Skocz do zawartości

Łykać LCD czy LED


Elektro78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, ja troszeczkę z innej beczki.

Jak na chwilę obecną wygląda sprawa z tzw. "zielonym duchem" na telewizorach plazmowych? Kiedyś było to znaczne utrapienie tej technologii i wówczas zdecydowałem się jednak kupić LCD, bo ciągnąca się zielona poświata za szybko poruszającymi się białymi literami strasznie mnie mierziła - w grach ten efekt jeszcze bardziej się nasilał :confused: . Jak to wygląda teraz w najnowszych modelach?

W najbliższym czasie mam zamiar wziąć coś o przekątnej 55" i mam teraz niezły mętlik w głowie :teehee:

Odnośnik do komentarza

Czytanie Twoich postów to dobra rozrywka. Mamy w pracy świetny ubaw.

 

Jak można doradzac mało zorientowanemu użytkownikowi plazme do grania? Uważasz ze ją dotrze odpowiednio żeby pózniej nie było problemów ? Nie sadze, a pózniej będzie płacz ze się hud z gry wypalił na ekranie.

 

W jakiej pracy? To chyba praca w fabryce budaprenu bo Ty i Twoi koledzy wydajecie się być nieźle nakirani.

 

Po pierwsze - docieranie plazmy to nie jest już kwestia tak istotna jak kiedyś, technika poszła do przodu.

Po drugie - tak, uważam że dotrze ją odpowiednio, zwłaszcza że pewnie będzie korzystał z trybu 'gra' by wyeliminować input lagi, który to tryb charakteryzuje się obniżonymi parametrami ekranu, i to wystarczy bo...

Po trzecie - dzisiaj powidoki to przeszłość, mam na friendliście kolesi którzy korzystają z plazm, 1,5 roku wspólnego grania tylko i wyłącznie w CoD4 po kilka godzin dziennie, codziennie i jakichkolwiek wypaleń brak. A jak już jakimś cudem pojawią się powidoki to odświeżamy bielą lub kolorem albo poprostu zapuszczamy tzw. "snieg" na kilka godzin, dzisiejsze 100k godzin pracy w plaźmie pozwala na swobodne korzystanie z takiej możliwości.

 

I proszę nie nawiązuj już do mojej wypowiedzi bo chyba z każdym postem coraz bardziej się kompromitujesz, a ci koledzy u Ciebie w pracy to chyba śmieją się z Ciebie, a ty smiejesz się z nimi żeby Ci nie było głupio. Skoda Cię.

Edytowane przez Czaja PL
Odnośnik do komentarza

Czaja PL - bez obrazy ale wygląda, że masz większe profity ze sprzedaży plazm, że tak je promujesz. Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale ty uważasz że plazma to same zalety a LCD same wady. Jak sam mówisz jesteś sprzedawcą, więc teoretycznie powinieneś pokazać profesjonalne podejście do tematu ale nie widać tego u ciebie. Co do powidoków i wypaleń to mimo kolejnych generacji problem występuje, nie taki jak kiedyś ale jednak nie zniknął całkowicie. Dużo zależy też od konkretnej firmy i modelu plazmy. Więc nie wmawiaj ludziom, że mogą być spowodowane tylko przez "cud" jak to określiłeś bo to nie prawda.

 

Żeby nie było, że uwielbiam LCD i ich bronię one też mają wady, mają też swoje zalety, ale trzeba o nich rzetelnie mówić, szczególnie jeśli osoby do których kierujesz swoje słowa/tekst są kiepsko obeznane w temacie.

Edytowane przez fazzeer
Odnośnik do komentarza

Czaja PL - bez obrazy ale wygląda, że masz większe profity ze sprzedaży plazm, że tak je promujesz. Jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale ty uważasz że plazma to same zalety a LCD same wady. Jak sam mówisz jesteś sprzedawcą, więc teoretycznie powinieneś pokazać profesjonalne podejście do tematu ale nie widać tego u ciebie. Co do powidoków i wypaleń to mimo kolejnych generacji problem występuje, nie taki jak kiedyś ale jednak nie zniknął całkowicie. Dużo zależy też od konkretnej firmy i modelu plazmy. Więc nie wmawiaj ludziom, że mogą być spowodowane tylko przez "cud" jak to określiłeś bo to nie prawda.

 

Żeby nie było, że uwielbiam LCD i ich bronię one też mają wady, mają też swoje zalety, ale trzeba o nich rzetelnie mówić, szczególnie jeśli osoby do których kierujesz swoje słowa/tekst są kiepsko obeznane w temacie.

 

Staram się wykazywać obiektywizmem w kwestii wyboru technologii tv ale uwierz mi że nie jest to łatwe. Bo oprócz tego że jestem sprzedawcą, to jestem też konsumentem. Jak mam zachwalać coś czego sam bym sobie w życiu nie kupił? Moje podejście jest jak najbardziej profesjonalne, kilka postów wyżej radziłem Elektro żeby darował sobie plazmę skoro praktycznie nastawił się już na lcd. I tak też staram się robić na codzień. Ale kiedy ktoś niezdecydowany pyta: "plazma czy lcd", bez namysłu odpowiadam "plazma". Mówie oczywiście o minusach tv plazmowych, bez żadnego ściemniania, ale uważam że plusów jest więcej. Wyżej w żadnym wpisie w tym topiku nikt nie mówi o wadach lcd. Toż to brak obiektywizmu. Do plazm jestem przekonany i tyle. I nie mam z tego dodatkowych profitów, i nie jestem jakimś zakonspirowanym pracownikiem panasonica. Spór zwolenników plazm i lcd trwa od dawna i pewnie szybko się nie zakończy. Nadejdzie kiedyś czas że OLEDy pogodzą jednych i drugich, ale zaczynam już wątpić czy sam tego dożyję.

 

A pozatym to proponuję zakończyć już ten offtop. Plazma ssie, lcd rulez. Pasi? :thumbsup:

Edytowane przez Czaja PL
Odnośnik do komentarza

Stary to ty sie pograżasz z każdym postem.

 

A jak już jakimś cudem pojawią się powidoki to odświeżamy bielą lub kolorem albo poprostu zapuszczamy tzw. "snieg" na kilka godzin, dzisiejsze 100k godzin pracy w plaźmie pozwala na swobodne korzystanie z takiej możliwości.

 

Zadnego cudu nie potrzeba, No i faktycznie zapuścimy sobie snieg na kilka godzin zaden problem prawda? Ubaw po pachy.

 

Koniec z mojej strony bo szkoda mojej klawiatury na ciebie

Odnośnik do komentarza

@Czaja pl

Nie pisz elaboratow, nawet sie posmialem troche z tego - ale nie masz pojecia o czy piszesz niestety.

A twoja mysl o "dużo wyższej jasności ekranu." w plazmach zapisze sie na trwale w annałach tego forum :)

 

No widzę że sami eksperci na tym forum, a Ty to chyba największy z nich.

Wyjaśnij mi zatem jak wygląda i na czym polega różnica w jasności w technologii lcd i plazmowej, i dla czego jest tak a nie inaczej, z technicznego punktu widzenia. Chętnie się dowiem czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Kolego Czaja pl. Piszesz dużo prawdy o plazmach, ale same bzdury o lcd. Szczególnie podobał mi się fragment o upadającej technologii lcd, której ostatnim podrygiem jest 3d.

 

Jeżeli to jest ostatni podryg lcd to stan plazm powinieneś ocenić jako ekshumację trupa.

 

Bo w każdym markecie RTV, internecie, alledrogo statystycznie są prawie wyłącznie lcd.

 

Odpowiedz tylko na jedno pytanie - dlaczego ten ostatni podryg 3d poszedł głównie na lcd, a wielkie koncerny nie skierowały wszystkich sił na wdrożenie 3d w te twoje "pewniaki" jakimi są plazmy?

 

Prawda jest taka, że kupując nowoczesny telewizor to czy to plazma czy lcd będzie git w danej klasie cenowej. Ja mam lcd, szwagier plazme i ps3 działa równie dobrze. A reszta to jakieś marketingowe pieprzenie.

 

Tak czy inaczej, na kacu dobrze się bawię czytając ten wątek, tak więc pozdrowienia i Wszystkiego Dobrego dla Wszystkich!

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza

Kolego Czaja pl. Piszesz dużo prawdy o plazmach, ale same bzdury o lcd. Szczególnie podobał mi się fragment o upadającej technologii lcd, której ostatnim podrygiem jest 3d.

 

Jeżeli to jest ostatni podryg lcd to stan plazm powinieneś ocenić jako ekshumację trupa.

 

Bo w każdym markecie RTV, internecie, alledrogo statystycznie są prawie wyłącznie lcd.

 

Odpowiedz tylko na jedno pytanie - dlaczego ten ostatni podryg 3d poszedł głównie na lcd, a wielkie koncerny nie skierowały wszystkich sił na wdrożenie 3d w te twoje "pewniaki" jakimi są plazmy?

 

Prawda jest taka, że kupując nowoczesny telewizor to czy to plazma czy lcd będzie git w danej klasie cenowej. Ja mam lcd, szwagier plazme i ps3 działa równie dobrze. A reszta to jakieś marketingowe pieprzenie.

 

Tak czy inaczej, na kacu dobrze się bawię czytając ten wątek, tak więc pozdrowienia i Wszystkiego Dobrego dla Wszystkich!

 

Haha co za baran. Jak można?

Ale spoko, nie martw się, byłeś na kacu. Miałeś prawo się skompromitowac.

Następnym razem czytaj ze zrozumieniem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Obecnie też jestem na etapie zakupu TV , z tym ze kupuje go dla brata i rodziców. Pewno od czasu do czasu bede gral na nim w ps3:) Temat tv sledze od dluzszego czasu i kiedys tez mialem dylemat Plazma czy LCD. To co piszesz Czaja to naprawde świeta prawda i rozumiem doskonale o co Ci chodzi. Kwestie upadajacej technologi w LCD dobrze ujales, mialem z tego niezla beke:) Widze ze uwazny z Ciebie obserwator otaczajacego nas świata:) Wracajac jednak do tematu - lubie posilkowac sie zdaniem ludzi na temat danego sprzetu ( pozniej dodaje swoje 3 grosze i kupuje sprzet na ktorym nigdy sie nie zawiodlem) Chcialem spytac jaką w chwili obecnej moglbys polecic plazme w granicach 2600-3200zl ktora nadawala by sie rowniez do grania na ps3. Jezeli nie ma nic ciekawego w tej cenie to czy warto jeszcze poczekac na jakies obnizki? A jezeli nie plazma to moze w tej cenie jakis LCD? Interesuje mnie 42-46 cali.....wolałbym jednak plazme:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie wyczułem ironii w twoich argumentach dot. upadającej technologii, więc rozumiem to wprost.

Jak wymaga to interpretacji to daj znać, bo chyba nie tylko ja w twoich oczach wychodzę na barana.

Sorki, myślałem że nawiązujesz do czegoś innego, dopiero po przeczytaniu całego tematu od początku zorientowałem się o co cho.

Naskoczyłem na Ciebie trochę niesłusznie (w sumie to byłem na kacu :))

Mówiąc o 3D jako szansie na ostatnie tchnienie LCD miałem na myśli fakt iż technologia LCD od dawna nie zaoferowała nic rewolucyjnego i niedługo jej czas się skończy, ale nie nastąpi to wcześniej niż po nasyceniu się rynku rewolucją 3D. Tak mówiłem ale teraz już sam w to nie wierzę. A to co mówiłem wynikało z tego iż totalnie nie rozumiem sensu obecności telewizorów LCD na rynku. I zwyczajnie nie docierają do mnie żadne argumenty przemawiające za tą technologią (jeżeli jakiekolwiek są).

 

Witam

 

Obecnie też jestem na etapie zakupu TV , z tym ze kupuje go dla brata i rodziców. Pewno od czasu do czasu bede gral na nim w ps3:) Temat tv sledze od dluzszego czasu i kiedys tez mialem dylemat Plazma czy LCD. To co piszesz Czaja to naprawde świeta prawda i rozumiem doskonale o co Ci chodzi. Kwestie upadajacej technologi w LCD dobrze ujales, mialem z tego niezla beke:) Widze ze uwazny z Ciebie obserwator otaczajacego nas świata:) Wracajac jednak do tematu - lubie posilkowac sie zdaniem ludzi na temat danego sprzetu ( pozniej dodaje swoje 3 grosze i kupuje sprzet na ktorym nigdy sie nie zawiodlem) Chcialem spytac jaką w chwili obecnej moglbys polecic plazme w granicach 2600-3200zl ktora nadawala by sie rowniez do grania na ps3. Jezeli nie ma nic ciekawego w tej cenie to czy warto jeszcze poczekac na jakies obnizki? A jezeli nie plazma to moze w tej cenie jakis LCD? Interesuje mnie 42-46 cali.....wolałbym jednak plazme:)

 

Pozdrawiam

Nie będę się zbytnio rozpisywał. Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna: http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/913431 Prądu ciągnie tyle co pralka ale świeci wprost bajecznie.

To jeśli chodzi o 42". Jeśli chcesz większy w tej cenie to sprawa się komplikuje. Wtedy S20 albo C550. S20 dużo lepszy obraz, jednak doszczętnie okrojony w wszelkich funkcji multimedialnych.

Odnośnik do komentarza

Co by nie pisać to teraz w sumie nie wiadomo co robić w kwestii tv. Od jakiegoś pół roku kupowanie jakiegokolwiek telewizora wydaje się być błędem. 3d - trochę jednak za drogie i nie wiadomo czy okulary nie wyjdą za chwilę z mody bo toshiba i co dziwne tez sony coś marudzą o technologii bezokularowej.

 

Co do plazm i lcd napisano już wszystko - tak czy inaczej nigdy nie wiadomo co wybrać.

LED-y drogie i trochę lipne (bo głównie marketing zrobił im karierę).

 

Podobnie kiedyś było z hd dvd i blu ray.

 

Gdzie te czasy gdy rządził kineskop? TV wybierało się tylko po wielkości...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Co by nie pisać to teraz w sumie nie wiadomo co robić w kwestii tv. Od jakiegoś pół roku kupowanie jakiegokolwiek telewizora wydaje się być błędem. 3d - trochę jednak za drogie i nie wiadomo czy okulary nie wyjdą za chwilę z mody bo toshiba i co dziwne tez sony coś marudzą o technologii bezokularowej.

 

Co do plazm i lcd napisano już wszystko - tak czy inaczej nigdy nie wiadomo co wybrać.

LED-y drogie i trochę lipne (bo głównie marketing zrobił im karierę).

 

Podobnie kiedyś było z hd dvd i blu ray.

 

Gdzie te czasy gdy rządził kineskop? TV wybierało się tylko po wielkości...

Drogie - kwestia zasobu portfela. Natomiast z drugim przymiotnikiem się nie zgodzę. W weekend obejrzałem kilka filmów na blue ray na moim nowym TV ( Sharp Aqos 810). Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

Podobnie wygląda kwestia z grami. Dla mnie sprawa wygląda tak: zabrałem ze świnki skarbonki 4k na TV, i gdybym uznał, że jakaś plazma, czy dany LCD mi bardziej odpowiadają, kupiłbym je. Nie zrobiłem tego, a też sam zakup nie wyglądał o tak: "podoba mi się, nie spojrzę na inne, biorę go w ciemno". Testowałem kilka modeli (min. Sama c650, oraz EX 500 Bravię) i nie bez powodu wybór padł taki, a nie inny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...