Skocz do zawartości

Xbox działa na vga a nie chodzi na component


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Podłącz konsolę do monitora, zmniejsz rozdzielczość na minimalną, podłącz do telewizora, ustaw rozdzielczość na taką którą obsługuje Twój telewizor.

nie rozumiem tylko nazwy tematu 'działa na vga a nie chodzi na component' - podłączasz konsolę do telewizora kablem VGA czy kablem component?

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

ustawiona jest 640x480 i dalej nic. zaktualizowałem soft i też nic. Karta graficzna nie może być uszkodzona bo na vga i na hdmi działa normalnie a na tv sd podłączonym componentem chinch/eurozłącze nic jest dźwięk ale bez obrazu :/ dopiero co kupiłem konsole i nie wiem czy oddawać bo jest uwalona czy nie. Już miałem kilka xboxów ale nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem.

 

do monitora jest podłączona przez vga i działa. do telewizora sd component i nie ma obrazu.

Edytowane przez smalec_
Odnośnik do komentarza

Pewnie testowałeś na telewizorach, które nie obsługują PAL-60. A założe się, że takie masz ustawione w konsoli. Aby to zmienić musiałbyś podłączyć do TV, które na bank pal-60 obsługuje.

 

EDYTA: A wiesz co zastanawia mnie co znaczy podłączenie komponent do zwykłego TV? Bo kabel komponent ma sześć czincz. trzy z nich to component - czerwony, zielony i niebieski. następnie na osobnej "nitce" masz audio czerwony-biały i jedynak który zostaje to żółty kabel composite. Masz w tym swoim kieneskopowcu wejście komponent czy composite? A może uzyłeś przejściówki na EURo lub podłączasz nieodpowiedni czerwony kabel (Jak zauważyłeś są dwa kable o czerwonej izolacji)?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

też nie w tym rzecz, bo już wcześniej miałem xboxa i normalnie działał na tych 2 tv i wiem, że sam wtedy przełączałem na pal-60.

 

no źle użyłem nazwy to jest composite ( tylko 3 chinche żółty-wideo biały czerwony-dzwięk). Podłączałem bezpośrednio do tv poprzez te chinche i na przejsciówce na eurozłącze, efekt w dwóch przypadkach identyczny czyli brak obrazu.

Edytowane przez smalec_
Odnośnik do komentarza

No to jeszcze mi odpowiedz na EDYTĘ.

już odpowiedziałem nie mam kabla component, tylko zwykły composite, pomyliłem się w nazewnictwie ( trzy zwykłe wyjscia chinch) wszystko podłączone prawidłowo. Przed chwilą podłączałem konsolę kolegi na tym samym kablu (który z moją konsolą nie działa) i wszystko na tv działa normalnie, taraz to już zupełnie nie wiem o co chodzi :/

Normalnie powiedziałbym, że moja konsola jest uszkodzona, ale gdy podłączam ją przez vga do monitora to wszystko działa normalnie. Komedia :/

Edytowane przez smalec_
Odnośnik do komentarza

Uszkodzone wejście A/V. Ale to też nie jest pewne bo jak sam mówiłeś podłączałeś kablem VGA (który korzysta z tego samego wejścia AV co component/composite) więc jeśli jeden działa to i drugi powinien.

 

EDYTA: Masz możliwość podłączenia pod jakiegoś HDTV?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

no właśnie vga to to samo gniazdo, czyli najwidoczniej wejscie a/v jest w porządku. Tak podłączałem do hdtv u kolegi poprzez hdmi i działa. Do hdtv przez chinche nie podłączałem, tylko do 3 różnych crt.

mój kabel + konsola kolegi + crt = jest obraz

mój kabel + moja konsola + crt = brak obrazu.

 

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

Edytowane przez smalec_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Ja miałem zupełnie tak samo... zamówiłem nowy kabel na allegro, bo myślałem, że stary sfiksował.... niestety podłączyłem nowy i to samo. Powrotu do VGA też nie uświadczyłem, bo RROD wyskoczył. VGA przestał działać, a wcześniej mi się konsola raz zawiesiła - niektórzy wskazują to jako syndrom zbliżającego się końca :(

Edytowane przez arrathog
Odnośnik do komentarza

orion50: jakie Ty chcesz ustawienia zmieniać w ciemno i o jakim wykrywaniu automatycznym kabla piszesz?

 

vga nie ma nic wspolnego z composite, calkowicie inne piny w wyjsciu A/V

 

5 i 7 pin jest od composite i je trzeba sprzwdzac, czyli czy jest polaczenie miedzy koncem wtyczki-chinch, a punkcie na plycie glwonej konsoli

od VGA 1,2,6,9,10,11,12

ponad to trzeba sprawdzic czy prawidlowo sie zwory robia na obecnosc odpowiedniego kabla, przy composite polaczenie ID2-ID2.1 czyli pin 22 i 24

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.