Skocz do zawartości

Konkurs, po prostu.


Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji włoskiej katastrofy na Mundialu mam dobry humor i proponuję Wam konkursową zabawę z nagrodami.

 

Zasady proste:

1. Zadaję 60 pytań z dziedziny literatury, Wy na nie odpowiadacie.

2. Odpowiadacie mi na PM.

3. Użytkownik z największą ilością poprawnych odpowiedzi wygrywa.

4. W przypadku remisu decyduje data zgłoszenia. Im wcześniej, tym lepiej.

4. Użytkownik ma tylko jedno zgłoszenie, nie ma możliwości wprowadzania poprawek, także proponuję się nie śpieszyć.

5. Zastrzegam sobie prawo do anulowania pytania, jeśli okaże się ono niewystarczająco sprecyzowane, bądź dyskusyjne.

6. Pytania w większości dotyczą początku powieści, bądź szczegółów, na tyle nieistotnych, że nikt nie powinien poczuć się urażony spoilerem.

7. Odpowiedzi na większość pytań można śmiało szukać na Googlach, wystarczy odpowiednio sformułować zapytanie, więc ktoś, kto nie czytał danej lektury nie jest na straconej pozycji, bo wystarczy minimum wysiłku.

8. Zakres lektur taki a nie inny, bo to mój konkurs i basta, więc bez tekstów w stylu: "za dużo pytań z tego i tamtego!", albo "a gdzie pytania z Ogniem i mieczem?".

9. Konkurs kończy się, powiedzmy, w sobotę, 3-go lipca o 23:59, a w niedzielę postaram się ogłosić wyniki. Istnieje możliwość przedłużenia konkursu w przypadku gdyby w tygodniu padło forum, albo coś w tym stylu.

10. Ponieważ jestem obrzydliwie bogaty, więc sam sponsoruję nagrody. Używane, bo używane, ale jednak prawie jak nowe. Szczegóły w drugim poście.

11. Zdaję sobie sprawę, iż może się tak zdarzyć, że nie zgłosi się nikt i biorę psychicznie pod uwagę taką mozliwość, więc nie poczuję się rozczarowany.

 

Dla wygody zamieszczam szablon do odpowiedzi, który wystarczy skopiować:

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

43.

44.

45.

46.

47.

48.

49.

50.

51.

52.

53.

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60.

 

 

A oto pytania <badum!>:

 

 

1. ["Hrabia Monte Christo" A. Dumas] Ile lat Mundek Dantes spędził w lochu?

2. ["Piotruś Pan" J. M. Barrie] Jak wabiła się "opiekunka" Wendy i jej braci?

3. ["Cienka czerwona linia" J. Jones] Podać nazwiska dwóch żołnierzy zabawiających się homoseksualnie nocami w namiocie.

4. ["Pan Lodowego Ogrodu" J. Grzędowicz] Jakich zwierząt doglądał na swojej wysepce Filar, cesarski syn?

5. ["Dracula" Bram Stoker] Jakiej narodowości był Van Helsing?

6. ["Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakow] Na czym latała Gośka (nie chodzi o dragi)?

7. ["Lód" J. Dukaj] Jakim neologizmem autor określił przeciwieństwo cienia?

8. ["Wielki Gatsby" F. S. Fitzgerald] Jakiego rodzaju zakład prowadził George Wilson?

9. ["Nowy wspaniały świat" A. Huxley] Jakiego koloru odzież nosiły gammy?

10. ["Zbrodnia i kara" F. Dostojewski] W jakim mieście mają miejsce przedstawione w książce wydarzenia?

11. ["Życie Pi" Y. Martel] Podaj pełne imię Pi.

12. ["Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien] Jakiego koloru Jagoda mieszkała z Tomem Bombadilem?

13. ["Władca much" W. Golding] Jak brzmiały imiona bliźniaków?

14. ["Mały Książę" A.de saint-Exupery] Czego wstydził się Pijak?

15. ["Koralina" Neil Gaiman] W co zamieniły się stopy dziewczynki o imieniu Jabłko?

16. ["Sprzysiężenie osłów" J.K. Toole] Jak nazywała się fabryka spodni, w której zatrudnienie znalazł Ignacy?

17. ["Rozbitek" C. Palahniuk] Podaj numer lotu, którym leci Tender.

18. ["Troja" D. Gemmell] Jak brzmiało imię hetyckiego, brodatego towarzysza Helikaona, przezywanego Wołem?

19. ["Madame" A. Libera] Jaki szlagier zagrał podczas (a w zasadzie już po zakończeniu) Festiwalu szkolnych chórów bohater?

20. ["Gdy oślica ujrzała anioła" N. Cave] Z jakiego rodzaju upośledzeniem przyszedł na świat Euchrid?

21. ["Bracia Karamazow" F. Dostojewski] Jaki rodzaj schorzenia dręczył Smierdiakowa?

22. ["Rok 1984" G. Orwell] Podać nazwę supermocarstwa w którym ma miejce akcja książki.

23. ["Dzieci Hurina" J.R.R. Tolkien] Kim/czym był Glaurung?

24. ["Opętani" C. Palahniuk] Jaką część ciała Towarzyszki Porywczej zjedzono, korzystając z jej nieprzytomności?

25. ["Mort" T. Pratchett] Jak wabi się koń Śmierci?

26. ["Ostatni Powiernik Pierścienia" K. Jeskow] Jaki stopień wojskowy posiadał Cerleg?

27. ["Nigdziebądź" N. Gaiman] Podać imiona pary sadystycznych i bezwzględnych morderców.

28. ["Gra Geralda" S. King] Przy pomocy czego uwięziona jest bohaterka książki?

29. ["Dobry Omen" N. Gaiman/T. Pratchett] Jakiej marki samochodem jeździ Crowley?

30. ["Nowe przygody Mikołajka" Goscinny/Sempe] Jak liczne rodzeństwo miał Mikołajek?

31. ["Rzeźnia numer pięć" K. Vonnegut] Podać pełny tytuł powieści.

32. ["Droga" C. McCarthy] W posiadaniu jakiej broni był główny bohater?

33. ["Oskar i pani Róża" E.E. Schmitt] Jakiego koloru była przyjaciółka Oskara - Peggy?

34. ["Nędznicy" V. Hugo] Ile lat na galerach spędził Jan Valjean?

35. ["Kod Leonarda Da Vinci" D. Brown] Kim dla Jezusa, wg autora, była Maria Magdalena?

36. ["Śmierć Bunny'ego Munro" N. Cave] Na punkcie czyjej pupy wręcz obsesyjnie szaleje bohater powieści?

37. ["Hobbit" J.R.R. Tolkien] Ilu krasnoludów towarzyszy Bilbowi w wyprawie?

38. ["Lot nad kukułczym gniazdem" K. Kesey] Jakiego koloru włosami charakteryzuje się McMurphy?

39. ["Podziemny krąg" C. Palahniuk] Do czego autor porównuje pływającą w sedesie prezerwatywę?

40. ["Zrób mi jakąś krzywdę" J. Żulczyk] Na jakiej konsoli ciora Kaśka?

41. ["Gnój" W. Kuczok] Podać tytuł filmu, który powstał na podstawie powieści.

42. ["Zaklęci" G. Masterton] W czym zaklęci byli "zaklęci"?

43. ["Książę" N. Machiavelli] Do kogo bezpośrednio zwraca się autor i dedykuje mu dzieło?

44. ["Cień wiatru" C.R. Zafon] Jak brzmi tytuł książki Juliana Caraxa, którą bohater znajduje na "Cmentarzu Zapomnianych Książek"?

45. ["Pomniejsze bóstwa" T. Pratchett] Jaką postać przybiera w powieści Wielki Bóg Om?

46. ["Królowa Śniegu" H. Ch. Andersen] Podać imiona pary dzieci, bohaterów baśni.

47. ["Hrabia Monte Christo" A. Dumas] Jak zwał się włoski bandyta, przywódca grupy zbójów zajmujących się uprowadzeniami dla okupu?

48. ["Harry Potter" J.K. Rowling] Jaką miotłę otrzymał Harry od Syriusza Blacka?

49. ["Świat Dysku" T. Pratchett] Podać nazwę najbardziej niebezpiecznej speluny w Ankh-Morpork, gdzie przychodzą osobnicy wszystkich ras i kultur. Najczęściej w celu wszczęcia bójki.

50. ["Nedznicy" V. Hugo] Valjean stał się recydywistą po nie do końca świadomym obrabowaniu chłopca. Jak było temu chłopcu na imię?

51. ["Mistrz z Petersburga" J.M. Coetzee] Kto jest tytułowym bohaterem powieści?

52. ["Wład Palownik" C.C. Humphreys] Hodowlą jakich zwierząt fascynował się sułtan Turcji i jego syn?

53. ["Księżniczka na ziarnku grochu" H.Ch. Andersen] Księżniczka poczuła ziarnko grochu przez 20 materaców i... ile puchowych pierzyn?

54. ["Wiedźmin" A. Sapkowski] "Gwynbleidd" - o kim mowa?

55. ["Przygody Sherlocka Holmesa" A.C. Doyle] Przy jakiej ulicy mieszkali Holmes i Watson? Podać nazwę i numer domu.

56. ["Bracia Karamazow" F. Dostojewski] Jak wabił się pies, którego tak bardzo pragnął zobaczyć chory Ilusza?

57. ["Drużyna Pierścienia" J.R.R. Tolkien] Które urodziny obchodzi na początku powieści Bilbo Baggins?

58. ["Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakow] Co gubi Berlioz przy zderzeniu z tramwajem?

59. ["Władca much" W. Golding] Przy pomocy czego chłopcy rozpalali ogień?

60. ["Lot nad kukułczym gniazdem" K. Kesey] Finałowe rozgrywki jakiego sportu pacjenci szpitala oglądali przy wyłączonym TV?

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nagrody:

Zwycięzca będzie miał możliwość wyboru trzech fantów z puli nagród, za wysyłkę których zapłacę sam, bo mój tato jest prezesem Poczty Polskiej.

 

A oto pula nagród i krótkie opisy. Książki są używane, ale w większości w doskonałym stanie. Gdyby zwycięzca miał szczegółowe pytania to odpowiem na nie po zakończeniu konkursu.

 

1. Keith Ablow - Architekt

wyd. Rebis 2008

Uwagi: stan celujący, raz czytana, stron 280, foto.

 

2. Joanna Chmielewska - Krętka Blada

wyd. Kobra 2006

Uwagi: 360 stron, miękka oprawa, stan idealny (raz czytane). Foto.

 

3. Daniel Koziarski - Kłopoty to moja spacjalność, czyli kroniki socjopaty

wyd. Prószyński 2007

Uwagi: 300 stron, miękka oprawa, stan idealny (raz czytane). Foto.

 

4. Juliusz Strachota - Oprócz marzeń warto mieć papierosy

wyd. Świat Książki 2006

Uwagi: 145 stron, twarda oprawa, stan idealny (raz czytane). Foto.

 

5. Joshua Mowll - Operacja Czerwone Jerycho

wyd. Muchomor 2006

Uwagi: stan ogólny dobry, podniszczone jedynie brzegi okladki od noszenia w plecaku. Ponad 280 stron ciekawego wydania z różnorakimi rozkładanymi mapami, przekrojami, wycinkami gazet, ciekawostkami(przykładowo: 1, 2, 3). Foto.

 

6. Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis

wyd. Greg 2003

Uwagi: stan idealny, 460 stron, twarda oprawa, dostałem w liceum za wzorową frekwencję (bo przecież nie za wyniki w nauce), nawet nie przeczytałem, ale widzę, że jest to wydanie z opracowaniem (drukowane notatki i komentarze na marginesach, aby szybciej zlokalizować interesujący nas fragment; na końcu ich indeks), stan celujący. Foto.

 

7. Henryk Sienkiewicz - Pan Wołodyjowski

wyd. Greg

Uwagi: stan idealny, 400 stron, twarda oprawa, dostałem w liceum za wzorową frekwencję (znowu), nie czytana, ale także jest to wydanie z opracowaniem (drukowane notatki i komentarze na marginesach, aby szybciej zlokalizować interesujący nas fragment; na końcu ich indeks), stan celujący. Foto.

 

8. Robert T. Kiyosaki - Bogaty ojciec, biedny ojciec

wyd. Books & software co. 2000, 2001, 2002

Uwagi: książka, która według niektórych zrobi z Ciebie bogacza, więc musisz ją posiadać, międzynarodowy bestseller, u mnie w stanie idealnym, jedynie rozdział pierwszy nosi mikroskopijne znamiona czytania. Jedyne 220 stron w miękkiej oprawie dzieli Cię od bogactwa, więc nie czekaj. Foto.

 

9. Aleksandra Tomaszewska - Adamarek, Roland Zimek - ABC grafiki komputerowej i obróbki zdjęć

wyd. Helion 2007

Uwagi: stan celujący, ledwie przeglądana, dostaliśmy ją na kursie, w związku z tym na pierwszej stronie jest naklejka organizatora kursu (kompletnie nie wadzi), stron 360, miękka oprawa, Foto.

 

10. Fiodor Dostojewski - Bracia Karamazow

Taka.

Stan bardzo dobry, raz czytana.

 

11. Chuck Palahniuk - Uchodźcy i wygnańcy

wyd. Niebieska studnia 2008

Uwagi: stan celujący, raz czytana. Foto.

 

12. Wojciech Kuczok - Gnój

wyd. Wab 2003

Uwagi: stan bardzo dobry, raz czytana. Foto.

 

13. Jill Gregory, Karen Tintori - Księga imion

wyd. Świat książki 2007

Uwagi: stan celujący, raz czytana. Foto.

 

14. J.R.R. Tolkien - Legenda o Sigurdzie i Gudrun

Taka.

Nówka funkiel, nie śmigana. Jedynie odpakowana z folii, nie czytana.

 

Możliwe, że coś jeszcze dojdzie do puli, ale nie obiecuję.

Odnośnik do komentarza

wspaniala inicjatywa, niestety nie posiadam takiej wiedzy, by startowac :<

A głupio by wyszło, gdyby się okazało, iż zgłosiły sie tylko 2-3 osoby i że już np. 15-20 poprawnych odpowiedzi zapewni wygraną? Jesteśmy na forum dla konsolomaniaków, a nie literatury ;]

W każdym razie, ja nie będę w trakcie trwania konkursu informował o ilości zgłoszeń i wynikach danych uzytkowników.

Trochę niepewności.

 

pytania sa z deka przegiete ...

Być może, ale też bez sensu, żeby każdy użytkownik osiągał 100%.

Chcesz osiągnąć wynik, trzeba się postarać nieco, czasu jest sporo.

Poza tym:

7. Odpowiedzi na większość pytań można śmiało szukać na Googlach, wystarczy odpowiednio sformułować zapytanie, więc ktoś, kto nie czytał danej lektury nie jest na straconej pozycji, bo wystarczy minimum wysiłku.
Odnośnik do komentarza

Ja tak z ciekawości zapytam, Kmiot w jakim stopniu układałeś te pytania z pamięci? Bo ja przeczytałem sporo z tych wymienionych książek, ale mimo to, nie jestem w stanie przypomnieć sobie tylu szczegółów :/

Jeśli jechałeś z pamięci to wielki szacun.

 

A dałbyś trochę więcej czasu, gdyby zainteresowanie było małe? Tak powiedzmy do 10 lipca? Ja mam jeszcze sesję, a z chęcią bym się pobawił.

 

e: no spoko, może jednak znajdę trochę czasu

Edytowane przez lmz
Odnośnik do komentarza

No z pamięci, mam dziwnie dobrą pamięć do losowych szczegółów, część dla pewności ponownie wyszukałem w treści, jedynie pytanie z Pottera znalazłem w googlach, bo sam nie czytałem.

Przedłużanie czasu konkursu byłoby troszkę nie fair wobec faktu, że każdy użytkownik ma jedną szansę na odpowiedź i niektórzy pewnie już by ją wyczerpali, a tu się okazuje, że pozostali mają więcej czasu. Chyba, ze zainteresowanie bedzie zerowe ; P

 

Przedłużyć to nie, ale zrobić drugą edycję, np. z łatwiejszymi pytaniami, aby zainteresowanie było większe, to już prędzej ;]

 

btw. dorzuciłem do puli "Legendę o Sigurdzie i Gudrun".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No siema. Do konkursu zgłosiło się w sumie osiem osób, w tym Walter_Cronkite, który nadesłał zgłoszenie już parę minut po zamieszczeniu pytań. Zgłoszenie z jedną odpowiedzią, ale za to poprawną (o kieubaskach). Poniżej screen z mojej skrzynki PM, obrazujący kolejność napływających zgłoszeń (od dołu do góry). Nie ma tam zgłoszenia Łoltera, bo mi się skasowało niechcący.

 

skrin_4c304fb6ad92a.jpg

 

W niektórych przypadkach musiałem prosić o doprecyzowanie odpowiedzi, w niektórych, pewnie przez niedopatrzenie "zjadano" jekieś pytanie, więc musiałem interwniować.

Dobra, zacznijmy od pytań, wraz z odpowiedziami i (jeśli zachodzi taka potrzeba) z krótkim wyjaśnieniem. Jak się okazało, z pomocą Googli nie było wcale tak trudno, a Stona natomiast postanowił nie korzystać z Googli wcale i odpowiadać jednynie z pamięci. Jak na tym wyszedł?

 

Odpowiedzi:

 

 

1. ["Hrabia Monte Christo" A. Dumas] Ile lat Mundek Dantes spędził w lochu? - 14

 

2. ["Piotruś Pan" J. M. Barrie] Jak wabiła się "opiekunka" Wendy i jej braci? - Nana - Chodziło oczywiście o psa państwa Darlingów. Określenie "wabiła" powinno być wystarczającą podpowiedzią ;] Nie każdy zorientował.

 

3. ["Cienka czerwona linia" J. Jones] Podać nazwiska dwóch żołnierzy zabawiających się homoseksualnie nocami w namiocie. - Bead i Fife - W tym przypadku, jeśli odpowiedź w ogóle padała, to była poprawna.

 

4. ["Pan Lodowego Ogrodu" J. Grzędowicz] Jakich zwierząt doglądał na swojej wysepce Filar, cesarski syn? - Bystretki - Tutaj jedynie Mastachi odpowiedział poprawnie. A rozstrzał był spory - od tygrysów, przez krowy, aż do kóz.

 

5. ["Dracula" Bram Stoker] Jakiej narodowości był Van Helsing? - Holender

 

6. ["Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakow] Na czym latała Gośka (nie chodzi o dragi)? - na miotle, szczotce

 

7. ["Lód" J. Dukaj] Jakim neologizmem autor określił przeciwieństwo cienia? - Świecień

 

8. ["Wielki Gatsby" F. S. Fitzgerald] Jakiego rodzaju zakład prowadził George Wilson? - Warsztat samochodowy

 

9. ["Nowy wspaniały świat" A. Huxley] Jakiego koloru odzież nosiły gammy? - Zielonego

 

10. ["Zbrodnia i kara" F. Dostojewski] W jakim mieście mają miejsce przedstawione w książce wydarzenia? - Petersburg

 

11. ["Życie Pi" Y. Martel] Podaj pełne imię Pi. - Piscine

 

12. ["Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien] Jakiego koloru Jagoda mieszkała z Tomem Bombadilem? - Złota

 

13. ["Władca much" W. Golding] Jak brzmiały imiona bliźniaków? - Sam i Eryk

 

14. ["Mały Książę" A.de saint-Exupery] Czego wstydził się Pijak? - Że pije

 

15. ["Koralina" Neil Gaiman] W co zamieniły się stopy dziewczynki o imieniu Jabłko? - W kieubaski - uznawałem też kiełbaski ;]

 

16. ["Sprzysiężenie osłów" J.K. Toole] Jak nazywała się fabryka spodni, w której zatrudnienie znalazł Ignacy? - Levy-Portki - uznawałem też wersję oryginalną - Levy-Pants

 

17. ["Rozbitek" C. Palahniuk] Podaj numer lotu, którym leci Tender. - 2039 - padała też odpowiedź "747", ale nie chodziło o Boeninga 747 ;]

 

18. ["Troja" D. Gemmell] Jak brzmiało imię hetyckiego, brodatego towarzysza Helikaona, przezywanego Wołem? - Zidantas - to własnie Zidantas był Hetytą i tylko na niego mówiono "Wół". Był problem z tym pytaniem, bo tylko Dark_koki odpowiedział poprawnie. pozostali motali się między Arguriosem, Odyseuszem, Banoklesem, albo w ogóle nie odpowiedzieli.

 

19. ["Madame" A. Libera] Jaki szlagier zagrał podczas (a w zasadzie już po zakończeniu) Festiwalu szkolnych chórów bohater? - "Hit the road Jack" Raya Charlesa - Stona się popisał z "dzieci wesoło wybiegły ze szkoły".

 

20. ["Gdy oślica ujrzała anioła" N. Cave] Z jakiego rodzaju upośledzeniem przyszedł na świat Euchrid? - Był niemową - raczej nie było problemu, jedynie Mastachi przekombinował ze swoim "głuchoniemy", ale pół punkta dałem.

 

21. ["Bracia Karamazow" F. Dostojewski] Jaki rodzaj schorzenia dręczył Smierdiakowa? - Epilepsja

 

22. ["Rok 1984" G. Orwell] Podać nazwę supermocarstwa w którym ma miejce akcja książki. - Oceania

 

23. ["Dzieci Hurina" J.R.R. Tolkien] Kim/czym był Glaurung? - Smokiem - stwierdzenie, że "Pierwszy ze smoków, nazywany ich ojcem, jeden z

najpotężniejszych smoków Ardy" było zbędne. Wystarczyło "Smok" (hi selene!) ;]

 

24. ["Opętani" C. Palahniuk] Jaką część ciała Towarzyszki Porywczej zjedzono, korzystając z jej nieprzytomności? - Du'pę - "pośladki" też poprawne.

 

25. ["Mort" T. Pratchett] Jak wabi się koń Śmierci? - Pimpuś

 

26. ["Ostatni Powiernik Pierścienia" K. Jeskow] Jaki stopień wojskowy posiadał Cerleg? - Kapral - "zwiadowca" to nie stopień Snejk ;]

 

27. ["Nigdziebądź" N. Gaiman] Podać imiona pary sadystycznych i bezwzględnych morderców. - Vandemar i Croup

 

28. ["Gra Geralda" S. King] Przy pomocy czego uwięziona jest bohaterka książki? - Kajdanki

 

29. ["Dobry Omen" N. Gaiman/T. Pratchett] Jakiej marki samochodem jeździ Crowley? - Bentley

 

30. ["Nowe przygody Mikołajka" Goscinny/Sempe] Jak liczne rodzeństwo miał Mikołajek? - Mikołajek jest jedynakiem - podchwytliwe, ale Mastachi wpadł ;]

 

31. ["Rzeźnia numer pięć" K. Vonnegut] Podać pełny tytuł powieści. - Rzeźnia numer pięć, czyli Krucjata dziecięca, czyli Obowiązkowy taniec ze śmiercią

 

32. ["Droga" C. McCarthy] W posiadaniu jakiej broni był główny bohater? - Rewolwer, kolt, pistolet- te zaliczałem, shotguna już nie mogłem ;]

 

33. ["Oskar i pani Róża" E.E. Schmitt] Jakiego koloru była przyjaciółka Oskara - Peggy? - Niebieska - Peggy Blue. Mastachi padł tutaj ofiarą Googli, bo tam ktoś napisał, że Peggy była różowa, a dopiero w komentarzach zostało to sprostowane ;]

 

34. ["Nędznicy" V. Hugo] Ile lat na galerach spędził Jan Valjean? - 19

 

35. ["Kod Leonarda Da Vinci" D. Brown] Kim dla Jezusa, wg autora, była Maria Magdalena? - Żona - uznawałem też kochanicę.

 

36. ["Śmierć Bunny'ego Munro" N. Cave] Na punkcie czyjej pupy wręcz obsesyjnie szaleje bohater powieści? - Kylie Minogue - Tutaj było sporo ofiar Googli, bo w często publikowanym fragmencie była mowa o niejakiej Sabrinie Cantrell. Tymczasem, był to jedyny fragment, w którym się ona pojawiała, a obsesyjnie Bunny szalał na punkcie pupy Kylie i waginy Avril Lavigne. Cave obie zresztą oficjalnie przeprosił za te seksualne aluzje. Tak czy inaczej, uznawałem jedynie Kylie i gdy ktoś czytał, to nie miał problemu raczej (selene).

 

 

37. ["Hobbit" J.R.R. Tolkien] Ilu krasnoludów towarzyszy Bilbowi w wyprawie? - 13

 

38. ["Lot nad kukułczym gniazdem" K. Kesey] Jakiego koloru włosami charakteryzuje się McMurphy? - Rude - Nicholson nie był za to rudy ; (

 

39. ["Podziemny krąg" C. Palahniuk] Do czego autor porównuje pływającą w sedesie prezerwatywę? - Zdechła meduza - bo tak ją określał AUTOR, ale ponieważ często pojawiała się odpowiedź ze szklanym pantofelkiem (pewnie zasugerowanym przez ekranizację), więc przeczesałem lekturę i choć w książce mówi o tym Marla, to jednak uznałem ;]

 

40. ["Zrób mi jakąś krzywdę" J. Żulczyk] Na jakiej konsoli ciora Kaśka? - GameCube, GameBoy - wystarczyło podać jedną konsolę. Tu muszę zaznaczyć, że nie spodziewałem się iż na forum dla konsolomaniaków będę musiał domagać się doprecyzowania odpowiedzi "Nintendo". W przypadku takiej odpowiedzi dawałem pół punkta i szansę na drugie pół w przypadku trafnego sprecyzowania ;]

 

41. ["Gnój" W. Kuczok] Podać tytuł filmu, który powstał na podstawie powieści. - Pręgi

 

42. ["Zaklęci" G. Masterton] W czym zaklęci byli "zaklęci"? - W ścianach budynku

 

43. ["Książę" N. Machiavelli] Do kogo bezpośrednio zwraca się autor i dedykuje mu dzieło? - Wawrzyńcowi de' Medici - Pan Pieczarka nieuważnie przeczytał notkę na Wikipedii ("jego wnukowi"). Dark_koki też był bliski błędu ("Jego wnukowi Wawrzyńcowi (Lorenzo) de' Medici") ale ponieważ zawarł w tym określeniu odpowiedź, toteż uznaję. Wawrzyniec de Medici nie był wnukiem Machiavellego ;]

 

44. ["Cień wiatru" C.R. Zafon] Jak brzmi tytuł książki Juliana Caraxa, którą bohater znajduje na "Cmentarzu Zapomnianych Książek"? - Cień wiatru

 

45. ["Pomniejsze bóstwa" T. Pratchett] Jaką postać przybiera w powieści Wielki Bóg Om? - żółwia

 

46. ["Królowa Śniegu" H. Ch. Andersen] Podać imiona pary dzieci, bohaterów baśni. - Kaj i Gerda - Snejkowe "Gerda i Kaja" potraktowałem jako literówkę ;]

 

47. ["Hrabia Monte Christo" A. Dumas] Jak zwał się włoski bandyta, przywódca grupy zbójów zajmujących się uprowadzeniami dla okupu? - Luigi Vampa

 

48. ["Harry Potter" J.K. Rowling] Jaką miotłę otrzymał Harry od Syriusza Blacka? - Błyskawica

 

49. ["Świat Dysku" T. Pratchett] Podać nazwę najbardziej niebezpiecznej speluny w Ankh-Morpork, gdzie przychodzą osobnicy wszystkich ras i kultur. Najczęściej w celu wszczęcia bójki. - Pęknięty Bęben - przemianowany potem na Pod Załatanym Bębnem. Obie odpowiedzi honorowałem. Natomiast na Mrokach zbierali się jedynie reprezentanci nocy (wampiry, wilkołaki, zombie), więc nie mogłem uznać.

 

50. ["Nedznicy" V. Hugo] Valjean stał się recydywistą po nie do końca świadomym obrabowaniu chłopca. Jak było temu chłopcu na imię? - Gerwazek

 

51. ["Mistrz z Petersburga" J.M. Coetzee] Kto jest tytułowym bohaterem powieści? - Fiodor Dostojewski

 

52. ["Wład Palownik" C.C. Humphreys] Hodowlą jakich zwierząt fascynował się sułtan Turcji i jego syn? - Sokołami - było kilka problemów, ale dwie poprawne odpowiedzi padły, więc jednak można było ;]

 

53. ["Księżniczka na ziarnku grochu" H.Ch. Andersen] Księżniczka poczuła ziarnko grochu przez 20 materaców i... ile puchowych pierzyn? - 20

 

54. ["Wiedźmin" A. Sapkowski] "Gwynbleidd" - o kim mowa? - O Geralta chodzi

 

55. ["Przygody Sherlocka Holmesa" A.C. Doyle] Przy jakiej ulicy mieszkali Holmes i Watson? Podać nazwę i numer domu. - Baker Street 221b - Stonie zaliczyłem 0,5 pkt, bo zabrakło numeru ;]

 

56. ["Bracia Karamazow" F. Dostojewski] Jak wabił się pies, którego tak bardzo pragnął zobaczyć chory Ilusza? - tutaj było ciekawie, bo w moim przekładzie pies ten wabił się "Ciapek", z tym, że kiedy Mastachi podesłał mi Żuczkę, to pogooglałem trochę. Okazuje się, ze w oryginale była ?????, czyli Zhuchka. We wcześniejszych przekładach była to właśnie Żuczka i kompletnie nie mam pomysłu, czemu w nowym jest Ciapek. Obie odpowiedzi oczywiście uznaję ;]

 

57. ["Drużyna Pierścienia" J.R.R. Tolkien] Które urodziny obchodzi na początku powieści Bilbo Baggins? - 111

 

58. ["Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakow] Co gubi Berlioz przy zderzeniu z tramwajem? - Głowę ;]

 

59. ["Władca much" W. Golding] Przy pomocy czego chłopcy rozpalali ogień? - Okularów Prosiaczka - uznawałem też same "okulary" ;]

 

60. ["Lot nad kukułczym gniazdem" K. Kesey] Finałowe rozgrywki jakiego sportu pacjenci szpitala oglądali przy wyłączonym TV? - Baseball

 

 

 

 

 

Nagrodzeni:

 

Po podliczeniu głosów klasyfikacja wygląda następująco:

 

 

Dark koki - 57/60

koval - 51/60

Mastachi - 50,5/60

Snejk - 49/60

selene - 47/60

Pan Pieczarka - 41/60

stona - 14/60

Walter Cronkite - 1/60

 

 

Zwycięzcę proszę o kontakt na PM w celu wybrania nagród i podania adresu wysyłki. Drugie i trzecie miejsce otrzymują nagrodę pocieszenia w formie jednej ksiązki z puli. Puli okrojonej z pozycji, które wybierze poprzednik/poprzednicy. Sam się do was odezwę z listą nagród ;] Pozostałym Uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i zapraszam na drugą edycję, która pewnie za jakiś czas tutaj zagości w innej formie, bo nie chce mi się znowu wymyślac tyle pytań. Jakiej formie? Tego jeszcze nie wiem, także śmiało czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za konkurs :thumbsup: Brawa dla organizatora, który poświęcił swój czas i materiały do przygotowania zabawy.

 

Gratuluję również Kovalovi i Mastachiemu oraz pozostałym oczestnikom konkursu :P . Dopiero dziś wróciłem z wyjazdu, dlatego proszę Was o odrobinę cierpliwości co do wyboru książek-nagród. Postaram się załatwić to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza

Za(pipi)isty jestem c'nie?

Się czyta się wie! (pipi) google, (pipi) system. Dawaj następne pytania :D

 

Szacun za konkurs.

No i szacun tym wszystkim [czyli wszystkim ;)] którzy przeczesywali neta w poszukiwaniu odp. :potter:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.