Skocz do zawartości

Battlefield 3


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale nie śledzę fora pecetowego: graliście w BF3 na PC na padzie od X360 lub PS3? Podłączyć się da i działa, teraz kwestia tego czy sterowanie nie odbiega od tego jak jest na konsoli - chodzi mi szczególnie o opinie ludzi, którzy sprawdzali grę na obu platformach. Jakie wrażenia? Proszę nie zaczynać rozmów o tym jak to myszka i klawiatura jest lepsza. Nienawidzę grać na czymś co służy do pisania, a myślę czasem nad przesiadką z konsolowego BF'a na PC (ofkoz po odpowiednim upgradzie).

Odnośnik do komentarza

Dokładnie to co mówi Stona.

Może i wolisz grac padem (nie rozumiem tego, ale szanuję) ale to nie ma najmniejszego sensu. Zerżnie Cię każdy kto jest na Twoim poziomie i wyżej. Podejrzewam, że ludzie trochę słabsi też będą nad Tobą górować. To jak walka Dawida z Goliatem, tylko temu pierwszemu, ktoś zaje.bał procę - niby możesz rzucać kamieniami, ale czy ma to sens?

 

 

 

Sterowanie nie będzie odmienne niż przy każdej innej grze która jest na konsolach oraz PC i obsługuje na tym drugim pada. Czyli (moim zdaniem) różnice są zawsze. Samego BFa nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza

Ja yhym, już widzę w server browserze

"i3d.net | Karkand 24/7 | Fast Respawn | CONSOLE PLAYERS ONLY (Kick for using mice+keyboard)"

Idź pan, niech mają ten swój joypadowy światek.

Jak to, przecież na padzie można celować równie dobrze jak na klawie i myszce...

That's what they say ;)

 

No, ale dość tego bełkotu o kąsolkach:

Edytowane przez ako
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Panowie, nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale nie śledzę fora pecetowego: graliście w BF3 na PC stopami?

FTFY

 

Widziałem gameplaye z konsol i nawet gdyby mi pokazać grę bez HUDa to bezbłędnie rozpoznam to jakiego kontrolera użyto. Jak? Pad ma ustawioną jedną prędkość więc w pewnym momencie czułość gałki "zatrzymuje się" na maksymalnym wychyleniu i to jest jego granica, w przypadku myszy granicą jest podkładka (a takową można kupić w rozmiarze 50x50) na której przy jednakowej czułości można zrobić wszystko. Jak to wygląda w rzeczywistości? Gameplay z konsoli to płynne ruchy w których można przewidzieć gdzie zaraz będzie celownik, gameplay z PC to krótkie, nieskoordynowane ruchy, ciągłe rozglądanie się, wyskoki zza roku przy zachowaniu 180* obrotu etc.

Granie na padzie może i jest przyjemne ale tylko wśród innych padów. Próba grania na padzie wśród klawiatur i myszek ze zmiennym dpi to masochizm.

 

przykład tego o czym piszę

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
Panowie, nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale nie śledzę fora pecetowego: graliście w BF3 na PC stopami?

FTFY

 

Widziałem gameplaye z konsol i nawet gdyby mi pokazać grę bez HUDa to bezbłędnie rozpoznam to jakiego kontrolera użyto. Jak? Pad ma ustawioną jedną prędkość więc w pewnym momencie czułość gałki "zatrzymuje się" na maksymalnym wychyleniu i to jest jego granica, w przypadku myszy granicą jest podkładka (a takową można kupić w rozmiarze 50x50) na której przy jednakowej czułości można zrobić wszystko. Jak to wygląda w rzeczywistości? Gameplay z konsoli to płynne ruchy w których można przewidzieć gdzie zaraz będzie celownik, gameplay z PC to krótkie, nieskoordynowane ruchy, ciągłe rozglądanie się, wyskoki zza roku przy zachowaniu 180* obrotu etc.

Granie na padzie może i jest przyjemne ale tylko wśród innych padów. Próba grania na padzie wśród klawiatur i myszek ze zmiennym dpi to masochizm.

 

przykład tego o czym piszę

 

Przewaga myszy nad gałką jest oczywista, nie neguję tego. Mówię tylko, że nie lubię klawiatury. Może powinienem pomyśleć o czymś takim:

 

FragFx3601.jpg

W końcu analog jest bardziej precyzyjny niż WASD i nie trzeba palców wykrzywiać nad klawiaturą... O ile pamiętam to mysz z Frag'n'Steina ma 2000 DPI.

Edytowane przez Rokkyu
Odnośnik do komentarza

jeśli poszukujesz czegoś z analogiem to lepiej rozejrzeć się za G13 gdzie zamiast dwóch triggerów dostajesz zestaw przycisków - przydaje się to w momencie gdy w jednej chwili chcesz się czołgać, uzbrajać mcom i wzywać medyka.

 

a na dpi nie patrz, bo jest kilka ważniejszych czynników (jak chociażby typ optyki czy jej jakość) i np. taka IM3 ma zaledwie 400dpi a radzi sobie lepiej niż modele z 1600+ (np. wiele osób przedkłada IM3 nad DA3G, która ma 3200dpi)

Odnośnik do komentarza

O, interesujące to G13. Co do myszy to obecnie mam Logitecha RX1000. Fakt że na konsolach po prostu wszyscy celują tymi analogami i szanse są równe. Tylko wiesz, podoba mi się jeszcze ta immersja, czyli wibracje "w stereo" o różnym natężeniu: a to przejeżdżający gdzieś czołg, a to kule walące w twoją klatę, a to jakiś wybuch. Na PC dochodzi jeszcze aspekt cziterów, ale na tym kończą się wady dla mnie. Lepsza grafika i 64 graczy (no kurwa!) oraz możliwość konfigurowania serwerów rządzi. Dlatego też zadaje takie pytania, bo nie chodzi tu o jakąś wojenkę międzyplatformową.

Odnośnik do komentarza

Takie rozwiązania jak wyżej (mycha+ pół-pad czy jak to tam nazwać xD) jest o niebo lepszym wyjściem, niż pad zwykły.

 

 

Co do DPI. Gdzieś czytałem, że prosi bardzo często nie przekraczają 1600. Wszystko opiera się o balans pomiędzy precyzją a prędkością. Wszelakie 6300 etc, to przeważnie chłyt martetindody, by zwabić klientów, więc tym też nie należy się zbytnio przejmować.

Odnośnik do komentarza

Chlip, a takie wszyscy mieliśmy nadzieje i oczekiwania związane z beefem czy :(

Ja mu jeszcze dam szansę po obronie, więc jakoś w połowie lutego... hopefully ;) Może do tego czasu uda im się jakiegoś pacza wyprodukować, chociaż ostatnio coś cisza na ten temat...

 

Edyta: a jednak cosik tam wypływa na światło dzienne: http://battlefieldo.com/threads/next-bf3-patch-to-be-huge.3278/

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza
Wszędzie pełno spidermanów
o to, to. Wczoraj przemogłem sie i pierwszy raz od tygodnia odpaliłem grę. Padło na rush, bo brakowało mi kilku baretek do nagrody i myślałem, że zeżre mnie irytacja. Ekipy niby równe (tj. równie nieogarnięte i z masą niskopoziomowych graczy) i za każdym razem wszyscy odbijali się od pierwszego zestawu mcomów, masa snajperów na dachach, rakiety jako primary i strach przed podbiegnięciem do mcoma (podjechałem czołgiem i czekam aż pasażer wyskoczy i zacznie uzbrajać a ten siedzi z lufą skierowaną na mcoma i czeka).

MEcze trwały po 15-20 minut a człowiek wychodził z nich z wynikiem 10:10, bo ludzie chowali się po kątach i dachach.

Straszna gra - na arkadówkę zbyt "poważna", na poważną grę zbyt arkadowa.

 

 

@ako

inż czy mgr? Jaki temat, bo pamiętam że kiedys coś wspominałeś o asfalcie?

Odnośnik do komentarza

Ale to akurat nie bardzo ma związek z tym czy mam oczekiwania czy nie. Gra mi się świetnie do momentu aż zobaczę że 10 osób kampi na dachu. Jak wydadzą pacza banującego te miejscówki, to wracam do gry. Jak nie to pozostanie granie na Kaspianie i Fajerstormie ;)

 

edit.

Niech sobie będą nawet sami snajperzy. Byleby byli w normalnych miejscach,a nie że muszę non-stop ogarniać miejsca gdzie teoretycznie nikogo nie ma prawa być, bo nie ma tam wstępu. To aktualnie zabija tę grę i jest 10x gorsze niż początkowe latarki.

Edytowane przez Stona
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...