 63-65 cali. Wydaje się dużo ale jeśli wybierzesz mniejszy to gwarantuję ci że będziesz się za jakiś czas zastanawiał nad większym. Zresztą użytkownik fazzeer jest tutaj doskonałym przykladem. IMO lepiej zainwestować w wielkość niż w pseudo-rewolucyjne bajery.

Odnośnik do komentarza

Szukałem,szperałem,oglądałem i chyba znalazłem:) Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to że moim łupem padnie Sharp46LE700E.Najbardziej wahałem się między nim a wyżej wymienioną Toshiba47ZV635DG.Plusem tej drugiej jest technologia R+(skalowanie z SD do HD) oraz USB z możliwością odtwarzania DivX-ow(chociaż i tak pod telewizorem będzie non toper PS3 i kino domowe więc ta zaleta w sumie znika)Na korzyść Sharpa idzie fakt że jest to Full Led,do tego bardzo niskie zużycie energii.Jeśli dodać do tego czas reakcji dwukrotnie niższy(4ms) i input lag na poziomie 20ms to wydaje mi się on idealnym rozwiązaniem do moich potrzeb.Porównywałem oba modele w sklepie i po za kątami bocznymi wydaje mi się że Sharp będzie dla mnie lepszym wyborem.Cenowo ta sama półka więc jak dla mnie w sam raz.

 

Ja akurat po testach rowniez w/w Sharpa wybralem zdecydowanie Toshibe ZV.

Ale wiadomo, jak kto lubi...

Odnośnik do komentarza

Czaja co ty mi tu będziesz ekspercie wyjeżdżał z takimi tekstami. Rozmowa jest nad wyborem LCD czy LED. Z oczywistych względów ten sharp jest dobrym wyborem bo jest bardzo blisko a nawet momentami przewyższa obrazem zachwalaną plazme samsunga B850. Plusy plazm? Super kontrast, paleta barw, naturalnosc samego obrazu. Minusy? Słabo nadają się do naslonecznionego pokoju (czyli 90% przypadków) i powodoki, mniejsze lub większe. Chyba tylko kuro ten problem nie dotyczy. Nie tylko ty masz mozliwosc testowania telewizorów kolezko.

Odnośnik do komentarza

Czaja co ty mi tu będziesz ekspercie wyjeżdżał z takimi tekstami. Rozmowa jest nad wyborem LCD czy LED. Z oczywistych względów ten sharp jest dobrym wyborem bo jest bardzo blisko a nawet momentami przewyższa obrazem zachwalaną plazme samsunga B850. Plusy plazm? Super kontrast, paleta barw, naturalnosc samego obrazu. Minusy? Słabo nadają się do naslonecznionego pokoju (czyli 90% przypadków) i powodoki, mniejsze lub większe. Chyba tylko kuro ten problem nie dotyczy. Nie tylko ty masz mozliwosc testowania telewizorów kolezko.

 

A ja powiem że z oczywistych względów ten telewizor nie jest dobrym wyborem, gdyż przy ograniczonym budżecie rezygnujemy z odpowiedniego rozmiaru ekranu na rzecz IMO zbędnego bajeru będącego jedynie ostatnią deską ratunku dla upadającej technologii lcd.

 

Co do plazm to nie powiedziałeś w sumie o plusach. Zapomniałeś o prawie zerowym input lagu, prawie zerowym czasie reakcji matrycy, nieograniczonym kącie oglądania i dużo wyższej jasności ekranu.

Co do nasłonecznionych pomieszczeń to chyba bredzisz albo pomyliłeś pojęcia bo to właśnie plazma nadaje się bardziej do takiego oglądania, z uwagi właśnie na wysoką jasność ekranu. Masz możliwość testowania to stestuj to. Koleżko :lol:

Odnośnik do komentarza

Spokojnie Panowie.Widzę że rozgorzała dyskusja ale bez nerwów.Każdy ma swoje zdanie.Co do mnie to wcale nie uparłem się ani na LED ani na SHARPA.Po prostu po przeczytaniu kilku stron i porównaniu kilku modeli tak wyszło.Największy dylemat miałem między SHARPEM i TPSHIBA i nadal go mam.Po tym co napisał mi użytkownik Kapsell znów jestem pół na pół.Chociaż przyznam szczerze że od razu skreśliłem plazmę i w sumie o nich nic nie wiem. Może w tej technologii znalazł bym coś dla siebie??Co do rozmiaru to nie przewiduje większego rozmiaru niż 47.Na samą myśl o takim giganice 55cali to brrrrr.... Z chęcią poczytam kolejne sugestie i wielkie dzięki za udzielanie się w temacie i pomoc :D

Odnośnik do komentarza

Upadająca technologia lcd? Plazma i jej zdecydowanie większa jasność? Bez komentarza

 

No to ja już nie wiem. Skąd ty się urwałeś? Może na twojej planecie obowiązują inne prawa fizyki i przez to powstają inne tv ale u nas (na ziemi) ekran lcd ma jasność 450-600 candeli, plazma 1000-1500, NeoPDP mają ponoć nawet ponad 2000 cd.

Zresztą niższa jasność lcd jest oczywistością wynikającą z progu technologicznego i pewnego paradoksu towarzyszącego lcd od początku istnienia. Kurcze naprawdę nie chce mi się tego tobie tłumaczyć. No chyba że poprosisz.

 

Co do "upadającej technologii lcd", to jak widzę jesteś osobą która wierzy w cały ten marketingowy bełkot i opiera swoją wiedzę na reklamach w tv.

Nie widzisz tego? Jak myślisz, dlaczego w branży tv reaktywowano pojęcie LED i wszyscy producenci teraz szumnie się z tym obnoszą? Ja myślę że powodem jest zastój i brak progresji w branży lcd. Nie dało się już w lcd nic poprawić, nic udoskonalić, klienci oczekiwali udoskonaleń w stosunku do plazm, więc jakiś spec od marketingu zaproponował: "sprobójmy jeszcze raz z LEDem, ale tym razem na całego". No i ruszyli. "LED całkiem nowa kategoria telewizorów", super cienkie tv (swoją drogą szczyt snobizmu), teraz wszystkie monitory w lapkach nagle stały się LED (jak by nigdy nie były). Do tego wykorzystano zamierzenie skojarzenie LED - OLED i już większość laików biega i gada: "nareszcie super przełomowy LED zawitał". LCD umiera choć broni się dzielnie. Ostatnim podrygiem tej generacji będzie 3D. Jedynie Panasonic i Mitsubishi wdrożyli 3D w plaźmie i na dzień dzisiejszy według testów panas z racji tego że jest plazmą, zjada w kwestii stereoskopii wszystkie lcd 3D ready.

 

Spokojnie Panowie.Widzę że rozgorzała dyskusja ale bez nerwów.Każdy ma swoje zdanie.Co do mnie to wcale nie uparłem się ani na LED ani na SHARPA.Po prostu po przeczytaniu kilku stron i porównaniu kilku modeli tak wyszło.Największy dylemat miałem między SHARPEM i TPSHIBA i nadal go mam.Po tym co napisał mi użytkownik Kapsell znów jestem pół na pół.Chociaż przyznam szczerze że od razu skreśliłem plazmę i w sumie o nich nic nie wiem. Może w tej technologii znalazł bym coś dla siebie??Co do rozmiaru to nie przewiduje większego rozmiaru niż 47.Na samą myśl o takim giganice 55cali to brrrrr.... Z chęcią poczytam kolejne sugestie i wielkie dzięki za udzielanie się w temacie i pomoc :D

 

Co do rozmiaru tv to najlepiej jak miał byś możliwość zakupu z opcją zwrotu lub wymiany. Bierz wtedy 55-65", sprawdzisz w domu i w razie czego wymienisz na mniejszy (choć na 90% nie będziesz chciał wymieniać:yes:). Sami tak robimy (tak, jestem sprzedawcą) i ludzie raczej nie wracają. Za to często wracają wymienić na większy, jak kupią mniejszy niż radzimy. Ewentualnie wyklej sobie w domu na ścianie w miejscu gdzie będzie stał bądź wisiał tv jakąś taśmą ramkę o wymiarach ekranu o kilku różnych przekątnych, postaraj się ocenić jak ci się będzie oglądało. Samsung ma też takie specjalne plakaty na których masz właśnie wyrysowane ekrany tv o dużych przekątnych (znajdziesz je w sklepach). Wieszasz taki plakat na ścianie i to powinno trochę pomóc. No i oczywiście odwiedzając wszelkiego rodzaju sklepy wyposaż się w metrówkę. Porównując i wybierając tv staraj się to robić z odległości z jakiej będziesz oglądał w domu.

 

Jeżeli chodzi o technologię tv to raczej staram się nie przekonywać do plazm ludzi negatywnie do nich nastawionych. Choć uważam (i nie tylko ja) że plazmy mimo paru wad lepiej nadają się do grania niż LCD. Już prawie wybrałeś model, więc proponował bym ci podążać tym tropem i nie komplikować sobie zadania włączaniem do tego plazmy. No chyba że się uprzesz.

Edytowane przez Czaja PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...