Skocz do zawartości

Fifa 11


Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktoś mi wyjaśni jakim cudem gdy mam ustawioną formację na zorganizowaną, odpowiednie wartości (cała obrona wysokie do obrony niskie do ataku, DP średnie i tu i tu, skrzydłowi i napastnicy wysokie do ataku i niskie do obrony) oraz strzałki do ataku i obrony to i tak wszystko jak krew w piach bo konsola robi co chce? Gram Juve i klasyczne 4-4-2. Chcę żeby Krasic i Pepe nie wracali się zbytnio do obrony, uważam że obrona i 2 DP wystarczy w formacji domyślnej. Ale czasem Krasic biega aż pod pole karne! Co więcej zmienia mi się pozycjami z którymś z DP ( Sissoko lub Marchisio) i to oni są wtedy na prawym skrzydle :angry: no k.u.r.w.a dlaczemu, DLACZEMU?! Czemu Del Piero i Iaquinta zmieniają się czasem pozycjami? (ale oni chociaż dynamicznie a nie na pół meczu jak w przypadku Marchisio i Krasicia)

 

Dlaczego konsola ma we pupie moje ustawienia? :angry:

 

Co do zmian pozycji...FAJNIE ŻE TO JEST...nie wiem czy grałeś kiedyś w piłke na innym poziomie niż podwórko...ale zmiany pozycji to norma.

Jeśli jakiś zawodnik zejdzie do środka to normalne że ktoś musi go zastąpić zeby nie było dziury i wolnego korytarza. Chciałbyś dostać atak niebronioną stroną ?

Zawodnicy wracają na swoje pozycje po jakiejś przerwie w grze.

Ja uświadczyłem takich zmian podczas gdy mój prawy pomocnik wykonywał rzut rożny na lewej stronie. Wtedy to lewy pomocnik asekurował prawą stronę pod nieobecność tego pierwszego. Jak dla mnie super rozwiązanie.

Co do strzałek...no niestety różnie to bywa...zobacz post błażeja odnośnie do taktyki i pobaw sie jeszcze z tym. Napewno zawodnicy lepiej będą reagować jak dostosujesz dobrą taktykę.

 

Wziąłem kariere menadżera i symuluje mecze Manchesteru United, na razie brak rozgrywek europejskich :( ZAŁAMKA

Ile razy już to było wałkowane. W FIFIE zawsze dopiero od drugiego sezonu dostępne są rozgrywki europejskie.

 

Wg mnie jest to błąd ze strony EA...czyli gramy tak...ligi lecą i puchary europejskie dopiero są w trakcie wymyślania...słaby realizm :/

Puchary miedzyligowe powinny toczyć się od pierwszego sezonu a dostęp do nich powinny mieć z góry ustalone drużyny. bo czasem tracimy cały rok grania a transfery szaleją.

 

Wrzucam tą bramkę nie po to żeby się pochwalić :), tylko po to, żeby zaznaczyć, że takie strzały zbyt łatwo wpadają w przypadku lepszych napastników, vide Rooney :/

 

http://www.easports..../video/40203487

 

za łatwo może na asyscie...jeśli jest Ci za łatwo proponuje zmienić strzały na częściową a potem na manual...gwarantuje mniejszą ilość takich bramek.

 

Ludzie ogarnijcie sie

Odnośnik do komentarza

Wrzucam tą bramkę nie po to żeby się pochwalić :), tylko po to, żeby zaznaczyć, że takie strzały zbyt łatwo wpadają w przypadku lepszych napastników, vide Rooney :/

 

http://www.easports.com/media/play/video/40203487

 

 

no nie wiem ,ja takiej nie strzeliłem np :whistling: inna sprawa,ze jak grasz z kims ogarnietym to masz ze 4 sytuacje na mecz , a co dopieo o takich golach mówić

 

Kur/wa nawet achievement za 100 rozegranych meczy rankingowych nie pomógł.

Cioty nadal wychodzą jak tylko dostaną 2 szybkie bramki.

 

Pier/dole niech coś z tym zrobią.

ale co moga z tym zrobic? dostajesz wynik 3-0 jesli to rankingowy i tyle

 

Niech ktoś mi wyjaśni jakim cudem gdy mam ustawioną formację na zorganizowaną, odpowiednie wartości (cała obrona wysokie do obrony niskie do ataku, DP średnie i tu i tu, skrzydłowi i napastnicy wysokie do ataku i niskie do obrony) oraz strzałki do ataku i obrony to i tak wszystko jak krew w piach bo konsola robi co chce? Gram Juve i klasyczne 4-4-2. Chcę żeby Krasic i Pepe nie wracali się zbytnio do obrony, uważam że obrona i 2 DP wystarczy w formacji domyślnej. Ale czasem Krasic biega aż pod pole karne! Co więcej zmienia mi się pozycjami z którymś z DP ( Sissoko lub Marchisio) i to oni są wtedy na prawym skrzydle :angry: no k.u.r.w.a dlaczemu, DLACZEMU?! Czemu Del Piero i Iaquinta zmieniają się czasem pozycjami? (ale oni chociaż dynamicznie a nie na pół meczu jak w przypadku Marchisio i Krasicia)

 

Dlaczego konsola ma we pupie moje ustawienia? :angry:

 

 

spytaj błazeja;-)

 

spróbuj skopiowac deflautowa taktyke Chelsea. Londynczycy graja tak, ze nie zamieniaja pozycji (wyjatek asekuracja ale to oczywiste). W przypadku Chelsea sie sprawdza ale czy sprawdzis sie w przypadku Juve- niekoniecznie. Tu własnie odzywa sie element pp+ - wazna stata dla strategów jest nota za "ustawianie sie na boisku" i "krycie". Słabsze zespoły trzeba inaczej ustawiac- a jak- pytaj wiadomo kogo hehe

 

<gmoch pomoże>

 

 

ps- z tymi pucharami to dziwne, bo słyszalem ze w fifie 11 gra sie w nich od razu :blink:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

 

Co do zmian pozycji...FAJNIE ŻE TO JEST...nie wiem czy grałeś kiedyś w piłke na innym poziomie niż podwórko...ale zmiany pozycji to norma.

Jeśli jakiś zawodnik zejdzie do środka to normalne że ktoś musi go zastąpić zeby nie było dziury i wolnego korytarza. Chciałbyś dostać atak niebronioną stroną ?

Zawodnicy wracają na swoje pozycje po jakiejś przerwie w grze.

Ja uświadczyłem takich zmian podczas gdy mój prawy pomocnik wykonywał rzut rożny na lewej stronie. Wtedy to lewy pomocnik asekurował prawą stronę pod nieobecność tego pierwszego. Jak dla mnie super rozwiązanie.

Co do strzałek...no niestety różnie to bywa...zobacz post błażeja odnośnie do taktyki i pobaw sie jeszcze z tym. Napewno zawodnicy lepiej będą reagować jak dostosujesz dobrą taktykę.

 

 

Nie wiem czy normą jest że przez jakieś 1/3 lub więcej czasu nominalny środkowy pomocnik jest po prawej stronie, a prawy w środku. Tak jakbym ich podmienił w ustawieniach. Ja nie mówie o asekuracji czy coś. A co do ataków przeciwnika to zawsze można zmienić ze zrównoważony czy ofensywny na defensywny czy superdefensywny. Wtedy nie będę miał pretensji. Ale jak idzie atak przeciwnika a mój skrzydłowy jest w okolicach pola karnego a dałem mu nisko do obrony to coś tu jest nie halo. Chcę żeby był w okoliach 30-35 metra, żeby obrońca mógł podać mu piłkę a on pogna z napastnikami i lewym skrzydłowym do kontrataku.

Odnośnik do komentarza

Tradycyjnie gram w Fifkę na X360. W 11 zacząłem grać na PS3 - i kurcze, analogi kompletnie mi już nie leżą. Wróciłem do X360. A pomyśleć, że kiedyś grało się w Fify i PES-y na dpadach...

 

Co mnie denerwuje - napastnik pod presją dwóch obrońców stanowczo zbyt często zdobywa bramki. Toć w PES-ie nawet w światło bramki by nie kopnął. Biorąc pod uwagę walkę bark w bark w tej części, takie strzały powinny być słabsze i mniej celne.

 

I nie wiem, czy po prostu nabrałem odrobiny skilla, ale na manualnych ustawieniach gra mi się znacznie lepiej niż w 10. Taa, wolę myśleć że to skill ;p

Odnośnik do komentarza

I nie wiem, czy po prostu nabrałem odrobiny skilla, ale na manualnych ustawieniach gra mi się znacznie lepiej niż w 10. Taa, wolę myśleć że to skill ;p

 

Tak łatwiej sie gra i mi :)

ale tak czy siak...to czysty skilll !

Pozdrawiam kolegę grającego na manualach

 

PS Napisałem do Ciebie maila jakieś 2 tyg temu apropo lig i turniejów w fife 11. Nie odpowiedziałeś z braku czasu czy po prostu ?

Edytowane przez MacGyver_PL
Odnośnik do komentarza

PS Napisałem do Ciebie maila jakieś 2 tyg temu apropo lig i turniejów w fife 11. Nie odpowiedziałeś z braku czasu czy po prostu ?

 

Hmm, nie pamiętam :) Sprawdzę.

 

 

dziwna obserwacja koso, nie podzielam jej- gdy mnie naciska z tyłu stoper to raczej nici ze strzału

 

Też bym jej wolał nie podzielać :) Mówię głównie o meczach online - i ja tak strzelałem, i przeciwnik. W PES-ie praktycznie nie da się bramki zdobyć w takich warunkach. W Fifie wpada często.

Odnośnik do komentarza

niektorzy rozplywali sie w zachwytach nad grafiką w Fifie. Moje obserwacje sa takie: reina wyglada jak przydrozny bandzior z ponczocha na pysku. Ogolnie poza wymiataczami zawodnicy niezbyt sa do siebie podobni(nie mowie to o ronaldinho itp) a taki fletcher wyglada dosc komicznie. Kolejna sprawa ktora sprawila ze sie zdziwiony poczulem to zblizenie na zawodnika w trakcie zmiany. Wyglada jakby mial pryszcze pod pachami wielkosci arbuza i zapomnial wyjac wieszaka z koszulki. Niby to pierdoły, ale nie ma co sie podniecac ze grafika jest obledna... bo zwyczajnie nie jest. I nie ma tu zadnego znaczenia wielkosc tv. Jak zawodnik wyglada jak quasi, to mu nawet 100 cali w turboHD nie pomoze.

Odnośnik do komentarza

 

 

Też bym jej wolał nie podzielać :) Mówię głównie o meczach online - i ja tak strzelałem, i przeciwnik. W PES-ie praktycznie nie da się bramki zdobyć w takich warunkach. W Fifie wpada często.

 

Czesto w fifie wpada w sieci bo grają tam same tury fify typu crystyna drogba itp...noi ludzie grają na asyscie wiec czemu ma im nie wpaść ?:)

 

tak z innej beczki...nie wiem czy zapisaliscie sie do Mistrzostw Polski w Fife 11 :)

generalnie smiech na sali...wczoraj rospisali drabinki i mecze ok 21 :)

i uwaga...czas mam do dziś do 21 :D (następna runda jutro i tak co dzień )

(BTW nie można było tego zacząć w piątek poprzedni ? jeśli nie zdążyli to w ten co jest teraz... :/ )

wtedy na dni tygodnia zostały by osoby które już grają o coś i nie olewają

 

koleś z którym gram nie podał gg nic ! :)

i umawiaj sie teraz... :)

wiecie...ja generalnie mam w du/pie...wkurza mnie po prostu taka organizacja. Jeśli miały to być MP do lat 15 to im sie udało :)

 

śmiech na sali :/

Odnośnik do komentarza

 

 

Też bym jej wolał nie podzielać :) Mówię głównie o meczach online - i ja tak strzelałem, i przeciwnik. W PES-ie praktycznie nie da się bramki zdobyć w takich warunkach. W Fifie wpada często.

 

Czesto w fifie wpada w sieci bo grają tam same tury fify typu crystyna drogba itp...noi ludzie grają na asyscie wiec czemu ma im nie wpaść ?:)

 

tak z innej beczki...nie wiem czy zapisaliscie sie do Mistrzostw Polski w Fife 11 :)

generalnie smiech na sali...wczoraj rospisali drabinki i mecze ok 21

i uwaga...czas mam do dziś do 21 :D (następna runda jutro i tak co dzień )

(BTW nie można było tego zacząć w piątek poprzedni ? jeśli nie zdążyli to w ten co jest teraz... :/ )

wtedy na dni tygodnia zostały by osoby które już grają o coś i nie olewają

 

koleś z którym gram nie podał gg nic !

i umawiaj sie teraz... :)

wiecie...ja generalnie mam w du/pie...wkurza mnie po prostu taka organizacja. Jeśli miały to być MP do lat 15 to im sie udało :)

 

śmiech na sali :/

popieram, nie dosc ze online to jeszcze jaki spontan :(

 

przestan z ta asystą , zawiesiłes sie na tym or what :turned::turned::turned:

 

 

Ultimate team w tym roku za darmo :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

 

(źródło poly)

z tego co pamietam to nie jest to w polskiej wersji jezykowej, easy poprawione

Edytowane przez zizikus
Odnośnik do komentarza

niektorzy rozplywali sie w zachwytach nad grafiką w Fifie. Moje obserwacje sa takie: reina wyglada jak przydrozny bandzior z ponczocha na pysku. Ogolnie poza wymiataczami zawodnicy niezbyt sa do siebie podobni(nie mowie to o ronaldinho itp) a taki fletcher wyglada dosc komicznie. Kolejna sprawa ktora sprawila ze sie zdziwiony poczulem to zblizenie na zawodnika w trakcie zmiany. Wyglada jakby mial pryszcze pod pachami wielkosci arbuza i zapomnial wyjac wieszaka z koszulki. Niby to pierdoły, ale nie ma co sie podniecac ze grafika jest obledna... bo zwyczajnie nie jest. I nie ma tu zadnego znaczenia wielkosc tv. Jak zawodnik wyglada jak quasi, to mu nawet 100 cali w turboHD nie pomoze.

nie wiem o czym mowisz zbytnio, nic takiego nie zauwazylem, ale jezeli nawet cos Ci sie nie podoba - 2 szczegoly, to co z tego, skoro to najladniejsza pilka nozna jaka powstala do tej pory ? Grafika jest ostra jak zyleta, bez znaczenia czy grasz na minimalnym zoomie, czy na kamerze wspolpracy (no moze na PS3 jest inaczej przez brak skalowania do 1080P).

Animacje, wykonanie stadionow, boiska, oswietlenie to samo. Twarze - stworzone systemem z FN chyba, widac po nich emocje, krzywia sie jak ich sfaulujesz, marszcza brwi przy faulu - na repleyach wyglada to rewelacyjnie. Masa drobnych smaczkow, takich jak oryginalne rekawice bramkarskie (kazdy gra w swoich takich jak w rzeczywistosci itp.) - nie wiem, dla Ciebie to jak zwykle nic, a dla mnie jakis krok do przodu, bo nie wiedzialem, ze takie WC da sie jeszcze nieco poprawic :thumbsup: ..

Odnośnik do komentarza

jesli nie wiesz o czym mowie, to nie komentuj. Zainwestuj w mocniejsze okulary, to moze dojrzysz. Albo jeszcze wiekszy telewizor sobie kup. Z kamery wide gra wyglada bardzo ladnie, na nic nie narzekam. Ale zeby okreslic gre jako za(pipi)iscie ladna, to nie moze byc takich kwiatkow, jakie opisalem. W kwestii samej grafiki moim zdaniem (przy zblizeniach) fifa wciaz jest duzo za pesem. Animacji nie porownuje bo nie ma sensu.

Edytowane przez Matinx
Odnośnik do komentarza

Ultimate team w tym roku za darmo :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

 

(źródło poly)

Łoł, szacun dla EA ;)

 

A odnośnie strzałów z dystansu to coś w tym jest. Wczoraj jak grałem przeciwko Arsenalowi to przeciwnik jak zobaczył, że z podejściem do mojej bramki ma średnio to cały czas ładował z dystansu Arshavinem. Zakładam, że skoro robił to cały czas to wie z doświadczenia, że czasem wpada ;) Próbowałem potem Realem na innym meczu i Krystyna w spojenie, Higuain w spojenie kilka metrów zza pola karnego. Może faktycznie te dystansowe poszły w jakimś (moim zdaniem dobrym) kierunku :)

Odnośnik do komentarza

nie ukrywam, ze ciezko mi tez zrozumiec Twoj pruszkowski slang Wyglada jakby mial pryszcze pod pachami wielkosci arbuza i zapomnial wyjac wieszaka z koszulki. O co chodzi ? rece ma za bardzo rostawione ?

 

UT za free - to dla mnie z takimi prezentami w kazda gre moga wsadziac OP! :thumbsup:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś wytłumaczyć jak w tej grze bronić? Chodzi mi obrońców, nie wiem jak się nimi poruszać żeby odebrać piłkę i jednocześnie nie zostawiać nie krytych napastników. Grając z konsolą to jakoś idzie, ale co raz częściej gram Online i tam już jest trudniej. Biegać za nimi trzymając Podanie i/lub Strzał czy raczej manualnie?

 

Jeszcze nie potrafię też utrzymać się przy piłce na 30-40 m od bramki przeciwnika, albo błyskawicznie podam do najbliższego, albo tracę będąc atakowany z każdej strony. Tym bardziej nie potrafię dryblować... To moja pierwsza piłka na konsolę więc nie ogarniam jeszcze.

 

Jakby ktoś chciał zagrać to zapraszam do znajomych na XBL (gt: hiteckk). Jestem nowy na Livie i nie mam z kim ogarniętym grać w Fifę:)

Odnośnik do komentarza

w ogole bym tego nie polecal. Pressing oplaca sie jedynie w niektorych sytuacjach, trzymajac caly czas robisz sobie taka dziure w obronie, ze 1-2 podania i ogarniety zawodnik wyjdzie sam na sam. Trzeba trenowac, czasami biegac uzywajac R2, nie zawsze dochodzic do napastnika, czasami bardziej oplaca sie wracac w kierdunku bramki, jest roznie. Zaprosilem Ciebie do znajomych, odzywaj sie, ja czesto gram na live i o wiele bardziej wole ze znajomymi !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...