Jump to content

Xbox działa na vga a nie chodzi na component


Recommended Posts

Tak jak w temacie.

 

Xbox podłączony do monitora vga działa normalnie, a gdy próbuję podłączyć do tv to nie ma obrazu dźwięk jest ale nie ma obrazu. Testowałem na 2 różnych telewizorach i na dwóch różnych kablach i efekt taki sam. O co chodzi czy konsola jest uszkodzona?

Link to comment
  • Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podłącz konsolę do monitora, zmniejsz rozdzielczość na minimalną, podłącz do telewizora, ustaw rozdzielczość na taką którą obsługuje Twój telewizor.

nie rozumiem tylko nazwy tematu 'działa na vga a nie chodzi na component' - podłączasz konsolę do telewizora kablem VGA czy kablem component?

Edited by ping
Link to comment

ustawiona jest 640x480 i dalej nic. zaktualizowałem soft i też nic. Karta graficzna nie może być uszkodzona bo na vga i na hdmi działa normalnie a na tv sd podłączonym componentem chinch/eurozłącze nic jest dźwięk ale bez obrazu :/ dopiero co kupiłem konsole i nie wiem czy oddawać bo jest uwalona czy nie. Już miałem kilka xboxów ale nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem.

 

do monitora jest podłączona przez vga i działa. do telewizora sd component i nie ma obrazu.

Edited by smalec_
Link to comment

Pewnie testowałeś na telewizorach, które nie obsługują PAL-60. A założe się, że takie masz ustawione w konsoli. Aby to zmienić musiałbyś podłączyć do TV, które na bank pal-60 obsługuje.

 

EDYTA: A wiesz co zastanawia mnie co znaczy podłączenie komponent do zwykłego TV? Bo kabel komponent ma sześć czincz. trzy z nich to component - czerwony, zielony i niebieski. następnie na osobnej "nitce" masz audio czerwony-biały i jedynak który zostaje to żółty kabel composite. Masz w tym swoim kieneskopowcu wejście komponent czy composite? A może uzyłeś przejściówki na EURo lub podłączasz nieodpowiedni czerwony kabel (Jak zauważyłeś są dwa kable o czerwonej izolacji)?

Edited by Gooral
Link to comment

też nie w tym rzecz, bo już wcześniej miałem xboxa i normalnie działał na tych 2 tv i wiem, że sam wtedy przełączałem na pal-60.

 

no źle użyłem nazwy to jest composite ( tylko 3 chinche żółty-wideo biały czerwony-dzwięk). Podłączałem bezpośrednio do tv poprzez te chinche i na przejsciówce na eurozłącze, efekt w dwóch przypadkach identyczny czyli brak obrazu.

Edited by smalec_
Link to comment

No to jeszcze mi odpowiedz na EDYTĘ.

już odpowiedziałem nie mam kabla component, tylko zwykły composite, pomyliłem się w nazewnictwie ( trzy zwykłe wyjscia chinch) wszystko podłączone prawidłowo. Przed chwilą podłączałem konsolę kolegi na tym samym kablu (który z moją konsolą nie działa) i wszystko na tv działa normalnie, taraz to już zupełnie nie wiem o co chodzi :/

Normalnie powiedziałbym, że moja konsola jest uszkodzona, ale gdy podłączam ją przez vga do monitora to wszystko działa normalnie. Komedia :/

Edited by smalec_
Link to comment

Uszkodzone wejście A/V. Ale to też nie jest pewne bo jak sam mówiłeś podłączałeś kablem VGA (który korzysta z tego samego wejścia AV co component/composite) więc jeśli jeden działa to i drugi powinien.

 

EDYTA: Masz możliwość podłączenia pod jakiegoś HDTV?

Edited by Gooral
Link to comment

no właśnie vga to to samo gniazdo, czyli najwidoczniej wejscie a/v jest w porządku. Tak podłączałem do hdtv u kolegi poprzez hdmi i działa. Do hdtv przez chinche nie podłączałem, tylko do 3 różnych crt.

mój kabel + konsola kolegi + crt = jest obraz

mój kabel + moja konsola + crt = brak obrazu.

 

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Edited by smalec_
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Ja miałem zupełnie tak samo... zamówiłem nowy kabel na allegro, bo myślałem, że stary sfiksował.... niestety podłączyłem nowy i to samo. Powrotu do VGA też nie uświadczyłem, bo RROD wyskoczył. VGA przestał działać, a wcześniej mi się konsola raz zawiesiła - niektórzy wskazują to jako syndrom zbliżającego się końca :(

Edited by arrathog
Link to comment

orion50: jakie Ty chcesz ustawienia zmieniać w ciemno i o jakim wykrywaniu automatycznym kabla piszesz?

 

vga nie ma nic wspolnego z composite, calkowicie inne piny w wyjsciu A/V

 

5 i 7 pin jest od composite i je trzeba sprzwdzac, czyli czy jest polaczenie miedzy koncem wtyczki-chinch, a punkcie na plycie glwonej konsoli

od VGA 1,2,6,9,10,11,12

ponad to trzeba sprawdzic czy prawidlowo sie zwory robia na obecnosc odpowiedniego kabla, przy composite polaczenie ID2-ID2.1 czyli pin 22 i 24

Edited by Juchy
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.